X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCOS

Oceń ten wątek:
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobietki. muszę się z wami podzielić moimi newsami, jeszcze do teraz nie mogę w to uwierzyć. a więc zacznę od poczatku:
    15 luty monitoring jeden pęcherzyk owulacyjny 21 mm
    4 marzec test ciążowy dodatni
    5 marzec ciąza potwierdzona usg jeden pęcherzyk ciążowy 4,5 mm
    26 marzec zarodek 16 mm
    i dzisiejsza wizyta 15 kwiecień ku zdziwieniu gina nie jeden zarodek tylko dwie małe kruszynki jedna 43 mm, druga 38 mm :)
    szok i płacz podczas usg i myśli w głowie - jak to na usg jeden pęcherzyk a tu nagle dwa dzidziusie i to dwujajowe skąd te dwa jajeczka :)
    teraz wielkie szczęście i nadal niedowierzanie noszę w sobie dwa życia :) jestem szczęśliwa i pełna obaw.

    Kami, kasjja, Monika 30, madzia0206 lubią tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej to faktycznie niespodzianka kochanie;-) Wszystko będzie dobrze;-) Teraz jesteś w szoku pewnie ale jak minie oszołomienie wiadomością, to pewnie będzie podwójna radość...nie wiem co jest grane ale coraz to więcej bliźniąt tutaj ;-)
    Byłaś stymulowana clo w cyklu w którym się udało darijka?
    Gratuluję Wam serdecznie...w sumie jak to któraś staraczka pisała, jedna ciąża , jeden czas pieluchowy i jeden czas na diecie, by dojść do formy... :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Darijka ! Podwójna ilość szczęścia ! Dbajcie o siebie !!

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) cudnie

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darijka, to możecie z Ulala przybić sobie piąteczki :) Niesamowite :D Gratuluję raz jeszcze!

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darijka normalnie wzruszyłam się Twoją historią....cudowna nowina :-)tyle szczęścia naraz, ale pewnie i lekkich obaw? Trzymam kciuki, żeby maluszki ładnie rosły i były zdrowe!!

    A ja dziś odebrałam wyniki bety z wczoraj i ładnie urosła ze 130 na 411 :-) w czwartek wizyta u gina, nie ma co zwlekać z wizytą, nie wiem które leki mam brać dalej, a które odstawić, no i zobaczę czy widać już tam małą kropeczkę :-)

    kasjja lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Monika 30 Znajoma
    Postów: 17 8

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka gratulacje kochana:) spokojnej ciąży życzę:)

    Kubuś 25.12.2008 (*)(*)(*) 40 tc
    f405fb7f177f951a452db3f6b0fc77b0.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Darijka normalnie wzruszyłam się Twoją historią....cudowna nowina :-)tyle szczęścia naraz, ale pewnie i lekkich obaw? Trzymam kciuki, żeby maluszki ładnie rosły i były zdrowe!!

    A ja dziś odebrałam wyniki bety z wczoraj i ładnie urosła ze 130 na 411 :-) w czwartek wizyta u gina, nie ma co zwlekać z wizytą, nie wiem które leki mam brać dalej, a które odstawić, no i zobaczę czy widać już tam małą kropeczkę :-)

    nina ja dzisiaj co chwilę sobie popłakuje ze szczęścia i z obaw nie ukrywam, że strasznie się boję. jutro muszę się umówić na badania genetyczne, które spędzają mi sen z powiek. boję sie tego czy donoszę ta ciąże. cieszę się, że są dwujajowe i dwukosmówkowe jak na ciąże mnogą jest ona zaliczana do najsilniejszych. póki co serduszka ślicznie biją jeden według usg jest 10 tydzień i 5 dzień (wizyte właśnie miałam tego dnia) a drugi 11 tydzień i 1 dzień o dwa dni starszy :)
    nina to beta pięknie Ci rośnie tylko się cieszyć - może też będą bliźniaki :)
    dziękuje wam dziewczyny za miłe słowa :)
    mazurcia żadnych leków w szczęśliwym cyklu nie brałam tylko piłam zioła ojca sroki na owulację :)

    Nina, Kami lubią tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach chyba sobie zamówię te zioła ;-)

    darijka lubi tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka uściski! trzymamy kciuki by wszystko było dobrze :)

    darijka lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Monika 30 Znajoma
    Postów: 17 8

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki zobaczyłam dziś II kreski na pierwszym cyklu z clo... czyli jednak to pcos nie jest takie straszne:)
    Pozdrawiam

    Kami, ann2224, kasjja, madzia0206, Nailew lubią tę wiadomość

    Kubuś 25.12.2008 (*)(*)(*) 40 tc
    f405fb7f177f951a452db3f6b0fc77b0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika 30 wrote:
    Dziewczynki zobaczyłam dziś II kreski na pierwszym cyklu z clo... czyli jednak to pcos nie jest takie straszne:)
    Pozdrawiam

    Rewelacja, gratulajce ! Szczesliwe grono clonowiczek sie powieksza! Aby tak dalej !

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika 30 wrote:
    Dziewczynki zobaczyłam dziś II kreski na pierwszym cyklu z clo... czyli jednak to pcos nie jest takie straszne:)
    Pozdrawiam

    witam w gronie 1 miesiaca z clo:)

    Monika 30 lubi tę wiadomość

    event.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika bardzo się cieszę i życzę Ci dużo zdrówka i wszystkiego dobrego! Jak widać pcos da się pokonać, dzięki dobrej diagnozie i leczeniu!

    Monika 30 lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika 30 wrote:
    Dziewczynki zobaczyłam dziś II kreski na pierwszym cyklu z clo... czyli jednak to pcos nie jest takie straszne:)
    Pozdrawiam

    monika gratulacje, spokojnej ciąży :)

    Monika 30 lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, ogromne gratulacje :) Kolejna ciąża z pcos - doskonale :)

    Monika 30 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Króliczynka Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam pytanie dotyczące PCOS. Ze względu na nieregularne cykle rok temu miałam badane jajniki i macicę i wszystko było wg lekarza w porządku. Miesiąc temu kolejny raz przeszłam badania.Od dwóch lekarzy usłyszałam, że nie ma żadnych zmian. Ponieważ staramy się z mężem o dziecko postanowiłam mierzyć temperaturę i zaniepokoił mnie fakt, że nie ma wyższych temperatur. Ok 16 dnia cyklu udałam się kolejny raz na usg i wtedy usłyszałam, że mam pewne symptomy PCOS, tzn nie ma pęcherzyka dominującego i pozostałe są w charakterystyczny sposób ułożone i do owulacji nie dojdzie. Poszłam do innego lekarza by potwierdzić diagnozę było to w 19 dniu cyklu i usłyszałam, że faktycznie nie ma dominującego pęcherzyka ale te które są w sumie wyglądają w miarę prawidłowo jak na ten dzień cyklu. Sama nie wiem co o tym myśleć. Zrobiłam badanie prolaktyny i wyszła: 29,13ng/ml więc jest zawyżona. Natomiast nie mam zadnych innych objawów PCOS typu: otyłość, nadmierne owłosienie,trądzik.
    Czy jest możliwe, że wyższa prolaktyna zafałszowała obraz usg i doprowadziła, że nie mam owulacji? A kolejne pytanie: Czy jest możliwe, że charakterystyczny obraz dla PCOS moich pęcherzyków jest tylko w połowie cyklu a w kolejnych dniach na moich jajnikach nie ma już żadnych zmian? Dlaczego lekarz widział to tylko w 16 dniu cyklu a wcześniej kilku nie widziało nic?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka Kochana dziś dopiero weszłam na wątek i co widzę? cudowną nowinę!!! strasznie się cieszę, dwa dzieciątka, to cudowna wiadomość! też na pewno bym się bała, ale to cud, którego dostąpiłaś. Trzymam kciuki za Waszą 3, trzymaj się zdrowo, dbaj o maleństwa i o siebie! :) ostatnio nie wchodzę na wątek, bo i tak się nie możemy starać i muszę dbać o swoją psychikę, która płata figle, ale takie wiadomości dodają mi wiary, że nam również się uda :)

    darijka lubi tę wiadomość

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liloe wrote:
    darijka Kochana dziś dopiero weszłam na wątek i co widzę? cudowną nowinę!!! strasznie się cieszę, dwa dzieciątka, to cudowna wiadomość! też na pewno bym się bała, ale to cud, którego dostąpiłaś. Trzymam kciuki za Waszą 3, trzymaj się zdrowo, dbaj o maleństwa i o siebie! :) ostatnio nie wchodzę na wątek, bo i tak się nie możemy starać i muszę dbać o swoją psychikę, która płata figle, ale takie wiadomości dodają mi wiary, że nam również się uda :)

    cześć liloe, dziekuje bardzo za gratulaje.boje się ale wiem, ze musi być dobrze. myslałam , ze moje ziółka ci pomoga :( dbaj o siebie i na pewno niedługo przyjdzie na ciebie czas i może tez się zdarzy taki cud jak u mnie :) musisz mocno w to wierzyć i być dobrej myśli. będę cały czas trzymała za ciebie kciuki i oczywiście zaglądała na wątek i czekała na radosną nowinę od ciebie :) powodzenie, pozdrawiam

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny mam pytanie :)od 2 m-cy moje jajniki są leniwe, pęcherzyki mam po 4-5 w jajniku, są maleńkie, bez dominujących, a usg mam tak ok końca cyklu robione kiedy ich juz nie powinno być po normalnej owulacji, jednak jak patrzę po usg starych (tzn. sprzed 2 lat) to zawsze wielki jeden dojrzewał, miesiączki byly normalnie, ale wtedy to się nie starałam az tak teraz tylko te 2 m-ce jajkniki cienko przędą, miesiąc temu @ byla troszke później, czy pcos jest od zawsze czy może sie zrobić nagle? od tak... gin narazie dał mi cyclo-progynovę jako dopalacza owulacji

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ