X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCOS- kumu się udało?
Odpowiedz

PCOS- kumu się udało?

Oceń ten wątek:
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej jestem tu nowa.
    może na pocieszenie powiem, że mi sie kiedys udało, chociaż prawdopodobnie już miałam pcos ale nie stwierdzone- od zawsze miałam problem z @, czeste plamienia, opóźnienia, nadmierne owłosienie, problemy ze skóra itp. lekarze mówili że taka moja uroda, jestem młoda itp itd. nie brałam nigdy hormonów.
    próbowałam nawet kiedyś mierzyć temp, ale zawsze wydawało mi się, że cały czas pokazuje mniej więcej tak samo i że to chyba jakiś pic na wodę więc olałam sprawę....
    jak mi sie udało? podeszłam do tego na luzie, pojechaliśmy na wczasy się wygrzać . po powrocie zaraz na drugi dzień dostałam @ i to był mój ostatni okres.najlepsze było to, że się poryczałam i powiedziałam mężowi, że jestem do niczego i na pewno nie będziemy mieć dzieci (ach te hormony). za 9 miesięcy urodziłam dużego chłopaka.
    obecnie staram się 12 miesięcy. bez efektu.
    dołuje mnie fakt, że moje 2 koleżanki z pracy (zaczęły się starać po mnie) zaszły niemal natychmiastowo- jedna w 1 cyklu druga w 2....

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:14

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam nati85,mnie lekarze tez mowili ze jestem mloda,ale to bylo 5 lat temu,teraz zaden tego nie mowi.

    ja tez czasami mam klopot z takimi nowinami,niezawsze ale nawet ostatnio dowiedzialam sie ze dziewczyna mojego brata jest w 8 tygodniu ciazy,a najbardziej idiotyczne jest to ze powiedzieli ze to byla wpadka!
    jak mozna wpasc w 3 ciaze w wieku 37 lat?
    w takich sytuacjach myslisz sobie 'ja sie ty staram latami a oni tak poprostu bez wysilku,puk I gotowe'
    u mnie w pracy od kilku lat niema przerwy zeby ktoras niebyla w ciazy albo ma maciezynskim a nastepna zachodzi w ciaze.
    trzeba zacisnac zeby I robic swoje.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stwierdzone od tygodnia. fsh do lh 2,4. prolaktyna powyzej normy i androstendion tez. w gratisie lekkie owłosienie na twarzy
    violijka- wyobraz sobie, że moja szwagierka też wpadła z 3 dzieckiem. jest teraz w 4 miesiacu. jak to szwagier powiedział: wszystko zgodnie z przepisami bhp (tzn antykoncepcja) i sami nie wiedza jak to sie stało...po prostu tak im wyszło, wiec wpadki są całkiem możliwe bynajmniej po tym co od nich słyszałam. kiedy nam to mówili to rumienili sie jak nastolatki którym pękła gumka i wpadli

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:14

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:14

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapomniałam dodac że na obrazie usg było widać pecherzyki, dlatego skierowała mnie na badania hormonów. a i od razu chce mi zapodac Clo tzn. w najbliższym czasie. jeszcze mam jechac na monitoring zeby zobaczy czy jest owu

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie chyba sie rozwinęło- jestem blondynką i zastanowiło mnie to że włosy na rekach zrobiły mi sie ciemniejsze. i podobno jak urodzi sie syna to hormony meskie przenikają do matki i zrobił się ze mnie większy mężczyzna niż byłam do tej pory:-)

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:14

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja też. 30 zbliża sie nieuchronnie....

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:14

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nati85 Koleżanka
    Postów: 54 46

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie nie chciałam pisac: a jestes młoda i masz czas, bo sama bym sie wkurzyła. po prostu czuje się, że jest czas na dziecko i chce się już. obojetne czy ma się 23, 30 czy 39 lat.
    dodam że mam kolezanke ze stwierdzonym pcos. miała stymulowana owulacje i jest mamą 2 dzieci. i miała stwierdzone pcos przed zajsciem w ciążę.

    Synus 2011
    Coreczka 2016
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi chyba wszystko jedno czy się wyciszy czy nie po pierwszej ciąży. Po prostu chcę zajść w tą pierwszą ciążę, a potem mi wszystko jedno :/...

    Kurcze gubię się już w tych 2 wątkach, bo są dwa dla PCOSowiczek :).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:14

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od gina (faceta) powiem Wam że jestem pozytywnie zaskoczona :) bardzo delikatny miły i fachowy (gość na usg od razu stwierdził że mam PCO - bez badań). Co najważniejsze poczułam że mu zależy abym zaszła w ciążę. Powiedział mi że przy PCO bez stymulacji praktycznie nie ma szans na zaciążenie. Na koniec powiedział mi żebym dużo rozmawiała z pęcherzykami żeby ładnie rosły i żeby nie bały się Tuska :D Następna wizyta w środę (planowany zastrzyk OVITRELLE) lub wtorek jak będę czuła że coś się dzieje. Dzisiaj w 11dc. pęcherzyk w lewym jajniku 12 mm i w prawym to samo, endometrium 8 mm.

    violijka lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:14

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella - Długo je zamęczałam wczoraj wieczorem ponieważ nie mogłam zasnąć ;) mam tylko nadzieję że nie mają mnie dosyć :D

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violjka u mnie na szczęście nic nowego ;) A co tam U ciebie??
    Btw zaprosiłam Cię do przyjaciółek i nie przyjęłaś..... :/

    Witaj nati85
    Wiedzę, że u Ciebie to całkiem świeża sprawa...
    Jak z wagą stoisz przy takich wynikach?
    Świetnie, że masz synka! A ile Mały juz ma? ;)

    Z tym wyciszaniem pcos różnie bywa... Moje 2 siostry też chorują, mają po jednym dziecku. Teraz jedna ma tak cięzkie stadium, że zalecają in vitro a druga ma strasznie ponad normę wyniki i nadwagę i nie mogą jej tego zbić jak na razie...:/

    Co do wpadek z kolejnym dzieckiem ja jestem tego zywym przykładem :D I 3 i ostatnią córką :P
    To jest niesprawiedliwe, że jedni zachodzą w 1/2 cyklu a inni się starają miesiącami/latami ale co my możemy na to poradzić...?... Tylko się wspomagac i leczyć :)

    Angelabd To ładne jajo uhodowałaś :P
    Fajnie, że dobry i sympatyczny gin Ci się w końcu trafił ;)
    Jak trzeba gadać to może i ja zacznę :D



    Ja dziś odczuwam (znowu) jakieś lekkie bóle jajników...:/ Skąd, po co i dlaczego- pojęcia nie mam :/

    violijka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki po ilu dniach od owulacji widać na usg płyn w zatoce Douglasa?

    Niusia - fajny ten lekarz ale przyjmuje tylko pacjentki z niepłodnością, normalnie na wizytę nie można się do niego zgłosić, jedynie to na monitorowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 09:21

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie ma pojęcia- nie odpowiem :/

    Kurczę no to na tyle szkoda... Ale z drugiej strony ma czas dla tych najbardziej potrzebujących jego pomocy ;)

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ