X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCOS- kumu się udało?
Odpowiedz

PCOS- kumu się udało?

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella moze jeszcze za wczesnie zebys sie poddala?poczekaj jeszcze troche,a jak ci idzie picie glutow?ja sie juz przyzwyczailam do ich smaku I zapachu,wiec calkiem niezle mi idzie,ale niewiem czy mi sie sluz poprawil,mam problem z rozroznianiem jaki rodzaj mam w danym dniu :(

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz poczekaj do wizyty u lekarza I wtedy zobaczysz co I jak.
    a co do siemia to moze sprobuj w mniejszej ilosci wody wtedy niebedzie takie wodniste.
    mnie w ubieglym tygodniu cos pobolewalo ale nic sie niewydazylo nawet @ sie niepojawila :( chyba ta metformina na mnie nie dziala....

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella wiesz dobze ze w naszych przypadkach regula niema zastosowania,to ze ma pobolewac bo tak jest w ksiazce do medycyny napisane nieznaczy ze u kazdej kobiety tak jest.

    a co do moich jajnikow to robia co chca I zadnych ksiazek nieczytaly I do zadnych regul sie niestosuja.takie mam cwane jajniki.hahaha....

    Bella93 lubi tę wiadomość

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) Mogę dołączyć? :)

    Szukam wsparcia, bo zaczynam już wątpić i generalnie tracę przekonanie, że warto się starać ;/

    PCOS wykryte dwa lata temu, w czerwcu 2012r. w 3m ciąży okazało się, że obumarła. Lekarka wtedy stwierdziła, że to przez infekcje pęcherza. Kolejna ciąża październik 2012- niestety pozamaciczna.
    Cykle mam bardzo nieregularne (do 60dni. Jakieś dwa mc temu byłam u Pani gin, która prowadziła pierwszą ciążę i oczywiście pełno pęcherzyków na jajnikach, przepisała mi tabletki anty, ale nie biorę ich, bo nie chcę się tym faszerować ;//
    Zamówiłam sobie zioła ojca Sroki nr 3, ale czułam się po nich fatalnie więc odstawiłam.

    Dodatkowo muszę zrobić HSG i sprawdzić drożność jajowodów :(

    Bardzo chciałabym mieć dziecko (z mężem jesteśmy dwa lata po ślubie,) ale z drugiej str studiuję (zaocznie) i pracuję. Szczerze pisząc mam też obawy o finanse, karierę, itd, ale z drugiej str wydaje mi się, że jeśli będziemy zwlekać to będzie coraz ciężej zajść w ciążę :(

    Wiem, że trochę to wszystko chaotyczne, ale tyle tego jest, że nie wiadomo o czym najpierw napisać :)

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    violijka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie nie mam żadnych objawów widocznych ''gołym okiem'' :)
    Jedynie sznur pereł na jajnikach, bardzo długie cykle, brak owulacji.

    Bardzo ciężko znaleźć dobrego lekarza :( U tylu już byłam i mam wrażenie, że każdy traktował mnie z pobłażaniem ze względu na mój młody wiek.
    Raz byłam u naprawdę dobrego, który potraktował mnie serio, dał skierowanie na badanie hormonów (wcześniej żaden inny nie wpadł na ten ''genialny'' pomysł), przepisał leki na bazie ziół, ale minus taki, że za wizytę brał 300zł, co na Lublin jest naprawdę dużą kwotą.

    Bella, Ty próbowałaś może ziół ojca Sroki lub czegoś podobnego?
    W powyższych postach doczytałam się o piciu jakiegoś ''śluzu''? :D

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, macie pco, więc chciałam Was o coś spytać. W czerwcu chyba w 21 dc byłam na usg (mierzyłam po raz pierwszy wtedy tempkę no i nic nie wyskoczyło, a że cykle mam jak w zegarku 26 dniowe to spodziewałam się owu w 12 dc). Na usg pani powiedziała, że jest kilka drobnych pęcherzyków ( usg miałam też rok temu i było wszystko ok). Pani powiedziała, żebym przyszła za jakieś dwa cykle skontrolować czy się wchłonęły. Tamten cykl był pełen stresu, miałam obronę i takie tam. W czwartek idę na usg. Czy jest moŻliwe żebym miała pco, czy to może być tylko takie chwilowe niedomaganie, cykl bezowulacyjny? Dodam, że FSH i LH mam w normie (6,41 - 5,56, stosunek 0,8 ), nie mam nadmiernego owłosienia, raczej skąpe, jestem szczupła, (165-50kg). Martwi mnie jednak obecny cykl, w którym skok tempki był, ale śluzu brak. Pamiętam, że kiedyś miałam bardzo często dużo śluzu, kłucie jajników, teraz nic się nie dzieje. Mam nadzieję, że chociaż z tym pco nie będę miala problemu, bo już tsh mam za wysokie, prolaktynę trochę też, a progesteron trochę za niski...Jeśli możecie podpowiedzcie coś troszkę, będę bardzo wdzięczna. Aha i mam pytanie do Belli73 - czy ten gino-endo w łodzi to pani Jędrzejczyk? Bo mam zamiar do niej iść :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 19:00

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Ewelina92,przykro mi z powodu twoich ciaz,ale musisz wierzyc ze sie uda,wkoncu juz zaszlas sama bez pomocy lekarzy wiec dlaczego teraz mam byc innaczej?Co do lekarzy to fakt jest ciezko ale napewno znajdziesz odpowiedniego.Co do tabletek anty? mnie tez chcieli je przepisac na uregulowanie cykli ale sie niezgodzilam bo chce dziecka a nie zabezpieczenia przez nim,jakby pcos niebylo samo w sobie w pewnym stopniu zabezpieczeniem,coprawda nie 100% ale jednak.

    Ciebie Tygrys73 tez witam,niestety ja ci niewiele pomoge poniewaz moje objawy sa kompletnie inne niz twoje,ja obecnie mam cykl ktory trwa juz 200 dni,ile jeszcze nie wiem.Sluzu tez nie mam w sumie,bo taki jest nijaki nawet nie wiem jak go opisac,dlatego pije siemie lniane.jak juz zapewne czytalas mam nadwage itd. moze ktoras z dziewczyn ci cos podpowie,ale ja wiem jedno dopuki ci niepotwierdzi lekarz niema pewnosci ze masz pcos.

    Bella chyba zaczne z nimi gadac I im powiem ze @ ma sie pojawic bo juz 2 miesiace biore metformien wiec musza sie wziasc do roboty :)ale trzymam za ciebie kciuki zeby jednak na wizycie okazalo sie ze jest ok.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bella i Violijka za słowa pocieszenia :)

    Mi ginekolożka przepisała anty żeby uregulować cykle i żeby zachować rezerwę jajnikową (nie wiem o co biega). Jednakże ja nie chcę ich brać ze względu na moje przekonania i obawy przed niebezpieczeństwem zakrzepicy ;/

    Czytałam,że te zioła O. Sroki i O. Klimuszki są bardzo dobre, ale nie wiem, czy przy PCOS coś by zdziałały...

    Ehh, przykro mi Bella, ale starania o dziecko są stresujące dla obu stron i często dochodzi do nieporozumień.

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violijka to już wszystko wiem :)
    Trochę samozaparcia i zaraz następne kg polecą ;)

    Witaj Ewelina!
    Zapraszamy do naszego grona ;)
    Przykro mi z powodu Waszych Maleństw... Obawy ma każda z nas jak sobie poradzimy finansowo, jak to wszystko pogodzimy- myślę, że to jest normalne :) Ale jak to wczoraj wraz z mężem stwierdziliśmy nigdy nie będzie dobrego momentu i zawsze stanie 'coś' na drodze do dziecka dlatego trzeba sie decydować, starać i je mieć :D
    A robiłas badania hormonów? @ do ciebie przychodzi sama czy musisz wywoływac?


    Hej Tygrys!
    Nie wydaje mi się, aby pcos mogło być chwilowe ;) Może po prostu porobiły Ci się malutkie cysty, które po @ powinny się wchłonąc i nie powinno być żadnego problemu :)

    Co do ziół ojca Sroki to niektóre dziewczyny z pcos bardzo sobie chwalą :) Też sie zastanawiam nad nimi i nad dongiem ale na razie przez ten cykl chce spróbowac na samym inofolicu i zobaczymy :)

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starak sie Niusia,ale niezawsze mi wychodzi.
    Od wczoraj wieczor jest mi strasznie niedobrze nie wiem czy to przez.metformin bo lekaz kazal mi zwiekrzyc dawke od wczoraj do 3 tabletek na dobe.wogole to niedobrze mi bywalo juz wczesniej ale wczoraj to az spac niemoglam tak zle bylo,nie to zebym zwracala czy cos ale poprostu niedobrze.poprostu jakos tak mi niedobrze na zoladku...

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, takie mdłości miałaś po prostu... Tez czasem mnie dopadają :/ Współczuję! Może rzeczywiście to od tej metamorfiny...?... 3 tabletki to jest dużo! No ale jakoś @ trzeba zmobilizowac...

    No a z tym odchudzaniem tak to jest....
    Powiem szczerze, że ja sie nie mogłam w żaden sposób zmotywować, dopiero jak mieliśmy zacząć starania to to dało mi takiego powera! ♥

  • asiek191 Autorytet
    Postów: 341 362

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie w poniedziałkowy poranek:D

    juz dziś o 16 monitoring nie mogę się doczekać, mam nadzieje że coś tam przy clo i donqu urosło:)jak kolejny bezowulacyjny to się chyba pochlastam:/

    Violoijka o ranyyy ale długi cykl:/ ja miałam najdłuższy 70 dni:/ tą metformine masz na wywołanie @?

    Ewelina92 witaj:) ja też brałam przez pół roku tabletki anty niby na uregulowanie, ale też brałam je przed ślubem żebym mogła sobie w razie w przestawic jak by wredna @ chciała być w dniu ślubu:) i mi nic nie pomogły więc uważam ze to strata czasu, jak miałam nieregularne tak dalej mam

    to nasz <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 szczęśliwy cykl!:) nasz mały CUD <3
    CÓRECZKA <3

    3i49hdgee1o4pbfq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3mam kciuki daj znac bo jestem straaasznie ciekawa ;)

    Mi tam anty uregulowały cykl na niecały rok a później od nowa...
    Na tyle są dobre, że można sobie @ przestawiać :) Też przesuwałam przed ślubem :P

  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez ide na monitoring dzisiaj, ale znów plamię... wykończy mnie to. czy któraś z was ma też plamienia przed @ i takie częste miesiączki ( krwawienia ) jak ja (tzn. co 2-3 tygodnie?)

    Synus 2011
    Coreczka 2016
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ