X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCOS

Oceń ten wątek:
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jooo wrote:
    Witam Też mam podejrzenie PCOS. Ostatni obraz moich jajników w połowie cyklu to pełno pęcherzyków i 2krotnie powiekszony prawy. Miałam nadzieje, że obejdzie się bez Clo ale pewnie też się skusze bo latka lecą. Jeden cykl brałam i był stwierdzony pęcherzyk dominujący ale nie zaskoczyło.Szukam motywacji czy warto brać Clo bo to co znalazłam w necie nasuwa wątpliwości.
    Z góry dziękuje za jakieś info:)

    joo a co takiego znalazłaś w internecie??
    ja bralam clo 2 razy i 2 razy zaszłam w ciąże od razu.

    a oto efekty brania clo- bliźniaki :)
    c46c4dc4dce947f1a3e64ef.jpg

    Paula90, Kami, Nina, Rucia lubią tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Paula90 Autorytet
    Postów: 865 273

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulka :) Gratuluje blizniakow :):) :) :)

    http://ovufriend.pl/graph/f218632fa0f752934241608f0b61e3f44b9a3ew1m5orzswd.png
  • jooo Koleżanka
    Postów: 37 21

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Ulala! To jest dopiero motywacja do brania Clo a nawed dwie motywacje. Boje się powikłań zwiazanych z torbielami bo mam tendencje a najbardziej boje się poronienia.

    Kami jak narazie obserwuje swoje cykle krótko i nie wiem czy jest owulacja czy nie a, że staramy się już 17 miesięcy to podejrzewam, że jest z nią coś nie tak. Mam 30 lat nie czuje się jakoś staro i że to ostatni dzwonek na dziecko tylko chce miec pewność że jestem wstanie zajść donosić i urodzić dziecko.Wolałabym żeby to było bez chemi ale jak sie nie da to trzeba sie wspomuc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2013, 14:45


    28whhqvk14uvxuty.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam dużo o metforminie i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona, czyści jajniki z pęcherzyków, do tego doprowadza do spontanicznej owulacji i zmniejsza ilość androgenów, odchudza i reguluje poziom cukru we krwi ale jak napisano, nie każda chudnie i nie każda na tym idzie...ja próbuję;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w osobnej wiadomości dla ulala:

    g.gifr.gifa.gift.gifu.gifl.gifa.gifc.gifj.gife.gif

    Słodziaki;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2013, 15:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muzarcia wrote:
    Czytałam dużo o metforminie i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona, czyści jajniki z pęcherzyków, do tego doprowadza do spontanicznej owulacji i zmniejsza ilość androgenów, odchudza i reguluje poziom cukru we krwi ale jak napisano, nie każda chudnie i nie każda na tym idzie...ja próbuję;-)

    Muzarcia a u Ciebie sie poprawilo po metforminie ? jaka bierzesz dawke jesli wolno spytac ? ja juz jestem na tym leku 3 miesiace i niestety zadnych efektow wiec zastanawiam sie czy nie spytac gine o zwiekszenie dawki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w sumie teraz trzeci miesiąc ale brałam w kratkę, teraz dopiero regularnie biorę...waga spadła o 4 kg przez dwa miesiące łącznie brałam OC-35 , Bromergon 2tabletki i ten metformax ale niestety nieregularnie, przeważńie raz dziennie...ale nie wytrzymałam...teraz Diane tj.OC-35 odstawiłam i lepiej się czuję, jak nie będzie owulki to dołożę 3 dawkę w porze obiadu ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może wrzucimy do stopek wykresy...łatwiej by było podejrzeć ;-) Prowadzicie wykresy i pomiary tempki?
    Mogę Wam wrzucić mój pierwszy cykl na ovu ale uprzedzam jest baaardzo ciekawy;-)
    Kami jaką masz dawkę teraz tej metforminy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2013, 15:05

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję bliżniaków:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effcia ;-) Witaj;-) Jesteś ;-)?

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Muzarciu:)jestem :)widzę ,że i Ty zostałaś?
    może tutaj u dziewczyn będziesz się lepiej czuła?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2013, 15:19

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie tak...na pewno jest spokojniej i nie ma takiego natłoku informacji...fasolka, pzu, mąż, wąż, pies...rozumiesz co mam na myśli...wpadłam, bo m. śpi po pracy...fajnie, że Ciebie tu spotkałam...nie wylogowałam się jeszcze i chciałam pogadać z dziewczynami, które są w temacie PCOS itp. one wiedzą o czym ja piszę, albo i nie;-) ?!

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muzarcia wrote:
    To nie tak...na pewno jest spokojniej i nie ma takiego natłoku informacji...fasolka, pzu, mąż, wąż, pies...rozumiesz co mam na myśli...wpadłam, bo m. śpi po pracy...fajnie, że Ciebie tu spotkałam...nie wylogowałam się jeszcze i chciałam pogadać z dziewczynami, które są w temacie PCOS itp. one wiedzą o czym ja piszę, albo i nie;-) ?!

    ja Cię rozumiem ja również wchodzę do dziewczyn co poroniły pogadać bo wiem ,że one mnie rozumieją lepiej bo są/były w takiej samej sytuacji:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam, że podejrzę wykresy, żeby mniej więcej mieć rozeznanie jak to może wyglądać z PCOS...

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muzarciu gdzieś jeszcze widziałam wątek z PCOS poszukaj:)ja uciekam szukam Oluś 22 żeby jej pogratulować
    Starając się z pomocą medyczną tam jest PCO tylko ja nie wiem czy to jest to samo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2013, 15:33

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulalala GRATULACJE PODWÓJNE OCZYWIŚCIE :-)

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka tak czytam sobie watek Pcos bo tez to mam i zaskakuje mnie to że lekarze przepisuja tabletki antykoncepcyjne na to ja własnie po odstawieniu tabletek dowiedziałam sie o tym Okres dostawałam co 50 60 dni masakra zrobiłam badania horm i było oki tylko jajniki powiekszone z dużą ilościa pęcherzyków mój ginekolog zalecał laparoskopie ale z powodu tego że mieszkam w Uk zaczelśmy najpierw od laków i jakby to nie pomogło to wtedy za 5 mies laparoskopia .I ciesze się bardzo ze zaczeliśmy od prostrzej metody bo od razu sie udało.Po pierwsze dostałam leki na urogulowanie cyklu ale nie anty po nich dostałam @ poten 2 dnia cyklu zaczełam brac clo 1 tabletka dziennie przez 5 dni i od 7 dnia zaczełam brac Cyclo-Progynova (w składzie estrogen na wzrost pecherzyków a potem progesteron żeby podtrzymac ewentualna ciąze a jesli jej nie ma to wywołac @)tak wiec mam pytanie czym tłumacza wam gin zapisywanie tabletek anty?

    Paula90, Kitty.Noir lubią tę wiadomość

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już Ci piszę, Diane ma działanie antyandrogenne i powodują zanik pęcherzyków zmniejszenie jajnika, do tego zmniejszają przerośnięte endometrium...wyciszają jajniki tj. ich pracę, w momencie gdy pęcherzyków jest dużo, to już ciężko o wzrost nowego, pęknięcie i prawidłową ciążę maciczną, częściej zdarzają się powikłania...gdy przepisują inne anty to dlatego, że niektóre powodują hiperowulację, może być tak jak po clo...najpierw jajniki odpoczywają a później pracują pełną parą;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrezygnowałam z anty po dwóch miesiącach...miałam dość skutków po diane do tego za duże ryzyko, cera piękna, owszem ale już wolę mieć wypryski i żyć bez powikłań...

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja po dianie miałam też piękną cere i piękne lśniące mocniejsze włosy, a teraz w ciąży moje włosy wglądają jak po chemii, a syfków mam tyle co nigdy, nowość wysyp syfków na plecach i to jeszcze ile nigdy nie miałam takich anomalii na pleckach :(

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ