X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 4 lutego 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonili z labolatorium, coś im nie poszło,zapraszają ponownie:) marzyłam o tym:)

  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 4 lutego 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi - miałam 2 ampułki Pregnylu - 10000, więc jak w 7 dniu po zastrzyku test negatywny, to już nie wiem jak mam to rozumieć... :(
    Pszczelka - to masz motywacje, tylko jeszcze żeby się udało od razu. 3mam mocno kciuki!!! Cieszę się, że wyniki się poprawiły :)
    Też mnie zaczynają denerwować teksty "kiedy dziecko?", ale wcześniej sobie nie zdawałam z tego sprawy, że ten problem dotyczy tak wielu osób.. no i mnie :/

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 4 lutego 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita2 jeśli po 7 dniach test jest negatywny, to oznacza tylko i wyłącznie to, że nie ma już Pregnylu a na ciążowe testowanie jeszcze za wcześnie :)

    Mnie to już korci żeby zatestować i przekonać się czy jest jeszcze pregnyl czy nie...a może byłoby dwukreskowo i bez pregnylu.... ech
    Muszę wytrzymać do soboty rana ....

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 4 lutego 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj mnie też korci, choć staram się nie napalać na 2 kreski.. może zatestuję w pon. będzie to 13 dzień po Pregnylu..

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 4 lutego 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wszystkim!
    Witam również nowe koleżanki!

    Dziewczyny, ja już nie ogarniam, dwa dni to stanowczo za długa przerwa, takie piśmiene jesteście, że nie nadążam :)

    Jako tako przeleciałam zaległości.

    Najsampierw dziękuję Wam wszystkim i każdej z osobna za wsparcie,dobre słowo i pamięć :*
    Dziś jak dzwoniłam do CK w szpitalu to okazało się że są ogromne kolejki bo wszyscy oddają krew dla Lenki...i to jest piękne! wierzę że pokona chorobę.. bo przecież nie może być inaczej!

    Pszczelka,przykro mi z powodu synka Twojego brata, nawet nie potrafię sobie wyobrazić jakie to musi być cierpienie nie tylko dziecka ale i rodziny. Trzeba wierzyć że będzie dobrze i jak nasza Mała Mi napisała, to ostatnie starcie .
    A Twoje wyniki swietne! ,poprawa w tak niedługim czasie :) służy Ci sprzątanie,pływanie, aerobikowanie :) nie przerywaj :)

    Anakonda, na wynik pozytywny testu sikanego może być zbyt wcześnie,
    Monik, kciukam za jutrzejszą betę! Dziękuję , już mi dzisiaj lepiej, nowy cykl, nowe siły, nowe szanse :)

    Suzii, ja mierzę owulacyjnym w pochwie, od ok 5-6 dc codziennie rano o tej samej porze. Przykro mi ze @ przyszła, przytulam :{}

    Nikita, powtórz test lub idź na krew, wtedy wszystko będzie jasne! :)

    Mrulinko, ja mam zawsze luteinę na ewentualną pomoc ciałku żółtemu jakby się udało zafasolkować a przy okazji na wywołanie miesiaczki jakby okazało się że znów się nie udało.
    Pregnyl może być refundowany,zależy jak gin wypisze receptę. Mnie zawsze pisze z maksymalną zniżką (a wygląda to tak, że na recepcie z prawej strony nic nie pisze, zostawia puste miejsca).
    Dziękuję Mrulinko za banerek :)

    Kotka, widzisz, wiedziałam że Ci się uda :) I że mężczyźni inaczej to wszystko przeżywają, co nie znaczy że im nie zależy...:)Cieszę się bardzo i mocno trzymam kciuki żeby żołnierzyki były uzbrojone po samą szyję!Kiedy wyniki

    Mała Mi,Kochana,wiem ze Ty jesteś z tych cierpliwszych niż np ja , więc myślę że do soboty dasz radę wytrzymać! :) kciukam z całych sił

    Pszczelko, a do tej księgowości to potrzeba doświadczenia? ;) ja szukam pracy...;) a tak swoją drogą, to masz bardzo przyjaznych ludzi w pracy wokół siebie :) ...bo praca w korporacji to zupełnie inna bajka...

    Kotka, ponowne badanie?teraz dopczytałam... O mater.... powinna być kawa i ciastko gratis dla męża (co najmniej)za ten podwójny stres

    Nikita, tzn, że pregnylu już nie ma a na test pozytywny jeszcze za wcześnie,zaczekaj jeszcze kilka dni i zrób ponownie albo ajk pisałam wcześniej,zrób betę

    Czekoladko, kiedy dokładnie masz histeroskopię? masz już ustalony termin?

    Karolcia, fajnie że jesteś z nami i wspierasz!

    India, mam nadzieję że laparoskopia pozytywnie przebiegła i że wkrótce dasz jakiś mały znak abyśmy się nie martwiły!

    Właśnie, opu, asia-m-b???? gdzie Wy zaginęłyście??? :(

    Ja dziś 2 dc, bóle brzucha masakryczne, jadę na prochach i czasem mam lekkie odloty :)
    ...a ... słyszała może któraś z Was Kochane o podwójnej macicy u kobiety???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 20:53

    ganns65gxgno0ohk.png
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulku potrzebne doświadczenie i to w księgowości budżeowej.
    O podwójnej macicy nie slyszałam- jedynie o dwurożnej

  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ceny Pregnyl-u, wygląda to następująco:
    Pregnyl ORGANON (oryginał), na zniżkę 10,48zł, bez zniżki (100%) 23,67zł;
    Pregnyl INPHARM 5,62zł / 18,73zł;
    Pregnyl DELFARMA 5,66zł / 18,85zł.
    Czyli wszystkie są refundowane, raczej zależy od apteki który zamówi lub który jest dostępny w hurtowniach.

    Trzymam kciuki za dzielne żołnierzyki Waszych partnerów.

    I oby jak najwięcej osób się zgłosiło do oddania krwi dla małego aniołka. Ja nawet nie znam swojej grupy krwi :/

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita, badanie grupy krwi jest jednym z pierwszych jakie lekarz zleca przy ciąży...

    Dobranoc wszystkim :***

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 21:55

    ganns65gxgno0ohk.png
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że szybko ją poznam ;)
    Chciałam Wam jeszcze bardzo podziękować za ciepłe przyjęcie mnie do grona :D
    Bardzo dużo tu piszecie i jak wracam z pracy to mam całą stronę postów do ogarnięcia, ale fajnie się to czyta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 21:56

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 4 lutego 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotka współczuje że znowu powtórka badań. Masakra jakaś :-(

    Asiulek tylko 2 dni różnicy między Nami.

    Zabieg mam 9 lutego więc niebawem i mam stres. Na tyle że w nocy mi się sniło wszystko i raczej sen nie był za wesoły ale śniło mi się również że urodziłam 2 synków. Jakub i Adaś. Przepiękne imiona.
    I wtedy sobie uświadomiłam jak bardzo pragnę maleństwa :-(

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 5 lutego 2015, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się podobają takie imiona i chętnie bym przyjęła takie podwójne szczęście:) Czekoladka to nie ma się czego bać, to się trzeba cieszyć, kolejny krok na przód w drodze do szczęścia, tak sobie powtarzaj przed zabiegiem, na pewno będzie ok.

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 5 lutego 2015, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po proszę podwójną dawkę szczęścia :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Karolcia88 Autorytet
    Postów: 4174 2360

    Wysłany: 5 lutego 2015, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w sierpniu kupowałam pregnyl 5000 to zapłaciłam za niego mniej niż 10 zł. (jestem przekonana na 80%, że było to około 6zł) Nie pamiętam co prawda jak była wypisana recepta, ale jak któraś jest z Krakowa to kupiłam w aptece zaraz przy rynku. Róg Sławkowskiej

    Juleczka 04.05.2015 <3
    relg9vvjqldrmcme.png
    mama Aniołka 30.05.2014
    Raduś Aniołek 08.07.2016
  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 5 lutego 2015, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, to dlaczego mój gin wypisuje bez refundacji?

    mrulinka
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 5 lutego 2015, 01:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz musi mieć podpisaną umowę z NFZ na wystawianie recept refundowanych , byłam nawet u dentysty prywatnie ostatnio, dostałam antybiotyk i pani dr poinformowała mnie ze lek będzie trochę droższy bo ona nie ma umowy.

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 5 lutego 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim :)
    Ale naskrobałyście przez noc .... :)

    Czekoladko, będzie dobrze. Dostaniesz zastrzyk i będziesz śniła o Kubusiach i Adasiach ... czego z całego serca Ci życzę... żebyś sobie ich wykrakała :)
    Mój synek do Adaś a chrześniak Kubuś ... więc ja już mam takie dwa szczęścia więc z głębi serca życzę i Tobie :)
    Tak jak kotkapc pisała - nie ma co się martwić tylko cieszyć, bo będziesz taka "funkiel nówka nieśmigana", że aż strach pomyśleć co narozrabiacie z mężem po zabiegu hihi :)

    Nikita2 - Tobie również życzę, żebyś jak najprędzej poznała swoją grupę krwi ;)

    A z takich off-topów to mam dobrą koleżankę, która stara się z mężem o dzidzię prawie 6 lat. Byli już u najlepszych w rejonie lekarzy od niepłodności i każdy rozkłada ręce. Niby ok a dziecka brak :(
    Skompletowali już papiery do adopcji i co.... dzisiaj rano moja mama mi mówi, że koleżanka jest w ciąży (jej mama pochwaliła się mojej). Pierwszy miesiąc więc nikomu nie mówią, nie chcą zapeszać.
    Cieszę się megaśnie :) Nawet nie macie pojęcia jak bardzo :) A może macie pojęcie :)
    Po co to piszę...bo takie wiadomości nas uskrzydlają - dodają wiary i nadziei, że i my zobaczymy w końcu dwie kreski na teście :)



    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co 2 miesiące wychodzi lista leków ref., więc możliwe że w sierpniu były tańsze.. Ja kupowałam w styczniu to jestem na bieżąco, ale od marca nie wiadomo czy cena się zmieni (i o ile) czy zostanie ta sama..
    Ja też bym chciała takie podwójne szczęście, tak mi się marzą bliźniaki, najlepiej dziewczynka i chłopczyk ;)
    Mała Mi - podałaś kolejny przykład kiedy para stara się długo i nic i jak w końcu stwierdzają że nic z tego i chcą adoptować dziecko to ciach i jest szczęście :D to kolejny dowód na to że przede wszystkim zależy od naszej psychiki, tylko czemu tak jest że im bardziej chcemy tym bardziej nie wychodzi..? :/ nie da się nie myśleć i nie stresować..
    Dziewczyny, 3mam kciuki za rychłą dobrą wiadomość! :D

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 5 lutego 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja też staram sie od 2009 r i jak dziecka nie ma tak nie ma no poza małym cudem który zgasł rok temu .
    A tak na marginesie 14dni po iui i 1 krecha wiec ciazy brak. We wtorek idę po receptę na leki i podchodzimy do 2 iui (chyba że szybciej mnie nawiedzi @ to miesiac przerwy bo gin chory i przyjmuje od wtorku )
    Co do psychiki to różnie bywa bo ja w sumie to 2012-2013 odpuściłam totalnie starania zero testów liczenia i pod koniec 2013 dokładnie 13.12.2013 zrobiłam test bo @ sie spóźniała o tydzień i mama mnie tak natchnęła że jestem w ciąży no i pokazały się II kreski .
    JA CHCE DZIECKO !!! Eh siedze i ryczę przed kompem jakoś tak źle mi no dlaczego tak jest !

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 5 lutego 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj 14 dc i czuję jajniki i taką wielką macicę. Mam nadzieję, że okaże się, że clo i pregnyl na mnie działają :) Przymnajmniej coś pierwszy raz czuję.

    M&M
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 5 lutego 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda tule Cię mocno :-)
    Obyśmy się niedługo doczekały :-)

    Martoszka na pewno to clo i pregnyl ja przed leczeniem też nigdy nic nie czułam a odkąd jestem na lekach odczuwam dolegliwości. Trzymam kciuki :-)

    Ja też się dziś popłakałam a co najlepsze po wizycie u dentysty. Robiłam piaskowanie zębów i na następnej wizycie (24.02) będzie robiła jakieś zdjęcia i mówi no chyba ze będę w ciąży. A ja stanowczo i od razu -Nie! ale smutno mi się przez to zrobiło :-(

    Martoszka lubi tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ