X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCOS- kumu się udało?
Odpowiedz

PCOS- kumu się udało?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia wrote:
    Ja nie ma pojęcia- nie odpowiem :/

    Kurczę no to na tyle szkoda... Ale z drugiej strony ma czas dla tych najbardziej potrzebujących jego pomocy ;)

    Zapytam w Sierpniówkach ;)

    Słyszałam że jest bardzo dobry (przyjmuje w tym samym gabinecie co moja Pani gin - zamieniają się) więc w poczekalni trochę się nasłuchałam, a ile kobitek do niego przychodzi... jakaś maskara... kolejka jak za chlebem :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 09:38

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie, że właśnie te kolejki świadczą dobrze o lekarzu :D

    Angelabd lubi tę wiadomość

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam Niusia, nawet niewiedzialam ze cos mi przyszlo,dzisiaj zaakceptowalam twoje zaproszenie:)

    Tez uwazam ze faceci sa lepsi w tym fachu,kiedys mama zabrala mnie do kobiety ginekolog,mialam moze z 15 lat,i byla bardzo nieprzyjemna,wiedziala ze tomoja pierwsza wizyta u takiego lekarza I jak mnie badala to strasznie mnie bolalo,a I tak nic niestwierdzila poza pierwotnym brakiem miesiaczki.
    na nastepna wizyte poszlam jak juz mialam 17 lat sama,do lekarza ktory prowadzil 2 ciaze mojej kuzynki,super facet,bez ogrodek powiedzial ze nie jest dobrze bo nie iwdac na dopochwowym usg jajnikow a macica jest strasznie mala,dal mi wtedy luteine I wszystko zaczelo rosnac.coprawda niewywolala mi ona @ ale pozniej dostalam duphaston I pojawila sie pierwsza @ w moim zyciu jak mialam 18 lat,bylam tak podeksytowana jakbym wygrala los na loterii:)wiecie jak t jest wszystkie kolezanki byly juz po pierwszej,nawet moja mlodsza siostra dostala jakies 3 lata przedemna,to dopiero byly przezycia:)

    Chociaz do tej pory czekam na ,niewiele sie zmienilo.Ale macice mam nadal za mala,jak to mowil ten wlasnie lekarz I najprawdopodobnie bedzie problem z donoszeniem tejze ciazy jak sie juz w niej znajde,ale chodzbym miala plackiem lerzec cala ciaze to zal mi bedzie tylko mojego meza,bo jemu sie najbardziej wtedy oberwie:)ale chyba od tego sa ci nasi partnezy co nie dziewczyny?:)

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D

    No rzeczywiście miałaś przeżycia! Mnie tez własnie to przeraża... Jak na pierwszej wizycie nie trafisz na dobrego gina to tak Ci się później wszystko piep..y!
    Ja też nie trafiłam na dobrego lekarza pierwszym razem:/

    Właśnie! Najważniejsze, żeby z Tobą i dzieckiem było wszystko w porządku a on się musi dostosować! W końcu to baby chodzą w ciąży więc co nie bądź trochę równouprawnienia być musi :D

    Angelabd, violijka lubią tę wiadomość

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no oczywiscie ze tak,skoro my chodzimy w ciazy I rodzimy to oni moga sie troszeczke nacierpiec podczas tego wspanialego okresu w naszym zyciu :)

    Angelabd, Niusia lubią tę wiadomość

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A najlepiej byłoby jakby urodzili za nas :D

    Angelabd, violijka lubią tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tam bym z przyjemnością oddała ;)

    Wystarczy mi, że sie męczę z każdą @, owu, zapaleniami, torbielami itp + jeszcze nie wiadomo co mnie w ciąży czeka....

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jasne jesli dalobysie porod przeniesc na faceta ja bym bez wachania oddala,siedzialabym sobie na fotelu obok niego I mowila 'dasz rade kochanie,przeciez to nic straszenego,wszyscy faceci to robia ty tez sobie poradzisz' mozna pomazyc co?

    Niusia, Angelabd lubią tę wiadomość

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    'Oddychaj hu hu hu' :D

    Ale jaja by były :P

    violijka, Angelabd lubią tę wiadomość

  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niusia
    ważę 70 kg przy wzroscie 165. ale od wczoraj jestem na diecie :-) zamierzam schudnąc co najmniej 5 kg. może to pomoże. mam nadwagę typową dla pcos- koncentruje się na brzuchu i bioderkach (chyba biodrzyskach)- nogi mam chude. mały ma trzy latka.
    jako, że przeżyłam poród mogę powiedziec, że z miłą chęcia bym go oddała męzowi. jeszcze bym dopłaciła...
    a tak na serio to nie ma tak zle. skoro walcze o następne (marze o 3) to jakoś da sie przezyc.

    violijka lubi tę wiadomość

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati85 to nie taka duza nadwaga,ja tam mam do zrzucenia ponad 20 kg,gdzie juz stracilam 17,ale niestety jak ciezko jest zajsc w ciaze przy pcos tak ciezko jest schudnac.

    a co do porodow to bylam przy jednym,cale 36 godzin,najpiekniejsze przezycie w moim zyciu.Pomimo problemow jaki wystapily podczas tegoz porodu I zakonczeniu na sali operacyjnej,to sama pisze sie na to samo.wszystkie polozne pytaly czy mam juz dzieci a jak slyszaly ze nie to mowily ze pewnie po takim porodzie niebede chciala miec dzieci,ale to na mnie niezadzialalo zniechecajaco wrecz przeciwnie.a jak siedzialam na sali podczas cesarki I tuz przed wyciagnieciem dziecka uslyszalam jak ona placze,to juz wogole,dzidzi mama jej nieslyszala a ja tak I az sie poplakalam.
    pomimo ze to nie ja rodzilam byla to najpiekniejsza chwila w moim zyciu.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie ciagle odchudzam. mam tez dużo ruchu bo mam bardzo żywe dziecko.
    tobie gratuluje takich efektów. mi sie udało zrzucic 6 kg ale już je zdazyłam nadrobic. ale teraz jest fajny czas- w sezonie przepyszne warzywa w przywoitej cenie. może uda mi sie przy okazji zbic mój wysoki cholesterol.
    mały wcina chlebek z nutella.... ale pysznosci....a ja jogurcik naturalny z płatkami owsianymi...

    violijka lubi tę wiadomość

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam nadwagę... Najważniejsze to stosować produkty o niskim IG, ograniczanie kcal nie zawsze pomaga,no i przede wszystkim ruch, ale łatwo się to mówi.
    Co do tego niemyślenia i samo się zajdzie, jak można nie myśleć o tym wszystkim pilnując tabletki w odpowiednim dniu cyklu, chodzeniu na monitoring i mierzeniu tempki. Takie bajery to mogą opowiadać zdrowe dziewczyny którym nie udało się zajść w dwóch cyklach i panikują ;)

    violijka lubi tę wiadomość

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz racje MagdaMuminek latwo sie mowi 'nie mysl' ale nieda sie wylaczyc myslenia, te ktore mowia ja tam niemysle nie maja parcia na dziecko,dlatego niemysla.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati to już spory facet z Twojego synka ;)

    Violijka Jakie przeżycie...♥ Ty gdzieś w szpitalu pracujesz czy co? :)


    Co do odchudzania to ja gruba nie jestem przy 170cm waże (w tej chwili) 61kg. Ale postanowiłam że muszę trochę zrzucić bo już np +15kg do tego w ciązy to by było prawie 80kg! Też właśnie najwięcej kcal odkłada mi się w tzw boczkach niestety.... Odkąd zaczęłam się starać to zrzuciłam 3 :D Głównie odstawiając słodycze, pieczywo i napoje gazowane.
    Gin mi właśnie mówiła, że najważniejsze jest zdrowe odżywianie i rezygnacja z węglowodanów ;)

    A Wam jak idzie? Coś próbujecie zrzucać?

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie niusia niepracuje w szpitalu ale w uk jak ktos idzie do porodu moze miec ze soba 2 osoby,i moja przyjaciolka poprosila zebym ja poszla z nia,a podczas cesarki mozesz miec ze soba 1 osobe na sali. przezycia tak jak pisalam najpiekniejsze na swiecie pomimo bolu towarzyszacego przy tym,ale bylo warto tam byc :)

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zrzucilam juz 17kg ale nadal musze byc na diecie bo niestety mam spora nadwage ;(

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ