X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jak dotad zaden lekarz nie kazal robic prl z obciazeniem, wiec moze cos w tym jest, ze tego juz jednak nie robia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dostałam kolejne skierowanie na prolaktynę + po obciążeniu, nie robiła już miesiąc i myślałam, że prędko nie będę musiała znowu siedzieć w przychodni, a jednak :/

  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    ja dostałam Parlodel 1/4 tabletki dziennie bo jest podejrzenie, że prolaktyna zaburza pękanie pęcherzyka. Czy któraś z was miała taki problem i pozbyła się go dzięki lekom na prolaktyne??


    Ja miałam dokładnie taki problem jak piszesz i rzeczywiście po obniżeniu prolaktyny (pół roku brania Bromka)) moje pęcherzyki zaczęły same pękać.

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • OvuFriend

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 1 lipca 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh to mój pierwszy cykl z lekami na zbijanie i chyba znowu bezowulacyjny... a po jamim czasie u reszty z was pęcherzyki zaczęły znowu pękać? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 14:57

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 4 lipca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaki musi być wynik prolaktyny, aby zajść w ciążę? Jakie normy?
    Czy 20,04 ng/ml to wynik prawidłowy?

    Progesteron minimum 18,
    TSH do max. 2,5 uIU/ml
    a Prolaktyna?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedzial ze jesli staram sie o dziecko idealnie byloby sie zmiescic do 15 - przed rozpoczeciem leczenia mialam 34 - nie jakis kosmiczny wynik, ale dostalam bromka na zbicie bo inaczej w ciaze nie zajde

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2014, 20:24

    aga.just, Mychaa22 lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 lipca 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziewczyny odebrałam swoje świeże wyniki. Wszystko gra prócz prolaktyny właśnie - 34 z haczykiem, a norma na moim wyniku jest do 26 z haczykiem. Dzwoniłam do lekarza i powiedział, że to nie dramat, przekroczenie jest niewielkie i nie ma potrzeby nic z tym robić... Jakoś mi się to nie całkiem podoba. Ktoś w końcu w jakimś celu ustalił te normy. Cykle mam stymulowane, pęcherzyki się robią z Pregnylem pękają. Żadnych wycieków z piersi - niczego takiego nie mam. Sama nie wiem co o tym myśleć. Kiedyś już miałam podwyższoną prolaktynę (jakieś 2 lata temu), ale to były wyniki powyżej 60 i powyżej 40. Brałam wtedy Bromergon i spadła do 6 z hakiem wtedy. Z pomocą lekarza staramy się prawie 2 lata. Efektów brak. Co sądzicie o tej nieszczęsnej PRL? Jest się czym niepokoić czy lekarz ma rację?

    Kiedy się robi PRL z obciążeniem? Nikt mi nigdy tego nie zlecił...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 09:34

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Hej! Dziewczyny odebrałam swoje świeże wyniki. Wszystko gra prócz prolaktyny właśnie - 34 z haczykiem, a norma na moim wyniku jest do 26 z haczykiem. Dzwoniłam do lekarza i powiedział, że to nie dramat, przekroczenie jest niewielkie i nie ma potrzeby nic z tym robić... Jakoś mi się to nie całkiem podoba. Ktoś w końcu w jakimś celu ustalił te normy. Cykle mam stymulowane, pęcherzyki się robią z Pregnylem pękają. Żadnych wycieków z piersi - niczego takiego nie mam. Sama nie wiem co o tym myśleć. Kiedyś już miałam podwyższoną prolaktynę (jakieś 2 lata temu), ale to były wyniki powyżej 60 i powyżej 40. Brałam wtedy Bromergon i spadła do 6 z hakiem wtedy. Z pomocą lekarza staramy się prawie 2 lata. Efektów brak. Co sądzicie o tej nieszczęsnej PRL? Jest się czym niepokoić czy lekarz ma rację?

    Kiedy się robi PRL z obciążeniem? Nikt mi nigdy tego nie zlecił...
    Ja bym zrobila na Twoim miejscu jeszcze prl z obciazeniem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sprawdzić poziom prolaktyny w organizmie?

    Jeśli masz objawy, które mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, wystarczy wykonać proste badanie krwi. W przypadku prolaktyny sytuacja się nieco komplikuje, biorąc pod uwagę fakt, że jej stężenie może się wahać nawet w ciągu jednej doby. Rośnie podczas snu, w fazie REM, a jej najwyższe stężenie jest od razu po przebudzeniu (to dlatego rano mamy karmiące naturalnie, mają pełne piersi). Dlatego, aby poznać wiarygodny wynik, zwykle zaleca się kilkukrotne wykonanie badań krwi, w odstępach kilkudniowych. Czasem zaleca się przeprowadzenie testu po obciążeniu MCP, czyli po podaniu metoklopramidu. Ten drugi sposób jest pomocny głównie w diagnozowaniu gruczolaków. Polega na tym, że pacjentka dwa razy oddaje krew, by określić poziom prolaktyny - najpierw na czczo, a następnie przyjmuje metoklopramid i po godzinie ponownie pobierana jest od niej próbka. Ważne jest to, ile razy po podaniu metoklopramidu prolaktyna wzorsła. Drugi wynik może być maksymalnie wyższy o sześć razy od pierwszego.

    O hiperprolaktynemii mówimy więc zarówno wtedy, kiedy już przed podaniem metaklopramidu poziom prolaktyny był za wysoki, jak również wtedy, gdy przed podaniem był w normie, a po podaniu leku wzrósł więcej niż 6 razy. Szczególnym przypadkiem jest sytuacja, kiedy kobieta ma przed podaniem metaklopramidu zbyt wysoką prolaktynę, a po podaniu ten poziom niewiele wzrasta. Wtedy bowiem lekarze często podejrzewają, że pacjentka ma gruczolaki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Charakterystycznym objawem nadmiaru prolaktyny są zaburzenia cyklu miesiączkowego - menstruacje pojawiają się częściej niż co 25 dni lub rzadziej niż co 33 dni. Z czasem są coraz bardziej skąpe, aż wreszcie mogą w ogóle zaniknąć. Cykle bywają też bezowulacyjne (stąd kłopoty z zajściem w ciążę). Obniża się popęd płciowy, a stosunki, z powodu suchości pochwy, są bolesne.

    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/hormony/prolaktyna-o-czym-swiadczy-poziom-prolaktyny-i-kiedy-warto-go-zbadac_33654.html

    Beata.D lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Ja miałam prolaktynę po obciążeniu przekroczoną 21 x a nie blokowała owulacji.
    Ale w sposob znaczacy utrudnia prace cialka zóltego a ono jest bardzo potrzebne:-)

  • Karolcia88 Autorytet
    Postów: 4174 2360

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam dzisiaj hormony i wyszla mi podwyzszona prolaktyna. Niewiele bo mam 32 a norma to 23.
    Dodam ze mam niedoczynnosc tarczycy ale tsh w normie bo 2.33 mam i biore euthyrox 25.
    Warto isc do lekarza czy i tak nic mi nie przepisze za malo podniesiony? Dodam ze staramy sie o bobasa po poronieniu i pomimo serduszkowania w okresie owulacyjnym sie nie udaje :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2014, 14:55

    Juleczka 04.05.2015 <3
    relg9vvjqldrmcme.png
    mama Aniołka 30.05.2014
    Raduś Aniołek 08.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia ja poszłabym z wynikami jednak do lekarza, mimo wszystko ;) nie ma co leczyć się na własną rękę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:36

  • Karolcia88 Autorytet
    Postów: 4174 2360

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona dziękuję, w takim razie w czwartek maszeruje do ginekologa bo do endo mam termin dopiero na połowę września.

    Juleczka 04.05.2015 <3
    relg9vvjqldrmcme.png
    mama Aniołka 30.05.2014
    Raduś Aniołek 08.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:36

  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powodzenia dziewczyny, mi po pół tabletki prolaktyny trzyma się w normalnie

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Karolcia88 Autorytet
    Postów: 4174 2360

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona jestem po wizycie u ginka. I tak, przepisala mi 1/4 brome cos tam. Za 3 mies mam zrobic prolaktyne i sie pokazac. Chyba ze wczesniej zajde w ciaze. I teraz moje pytanie. Myslicie ze warto zebym zrobila z obciazeniem? Bo lekarka dala mi na zwykle badanie. A w diagnostyce kosztuje 52zl wiec tez bez tragedi.

    Juleczka 04.05.2015 <3
    relg9vvjqldrmcme.png
    mama Aniołka 30.05.2014
    Raduś Aniołek 08.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin zawsze daje z obciążeniem skierowanie.

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ