X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • czarownica222 Przyjaciółka
    Postów: 94 27

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też biore dostinex 1/3 tabletki już jakiś miesiąć i za 2 tabletki zapłaciłam ok. 100zł troche szok a czego się nie robi, mi ginka bardziej zaleciła go na stres bo wie jak bardzo przezywam to wszystko i zapewne od razu wie ze mam zwiekszona prolaktyne choć badania przed nie robiłam tylko jakiś rok temu to miałam 17,62 po obciążeniu 123,90 więc po obciążeniu troche za wysoka, zrobiłam rezonans magnetyczny głowy aby wykluczyć mikrogruczolaka i na szczęśćie wszystko ok, teraz myślę zrobić w tym miesiącu ponownie prolaktynę razem z progesteronem co by zyły oszczędzić bo i tak pokłuta przez te wszystkie badania ;) aaa i po dostinexie nie mam żadnych objawów czuję się dobrze:)

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma 34 wrote:
    dziękuję :)
    no tak, łapię się w widełkach, ale czy prl w okolicach 20 to nie za duzo na ciążę?
    a dhea-s?
    miałyście robione to badanie?
    Enigma, na ciąże za wysoka. Ja mam prl 21 i nadal mam brać na spadek. dhea-s miałam robione, wynik mam w normie.
    Niem mogę na bromka narzekać, czuje się ok. Po tym jak mi prl spadła przestały mnie piersi boleć. Mega ulga przy moim PMS.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • czarownica222 Przyjaciółka
    Postów: 94 27

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    Enigma, na ciąże za wysoka. Ja mam prl 21 i nadal mam brać na spadek. dhea-s miałam robione, wynik mam w normie.
    Niem mogę na bromka narzekać, czuje się ok. Po tym jak mi prl spadła przestały mnie piersi boleć. Mega ulga przy moim PMS.
    Aja ja tez zauważyłam ze odkąd biore Diostinex nie bolą mnie piersi ale jakoś nie powiązałam z nim może rzeczywiście ma on wpływ :)

    jeśli chodzi o DHEAS to miałam robiony równiez i wynosił 240,05 normy 98,8-340 oraz Androstendion wynik 0,9 normy 0,3-3,5 ale od czego one są to nie wiem ważne ze w normie no i testosteron 0,58 normy 0,22-2,90 wszystko robione w 2dc :) mam dobrą ginekolog- endykrynolog i one zleciła mi przebadanie wszystkich ważnych hormonów więc może i Wam się przyda jakie jeszcze wykonać badania które mają wpływ na zajście w ciąże ;)

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    Enigma, na ciąże za wysoka. Ja mam prl 21 i nadal mam brać na spadek. dhea-s miałam robione, wynik mam w normie.
    Niem mogę na bromka narzekać, czuje się ok. Po tym jak mi prl spadła przestały mnie piersi boleć. Mega ulga przy moim PMS.

    Byłam u mojego gina z wynikami i wg niego jest w porządku prl... bo norma z laboratorium jest do 35... na całe szczeście dziś po owulce (miałam monitoring) - wszystko wzorcowo, dodatkowo mam brać castagnus, więc może ta prl 22 nie zaszkodzi

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarownica222 wrote:
    Aja ja tez zauważyłam ze odkąd biore Diostinex nie bolą mnie piersi ale jakoś nie powiązałam z nim może rzeczywiście ma on wpływ :)

    jeśli chodzi o DHEAS to miałam robiony równiez i wynosił 240,05 normy 98,8-340 oraz Androstendion wynik 0,9 normy 0,3-3,5 ale od czego one są to nie wiem ważne ze w normie no i testosteron 0,58 normy 0,22-2,90 wszystko robione w 2dc :) mam dobrą ginekolog- endykrynolog i one zleciła mi przebadanie wszystkich ważnych hormonów więc może i Wam się przyda jakie jeszcze wykonać badania które mają wpływ na zajście w ciąże ;)
    U mnie androstendion ponad norme, mam pcos. a testosteron w normie.
    Enigma, mnie endo powiedział, że jak dla mnie za wysoka, ale ja mam pcos, niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemię. a tarczyca i prolaktyna odziałowują na siebie. castangus też obniża prl, ale najważniejsze jest to, że masz owulacje.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a moja prolaktyna wynosi 25,7 chyba bede musiała brać bromka co?Za tydzien mam wizyte u mojego gin..

    63b363a823.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a moja prolaktyna wynosi 25,7 chyba bede musiała brać bromka co?Za tydzien mam wizyte u mojego gin..



    Dodam ze androstendion i testosteron w normie..
    Ale podejrzenie hiperinsulinemi

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w maju idę sprawdzić moją prolaktynę..jak się trzyma przy mniejszej dawce dostinex'u.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 4 maja 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ten dostinex bierze sie tak samo ja bromka tzn. czy też codziennie bo gdzieś czytałam że bromka bierze sie codziennie a dostinex, noprolac np. raz w tygodniu ( w zależności jak lekaż zleci) ale że niby nie codziennie?
    Ja też mam prl podwyższoną po obciązeniu 24x wyższą i boję się skutków ubocznych bromka zwłaszcza że muszę często wsiadać za kierownicę a po bromku nie wolno prowadzić bo wiadomo...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 4 maja 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Van jest tak jak piszesz. Bromka bierze się codziennie, a te inne leki chyba 1 w tygodniu.
    Ale spokojnie. Zacznij bromka od maleńkich dawek, bierz na noc i będzie ok. Zobaczysz jak zareagujesz. Jak po 1-2 nie miną jakieś jazdy to może wtedy dostinex/noprolac? Bo wiem, że są dużo droższe te leki.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 4 maja 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Van jest tak jak piszesz. Bromka bierze się codziennie, a te inne leki chyba 1 w tygodniu.
    Ale spokojnie. Zacznij bromka od maleńkich dawek, bierz na noc i będzie ok. Zobaczysz jak zareagujesz. Jak po 1-2 nie miną jakieś jazdy to może wtedy dostinex/noprolac? Bo wiem, że są dużo droższe te leki.
    Dzieki :) też tak myslałam żeby spróbować bromka ale dla mnie tydzień czy dwa (bo chyba mówisz o tygodniach nie dniach) to dla mnie za długo nawet kilka dni to duzo i komplikuje... bo często MUSZĘ gdzieś jechać samochodem bo inaczej nie mam mozliwości choćby do lekarza czy na badania.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa dokładnie dostinex zażywa się raz w tygodniu, ja biorę go już czwarty miesiąc po 1/4 tabl. choć początkowo brałam 1/2 ale prolaktyna podstawowa za dużo spadła. Teraz w maju idę już trzeci raz zbadać jej poziom..
    Moja znajoma zażywała bromka zanim dostałam dostinex i czuła się fatalnie, rano było jej słabo i myślała, że nie da rady wstać. Zmniejszyła dawkę sama i odstawiła po jakimś czasie, znalazła innego lekarza i od razu dał jej dostinex.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Dziewczyny a ten dostinex bierze sie tak samo ja bromka tzn. czy też codziennie bo gdzieś czytałam że bromka bierze sie codziennie a dostinex, noprolac np. raz w tygodniu ( w zależności jak lekaż zleci) ale że niby nie codziennie?
    Ja też mam prl podwyższoną po obciązeniu 24x wyższą i boję się skutków ubocznych bromka zwłaszcza że muszę często wsiadać za kierownicę a po bromku nie wolno prowadzić bo wiadomo...
    witam :)
    ja bronka biore codziennie po 1 tabl od sierpnia, jest tani bo płace za niego około 3zł i starcza mi op na miesiąc, ja po nim nie miałam za bardzo skutków ubocznych, troche mnie mdliło na poczatku, biore tylko na nic zaczynałam od 1/4 tabletki 4 dni później 4 dni po pół i dopiero potem po całej
    prolaktyne zbił mi z 124 do dolnej granicy normy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaczelam kilka dni temu po pol tabletki bromergonu, od 2 dni po calej na noc i poki co nie mam jakichs mega negatywnych skutkow, jedynie tez moze lekkie mdlosci... mam nadzieje, ze jak teraz sie nie ujawnily te objawy, to potem juz ich nie bedzie w ogole...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna ciężko powiedzieć jak będzie po bromku, ja po dostnexie nie mam żadnych skutków ubocznych a biorę już czwarty mies. ale np. przyjmuję też duphaston i jak w pierwszym cyklu z nim nie miałam objawów, to w drugim cyklu ujawnił niemal większość objawów ciążowych przed @. W związku z tym widać, że czasem im dłużej się bierze, tym organizm inaczej reaguje.
    Trzymam kciuki by nic Ci nie dokuczało ;)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 5 maja 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny biorące Dostinex na necie można zamówić z dostawą do apteki taniej.. Ja za 2 tabletki płacę ok. 47 zł, a nie 100.. Tylko trzeba trochę poszukać..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej aptece też dostinex spadł z ceny, płaciłam za 1 tabl. 30 zł, a teraz zapłaciłam 23,5 :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 5 maja 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnusiaM wrote:
    witam :)
    ja bronka biore codziennie po 1 tabl od sierpnia, jest tani bo płace za niego około 3zł
    Pewnie masz w jakiejś części refundowany dlatego tylko tyle kosztuje a ja będę musiała płacić 100 % więc cena będzie wyższa ale wolę nie ryzykować (nawet nie mając skutków ubocznych w pierwszych dniach bałabym się wsiąść do samochodu że w drodze zasłabne lub zakręci mi się w głowie i nieszczęście gotowe) i od razu kupić ten dostinex i pocieszające jest to że cena spada ;) ciekawe ile u mnie będzie kosztował...
    olka30 wrote:
    Dziewczyny biorące Dostinex na necie można zamówić z dostawą do apteki taniej.. Ja za 2 tabletki płacę ok. 47 zł, a nie 100.. Tylko trzeba trochę poszukać..
    A gdzie tak tanio w doz?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Od ok roku biorę Bromergon w dawce 1/2 tabletki na noc, po ostatnim badaniach prolaktyna z wyniku 497,80 uIU/ml spadła na wynik 169 mIU/I, Pani doktor stwierdziła że dawkę mogę zmniejszyć do 1/4 tabletki na noc, ale mi osobiście dawka wydaje się za mała dla osoby starającej sie o dziecko.. Dodam że biorę również Euthyrox 25.
    Co o tym myślicie? Zostać przy dawce 1/2 tabletki, jak mówi mi intuicja, czy posłuchać lekarza? Już sama nie wiem, naczytałam się żę dawka 1/4 tabletki w sumie nic nie daje ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunette ja bym słuchała lekarza, to on zna się najlepiej i indywidualnie ustala dawki.
    U mnie po dostinexie już po 3 tygodniach (1/2 tabl.) prolaktyna spadła poniżej normy ;) więc działa ekspresowo mimo, że jest droższy no i nie trzeba brać codziennie ;) ! Ja po 3 tyg. dostałam zalecenia zmniejszenia dawki na 1/4 i jutro idę znowu skontrolować jej stan.

    vanessa o ceny musisz popytać w kilku aptekach, różnice u mnie między aptekami były kolosalne, w niektórych 95 zł, w innych nawet 120 zł a ja kupiłam za 60 zł :) mowa o 2 szt. Teraz wynosi mnie ok. 50 zł za 2 szt. ;)

    Saramago lubi tę wiadomość

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ