X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 5 października 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda85 wrote:
    Nikito, brak objawów? Wow:) to może "nagroda" za trudy przy poczęciu:) a tak serio, masz problemy z chorobą lokomocyjną? Czytałam kiedyś, że mdłości właśnie od tego zależą - jeżeli kobieta nie ma problemów z chorobą lokomocyjną, to mdłości są mniejsze.

    Nie mam choroby lokomocyjnej. Sama jestem w szoku, bo podobno przy bliźniakach objawy są wręcz nasilone. Ale w 3 trymestrze pewnie kręgosłup da mi popalić :( a może nawet wcześniej... Przez pierwsze 2 mies. miałam płaski brzuch i jak zaczęłam 3 to nagle zaczął fajnie odstawać ;) Wiadomo, że gorzej mi się wchodzi po schodach, szybciej się męcze, piersi się zaokrągliły, ale to raczej u wszystkich ciężarnych występuje. Cieszę się, że nie mam mdłości i nadwrażliwości na zapachy ;)
    Nagrodą za trudy niech będą zdrowe maleństwa ;)

    Idę dziś na badanie prenatalne...

    Przesyłam wiruski &&&&&&&&&&

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2015, 09:27

    Edka, Martoszka, ruda85, czekolada lubią tę wiadomość

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 5 października 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie wyszłam ze szpital

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 5 października 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ..uj znów napisałam jedno zdanie a tu pare slow

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 5 października 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała mi zobaczysz że jak olejesz te całe starania to zaraz zaciążysz. Wspomniesz moje słowa.

    Monik pisała nam na majówkach żeby ją wykreślić więc chyba nie za dobrze. Strasznie mi przykro z tego powodu.

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 5 października 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita trzymam kciuki. Daj koniecznie znać jak maleństwa! :-)

    Nikita2 lubi tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 5 października 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem :) to tak bylam dziś w szpitalu i niewiem o co chodzi,bo w piątek jak byłam to był 10dc i pęcherzyk miał 15 prawie 16 mm i z pielegniarką byłyśmy przygotowane ,że dziś będzie podany pregyl a tu ani mm nie urosły ani ten dominujący ani te mniejsze nic a nic :/. o co chodzi miałyście tak?

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 5 października 2015, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po bad.
    Wg usg nie ma nic niepokojącego na ten moment. Wyniki z krwi będą za tydzień. Maleństwa mają 58mm :) Kolejne bad. za 6 tyg.

    Mała_Mi79, kotkapc, india, Edka, czekolada, fryzjerka lubią tę wiadomość

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • ewusia87 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 5 października 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dzidziusia. W tym cyklu chodziłam na monitoring, zaczęłam pić inofem a dziś dostałam zastrzyk pregnyl. Gin kazał jutro i w środę się przytulać ;) przepisał mi również luteine dopochwowo tylko nie zapamiętałam od kiedy mam ja stosować. W czw ide na kontrolę także dopytam. Jak tam Wasze przygody z pregnylem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2015, 18:30

    Musi się udać ! (:
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 6 października 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobitki kochane :)
    długo mnie nie było, obraziłam się na życie, nie miałam siły na dalszą walkę, ale siły wróciły :D naturalnie nam wciąż nie wychodzi a czas ucieka.. w październiku pierwsza IUI także trzymajcie kciuki :) poczytam trochę wątek, żeby dowiedzieć się co u WAS ♥

    Mała_Mi79, czekolada, tulipanna, Martoszka, Nikita2, Joanna85, india, Edka lubią tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 6 października 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeeeeeeeee :)
    Asiu... a wiesz, że ostatnio o Tobie myślałam :)
    Niesamowite :) Ogromnie się cieszę, że już przestałaś się obrażać na życie, i że siły wróciły :)
    Super :)
    Ogromnie Ci kibicuję za październik :)

    Witaj ewusia87 :) Tobie również życzę powodzenia :) Działajcie tam porządnie..i skutecznie teraz :) Daj znać jak po czwartkowej wizycie :)

    Nikita, aż nie mogę sobie wyobrazić jak te dwa maluszki prawie 6 cm buszują w Twoim brzuchu :) Widok musi być cudowny :) Niech maluszki zdrowo rosną :)

    Fryzjerka, dziwny przypadek :/ A nie przyblokowałaś wzrostu pęcherzyków jakimiś lekami? Dziwne to ..


    A ja...chyba już się wypłakałam i przeżyłam swoje "żałobne" dni ...aj było ciężko :(
    Jak postanowiłam, tak zrobiłam - to była moja ostatnia IUI i wizyta w Gyncentrum w Katowicach! Odpuszczam !
    Za to wczoraj poszłam w końcu do mojego starego endo z wynikami. Dla niewtajemniczonych, to musiałam wybrać albo słucham mojego endo albo moją panią ginekolog, która też jest endokrynologiem i szykowała mnie do IUI, więc musiałam zaufać jej. No i chyba postawiłam, na złą kartę - co już wcześniej ode mnie wiedziała Anatolka, ale... jak pisałam - musiałam komuś zaufać :(
    Mój endo powiedział, że totalną głupotą i chyba tylko naciąganiem na kasę było robienie IUI przy TSH 4,566 i AntyTPO 95,0 :( O czym Anatolka też pisała ;) ...no ale było już po IUI :) Ginekolodzy-endokrynolodzy z Gyncentrum widzieli wyniki przed IUI i powiedzieli, że jest ok! Wydawało mi się, że wiedzą co robią !!
    Mój endo powiedział, że prędzej IUI udałaby się przy tych niskich, zerowych wartościach TSH niż przy tej wysokiej. Niestety wtedy nie znałam wyniku AntyTPO .. więc i tak by się nie udało:(
    Wczoraj mój edno dociekał dlaczego nigdy nie robiliśmy AntyTPO i wyszło, że nie było wskazań bo FT3 i FT4 zawsze były w normie a one wyznaczają czy coś nie tak. Dlatego zawsze przy dobrych wartościach FT3 i FT4 regulowaliśmy TSH. Dodatkowo po operacji zaszłam naturalnie w ciążę, donosiłam ją i urodziłam synka, więc AntyTPO musiało mi się uaktywnić po porodzie. Stąd te nieudane próby, i przeszkoda w zagnieżdżaniu się zarodka ;( Co widać po moich wykresach :(
    Plan....jest :) oczywiście :)
    07 grudnia wizyta z badaniami hormonów. Do tego czasu tylko biorę encorton.
    Moja tarczyca jest tak rozchwiana, że nic innego mam nie robić bo skazane na porażkę jest. Więc odpoczywam, wznawiam treningi :) uściślam relacje z mężem :) chyba muszę nauczyć się na nowo go zdobywać, podrywać... może wyciągnę go na jakąś randkę :) Musimy odpocząć od tych "kalendarzykowych" zbliżeń i dawać się ponieść chwilom a nie "zielonym" dniom wyznaczonym przez owu.
    Dlatego odstawiłam termometr daleko i przestawiłam zegarek, żeby za wcześnie mnie nie budził :)
    Dodatkowo mój endo zapytał czy znam doc. Horaka, bo on dla niego od nastu lat "wyrównuje" pacjentki przygotowujące się do IUI i IVF... i coś czuję, że MOŻE jak będę "wyrównana" tarczycowo przejdę się do Horaka.. co mi szkodzi :)
    Ale do dopiero plan na Święta Bożego Narodzenia :)
    No, to tyle u mnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2015, 09:21

    asia-m-b, czekolada, tulipanna, Nikita2, Joanna85, Edka, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 6 października 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ściągnęłaś mnie myślami :)

    no to sobie poczytałam :)
    zryczałam się głupia
    były posty radosne i posty smutne..
    Asiulek, Czekoladka, Monik, Tulipanna : takie wiadomości to miód na moje serce, dają nadzieję, że może się udać :) Z całego serca życzę Wam zdrowej ciąży i lekkiego porodu ;) GRATULUJĘ ♥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2015, 10:24

    tulipanna, czekolada lubią tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 6 października 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och Mała...

    Dr Cz specjalistka jest od siedmiu boleści... Prezes kliniki, właścicielka apteki na parterze... To mówi samo za siebie. Mojej kolezance dwie iui zrobiła "myląc" torbiel endometrialna z pęcherzykiem w jajniku... Nie wiem czy specjalnie czy tak się zna, ale dobrze to nie wygląda... Mnie w Provicie lekarz (gin, nawet nie gin-endo) odwołał iui jak mi tsh skoczyło. Byłam wtedy bardzo rozczarowana, ale lekarz mi wytłumaczył spokojnie, że tak będzie lepiej, bezpieczniej.

    Przeciwciała - szok dla organizmu może je indukować - pisałam Wam. Ciąża nim była, bo to specjalny czas.

    Horaka też mi kiedyś polecano. Bytom chyba jak pamiętam.

    Dobrze, że endo Cie wyrowna, będziesz się lepiej czuła :-) sama mam porównanie jak się czułam mając wysokie tsh a jak teraz :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2015, 10:36

    tulipanna lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 6 października 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka... szczerze, to raz jak byłam w czasie jakiejś stymulacjii miałam ładny pęcherzyk a potem byłam na monicie u dr Mercika (bo miał zastępstwo) to mnie zapytał czy miałam torbiel endometrialną... a ja na to, że miał być pęcherzyk dominujący.... dlatego on tego nie podważał ale jemu do wyglądało inaczej :(
    Już wtedy mi coś nie grało dlatego cieszyłam się jak ostatnią IUI robił mi dr Mercik i potem sam mnie wpisał do siebie na monitoring...ale przed IUI sam widział moje badania bo kazałam w rejestracji żeby mu pokazali czy mamy szanse podchodzić przy takim TSH... no i podeszliśmy :(

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 6 października 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwestia tego czy rzeczywiście Mu pokazano te wyniki. Wiesz jakie tam jest urwanie głowy czasem. Wczoraj było ponad godzinę opóźnienia...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 6 października 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka, czytał je przy mnie jak co prawda zrobił mi IUI i nie widział, żadnych przeciwwskazań bo o to dopytałam. Nawet życzył powodzenia.
    Co mnie uspokoiło, bo czytałam o nim więcej pochlebnych opinii niż o B-Cz. chociaż i ona wydała mi się bardzo konkretną i rzeczową lekarką :(

    Trudno, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
    Widać tak miało być.

    Grunt, że teraz obniżać będę co się da...i poszukam sobie jakiegoś biegu, żeby odreagować :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 6 października 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita2 wrote:
    Melduję się po bad.
    Wg usg nie ma nic niepokojącego na ten moment. Wyniki z krwi będą za tydzień. Maleństwa mają 58mm :) Kolejne bad. za 6 tyg.
    Nikita, to Ty dwa Kluski będziesz miała! Jakoś ominęłam ten fakt, albo mi się zapomniało! Fantastycznie! :*

    Nikita2, fryzjerka lubią tę wiadomość

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 6 października 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewusia87 wrote:
    Hej dziewczyny :) od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dzidziusia. W tym cyklu chodziłam na monitoring, zaczęłam pić inofem a dziś dostałam zastrzyk pregnyl. Gin kazał jutro i w środę się przytulać ;) przepisał mi również luteine dopochwowo tylko nie zapamiętałam od kiedy mam ja stosować. W czw ide na kontrolę także dopytam. Jak tam Wasze przygody z pregnylem?
    no od czwartku to spokojnie możesz brać :) Chodzi o to żeby było po owulacji. Pachnie mi to trochę podejściem mojego gina, jest jajko, podał pregnyl. Uważam, że mądrze, jak na początek. Bo tak bez marnowania cyklu najłatwiej sprawdzić czy zajdziesz jak pęcherzyk pęknie. Potem powinno się szukać innych rozwiązań. Ja zaczynałam dokładnie tak samo, od pregnylu i progesterony (ja akurat duphaston doustnie). I też taką ponad dobę po zastrzyku kazał serduszkować. Całkiem jakbyś była u mojego gina :)

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 6 października 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mi79 wrote:
    Anatolka, czytał je przy mnie jak co prawda zrobił mi IUI i nie widział, żadnych przeciwwskazań bo o to dopytałam. Nawet życzył powodzenia.
    Co mnie uspokoiło, bo czytałam o nim więcej pochlebnych opinii niż o B-Cz. chociaż i ona wydała mi się bardzo konkretną i rzeczową lekarką :(

    Trudno, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
    Widać tak miało być.

    Grunt, że teraz obniżać będę co się da...i poszukam sobie jakiegoś biegu, żeby odreagować :)
    Mała....jestes nieustraszona. Baardzo mi się podoba Twoje podejście, bo przeszłaś wiele, a walczysz dalej i dajesz siłę innym. Zuch Dziewczyna. Jest plan, jest dobrze. Będzie, bo musi być :)

    Mała_Mi79 lubi tę wiadomość

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 października 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała- jak obniżasz przeciwciała? Nie słyszałam o czymś takim. Ja mam anty TPO 600 i wiem, że tego lekami się nie zbija, podobno.

    M&M
  • kasieńka_ Koleżanka
    Postów: 39 6

    Wysłany: 6 października 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    W Katowicach to jest jeszcze mała Zięba Clinic, niedaleko Provity i Invimed. W Mysłowicach jest Novomedica. Także na Slasku urodzaj klinik :-)


    urodzaj, to prawda! a w których klinikach Wy jesteście dziewczyny?

‹‹ 288 289 290 291 292 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ