X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCOS

Oceń ten wątek:
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, NIESAMOWITE :D Gratuluję :D Jak fajnie :D

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muzarcia wrote:
    Dziewczyny może wrzucimy do stopek wykresy...łatwiej by było podejrzeć ;-) Prowadzicie wykresy i pomiary tempki?
    Mogę Wam wrzucić mój pierwszy cykl na ovu ale uprzedzam jest baaardzo ciekawy;-)
    Kami jaką masz dawkę teraz tej metforminy?

    Biore Glucophage 850 mg, jedna tabletke dziennie, ale niestety, zadnych efektow nie widac ; (

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm w jednej dawce raz 850 ...lepiej w dwóch dawkach chyba, bo glukoza pod kontrolą całą dobę...właśnie tak jest, że niekiedy nie działa...ja bym podzieliła to na dwie dawki albo trzy...ja sobie sama zwiększę dawkę do 3 razy 500...słyszałam ,że glucophage jest lepsze niż metformax, bo nie daje efektów ubocznych tak często...nie będę pytać lekarza jakby co...muszę zrobić krzywą cukrową, bo mam predyspozycje do cukrzycy choinka;-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobry pomysl, moze podziele ta dawke, a jak pojde do gine to sie spytam o zwiększenie. Rzeczywiście żadnych skutków nie ubocznych po glucophage nie zauważyłam ale tych pozytywnych tez nie, tez mam predyspozycje do cukrzycy :((

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę glucophage xr 750 dwie tabletki wieczorem, ale one same nie wyregulowały mi cykli i owu...

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do tabl. anty, to jeśli nie planuje się ciąży, to tak jak pisze muzarcia, wyciszają nadmiar pęcherzyków i uspokajają jajniki no i mają działanie antyandrogenne.

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Ja biorę glucophage xr 750 dwie tabletki wieczorem, ale one same nie wyregulowały mi cykli i owu...

    A widzisz 2 x 750, a ja tylko 850 raz dziennie, zdecydowanie musze sie zapytac gine czy ta dawka nie jest za mala cos! A ciekawe ze wieczorem, ja mam jesc w porze obiadowej, ach te liczne opcje i warianty leczenia ;)

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam jeść do kolacji, żeby ranny cukier był mniejszy...bo mi za wysoki wychodził...

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę 1 tabletkę (500) do śniadania i 2 do kolacji.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 05:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wieczorem już nie zajrzałam a szkoda, nocne marki ;-D
    To ja już zgłupiałam;-)
    Ponieważ mam brać dwie tabletki bromergonu, to już sama nie wiem jak to połączyć wieczorem.
    Wczoraj zasnęłam ok.19-tej i do teraz spałam, zdenerwowałam się, bo temperatura podskoczyła a mierzona była wcześniej niż zwykle o pół godziny...
    Już myślałam, że się oczyściłam z Diane, bo ona mi temperaturę wysoko trzymała a tu klops... no nic, już się chrzani na wykresie...ale nie takie widziałam i później pokręcone a ciążowe;-)
    Dziewczyny miłej soboty...i chyba zwiększę sobie dawkę 3*500, bo zaczynam mieć rzuty na słodkie;-)
    Waga spadła i oscyluje w granicach "xxx" dlatego czekałam tylko aż zejdzie troszkę śniegu, reggae, słuchawki i na spacer z rana;-)

    Pozdrawiam i zaraz wrzucam wykres do stopki, muszę mieć podgląd na bieżąco ;-)

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miłego dnia równiez wam życzę. ja niestety w większości nie w temacie ale was kobitki podczytuje :)
    mazurcia ja wykresów niestety nie prowadziłam z powodu różnych godzin pracy :) pozdrawiam wszystkie

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki a ja się już gubię, bo są chyba dwa wątki o PCOS - na ogół=lnym i na pomocy medycznej.

    Muzarcia, ja mam wykres w stopce. Mój też jest chyba dość charakterystyczny dla PCOS.

    Zawieszam starania. Byłam wczoraj u gin-endo. Otrzymałam Climen na wywołanie @, w 1 dniu krwawienia zaczynam brać Cilest (dwa opakowania pod rząd bez żadnej przerwy). Jak dostanę @ po Cilest szybko zgłaszam się do niej i robi mi porządną stymulację. Kazała mi zrobić w miedzy czasie test na przeciwciała cytomegalii, a mężowi badanie nasienia. Pani doktor powiedziała abym nie szalała z ciuchowymi zakupami na lato, bo mogą mi się nie przydać ;) od maja mam brać już Femibion Natal 1.

    Powiedziała, że wyniki całkiem ok. Nie jest źle :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteście może tu czy tam na wątku, bo nie wiem gdzie szukać i gdzie jesteście bardziej aktywne ;-)

    Zaraz wrzucę wykres w stopkę, bo zapomniałam przed spacerem...ale wróciłam, teraz już biorę się za domek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę liloe, widzę...wrzucam Wam mój pierwszy i powiem, że miewałam dłuższe, po 150-180 dni...

    8ce9fe0b850b8575435b3e109946e68a.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2013, 07:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muzarcia wrote:
    Wieczorem już nie zajrzałam a szkoda, nocne marki ;-D
    To ja już zgłupiałam;-)
    Ponieważ mam brać dwie tabletki bromergonu, to już sama nie wiem jak to połączyć wieczorem.
    Wczoraj zasnęłam ok.19-tej i do teraz spałam, zdenerwowałam się, bo temperatura podskoczyła a mierzona była wcześniej niż zwykle o pół godziny...
    Już myślałam, że się oczyściłam z Diane, bo ona mi temperaturę wysoko trzymała a tu klops... no nic, już się chrzani na wykresie...ale nie takie widziałam i później pokręcone a ciążowe;-)
    Dziewczyny miłej soboty...i chyba zwiększę sobie dawkę 3*500, bo zaczynam mieć rzuty na słodkie;-)
    Waga spadła i oscyluje w granicach "xxx" dlatego czekałam tylko aż zejdzie troszkę śniegu, reggae, słuchawki i na spacer z rana;-)

    Pozdrawiam i zaraz wrzucam wykres do stopki, muszę mieć podgląd na bieżąco ;-)

    Hej dziewczyny, dzieki za Wasze info o dawkowaniu metforminiy, teraz mam pewnosc ze dawka jest za mala bo nikt na tak niskiej nie jest ! Muzarcia - reggae ! jak fajnie, zuch z Ciebie dziewczyna :)
    Nie wrzucam wykresu bo w tym miesiącu nie jestem na stymulacji clo wiec jest bezowulacyjnie i nawet mi sie nie chce na te nieskonczone niże patrzeć ;(

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mój wykres jest w stopce, ja jestem aktywna tu i tu, bo oba wątki mnie najbardziej dotyczą:-)miłego dnia, u mnie dziś łądna temp 37,04! oby tak dalej szło

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe ważne teraz na czym stoisz i głowa do góry, czas szybko zleci i zaczniesz owocne staranka!

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem na dwóch wątkach :)
    Nina - tempka książkowa :) Czekam na dobre wieści.

    Nina lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach liloe ja miałam być do 16 lipca na Diane a później dalej to nie wiem ale zrezygnowałam, bo raz jestem grubas potworny, dwa, tato cukrzyca a ja znamiona nietolerancji glukozy mam, ojciec zawały, udar, zakrzepy, chorobą niedokrwienną serca, wieńcówka itd. wolałam zrezygnować a nie codziennie łykać lek z zawartością składnika" cyproteronu" , który zbliżał mnie nieuchronnie do utraty zdrowia...zdrowa w ciąży chcę być a nie z pikawką na wykończeniu, cukrem mega wypas itd.
    Może źle zrobiłam ale jak tu słyszę, że po dwa miesiące zalecają i stymulacja, to dlaczego ja po dwóch miesiącach nie miałabym sobie odpuścić...
    Jeśli chodzi o te sinusoidy na wykresach, to powiem Wam ale pewnie to wiecie, że my jako posiadaczki PCOS mamy więcej pulsów hormonu lh i robienie testów owulacyjnych nie ma raczej sensu...
    PRZEPRASZAM ZA TAKIE DRASTYCZNE KONKRETY Z GÓRY ALE JAK TU INACZEJ?
    Odstawiłam diane skończeniu drugiego listka i krwawienie z odstawienia dostałam 30 marca...pierwsze dwa dni to krew na szyjce, później aż do teraz plamienia i słabe krwawienie ale najpierw jasna krew a teraz ciemniejsza...dziś było brązowe plamienie i dalej leci ciemna krew...kurcze dobrze, że odstawiłam to cholerstwo...

    Jak u Was wyglądały te krwawienia po Diane itd? O ile któraś brała...

    Liloe fajnie, że wiesz już co i jak i tak ładnie Ci dodała nadziei;-)

    Dobrze, to będę zaglądać tu i tu;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2013, 10:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że opinie na temat tego typu leczenia są mieszane. Ja przez 5 lat (od 17 do 22 roku życia) brałam non stop pigułki. Zakończyłam tą przygodę przez migreny i zerowe libido. Od ponad 3 lat jestem czysta. Pigułek nie brałam ze względów anty - brałam właśnie przez pęcherzyki i torbiele, nie chciałam zajść jeszcze w ciążę w tak młodym wieku, dlatego kazali mi brać aby nie tworzyły się zrosty po licznych pęcherzykach. Miałam 3 miesięczną przygodę z preparatem Cyprest. Nie czułam żadnych skutków ubocznych innych niż przy Yasminelle czy Harmonet.
    Lekarz, do którego chodzę, to osoba specjalizująca się w PCOS, jest zarówno ginekologiem, jak i endokrynologiem. Przed wypisaniem recepty otrzymała cały komplet badań ze szpitala (wysłała mnie na 3 dni na oddział, gdzie zrobili mi masę badań).

    Wierzę, że nie chce mi zaszkodzić. Wierzę, że wie co robi. Muszę jej zaufać i wierzyć, że się uda. Przeszłam już przez ok. 10 lekarzy, ona jedyna chce się zająć i nie każe mi czekać rok i często się kochać. Nie każe mi przyjść, kiedy nie będę już miała siły na starania, kiedy nie będę już miała nadziei, kiedy nie będę już mogła nawet myśleć o staraniach z przygnębienia i frustracji. Wiem, że zajmie się mną i chcę jej ufać.

    Wezmę grzecznie ten Cilest - nic innego mi nie pozostało. Nie mam siły szukać kogoś innego i błagać, aby się mną zainteresował, a nie wziął kasę i wysłał na drzewo...

    Musiałam się wygadać....chyba mi ulżyło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2013, 11:07

    muzarcia lubi tę wiadomość

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ