X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje problemy zaczeły sie po odstawieniu tabeletek anty, długo nie dostawałam miesiączki, lekarka do której chodziłam mówiła że to normalne. Zrobiłam na własną rękę badania i wyszła podwyższona prlaktyna. Zmieniłam lekarza gin który zapisal mi bromergon i kazał skonsultować się z edno. Tak też zrobiłam, był rezonans magnetyczny i wyszedł ten mikrogruczolak ale naszczęscie zaczełam normalnie miesiączkować i jak podjełam decyzje że chcemy mieć dziecko od razu zaszłam w ciąże. Niestety poroniłam. No i teraz znów długo nie dostawałam okresu i mój lekarz zapisał mi bromergon i kazał działać. Kiedyś po bromku dostałam okres szybciutko a teraz cisza. Zaleceniem endo było w razie braku okresu branie duphastonu więc tak też robie. Priorytetm jest teraz zajście w ciąże no ale tego durnego okresu brak. Jedyne co zaóważyłam to po 2 tabletce bromka zaobserwowałam śluz płodny, tak mi się przynajmniej wydaje. Był taki przeźroczysty i miałam uczucie ciągłej wilgotności aż chodziłam sprawdzać czy przypadkiem @ nie przyszła. Nie wiem co mam o tym myśleć. Okresu nadal brak. 3 dzien biore duphaston wiem że po nim trzbe poczekac na okres. Ale zastanawia mnie fakt czy aby napewno to był śluż płodny czy bromek mógł odblokować owulację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juju27 - no bo z antykami tak jest, mozna na cos cierpiec, a anty tylko maskuja jakas chorobe, po odstawieniu wiele dziewczyn potem ma zalamke, bo podobnie jak ty nie dostaja @ przykro mi z powodu utraty maluszka - mozna wiedziec w jakim tyg poronilas i jaki byl powod? hm ciezko stwierdzic czy kiedys ten @ po bromku dostalas dzieki niemu, czy po prostu tak czy siak mialabys to krwawienie, sama nie wiem... a jak dlugie masz cykle i wiesz moze kiedy masz owulacje? bo branie dupka np od 16 dc nie dla kazdej jest dobre, bo jak masz pozna owulacje, to przy takim zazywaniu leku - coz czysta forma antykoncepcji, zupelnie inne dzialanie wtedy ma dupek niestety... moze warto bys poobserwowala cykle na monitoringu, by sie dowiedziec czy w ogole masz owulacje, a jesli tak, to kiedy mniej wiecej... wtedy bedzie mozna bardziej doradzic w jakich dniach masz zazywac dupka (zwykle 2 dni po owulce, czy tam skoku, bo nieraz skok tempki i owu nie sa zgrane w tym samym czasie). Wiesz co, ja biorac bromka myslalam, ze jak unormuje prl, to mi sie cykle skroca, no i dupa, nadal trwaly 60-70 dni... a przy pco jest wiele podejsc do owulki, wiec wiele razy w ciagu cyklu mozna miec plodny sluz, szyjke jak przy owu wysoka i miekka no ale np do owu i tak nie dochodzi... poczekaj spokojnie na @ po dupku no i moze ustal z lekarzem plan dzialania na kolejny cykl... twoje pytanie czy bromek mogl odblokowac owulacje - no mogl, ale nie wiemy dokladnie w jakiej fazie znajduje sie twoj organizm, ze pojawil sie ten plodny sluz... na 2-3 dni branie dupka przed owulka, nie ma on ponoc wplywu na owulke, ale duzo wczesniej brany dupek przed wystapieniem owu - moze ja blokowac, wtedy juz tylko zostaje czekanie na @

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna ciężko stwierdzić w jakim dniu cyklu jestem po poronieniu nie miałam jeszcze okresu a poroniła na początku lutego w 9 tyg wieć dupek na wywołanie okresu. Przyczyna poronienia nie znana. Po prostu tak musiało być. Bromka biorę już prawie tydzień a dupka dopiero zaczełam od niedzieli bo przeczytałam zalecenia mojej endo że jak nie mam okresu brać to go brać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec teraz ciezko i tak by bylo cokolwiek zrobic, mysle, ze w nowym cyklu mozna cos zaczac dzialac, ustalic jakis plan dzialania z twoja endo... a zalecila ci 10 dni x 2 tabletki duphastonu (czyli tak standardowo) czy jakos inaczej? mi w pierwszych cyklach @ przylazila po 2 dniach od odstawienia dupka, potem jakos nie wiem dlaczego, ten czas sie wydluzal i nieraz dopiero 5-7 dni po odstawieniu... <3

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra ale spłodziłam zdanie,sorki za błędy ale jak pisze z tel to tak mam. Cały czas mnie zastanawia czy to mogła być owulacja, no cóż nie będe gdybyć zobaczymy co będzie dalej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w porzadku kochana, a co do poronienia - czasem tak jak mowisz, po prostu sie to zdarza nawet zdrowej kobiecie <3 zobaczymy jaki bedzie dalszy rozwoj sytuacji u ciebie... <3

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie kiedyś miałam brać 10 dni a teraz 5 moze dlatego że jednocześnie biore bromka ale czytałam że dziewczyny tez biorą 5 i okres przychodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm, no ja biore bromka caly czas, jak dupka to tak samo z bromkiem... moze to zalezy od indywidualnego przypadku, moze ja mialam nizszy progesteron od ciebie, stad u mnie 10 a nie 5, kto wie...

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaką dawke bromka bierzesz ? ja mam aż dwie tabletki dziennie. Jak brałam taką dawkę po raz pierwszy w pażdzierniku to czułam sie fatalnie, dwa tygodnie prawie nie wstawałam z łóżka, teraz jest dużo lepiej. Mam czasem takie momenty że muszę się położyć bo czuję się tak jak bym miała zaraz zemdleć. A co do dupka to czytałam na innych forach że dziewczyny tez biorą taką dawkę, nie które biorą 10 dni po 1 tabletce a niektóre 5 dni po 2 tabletki, spotkałam się nawet z dawką 3 dni po 3 tabletki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bromka bralam 1/2 tabl, ale wyszla mi prl podwyzszona po obciazeniu i gin zwiekszyla mi ostatnio o 1 dziennie... na poczatku tez sie jakos przez tydzien pierwszy zle czulam, bol glowy i ogolnie zle, ale potem juz nie czulam zadnych skutkow ubocznych... no nie wiem od czego zaleza te dawki duphastonu... moze jak ktoras wie, to sie wypowie na ten temat <3

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie może ktoś się wypowie, u mnie raczej lekarze podejrzewają że te problemy i brak okresu spowodowane są prolaktyną więc już sama nie wiem co myśleć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no zalezy od przypadku - widzisz ja mimo unormowanej prl, picia inofolicu - nadal mialam dluugie cykle, a @ co 2 miechy <3 jak cos sie wiecej dowiem, dam znac :)

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna włąsnie sobie przypomniałam że kiedyć brałam luteine na wywołanie i tez 2 razy dzinnie przez 5 dni a przecież to też progesteron, znaczy chyba bo nie jestem dokładnie pewna ale wydawało mi się że to to samo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co wiem luteina jest naturalnym progesteronem, a dupek jest syntetyczny... lutka ponoc wplywa na tempke, a dupek nie... ogolnie dzialanie maja to samo... tyle co wiem na ten temat :)

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, kiedy w końcu powinno się badać tę prolaktynę, na początku, czy na końcu cyklu? Wszędzie napotykam na sprzeczne informacje, a czasami, że to nie ma znaczenia, że można w dowolnym dniu.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Releaseme Przyjaciółka
    Postów: 168 20

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, niby podają początek cyklu 3-4 dc.

    01.2013-12.2014 starania na luzie bez badań i leków
    01.2015- diagnostyka- hiperprolaktynemia, podwyższone TSH, słaba morfologia nasienia,
    stymulacja CLO- :(
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszędzie znajdowałam informacje, że pod koniec cyklu, a że byłam właśnie na początku, to z badania zrezygnowałam i czekałam. A teraz natrafiłam, że jednak na początku, albo że obojętnie kiedy, że pod koniec cyklu prolaktyna jest naturalnie podwyższona i... teraz już nic nie wiem. :(

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam 2 razy na poczatku cyklu

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Releaseme Przyjaciółka
    Postów: 168 20

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Ja wszędzie znajdowałam informacje, że pod koniec cyklu, a że byłam właśnie na początku, to z badania zrezygnowałam i czekałam. A teraz natrafiłam, że jednak na początku, albo że obojętnie kiedy, że pod koniec cyklu prolaktyna jest naturalnie podwyższona i... teraz już nic nie wiem. :(
    raczej na odwrót- po koniec cyklu spada

    01.2013-12.2014 starania na luzie bez badań i leków
    01.2015- diagnostyka- hiperprolaktynemia, podwyższone TSH, słaba morfologia nasienia,
    stymulacja CLO- :(
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2018, 12:08


    zem3df9hunlqvfmi.png
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ