X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dostinex i mój lekarz powiedział, że jak będzie podejrzenie ciąży to odstawić, ja biorę 1/4 tabl.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 28 maja 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaadziaaa87 wrote:
    a co zrobić by obniżyć prl? jaki ona ma wpływ jak jest zwiększona? trudności z zajściem czy co?
    Na obniżenie prl są specjalne leki które musi przepisać lekarz. Podwyższona prl może blokować, zaburzać owulację i tym samym trudno zajść w ciążę, ale po odpowiednim leczeniu prl spada i wszystko wraca do normy :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 29 maja 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostałam Parlodel 1/4 tabletki dziennie bo jest podejrzenie, że prolaktyna zaburza pękanie pęcherzyka. Czy któraś z was miała taki problem i pozbyła się go dzięki lekom na prolaktyne??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2014, 13:54

    f2wlcbxmqludqper.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w sobotę idę na badanie prolaktyny, właśnie skończyłam pierwsze opakowanie Bromergonu. Proszę przypomnijcie mi czy prl bada się na czczo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z innej beczki ;)

    Dziewczyny, mam regularne cykle, faza lutealna 12-13 dni . Czy mimo to mogę mieć problemy z prolaktyną,estradiolem i testosteronem ? Na pierwszy rzut oka jest wszystko ok,ale staram się 16 miesięcy i nic. Czy mogę mieć jakieś zaburzenia hormonalne bez widocznych objawów?

    Tarczyca w normie. Badałam kilka miesięcy temu .

  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może mieć problemy mimo to, więc warto się przebadać

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    ja dostałam Parlodel 1/4 tabletki dziennie bo jest podejrzenie, że prolaktyna zaburza pękanie pęcherzyka. Czy któraś z was miała taki problem i pozbyła się go dzięki lekom na prolaktyne??

    Moja wysoka prl hamowala owulacje ...pecherzyki rosly i stawaly w miejscu niestety...nawet bylam stymulowana clo i sila wymuszenia rosly i pekaly ...ale jednak po odstawieniu znów brak owulacji ...wiec gin stwierdził prl wysoka i przepisał bromergon i teraz owulki występują same !

    MagSz lubi tę wiadomość

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, właśnie się dowiedziałam, że mam za wysoką prolaktynę. do gina idę dopiero 8 lipca. czy jakoś powinnam już teraz z tą prolaktynką walczyć, czy poczekać na wizytę. co radzicie? czy to dużo ponad normę?
    moje wyniki: 805,6 przy normie 127-637 uIU/ml

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2014, 18:43

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek, sama raczej nic nie zdziałasz, a leki są na receptę. Poczekaj na wizytę.

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie prolaktyna podwyższona 15x po obciążeniu. Mam dużo pęcherzyków, ale nie pękają, mam bardzo rzadkie @, ostatnio 2 na rok. Jest podejrzenie, że ta prolaktyna hamuje owulację.

    Dzisiaj dostałam receptę na dostinex i mam go brać raz na tydzień 1/2 tabletki.
    Przeraża mnie tylko cena 8 tabletek (ok 360zł ;)

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu znajdź sobie na internecie, jest Dostinex za ok. 190 zł 8 tabl. z zamówieniem do niektórych aptek w Polsce, może akurat będzie apteka gdzieś nie daleko ciebie. U mnie w mieście przeszłam wszystkie apteki, chyba z 30 i okazało się że w aptece pod gabinetem mojego gina Dostinex jest w cenie ok. 23 zł za tabletkę, więc biorę recepty tak żeby mieć na dwa mies. i nie wydaję dużo jednorazowo :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie przeraził taki wynik, bo sądziłam, że u mnie wszystko ok. cykle regularne, zawsze miesiączka prawidłowa i fazy niższych i wyższych temperatur. teraz to się obawiam co z moją owulką, bo myślałam, że ją mam, ale może pęcherzyk się wchłania czy coś.
    ostatnio cykl 28 dniowy, 16 dc byłam na monitoringu i ginka stwierdziła, że jestem już w drugiej fazie i jeśli była owulacja to 2-3 dni wcześniej. byłam przekonana, że owu była jednak tego 13 czy 14 dc a teraz to sama nie wiem :(

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam prolaktynę po obciążeniu przekroczoną 21 x a nie blokowała owulacji.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu95 wrote:
    U mnie prolaktyna podwyższona 15x po obciążeniu. Mam dużo pęcherzyków, ale nie pękają, mam bardzo rzadkie @, ostatnio 2 na rok. Jest podejrzenie, że ta prolaktyna hamuje owulację.

    Dzisiaj dostałam receptę na dostinex i mam go brać raz na tydzień 1/2 tabletki.
    Przeraża mnie tylko cena 8 tabletek (ok 360zł ;)
    Ja kupuj pojedynczo, lekarz zapisuje mi na receptę po 2 tabl. bo i tak starczają na b. długo. U mnie jedna tabl. teraz po 23 zł.

    olka30 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    mnie przeraził taki wynik, bo sądziłam, że u mnie wszystko ok. cykle regularne, zawsze miesiączka prawidłowa i fazy niższych i wyższych temperatur. teraz to się obawiam co z moją owulką, bo myślałam, że ją mam, ale może pęcherzyk się wchłania czy coś.
    ostatnio cykl 28 dniowy, 16 dc byłam na monitoringu i ginka stwierdziła, że jestem już w drugiej fazie i jeśli była owulacja to 2-3 dni wcześniej. byłam przekonana, że owu była jednak tego 13 czy 14 dc a teraz to sama nie wiem :(
    Ja też Kochana byłam pewna, że u mnie wszystko ok i wynik też mnie przeraził, ale od 5 mies. biorę dostinex i już w normie.

    asioczek86 lubi tę wiadomość

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a brał ktoś z was Parlodel ?? jakieś spostrzeżenia? :)

    f2wlcbxmqludqper.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 dzięki za odp :) a jeśli prolaktyna nie blokuje czasem owulki, to jakie mimo wszystko wywołuje spustoszenie w organizmie? skoro owulacja jest mimo wysokiej prolaktyny to czemu nie ma happy endu? mało fachowych info na ten temat w necie a całego tematu na forum nie przeglądałam.

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Poszukałam i fajtycznie, w aptece niedaleko sprzedają 8 tabl za 189zl a pojedyncze 23-24zl. Jestem wniebowzięta! Jutro idę kupić puerwszą, bo robią wypis na recepcie na 8 tabl i moge je pojedynczo kupować przez pół roku :))). Żegnaj prolaktyno!

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja mialam prolaktyne 24 i zaczelam brac pierwsze opakowanie bromka po 1 tabl, drugie juz po 1/2 tabl i niedawno wyszedl wynik 14 :-) mysle pozostac przy tej dawce, bo ten poziom prl chyba jest juz ok. Nie przestane brac dopoki w ciaze nie zajde, bo szczerze powiem, ze boje sie ze jak odstawie, to znow wzrosnie... Zreszta dziewczyny ña forum niektore juz pisaly, ze braly ponad rok, a jak odstawily, znow nastapil skok... :/ chce dodac, ze w tym cyklu zaobserwowalam u siebie rozciagliwy sluz, gdzie w poprzednich byl on co najwyzej wodnisty. Takze to na plus, bo byc moze byla owulka, ale pewnosci nie mam, bo ten cykl nie mialam monitorowany. testosteron moj wynosi 1.0 wiec tez troche podwyzszony, ale poki co lekarz kazal sie nie martwic.... Chociaz w ewentualnej ciazy, nie wiem czy czasem nie przyczynilby sie do jakiegos poronienia... :/

  • Mariczka Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam coś koło 20 razy podwyższoną prolaktynę - tę podstawową w normie - (cykle nieregularnie z plamieniami) i jeden lekarz do którego chodziłam ponad rok - mnie leczył bromergonem i cykle były w miarę ok. Zmieniłam lekarza - a ten obecny, twierdzi, że tego badania po obciążeniu już się nie wykonuje...więc w sumie nie wiem jak to jest...

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ