X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCOS- kumu się udało?
Odpowiedz

PCOS- kumu się udało?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiek191 wrote:
    Witam sie w poniedziałkowy poranek:D

    juz dziś o 16 monitoring nie mogę się doczekać, mam nadzieje że coś tam przy clo i donqu urosło:)jak kolejny bezowulacyjny to się chyba pochlastam:/

    Violoijka o ranyyy ale długi cykl:/ ja miałam najdłuższy 70 dni:/ tą metformine masz na wywołanie @?

    Ewelina92 witaj:) ja też brałam przez pół roku tabletki anty niby na uregulowanie, ale też brałam je przed ślubem żebym mogła sobie w razie w przestawic jak by wredna @ chciała być w dniu ślubu:) i mi nic nie pomogły więc uważam ze to strata czasu, jak miałam nieregularne tak dalej mam


    Trzymam kciuki <3
    ja wizytę mam w środę (razem z zastrzykiem ovitrelle) i również nie mogę się doczekać :D chciałabym żeby to było już dzisiaj :)
    a na ten weekend jedziemy do Zakopanego :) trzeba się trochę zrelaksować :) przed wyjazdem w piątek też pewnie będę musiała zaliczyć wizytę.

    Pokładam tyle nadziei w ten cykl...i boję się rozczarowania :( tym razem pewnie będę ryczeć...

  • asiek191 Autorytet
    Postów: 341 362

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia też pewnie to przestawianie @ nie jest dobre, ale wolałam to niż dostać @ w dniu ślubu a u mnie tak by było:D na pewno dam znać co i jak:)

    nati85 a robiłaś badania prolaktyny? podobno jak są właśnie palnienia przed @ to wtedy coś z prolaktyną jest nie tak. Ja plamień nie mam

    Angelabd ooo to jak będziesz miała zastrzyk to super:) ja się właśnie nie nastawiam bo zawsze jak się nastawie to nigdy tego nie mam:)a ty się zrelaksuj w weekend i w ogóle o tym nie myśl :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 10:23

    to nasz <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 szczęśliwy cykl!:) nasz mały CUD <3
    CÓRECZKA <3

    3i49hdgee1o4pbfq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę nati współczuję! :*
    To chyba nie jest dobry objaw to plamienie śródcyklowe...?...
    Do tego takie czeste @ !

    Daj znać co tam się dowiesz na wizycie!
    Mocno ściskam kciuki! ♥

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelabd wrote:
    Trzymam kciuki <3
    ja wizytę mam w środę (razem z zastrzykiem ovitrelle) i również nie mogę się doczekać :D chciałabym żeby to było już dzisiaj :)
    a na ten weekend jedziemy do Zakopanego :) trzeba się trochę zrelaksować :) przed wyjazdem w piątek też pewnie będę musiała zaliczyć wizytę.

    Pokładam tyle nadziei w ten cykl...i boję się rozczarowania :( tym razem pewnie będę ryczeć...

    Angela my tez wyjeżdzamy z czwartku na piatek do Zakopca! :D

    Na razie uszy do góry i ciesz się chwilą, relaksem i odmóżdżeniem na wczasach ;)
    Musi się w końcu udac!
    A zmiana klimatu czasem dobrze wpływa!
    Tym bardziej, że ja się śmieję, że gol strzelony na wyjeździe liczy sie podwójnie! :D



    Asiek jak tam troszkę się przesunie to podobno to nie szkodzi :) Gadałm z gin! Co innego jak np. w ogóle nie dopuścisz do miesiączki przed dłuższy czas

    Angelabd lubi tę wiadomość

  • asiek191 Autorytet
    Postów: 341 362

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia zazdroszczę wyjazdu:) uwielbiam Zakopane, może we wrześniu uda nam się wyskoczyć na weekend:) pewnie też wszystko zależy od organizmu, mi się wydaje że po odstawieniu jeszcze bardziej się rozregulowały no ale teraz już nic nie poradzę:)

    to nasz <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 szczęśliwy cykl!:) nasz mały CUD <3
    CÓRECZKA <3

    3i49hdgee1o4pbfq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może, albo jeszcze dawki hormonów w tabsach przy okazji :)
    Ja poźniej próbowałam jeszcze z plastrami to nie dość, że miałam tragiczne skutki uboczne to jeszcze gorzej wpłynęły na moją @ :/

    Już się nie moge doczekac ♥ Wracamy dopiero środa/czwartek. Oby nam tylko pogoda dopisała....
    Musi się udac! Należy sie trochę odpoczynku :)

    Angelabd lubi tę wiadomość

  • asiek191 Autorytet
    Postów: 341 362

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia mieszkam w sumie nie daleko Zakopanego ok 100km i od piątku ma być już bardzo ładnie i bez deszczu wiec oby i w Zakopanym:D

    to nasz <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 szczęśliwy cykl!:) nasz mały CUD <3
    CÓRECZKA <3

    3i49hdgee1o4pbfq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No sprawdzałam dzisiaj pogodę to burze zapowiadają :/
    Ale obyś to Ty miała rację! :D

    No to bliziutko! Nie ma sie co zastanawiać tylko trzeba jechać na wczasy :)
    My mamy jakies 350-400km

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia dziękuję za Twe ciepłe słowa <3
    życzę udanego wypoczynku i żebyś po powrocie zobaczyła II krechy na teściku ;)

    My niestety powrót mamy w niedzielę :( ale dobre i to :) może uda nam się jeszcze na jakiś urlopik wyrwać pod koniec sierpnia :D

    Niusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wzajemnie! Może Zakopiec okaże się centrum poczęć?? :D

    Zawsze to jakiś odpoczynek! Dobry i weekend ;)
    No my teraz mamy troszke więcej wolnego to korzystamy, a później od nowa praca-dom....

    ps. Jak się robi, takie czerwone ♥ ??? :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 10:43

    Angelabd lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a... przypomniało mi się co gin. powiedział o PCO tzn. jakie są objawy tej choroby : nadmierne wypadanie włosów - u mnie potwierdzone, łojotok - u mnie potwierdzone (muszę codziennie myć włosy) i jeśli po stosunku po wyciągnięciu członka pozostaje dużo spermy na pościeli - to też jest objaw i ja to mam po prostu ze mnie za przeproszeniem wszystko wypływa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia wrote:

    Wzajemnie! Może Zakopiec okaże się centrum poczęć?? :D

    Zawsze to jakiś odpoczynek! Dobry i weekend ;)
    No my teraz mamy troszke więcej wolnego to korzystamy, a później od nowa praca-dom....

    ps. Jak się robi, takie czerwone ♥ ??? :P

    < 3 tylko bez spacji ;)

    my pewnie będziemy musieli działać zaraz po zastrzyku czyli środa, czwartek ale w zakopcu poprawimy hehe :D

    Niusia lubi tę wiadomość

  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelabd wrote:
    a... przypomniało mi się co gin. powiedział o PCO tzn. jakie są objawy tej choroby : nadmierne wypadanie włosów - u mnie potwierdzone, łojotok - u mnie potwierdzone (muszę codziennie myć włosy) i jeśli po stosunku po wyciągnięciu członka pozostaje dużo spermy na pościeli - to też jest objaw i ja to mam po prostu ze mnie za przeproszeniem wszystko wypływa.
    Tak, na PCO niestety składa się dużo nieprzyjemnych dolegliwości, często się zdarza, że lekarze potrafią rzucić taką diagnozę na podstawie jednego objawu i narobią przez takie leczenie jeszcze większego bałaganu..

    Plamienia mogą być przyczyną za wysokiej prolaktyny, chociaż ja przy swojej kosmicznie wysokiej nie mam takiego problemu i znów znam dziewczyny które z prawidłowymi wynikami plamią :) Nie ma chyba reguły :)

    Metformine podaje się między innymi przy hiperinsulinemii przy PCO, lekarz mi mówił, że możliwe po niej są niesamowite biegunki, więc chyba mdłości też są możliwe. I jeszcze ma wspomóc odchudzanie, tzn. pomoże jeśli stosuje się dietę a nic z wagi nie schodzi bo jak się człowiek obżera to nie ma cudów ;p

  • asiek191 Autorytet
    Postów: 341 362

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelabd ważne ze chociaż weekend:) odpoczniecie, pewnie pochodzicie po górach, super:)

    to ja też mam wszystkie te objawy, ale nie wiedziałam ze jak wypływa to to też jest oznaka PCOS ciekawe jaki to ma związek z tym:) dlatego ja sie staram zawsze taką pozycje dobrać żeby jak najwięcej zostało:D

    Niusia niestety na pogode nie mamy wpływu, choć w Zakopanym to faktycznie ważne zeby była, bo co za przyjemność chodzić w deszczu:) No bliziutko mieszkamy, a wstyd się przyznac, ze dopiero 2 lata temu byłam pierwszy raz, ale wystarczyło skutecznie Zakopane mnie rozkochało w sobie:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2014, 11:04

    Angelabd, Niusia lubią tę wiadomość

    to nasz <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 szczęśliwy cykl!:) nasz mały CUD <3
    CÓRECZKA <3

    3i49hdgee1o4pbfq.png
  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale co ma wspólnego to wypływanie bo nie rozumiem? ;)

    Angelabd lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze muszę zapytać lekarza o tą Metformine. Od stycznia przytyłam 5 kg to jakaś maskara - odkąd zaczęłam przyjmować leki(tak mi się wydaje), wcześniej ważyłam 53 kg przy wzroście 155 cm. Brzuch mam taki jakbym była w ciąży :/

  • MagdaMuminek Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Metforminy chyba potrzebne będzie zrobienie krzywej cukrowej i insulinowej. Jeśli wyniki będą ok to nie ma chyba potrzeby jej brać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaMuminek wrote:
    Ale co ma wspólnego to wypływanie bo nie rozumiem? ;)


    przykro mi ale tego to Ci nie powiem bo nie pamiętam co powiedział (walił medycznymi określeniami). Wiem tylko tyle że tam w środku jest coś nie tak i wypływa :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaMuminek wrote:
    Do Metforminy chyba potrzebne będzie zrobienie krzywej cukrowej i insulinowej. Jeśli wyniki będą ok to nie ma chyba potrzeby jej brać


    Czyli kolejne badania :/ ile czeka się na wyniki? może jutro skoczę i zrobię te badania żebym miała je na środową wizytę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weszłam na cennik badań analitycznych i jeśli chodzi o krzywą cukrową to mam aż 5 pozycji


    https://docs.google.com/file/d/0B4gJ_0dNKThRQ0tfZ2IwMU1wbjQ/edit


    możecie sprawdzić na swoich wynikach jakie to dokładnie badania robicie?

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ