X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam badanie prolaktyny, zażywając teraz 1/4 tabl. po kilku tygodniach prolaktyna w normie :) 5,3 i 14,9 po obciążeniu więc dawka jest odpowiednia chyba :)

    Saramago lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnotowuje lekkie mdlosci po bromku - ale mam nadzieje, ze to tylko chwilowe... jak skoncze pierwsze opakowanie, chyba zrobie sobie badanie prl czy faktycznie spadla. Dziewczyny jak myslicie, jak juz spadnie prl, to znow za jakis czas jej poziom bedzie skakal, czy jest szansa ze utrzyma sie w normie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak po bromku.. nigdy go nie brałam, wiem że dostinex działa już po 1 tabl. Mi po 3 tyg. spadła poniżej normy a wzięłam dopiero 1,5 tabl.
    Teraz po 4 miesiącach łykania dostinexu 1/4 raz na tydzień mam w normie :)
    Gdzieś ktoś pisał, że bromek bierze rok lub dwa i spadła.. ale moim zdaniem to ogromnie długi czas, jak mi spadła po 3 dawkach migiem :) nie chcę się rok bujać z zażywaniem więc cieszę się, że mam dostinex i nie eksperymentuje z bromkiem.
    Anna mam nadzieje, że samopoczucie się poprawi, najwyżej powiedz lekarzowi, że źle się po nim czujesz i może da Ci dostinex.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 10:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze zobacze jaki bedzie kolejny tydzien, moze mi to minie... tez wlasnie nie chcialabym brac go mega dlugo, ale tak z kilka miesiecy moge sie przemeczyc... Milego dnia :)

  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 8 maja 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co powiecie na moje wyniki? (bo z lekarzem widzę się dopiero w przyszłym tygodniu):

    Prolaktyna: 9,53
    Prolaktyna po MCP: 232,10 (!)
    (24-krotnie wyższa)

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • kamilaaa_88 Autorytet
    Postów: 395 502

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Bromergonu brałam go już wielokrotnie i mi pomaga już po 1 op. Prolaktynę miałam 54,7 a po dwóch miesiącach mam 4,3 :)przy dawce 1 tabl. dziennie.
    Dolegliwości równieź miewałam, ale mijały po ok. dwóch tygodniach.
    Kończę drugie opakowanie i jak przyjdzie @ to mam już nie brać tabletki, a co jeśli uda mi się w tym cyklu zajść, czy też mam odstawić bo nie spytałam mojego Gina? Miała któraś taka sytuację?

    relg8iikn5mn7s8i.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 8 maja 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis jestem po wizycie u gin mam postawiona diagnoze hipoglikemia i podwyzszona prolaktyna...A wiec od jutra przechodze na diete o niskim IG i bromergon 1x1 i ma mi spaść prolaktyna do 15

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że dużo Nas ma problem z prolaktyną, jak widać jest to bardzo powszechne :(

  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Widzę, że dużo Nas ma problem z prolaktyną, jak widać jest to bardzo powszechne :(
    Bo zawsze coś sie przyplacze :(

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy podczas brania bromergonu można sprawdzić poziom prolaktyny czy nie powinno się ? Gdzieś czytałam, że podczas kuracji tym lekiem nie bada sie prl - dopiero po zakonczeniu ...

    Pytam, bo mam wolny dzien w przyszłym tyg i chcialam wykorzystac na zbadanie prl - z bromkiem zacznę teraz czwarty tydzien ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie orientuje sie az tak w tym temacie, ale raz na wizycie lekarz mi powiedzial, bym sprawdzila po pierwszym opakowaniu bromka (tzn zanim skonczy sie pierwsza paczka) poziom prl i zrobila badanie - jak nadal wysoko, to dalej brac... moze inne dziewczyny tez cos doradza...

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 19 maja 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgos741 wrote:
    Dostinex jest drogi ja biorę norprolac i też nie mam skutków ubocznych. :-)


    Też biorę norprolac, pierwsze dni miałam mdłości i źle spałam (o dziwo) ale teraz jest już chyba ok. Mam nadzieję, że szybko zbije poziom prl

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Caribbean Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podpowiedzcie, czy prolaktyna 767 mlU/l jest w miarę ok, czy trzeba ją obniżyć. Wiem, że wg normy jest podwyższona, ale cykle mam dwufazowe, zazwyczaj regularne. Tarczyce ok wynik TSH 2,35, podstawowe badanie czyli stosunek LH/FSH wychodzi ładne, bo ok 1,06. Dziś zadzwonię do lekarza, ale doświadczone staraczki, pewnie coś już wiedzą o wynikach :)

    2fwarjjgjx3lpg1h.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich doświadczeń wynika, że nawet małe przekroczenia powinno się uregulować. Mnie zbywali lekarze przez parę miesięcy, a potem jednak dostałam leki.. Gin mi powiedział, że za wysoka prolaktyna hamuje owulacje, a jak nie hamuje to może sprawiać, że jajeczka są po prostu słabej jakości..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Caribbean Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Olka czyli wiem już,że lekarz powinien przepisać leki, więc jakby mówił, że nie ma potrzeby, to trochę go przycisnę :) (przy okazji dowiem się, czy mój gin jest wiarygodny i kompetentny).

    2fwarjjgjx3lpg1h.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 22 maja 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie endokrynolog zbywał, gin. mi od razu przepisał Bromergon jak zobaczył moje wyniki.. Ale się okazało, że nie mogę brać i w końcu znów trafiłam do endokrynologa i dostałam Dostinex. Teraz jest ok :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Caribbean Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 22 maja 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka30 a czemu nie mogłaś brać, są jakieś przeciwwskazania? Wiem, że niektórzy źle go tolerują, może od razu warto poprosić o np. dostinex?

    2fwarjjgjx3lpg1h.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 22 maja 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja go nie tolerowałam, trafiłam na Sor po kilku dniach brania, potem dwa tyg. dochodziłam do siebie i samochodem nie mogłam jeździć, bo już drugiego dnia rozbiłam lusterko. Miałam mega zaburzenia widzenia i perspektywy..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Caribbean Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 22 maja 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie kiepsko. Dzięki za informację teraz mniej więcej będę wiedziała jak mam rozmawiać z lekarzem.

    2fwarjjgjx3lpg1h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny mam prośbę proszę powiedzcie mi w którym dniu cyklu powinno się badać prolaktynę? bo tak czytam na necie i jedni piszą 3-5 cykl inni że w drugiej połowie cyklu w pon.wybieram się zbadać lh fsh i estriadol to będzie 3dc i nie wiem czy prolaktynę też mam badać czy później.

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ