X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 3 października 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:22

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 3 października 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc to wszystko zależy od Twojej decyzji i tego, ile jesteś gotowa czekać :) ja oczywiście uważam,że cierpliwość jest kluczem do sukcesu, ale byłam kiedyś na Twoim miejscu i wiem,że to jest strasznie trudne w realizacji.

    Podstawowe wyniki są ok, nie masz problemów z wagą itd... a mimo wszystko cykle się chrzanią (bo kończysz je luteiną, a bez niej nie wiadomo ile by rwały) więc jakiś problem jest. Albo poświęć czas i pieniądze na poznanie przyczyny tego problemu - a do tego są konieczne wszystkie szczegółowe badania, jednocześnie sprawdzaj temperaturę i próbujcie naturalnie. Albo dajcie sobie szansę ze stymulacją. Czasem przy takich wynikach może się okazać,że zajdziesz w ciążę przy pierwszym czy drugim cyklu z clo, ale oczywiście nikt takiej gwarancji Ci nie da.Watro jest jednak zobaczyć, czy zareagujesz na ten lek. Moim zdaniem masz spore szanse.
    Gonal jest spoko i działa dobrze, ale nie uważam,żeby to był dobry lek na początek. Clo również działa na pcowiczki - były tutaj dziewczyny z ciążami po clo, mi osobiście się nie udało z clo, ale pęcherzyki rosły.
    Moim zdaniem jak stymualcja, to najpierw clo.

    rebe lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 3 października 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:23

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 3 października 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeklejam z poprzedniej strony: glukoza i insulina (także po obciążeniu), estrogen, progesteron, prolaktyna, testosteron, androstedion, DHEAS, SHBG, wszystkie hormony tarczycy ( tsh, ft3, ft4, plus antygenty), LH i FSH (żeby sprawdzić ich stosunek również). Dodatkowo można sprawdzić witaminę D, bo wiele z pcos'owiczek ma duże niedobory, a to też bywa problem.

    Te badania robiłam ja i większość dziewczyn z forum, kiedy się starałam.


    Większość masz zrobionych. I nie wygląda to źle. Moim zdaniem to pcos u Ciebie to takie średnio zaawansowane- to dobrze :)
    jeśli chodzi o luteinę. Moim zdanie to nie jest tak,że zmarnowałaś te cykle. Chodzi o to, że "leczenie" samym progesteronem raczej do ciąży nie doprowadzi, bo nie doprowadzi do prawidłowej owulacji, ponieważ nie od tego jest ten hormon :) Jednak jeśli cykle Ci się przedłużają, to lepiej wziąć i mieć krwawienie niż gromadzić niepotrzebnie coraz grubsze endometrium, bo to też nie zdrowo. Nie wiem czy ja jasno piszę... :D
    Po prostu luteina jest ok, bo jak nie ma owu, to po co ciągnąć cykl w nieskończoność? takie cykle po 100 dni mogą trwać. Jednak z drugiej strony strasznie trudno zajść w ciążę przy samej luteinie,bo owulacje być może się pojawią dwie albo 3 na rok i musisz czekać i próbować.
    Przy takich wynikach masz szanse na normalne owulacje, ale to loteria kiedy one się przytrafią i ile będziesz musiała na nie czekać, a nawet jak się przytrafią, to czy na pewno uda Wam się wtedy zajść w ciążę, bo przypominam, że zdrowa para z regularnymi owulacjami ma rok na to aby zajść w ciążę i to się mieści w normie.

    rebe lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 3 października 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam Cię, jeśli coś jest niezrozumiałe.. Ja od początku powtarzam,że mi się ciąża też w mózgu zagnieździła i zatraciłam zdolność jasnego wypowiadania się :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2014, 14:37

    rebe, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 4 października 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IG powinni pisać na opakowaniach produktow tak jak kalorie.

    Learz kazala mi odstawić metformine bo mam dobre wyniki insuliny, a do tego strasznie źle na nią reaguje (chociaz jadłowstręt nie byl taki zly) wiec w zasadzie powrót do punktu wyjścia. Bez silnej woli nie schudnę, a tej mi brak z powodu zalamania brakiem ciąży. I kółko sie zamyka.

    rebe lubi tę wiadomość

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 4 października 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:23

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, a moze wie ktoras jakie sa negatywne skutki dlugotrwalego przyjmowania metforminy? Czy znacie jakies przypadki, w ktorych ten lek tylko zaszkodzil niz pomogl? Chyba gdzies czytalam, ze jedna z dziewczyn pisala, ze lekarz jej mowil ze na nerki szkodzi i jej nie przepisze... nie chce nikogo straszyc, sama chcialabym sie czegos wiecej na ten temat dowiedziec :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja bralam metformine przez rok i nie zauwazylam zadnych dlugotrwalych efektow ubocznych. Moze ta dziewczyna miala przeciwskazania zdrowotne do brania tego leku,to jeden z podstawowych lekow przy leczeniu cukrzycy typu II, ludzie biora ten lek latami, ale nie jestem ani lekarzem ani farmaceuta wiec jest to opinia laika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2014, 19:29

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje kami1, troche mnie uspokoilas :)

    kami1 lubi tę wiadomość

  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 4 października 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:23

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 4 października 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu fitoegtrogeny miałyby być dla nas złe? Ja jadłam strączkowe, szczególnie zielone jak cukierki :D
    Metforminę brałam 1.5 roku. Nic mi nie jest :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 4 października 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:23

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 4 października 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to jest konto pocztowe na gmailu :) Hana podała konto i hasło. Wystarczy się zalogować na nie na gmail.com
    Musiałabym doczytać o tych fitoestrogenach, ale na mój gust to właśnie estrogeny są dla nas bardzo dobre. Dlatego ja uważam,że szybkie efekty miałam właśnie wtedy, kiedy większość moich posiłków była roślinna i surowa.
    Zresztą, niektóre dziewczyny biorą soję jako naturalny zamiennik clo, a moim zdaniem soja to właśnie fitoestrogeny :)
    Ale mogę się mylić, nie jestem specjalistą :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 6 października 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam badania LH FSH i testosteronu i wyszły typowe dla pcos, ale robiłam je około 50 dc. Czy to badanie ma w ogóle sens czy muszę powtórzyć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2014, 13:46

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi wiadomo badanie LH i FSH powinno się robić 3-5 dc!!! Aby było wiarygodne.


    Cześć dziewczęta!
    Dołączę do Was jeśli można oczywiście ;)

  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 6 października 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe dziewczyny niektóre stosowały fitoestrogeny jako naturalny clo :)Gdzieś był wątek na naturalnych wspomagaczach, a brały chyba soje. I udało sie niektórym, ale tam nie wiem czy ktoś był z pco, ile w tym przypadku i tego że uwierzyły ze sie uda tego nie zbadamy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nikt tu nie pisał więc ja postanowiłam się pochwakić że w końcu chyba dzieje się u mnie coś pozytywnego. Połączenie dexamethasonu i większa dawka bromergonu plus zioła ojca sroki spowodowały że w końcu mam dużo śkuzu płodnego i pozytywny test owu a do tego lewy jajnik sie obudzil. W prawdzie cykle bardzo mi sie wydluzyly ale mysle ze iddzie ku lepszemu i w koncu pizytywny bedzie tez test ciazowy

    HANA, weronika86 lubią tę wiadomość

  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 26 października 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Dawno nikt tu nie pisał więc ja postanowiłam się pochwakić że w końcu chyba dzieje się u mnie coś pozytywnego. Połączenie dexamethasonu i większa dawka bromergonu plus zioła ojca sroki spowodowały że w końcu mam dużo śkuzu płodnego i pozytywny test owu a do tego lewy jajnik sie obudzil. W prawdzie cykle bardzo mi sie wydluzyly ale mysle ze iddzie ku lepszemu i w koncu pizytywny bedzie tez test ciazowy

    powodzenia w takim razie:):)

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 26 października 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 17:25

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
‹‹ 240 241 242 243 244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ