X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunka87 wrote:
    Tak najpierw samo usg
    ale potem mialam i krew i laparoskopie ale to wszystko bylo 7 lat temu.
    Teraz staramy sie od drugie mialam kiedys usg i powiedzieli ze mam pcos i wlasnie zrobilam krew aby miec konkretniejsze wyniki.


    A jakie konkretnie robilas teraz badanie

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • dalinka Koleżanka
    Postów: 85 8

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to szybko :) ja polecam Dostinex biore go 1/4 tab co 7 dni i zero skutków ubocznych w przeciwieństwie do Bromergona

    Tylko u mnie ta zwykla prolaktyna w normie a ta po obciążeniu za wysoka

    Fajnie bo juz masz jedno dziecko ;)

    c55f3e3kgczaomnj.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moze jeszcze jutro pójdę o ile lekarz ma urlop nie poszedł. I ten lek mówisz że lepszy. A nie orientujesz sie po czym moze tak skakać prolaktyna

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam córkę w tym roku bedzie miec 8 lat a mi też lata leca. Gdybym wiedziala ze jestem chora to juz dawno bym sie starala a tak to myslalam ze pojdzie mi tak szybko jak z córką

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • dalinka Koleżanka
    Postów: 85 8

    Wysłany: 1 lutego 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta po obciazeniu to podobno pod wplywem stresu... Dostinex kosztuje za 8 tabletek ok 120zl ale starcza na dlugu.
    Tez wczesnie zaczelam starania mając 24l i nie dlugo pyknie 27 i dalej stoimy w tym samym miejacu

    c55f3e3kgczaomnj.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 lutego 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale raz bylas w ciazy. A co sie wtedy stało jesli oczywiscie moge wiedziec

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej byłam dziś u mojego gin. Na prolaktyne dostałam bromergon. Spytalam czy jest coś lepszego powiedziala że tak ale na razie nie ma sie co w koszty pchac bo może akurat mi to spasuje. Jak bedzie nie tak to mi zmieni.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • dalinka Koleżanka
    Postów: 85 8

    Wysłany: 3 lutego 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super moze akurat tobie spasuje :) u mnie poronienie nastąpiło w 6tc ponoc immunologia zawiodla a druga ciaza biochemiczna najpierw beta 20 a po dwoch dniach 10

    c55f3e3kgczaomnj.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 3 lutego 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To przykre. Ale moze trzeci raz sie uda. Wczoraj zjadlam pol tabletki bromergonu i rano sie fatalnie czulam. Dosc ze brzuch po lamettcie boli to jeszcze glowa od tych wszystkich tabletek. Nie wiem ile ja tak pociagne

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • dalinka Koleżanka
    Postów: 85 8

    Wysłany: 3 lutego 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze organizm sie przyzwyczai. Nie wiem jak brałaś ale może spróbuj wziąść bromergon na noc..

    c55f3e3kgczaomnj.png
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 3 lutego 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może któraś z Was ma podobną historię? w 2014 r. po 4 cyklach starań z clo, bromergonem i luteiną przy zdiagnozowanym pco udało się zajść w ciąże z córeczką, obecnie staramy się o drugą ciąże ale po wizycie u lekarza mam mieszane odczucia, prolaktyna, estradiol, progesteron w normie, andostendion i testosteron nieznacznie podwyższone, ale AMH robione w grudniu wynosiło 32... powtórzyłam i dzisiaj wynik wynosi 19, natomiast LH 8,13 a FSH 4,29... więc stosunek ich około 1,8...czy któraś z Was miała podobne wyniki i udało się? na ostatniej wizycie lekarz stwierdził, że wysokie AMH może świadczyć o niewydolności przysadki i wcześniejszym wygaszaniu pracy funkcji jajników, jednak FSH i LH nie świadczy o tym... macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 3 lutego 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    To przykre. Ale moze trzeci raz sie uda. Wczoraj zjadlam pol tabletki bromergonu i rano sie fatalnie czulam. Dosc ze brzuch po lamettcie boli to jeszcze glowa od tych wszystkich tabletek. Nie wiem ile ja tak pociagne

    trzymam kciuki, mnie bromergon pomógł w pierwszym cyklu pół tabletki, potem lekarz zwiększył do całej ale zaznaczył, żeby brać na noc, raz wzięłam rano i czułam się tak fatalnie, że wylądowałam z głową w muszli... najlepiej wziąść na noc i przespać ;)

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • dalinka Koleżanka
    Postów: 85 8

    Wysłany: 3 lutego 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasica_89 wrote:
    Hej, może któraś z Was ma podobną historię? w 2014 r. po 4 cyklach starań z clo, bromergonem i luteiną przy zdiagnozowanym pco udało się zajść w ciąże z córeczką, obecnie staramy się o drugą ciąże ale po wizycie u lekarza mam mieszane odczucia, prolaktyna, estradiol, progesteron w normie, andostendion i testosteron nieznacznie podwyższone, ale AMH robione w grudniu wynosiło 32... powtórzyłam i dzisiaj wynik wynosi 19, natomiast LH 8,13 a FSH 4,29... więc stosunek ich około 1,8...czy któraś z Was miała podobne wyniki i udało się? na ostatniej wizycie lekarz stwierdził, że wysokie AMH może świadczyć o niewydolności przysadki i wcześniejszym wygaszaniu pracy funkcji jajników, jednak FSH i LH nie świadczy o tym... macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?


    Chyba na odwrót z tym AMH. Rzeczywiscie wysokie AMH moze świadczyć o PCOS ale o przedwczesnym wygaszaniu funkcji jajników? Zawsze myslalam że o tym może świadczyć niskie AMH poniżej 0,5 ale specjalista nie jestem ;)

    c55f3e3kgczaomnj.png
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 3 lutego 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dalinka wrote:
    Chyba na odwrót z tym AMH. Rzeczywiscie wysokie AMH moze świadczyć o PCOS ale o przedwczesnym wygaszaniu funkcji jajników? Zawsze myslalam że o tym może świadczyć niskie AMH poniżej 0,5 ale specjalista nie jestem ;)
    też tak myślałam, ale lekarz powiedział, że jeżeli tak wysoki wynik się potwierdzi to jest to "nokaut i nie ma szans na ciąże", napisałam bo inne hormony w normie, a przy pierwszej ciąży nie robiłam amh...

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 3 lutego 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dalinka wrote:
    Moze organizm sie przyzwyczai. Nie wiem jak brałaś ale może spróbuj wziąść bromergon na noc..

    Wlasnie gojeszcze wzielam na noc. Moze za pozno poszlam spac bow kolo 1 a obudzilam sie kolo 5 zeby wziasc euthyrox zebym mogla jeszcze przed praca zjesc sniadanie i kawe wypic.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 3 lutego 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasica_89 wrote:
    też tak myślałam, ale lekarz powiedział, że jeżeli tak wysoki wynik się potwierdzi to jest to "nokaut i nie ma szans na ciąże", napisałam bo inne hormony w normie, a przy pierwszej ciąży nie robiłam amh...

    Moze siefaktycznie mu cos pomylilo. Tez myslalam zeze wysokie to moze byc pco a. Bardzo niskie to moze byc nieplodnosc.a tsh robilas

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 5 lutego 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak cicho. Co u was dziewczyny jak postepy. Który dzien cyklu

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 5 lutego 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja jestem po wizycie...dostałam clo i luteinę, lekarz stwierdził, że jak obecnie patrzy na moje wyniki to jest dla niego cudem, że mam córkę... jakoś 4 lata temu nie widział tego w takich ciemnych barwach... do tego dziwię się bo dostałam bromergon.. a prolaktyna wynosi 16 ...powinnam brać?

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 6 lutego 2018, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to nie wiem ja jak mialam 23 to mi ani endo nie dal ani gin.

    Tydz temu znów badalam prolaktyne wyniosla mi juz 40 to dostalam ten sam lek i go juz biorę. Pytalam tez czemu mi mogla tak podskoczy gin powiedziala ze to moze byc nawe przez stres

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 6 lutego 2018, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka masz dawke

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
‹‹ 263 264 265 266 267 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ