X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

progesteron

Oceń ten wątek:
  • Anulk88k Ekspertka
    Postów: 235 52

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy myslicie ze jest sens robic progesteron 10dpo?

    w zeszłym cyklu poszlam ostatniego dnia przed @ zrobic bete i progesteron (bez sensu ) ale czy w 10 warto?

    Aniolek [*] - 04.2016 7/8 tc [*] 18.08.2016 6/7tc
    19.01.2017 - 12/13 tc

    Synek 05.2008 <3
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 5 lutego 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulk88k wrote:
    Dziewczyny czy myslicie ze jest sens robic progesteron 10dpo?

    w zeszłym cyklu poszlam ostatniego dnia przed @ zrobic bete i progesteron (bez sensu ) ale czy w 10 warto?

    Myślę, że jeszcze warto, zbadaj sobie dodatkowo estradiol i na podstawie tych wyników będzie można ustalić że owulacja była.

    Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie zdecydowanie zbyt wysokiego progesteronu. Zwykle 7 dpo mam w granicach 20-25, teraz jestem pierwszy cykl stymulowana, wczoraj robiłam badanie (P+7) i wynik wyszedł 53 ng/ml!, przy normie 1,7-27. Nie wiem co to oznacza, czy któraś tak miała? Dodam, ze żadnych leków na progesteron nigdy nie przyjmowałam,(nie musiałam ponieważ poziom jest prawidłowy) boje się że to oznacza jakieś rosnące torbiele....

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 5 lutego 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to ciąża :-) czego z całego serca Tobie życzę :-) generalnie jest też pewna zależność: im lepsza i bardziej wartościowa owulacja tym wyższy poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu. Możliwe, że uwolniłaś dwa jajeczka i są dwa ciałka żółte, które podwójnie stymulują wydzielanie progesteronu. Myślę, że nie ma czegoś takiego jak zbyt wysoki progesteron i nie masz czym się przejmować.

    Asiak lubi tę wiadomość

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 6 lutego 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje Enigma, żeby stwierdzić czy to ciąża jeszcze zbyt wcześnie bo to dopiero 21 dc, ale powtórzyłam badanie progesteronu, byc może wcześniej wkradł się jakiś błąd, czekam na wynik... objawów ciąży brak, tylko ciągły kujący ból brzucha i bóle jajników

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 6 lutego 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny a co sadzicie o wyniku takim progesteronu w 7 -8 dzien po owulacji mialam 17.55 progesteronu dodam ze cykle mam tak 27-28dniowie??

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 6 lutego 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIKK wrote:
    hej dziewczyny a co sadzicie o wyniku takim progesteronu w 7 -8 dzien po owulacji mialam 17.55 progesteronu dodam ze cykle mam tak 27-28dniowie??
    Nie jest zle, ale mnie Moj lekarz mówi ze najlepszy progesteron 7 dni po, to taki min 20ng/ml

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 6 lutego 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, mój gin uważa że wynik ok 15 jest idealny, a już ten powyżej 10 świadczy o dobrej owulacji. W przypadku ciąży przecież progesteron nadal rośnie i w momencie badania bhcg np. 12 dpo ten progesteron może mieć już wartość ok. 25 :-)

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 6 lutego 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha czyli mam nawet dobry na to.wuglada

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Myślę, że jeszcze warto, zbadaj sobie dodatkowo estradiol i na podstawie tych wyników będzie można ustalić że owulacja była.

    Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie zdecydowanie zbyt wysokiego progesteronu. Zwykle 7 dpo mam w granicach 20-25, teraz jestem pierwszy cykl stymulowana, wczoraj robiłam badanie (P+7) i wynik wyszedł 53 ng/ml!, przy normie 1,7-27. Nie wiem co to oznacza, czy któraś tak miała? Dodam, ze żadnych leków na progesteron nigdy nie przyjmowałam,(nie musiałam ponieważ poziom jest prawidłowy) boje się że to oznacza jakieś rosnące torbiele....

    Asiak a wynik Estradiolu; 52,47 pg/ml co oznacza? ze owu bedzie czy nie? robilam w 3 dc, kiedy trzeba go zrobic zeby stwierdzic ze owu byla?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma 34 wrote:
    Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, mój gin uważa że wynik ok 15 jest idealny, a już ten powyżej 10 świadczy o dobrej owulacji. W przypadku ciąży przecież progesteron nadal rośnie i w momencie badania bhcg np. 12 dpo ten progesteron może mieć już wartość ok. 25 :-)
    Ja sie z tym tez nie zgodzę bo przy progesteronie 15-17 miałam zawsze cykle BEZOWULACYJNE potwierdzone monitoringiem. Właśnie przez takich lekarzy żyłam w świadomości że owuluję i nikt nie zlecił monitoringu bo twierdzili że super progesteron więc owulacja wystepuje a jej nie było i jak miałam zajść z pomoca takich lekarzy???
    Obecny lekarz pierwsze co to zlecił monitoring bo podejrzewał że może nie byc owulacji. Chodziłam przez 6 cykli i owulacje miałam 2 razy i wtedy prog. wynosił u mnie ponad 20 a przy bezowulacyjnych 15-17.
    Oczywiście nie zawsze tak jest ale warto sprawdzić jeżeli progesteron jest poniżej 20 żeby nie stracić czasu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Fruzia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 lutego 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jest tu jeszcze ktos? zrobilam progesteron, w 23dc wyniosl 34ng/ml ni za duzo?? normy byly tylko do 20? moge na cos chorowac??

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 18 lutego 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruzia wrote:
    dziewczyny jest tu jeszcze ktos? zrobilam progesteron, w 23dc wyniosl 34ng/ml ni za duzo?? normy byly tylko do 20? moge na cos chorowac??
    to nie jest "zbyt dużo", wręcz przeciwnie, im wyższy tym lepiej. Taki progesteron świadczy o poprawnie przebytej owulacji, a czasem może nawet oznaczać wczesną ciąże. Może ale nie musi, ja w zeszłym miesiącu miałam prog 55 ng/ml, ale ciąży brak.

  • Fruzia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 lutego 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serio? az 55? wow strasznie duzo, ponad polowe ponad norma. Ja jutro lece na bete. jestem po poronieniu, wiec chce wiedziec szybciej

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 20 lutego 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę powodzenia i daj znać jak będą wyniki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy progesteron 9, 67 ng/ ml w 23 dc, 9 dpo, moze oznaczać ze owulacji nie było?:(

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 20 lutego 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, raczej właśnie to oznacza...

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 20 lutego 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do was pytanie-czy duphaston moze mi sie nie wchlaniac tylko np luteina?! W tamtym cyklu bralam jeszcze duphaston i w 7dpo mialam zaledwie 3,97 a teraz przy luteinie(8dpo)-16,3??!Dziekuje za wszelkie podpowiedzi :)

  • Fruzia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 lutego 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beta 0,2:( wiec czekam na @ i nowy cykl:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, a miałam monitoring i 12 dc pecherzyl miał 19,5 mm i lekarz stwierdził, ze nawet nie bedzie sprawdzał czy pęknie bo jest wszystko ok i nie ma co sie doszukiwać problemów...a tu wychodzi na to, ze mógł nie pęknac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o pomoc :) Robiłam badanie progesteronu w 18 dc prawdopodobnie 5-6 dpo ale nie wiem dokładnie bo nie miałam monitoringu :) Badanie było wykonane metodą ECLIA. Widziałam, że niektóre z Was miały inne wartości referencyjne więc nie wiem już co myśleć.

    Progesteron : 60,5 nmol/l
    Zakres referencyjny:
    faza pęcherzykowa : 0,6 - 4,7
    faza owulacyjna : 2,4 - 9,4
    faza lutealna : 5,3 - 86
    po przekwitaniu : 0,3 - 2,5

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ