X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze musze zrobić androstedion bo reszte mam w normie. A w ktorym dniu cyklu? A i insuline tez mam w normie obie na czczo robione

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień cyklu nie ma znaczenia

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak to wlasnie jest z ta watroba? bo skoro juz rok czasu przyjmuje sie rozne leki - to na pewno to mialo jakis negatywny wplyw... boli was watroba po takiej suplementacji i czy myslicie, by przyjmowac jakies leki wspomagajace ja? <3

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to tak się nazywa tak? Robi się też na czczo?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    I to tak się nazywa tak? Robi się też na czczo?
    Tak :)
    Anna, wątroba nie może Cię boleć bo jest to jedyny nieunerwiony narząd. Możesz odczuwać dyskomfort z prawej strony podbrzusza po np. Przejedzeniu albo jedzeniu tłustych rzeczy.
    My, osoby które i tak bardzo mordują wątrobę różnymi lekami powinny zadbać o odpowiednią lekkostrawaną dietę, unikać alkoholu, papierosów, pić wodę z sokiem z cytryny, dużo wody o niskiej zawartości sodu, herbatki ziołowe, miętę. Wątroba musi się sama zregenerować a nie oglupiać organizm jakimiś suplementami na wątrobę czy przeciwbólowymi. Przerabialam to nie raz nie dwa więc wiem ;)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Magda - dobrze, ze sa takie osoby na forum jak Ty, ktore zawsze doradza :)

    magdab lubi tę wiadomość

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :). Ok popytam jutro w laboratorium ale pewnie dopiero w styczniu je zrobie... I tak do ginekologa idę w maju albo czerwcu zależy kiedy będę miała początek cyklu. Znalazłam takiego który jest dobry i ktory podejmie się mojej stymulacji. Powiedział też ze moje wyniki niewykluczaja stymulacji. Tylko czy jest sens isc do niego 10 dnia cyklu? Skoro mój cykl trwa 48-56 dni

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wykaz badań LSH itp, tylko zwlekam z nimi ponieważ dostałam okres i nie wiem czy podczas okresu te wszystkie badania z krwi wyjdą identycznie jak po okresie? Drugą rzeczą jest grypa która w obecnej chwili mam tzn. katar, lekki kaszel. Badania trochę kosztują stąd chce miec pewność że poprawnie je zrobię.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja fsh i lh robilam 3 dc i krwawilam wtedy wiec nie strasz ze mogly wyjsc zle :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 21:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Ja fsh i lh robilam 3 dc i krwawilam wtedy wiec nie strasz ze mogly wyjsc zle :)
    Nie mogły bo to badanie robi sie właśnie w tym dniu cyklu....

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam ginekologa który podejmie się mojej stymulacji :). Powiedzial ze patrząc na moje wyniki nie można jej wykluczyć także pewnie na tym się skończy... Ale chociaz nie musze iść do endokrynologa i płacić 250 zł tylko 150 i przy częstym usg mniej weźmie

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o badania hormonów, w którym dniu cyklu należy je wykonać to jest tak:
    1. progesteron - między 21-28 dc (7 dni przed spodziewaną miesiączką)
    2. między 2 a 4 dniem cyklu:
    - FSH
    - LH
    - DHEAS
    - estradiol
    3. dowolny dzień:
    - TSH
    - PRL
    - AMH
    - wolny testosteron

    4getting lubi tę wiadomość

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Znalazłam ginekologa który podejmie się mojej stymulacji :). Powiedzial ze patrząc na moje wyniki nie można jej wykluczyć także pewnie na tym się skończy... Ale chociaz nie musze iść do endokrynologa i płacić 250 zł tylko 150 i przy częstym usg mniej weźmie
    A dlaczego miałaś problemy ze znalezieniem lekarza, który by się podjął stymulacji? Jeśli chodzi o stymulację Clo myślę, że każdy lekarz który się zetknął z problemem niepłodności powinien zaproponować to leczenie... Chyba, że coś mocniejszego chcesz brać?

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie chcę brac clo i duphaston ewentualnie nic więcej ale moja ginekolog powiedziala ze sie tego nie podejmie i koniec wiec musialam szukać...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;)
    Dziś zaczęłam nowy cykl. Od 3dc 2x1 tabl. Clo, od 2 tyg biorę metformax 500 3x1.
    Mam nadzieję, że pojawi się u mnie pęcherzyk chociaż jeden w tym miesiącu :((

    A jak u was idą starania?

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdab wrote:
    Hej;)
    Dziś zaczęłam nowy cykl. Od 3dc 2x1 tabl. Clo, od 2 tyg biorę metformax 500 3x1.
    Mam nadzieję, że pojawi się u mnie pęcherzyk chociaż jeden w tym miesiącu :((

    A jak u was idą starania?
    Czy metformax masz przepisany przez gin? Czy zlecił ci zrobienie dodatkowych badań (zanim przepisał lek)?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem nowa w tym temacie...
    Staramy sie z mezem o malucha juz rok i 7 miesiecy... 2 tyg temu mieliśmy wizyte w klinice leczenia niepłodności i stwierdzono u mnie pcos... decyzja - stymulacja... dostalam tabsy na wywolanie i lekarz powiedział ze jak tylko dostane @ to telefon i przyjeżdżać... ale @ przyszla nastepnego dnia... szybko tel do lekarza ale obliczył ze monitoringi wypadna w czasie swiat... wiec decyzja 5 dni @ i od 5 dnia 20 tabsow na wywolanie zeby @ przyszla w miare szybko i wtedy do niego po zastrzyki i objasnienie co i jak... wtedy beda już moje świeże wyniki z krwi (pobrali mi 5 fiolek) i krwi meza... co do zastrzykow to jesli dobrze zrozumialam to bedzie to gonal f 900... czy ktoras z was miala te zastrzyki?

  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi, metforminę zapisał mi gin. Po usg dopochwowym-obraz typowy dla pco i po badaniu androstendionu w górnej normie.

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdab wrote:
    Agi, metforminę zapisał mi gin. Po usg dopochwowym-obraz typowy dla pco i po badaniu androstendionu w górnej normie.
    Czyli bez wyników krzywej cukrowej? Jaka dawkę bierzesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2014, 17:49

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdab wrote:
    Hej;)
    Dziś zaczęłam nowy cykl. Od 3dc 2x1 tabl. Clo, od 2 tyg biorę metformax 500 3x1.
    Mam nadzieję, że pojawi się u mnie pęcherzyk chociaż jeden w tym miesiącu :((

    A jak u was idą starania?

    trzymam kciuki:) ja jestem w trakcie drugiego cyklu z clo, nie biore zadnych innych lekow! jestem w 26 dn cyklu, jeszcze ok tydzien i cykl od nowa ehhh, tylko ja biore clo 1x1 od 5 do 9 dn cyklu
    w tym cyklu okolo kilka dni po owulacji zaczelam bardzo odczuwac jajniki oba, kłuje i boli mam nadzieje ze nic tak zlego sie nie dzieje ehhh

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
‹‹ 250 251 252 253 254 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ