X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCOS

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika 30 wrote:
    Hej dziewczyny

    Ja też niestety mam pcos. Byłam już raz w ciąży, ale straciłam synka w 40 tc. Później z różnych powodów (głównie praca) musieliśmy na trochę odłożyć starania... Teraz już "działamy" od 6 miesięcy, ale potwierdzono u mnie pcos i jak narazie ciąży brak. Biorę metformax 3*500 i od tego cyklu również clo... Wczoraj byłam na wizycie u lekarza, powiedział, że jajnik zareagował na lek, że ładne endometrium i duży pęcherzyk, dzis lub jutro ma pęknąć... Niestety powiedzial też że jak nie wyjdzie przez 3-4 cykle to inseminacja albo in vitro... Troche mnie przeraził

    Pozdrawiam i gratuluje ciężaróweczkom:)
    Muzarcia jeżeli możesz mapisz ile ważysz (ja niestety 88kg)

    Hej Monika trzymaj się dzielnie ! mi tak samo powiedział lekarz ze 3 cykle z clo a jak nie wyjdzie to HCG, inseminacja albo in vitro ale ja wierze ze się jakoś uda na samej stymulacji lekami i tego tez tobie życzę !

    Monika 30 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika to na prawdę ciężko Wam było ;-( 130 już 4kg spadło, w zeszłym roku 17 kg z niczego przyszło...ale jak wszyscy twierdzili, że to moja wina a nie chcieli diagnozować, to teraz ciężko leczyć...myślę, że dam radę i powoli będziemy spalać kcal, bo już się cukier wyrównuje...też chcę dołożyć 3 tabletkę, bo na razie mam 2 razy 500 metformaxu...może będzie jeszcze lepiej ;-)

    U nas tylko naturalnie wchodzi w grę, z wyboru, nie uda się, to trudno jakoś dam sobie z tym radę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2013, 20:36

    Monika 30 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liloe wrote:
    Muzarciu wykres nie wygląda źle, ale nie było żadnej owulacji. Moje tempki trochę kłamią, endometrium cienkie, brak płynu w zatoce Douglasa, jajniki powiększone z pęcherzykami w ilości kilkanaście sztuk na każdym. CO do testów owulacyjnych - ja mam bardzo często pozytywne. Muszę mieć wysokie LH. Nawet jeśli dojdzie do owulacji, to mam dramatyczne endometrium, na zagnieżdżenie nie ma szans. Dziś wzięłam drugą tabletkę Climen, kręci mi się w głowie i mam mdłości, ale raczej wytrzymam. PRL i cukier mam ok. Chociaż tyle :)

    Próbowałaś pójść do ginekologa - endokrynologa ze swoim problemem?

    Szukam gin-endo ale najpierw endo bez gin w maju;-)

  • Monika 30 Znajoma
    Postów: 17 8

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było lekko, teraz zamiast dziecka mam grobek... Ale wierzę, że się uda. Nie spodziewałam się, że skoro zaszłam w ciążę za pierwszym razem,teraz będę miała takie problemy...
    Muzarcia gratuluje spadku wagi i życzę Ci cierpliwości i silnej woli a później dzieciątka... Napewno się uda

    Kubuś 25.12.2008 (*)(*)(*) 40 tc
    f405fb7f177f951a452db3f6b0fc77b0.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika- jest mi trudno sobie wyobrazić, jak się czuje kobieta, po takiej stracie.
    Wydaje mi się jednak, że paradoksalnie powinnaś lepiej zareagować na clo, skoro u Ciebie wcześniej było ok niż np ja, u której jest wtórny zanik miesiączki i bez leków w środku nic a nic się nie dzieje.
    Powodzenia! Myślę, że zbaczysz szybko efekty.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Monika 30 Znajoma
    Postów: 17 8

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wierzę w to,że nam się wszystkim uda...

    Kami lubi tę wiadomość

    Kubuś 25.12.2008 (*)(*)(*) 40 tc
    f405fb7f177f951a452db3f6b0fc77b0.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) właśnie przeczytałam cały wątek, czuję się z Wami zaprzyjaźniona. Gratuluję tym, którym sie udało i trzymam kciuki za resztę :)

    Też mam PCOS (rocznik84, mega długe cykle, 8 msc starań i tylko 2 wzrosty temp). Założyłam w dziale STARAJĄC SIĘ Z POMOCĄ MEDYCZNĄ wątek GINEKOLODZY ENDOKRYNOLODZY W WARSZAWIE. Może niektóre z Was są z Wawy i mogłyby polecić dobrego lekarza innym staraczkom z PCOS i innymi świństwami? Z góry wielki dzięki :)

    7744cc9d8c08a824181439553f88db92.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2013, 19:02

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj kasjja wśród nas:-) napisałam Ci tam nazwisko lekarza, do którego chodzilam, gdy jeszcze mieszkałam w Wawie, polecam! My tu razem walczymy z tą przypadłościa i wierzę, że damy radę ją pokonać, wszystkie !

    Monika 30, kasjja lubią tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kasjja, dobrze, że dołączyłaś. Razem zawsze łatwiej :) Życzę Ci, żebyś tak, jak niektóre dziewczyny z naszych pcos'owych wątków szybko przeniosła się na ciążowe :)

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, do zobaczenia na wątkach ciążowych wkrótce :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...jak się spodziewałam nie będzie to mój różowy wykres...zakończony zieloną kropką...ale, że po diane krótko, to nie czuję presji...tylko zdenerwowała mnie dzisiejsza tempka, mogło być tak ładnie...

    Ściskam mocno i witaj kasjja;-) Miło Cię poznać;-)

    kasjja lubi tę wiadomość

  • Monika 30 Znajoma
    Postów: 17 8

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej...

    Co u Was kochane?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2013, 18:28

    kasjja lubi tę wiadomość

    Kubuś 25.12.2008 (*)(*)(*) 40 tc
    f405fb7f177f951a452db3f6b0fc77b0.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 13 kwietnia 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika 30 wrote:
    Hej dziewczyny

    Ja też niestety mam pcos. Byłam już raz w ciąży, ale straciłam synka w 40 tc. Później z różnych powodów (głównie praca) musieliśmy na trochę odłożyć starania... Teraz już "działamy" od 6 miesięcy, ale potwierdzono u mnie pcos i jak narazie ciąży brak. Biorę metformax 3*500 i od tego cyklu również clo... Wczoraj byłam na wizycie u lekarza, powiedział, że jajnik zareagował na lek, że ładne endometrium i duży pęcherzyk, dzis lub jutro ma pęknąć... Niestety powiedzial też że jak nie wyjdzie przez 3-4 cykle to inseminacja albo in vitro... Troche mnie przeraził

    Pozdrawiam i gratuluje ciężaróweczkom:)
    Muzarcia jeżeli możesz mapisz ile ważysz (ja niestety 88kg)

    Moniczko trzymam kciuki! Ważne, ze lekarz cos robi a nie czekasz na zbawienie! Clo podziała- zobaczysz!

    Monika 30 lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 13 kwietnia 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Witaj kasjja wśród nas:-) napisałam Ci tam nazwisko lekarza, do którego chodzilam, gdy jeszcze mieszkałam w Wawie, polecam! My tu razem walczymy z tą przypadłościa i wierzę, że damy radę ją pokonać, wszystkie !

    Zgadzam sie!z tym cholerstwem trzeba walczyć! Trzymam kciuki za wszytkie staraczki!

    kasjja lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 13 kwietnia 2013, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo fajnie jest czytać o tym, że Wam się udało Ulala i Nina :) dzięki temu jestem pełna nadziei i nastawiam się pozytywnie do leczenia. Idę do gina w poniedziałek, mam nadzieję, że zaczniemy leczenie i mi też się uda niedługo, tak jak Wam:)

    7744cc9d8c08a824181439553f88db92.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2013, 18:27

    Nina lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 13 kwietnia 2013, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż się ze mnie juz śmieje, bo od kilku dni słyszał o tym, że "no Ninie, to się udało jak nic" :) Śmieje się, że chociaż nie znam dziewczyn, to przeżywam razem z nimi :) To prawda, bo nadzieja o której piszesz i do mnie trafiła i im więcej fasolinek u dziewczyn, tym wiara większa.
    Ulala - fajnie, że nadal jesteś. :)

    Nina, kasjja lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza i Tobie się uda, trzeba w to mocno wierzyć! ja też miałam już różne chwile załamania, ale jakoś nie poddawałam się i w końcu się doczekałam...jeszcze w to do końca nie wierzę, ale mam nadzieję, że tym razem wszystko zakończy się happy endem:-)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina moje gratulacje :)

    Nina lubi tę wiadomość

    event.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza,ja z moim mężem przerabiamy to samo ;)

    sebza, Nina lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 04:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miłego dnia ;-D 2409263hol4b37ey6.gif

    kasjja, Monika 30 lubią tę wiadomość

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ