X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie tak zrobię to jedyna metoda aby się dowiedzieć

    Anna255 lubi tę wiadomość

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na wizycie, pozdrawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    A lekarz Ci kazał brać metforminę, czy na jakiej podstawie ją bierzesz?

    sama zaczelam ja brac... na wlasna reke... nieraz lekarze tez przepisuja ja na rozruszanie jajnikow dla dziewczyn z PCO - mimo, ze nie robilam badan jeszcze na IO - zauwazylam pozytywne dzialanie leku... <3

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny moja prolaktyna nieszczęsna też jest podwyższona. Ponad mieisac temu poroniłam i nie dostałam okresu no i okazało sie ze prolaktyna jest podwyższona. Jakiś czas temu tez brałam bromka ale dziś mam jakaś dziwną sytuacje. Kiedys po 3 tabletce dostałam okres a teraz mój śluz był taki jak by płodny. Czy to jest możliwe? wydawało mi sie ze najpierw powinnam dostac okres.

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bromergon nie wpływa na to kiedy dostaniesz krwawienie. Tak działa luteina.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie nie wpływa na krwawienie, obniża prolaktyne i wtedy jest okres. Ostatnim razem zadziałał juz po 3 tabletce. Bardziej zastanawia mnie czy możliwe aby wywołał owulacje.

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie prolaktyna w 4tym dniu cyklu wyniosła 34,80 (norma 4,79 - 23,30). Czy to dużo ponad normy? Leczy sie?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Dziewczyny u mnie prolaktyna w 4tym dniu cyklu wyniosła 34,80 (norma 4,79 - 23,30). Czy to dużo ponad normy? Leczy sie?

    przy staraniach czytalam powinna byc ok 10 - a wg twoich norm masz troszke podwyzszona... ja jak mialam 24 - dali mi 1 tabl/dzien - jak tak patrze na twoj wynik, nie wiem czy czasem lekarz nie zaleci ci wiekszej dawki np 1,5 tabl/dzien... wynik powyzej 20 swiadczy juz o lekkiej hipoprolaktynemi - wiec moze to juz wplywac na wystapienie owulki... skonsultuj sie z lekarzem, ale wg powinnas ja zbic, by spadlo nizej...

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    przy staraniach czytalam powinna byc ok 10 - a wg twoich norm masz troszke podwyzszona... ja jak mialam 24 - dali mi 1 tabl/dzien - jak tak patrze na twoj wynik, nie wiem czy czasem lekarz nie zaleci ci wiekszej dawki np 1,5 tabl/dzien... wynik powyzej 20 swiadczy juz o lekkiej hipoprolaktynemi - wiec moze to juz wplywac na wystapienie owulki... skonsultuj sie z lekarzem, ale wg powinnas ja zbic, by spadlo nizej...

    Dzięki tak sie zastanawiam czy to jest problem czy jeszcze coś innego, rok temu miałam prolaktyne w normie...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prolaktyna to niestety hormon stresu - a jak wiadomo, ciezko jest sie "nie stresowac" w tych czasach, zycze powodzenia :)

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle ze teraz to ja nie mam stresu ( w porównaniu do zeszłego roku...)

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to nie wiem :) moze podswiadomie sie czyms stresujesz? badz co badz, skonsultuj sie z lekarzem <3

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    no to nie wiem :) moze podswiadomie sie czyms stresujesz? badz co badz, skonsultuj sie z lekarzem <3
    Czekam jeszcze na resztę wynikow i idę na konsultacje! Tak bym chciała zeby to był ten powód niepowodzeń....

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby kochana... ja na poczatku tez tylko robilam prolaktyne... a potem zrobilam na wlasna reke testosteron i wyszedl tez lekko podwyzszony - nigdy nie wiesz jakie anomalie zajda w organizmie... ale badzmy dobrej mysli, kciukam za wizyte! :D

  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! dziewczyny mam przed sobą swoje wyniki robione w 3 dc. Prolaktyna= 19,85 ng/ml
    z tego, co wyczytałam, to dwa razy za dużo jak na kobietę starającą się o dziecko, jak myślicie?
    Wyniki robiłam na własną rękę, do swojego lekarza idę dopiero 30.04 i teraz zastanawiam się czy nie szukać rady/pomocy u jakiegoś innego doktorka...

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perła ja osobiście nie wiem, moja prolaktyna wynosi 43,5 a norma w moim lab. jest do 25 więc wiem że jest znacznie podwyższona. Jaką masz normę podaną na wyniku ?

    Ja od tygodnia biorę bromka na obniżenie, kiedyś jak brałam to po po 3 tabletkach dostałam okres a teraz cisza. Bore teraz duphaston dodatkowo na wywołanie i oby to pomogło. ehh mam już dość tej prolaktyny

  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie widełki są takie: 4,79-23,3, więc teoretycznie dramatu nie ma, a jednak przeczytałam, że dla starających się poziom prolaktyny powinien wynosić ok 10.

    muszę chyba poszukać dobrego lekarza, który porządnie się mną zajmie, bo takie działanie na własną rękę i to późniejsze interpretowanie tych wyników już mnie wkurza. przed sobą mam też wynik lh i fsh, a za kilka dni zaplanowałam sobie progesteron, bo od 2 cykli zauważyłam plamienia przed @. oszaleć można! :)

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perła ja bym nie panikował skoro wynik jest w normie. Ja w pierwszą ciąże w którą zaszłam miałam i tak prolaktyne podwyższoną. Fakt że i tak poroniłam ale to już inna sprawa. Ja mam w dodatku mikrgruczola więc wiem skąd ten jej poziom.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perła ziemi wrote:
    Cześć! dziewczyny mam przed sobą swoje wyniki robione w 3 dc. Prolaktyna= 19,85 ng/ml
    z tego, co wyczytałam, to dwa razy za dużo jak na kobietę starającą się o dziecko, jak myślicie?
    Wyniki robiłam na własną rękę, do swojego lekarza idę dopiero 30.04 i teraz zastanawiam się czy nie szukać rady/pomocy u jakiegoś innego doktorka...

    ja tez czytalam, ze dla starajacych sie powinna byc prl ok 10 - jednak nawet i przy 19 jak ty masz, a masz owulke, to mozna zajsc... glownie problem w tym czy dochodzi w ogole do owulacji, bo potem w ciazy, to jak wiadomo prl i tak wzrosnie <3 takze w twoim przypadku zalezy od lekarza - jeden ci powie, ze nie ma co sie przejmowac, a drugi przepisze mniejsza dawke bromka na obnizenie...

    dziewczyny, dlatego lepiej mysle udac sie od razu do endokrynologa, bo zwykly gin moze nas potraktowac "powierzchownie" - jesli wiecie co mam na mysli :) a endo - zajmuje sie juz glownie zaburzeniami hormonalnymi... no ale wiadomo, trzeba po prostu trafic na dobrego lekarza lub takiego z powolaniem, a jak wiadomo ciezko o to teraz... sama wciaz szukam dobrych specjalistow... powodzenia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juju27 wrote:
    Perła ja bym nie panikował skoro wynik jest w normie. Ja w pierwszą ciąże w którą zaszłam miałam i tak prolaktyne podwyższoną. Fakt że i tak poroniłam ale to już inna sprawa. Ja mam w dodatku mikrgruczola więc wiem skąd ten jej poziom.

    kochana, a co w zwiazku z tym mikrogruczolakiem - jakie dzialania lekarz podjal w celu wyleczenia cie? <3

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ