X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • Czarodziejka87 Autorytet
    Postów: 801 1166

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,po 1/2 tabletki czułam się dobrze,wogóle to ginka zaleciła jeśli będę się dobrze czuła po 2x0,5 zwiększyć dawke do 2x1 tabletek dziennie ale gdy wzięłam raz całą dziwnie się czułam i zostałam przy dwóch połówkach.Zastanawiam się czy bromocorn faktycznie na mnie nie działa czy brałam go za krótko ?no i cały czas myśle czy mimo takiego wyniku owu może występować prawidłowo,troche mam żal do mojej gin ,że nie zrobiła mi monitoringu czy owulacja była.. może powinnam zasięgnąć opinii innego lekarza muszę to przemyśleć

    Filip 28.03.2016 <3
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 1 maja 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejko, wcale nie jest pewne, ze ta prolaktyna w ogóle powoduje u Ciebie jakiekolwiek problemy. Owulacja może być zupełnie w porządku.

    Po takim czasie starań nie robi się ani badań ani monitoringow, do roku powinno się normalnie próbować bez szukania dziury w całym. To jest norma.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Releaseme Przyjaciółka
    Postów: 168 20

    Wysłany: 1 maja 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagodaP wrote:
    Czarodziejko, wcale nie jest pewne, ze ta prolaktyna w ogóle powoduje u Ciebie jakiekolwiek problemy. Owulacja może być zupełnie w porządku.

    Po takim czasie starań nie robi się ani badań ani monitoringow, do roku powinno się normalnie próbować bez szukania dziury w całym. To jest norma.
    Jagoda ma rację, podwyższona prolaktyna może wcale nie blokować owulacji i po prostu nie wpływać na zajście. podobno jest kilka rodzajów prolakyny w organizmie i tylko ta "zła" powoduje brak Owu, a to można zbadać tylko jakąś specjalną metodą.

    czytałam ostatnio jakiś wykład pani Profesor i tak mi się zapamiętało.

    ps ja ciągnę bromek, jak zakładałam

    01.2013-12.2014 starania na luzie bez badań i leków
    01.2015- diagnostyka- hiperprolaktynemia, podwyższone TSH, słaba morfologia nasienia,
    stymulacja CLO- :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Releaseme - nigdy nie slyszalam o rodzajach prolaktyny, ciekawe jak to jest naprawde... ale pomijajac juz fakt rodzaju - jak duzo za wysoka, to chyba i tak wplywa na owulke, moze ktos jeszcze sie wypowie <3 ps moze chodzi ci o ta badana na czczo i ta po obciazeniu? bo ja przy 1/2 bromka mialam 12-14 prl - wiec w normie, po obciazeniu zamiast 5 krotnie wyzsza - mi wyszla jakos 16 krotnie wyzsza - czyli niby ta czynnosciowa... mimo, iz przy dawce 1/2 mialam prl w normie, to przez ten wynik po obciazeniu, w klinice dr zwiekszyla mi dawke do 1 tabl na dzien...

  • Czarodziejka87 Autorytet
    Postów: 801 1166

    Wysłany: 1 maja 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi;* Skomplikowana sprawa z tą prolaktyną niestety.Myślałam nad tym wszystkim i na razie poczekam jeszcze trochę z wizytą u gin,poobserwuje cykle.Wiem,że 6 cykl starań to jeszcze wszystko w normie ale wiecie jak to jest jak się pragnie maluszka..Mam jeszcze pytanie po odstawieniu tabletek anty moja @ jest mniej obfita niż kiedyś czy ma może to jakiś związek z podwyższoną prl?

    Filip 28.03.2016 <3
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 1 maja 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, a ja chyba wiem o co chodzi. Prolaktyna występuje w formie 3 cząsteczek - tzw PRL, b-PRL i bb-PRL. te "b" to skróty od angielskiego "big". Ta big big prolaktyna nie ma działania biologicznego, czyli nie powoduje żadnych objawów typu mlekotok czy zaburzenia owulacji. A w wynikach wychodzi - dlatego nie leczy się bezobjawowej hiperprolaktynemii tylko po to, by zbić cyferki na wyniku.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Releaseme Przyjaciółka
    Postów: 168 20

    Wysłany: 3 maja 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Releaseme - nigdy nie slyszalam o rodzajach prolaktyny, ciekawe jak to jest naprawde... ale pomijajac juz fakt rodzaju - jak duzo za wysoka, to chyba i tak wplywa na owulke, moze ktos jeszcze sie wypowie <3 ps moze chodzi ci o ta badana na czczo i ta po obciazeniu? bo ja przy 1/2 bromka mialam 12-14 prl - wiec w normie, po obciazeniu zamiast 5 krotnie wyzsza - mi wyszla jakos 16 krotnie wyzsza - czyli niby ta czynnosciowa... mimo, iz przy dawce 1/2 mialam prl w normie, to przez ten wynik po obciazeniu, w klinice dr zwiekszyla mi dawke do 1 tabl na dzien...
    Quote:
    Badanie prolaktyny ma swoje ograniczenia. Istnieją bowiem trzy rodzaje cząsteczek prolaktyny różniące się ciężarem. Jedynie ta najlżejsza (ale za to stanowiąca ok. 80 % ogółu) jest czynna biologicznie. Z tego powodu zaburzenie proporcji pomiędzy różnymi rodzajami prolaktyny może dać fałszywie zaniżony lub zawyżony wynik.
    podobno w zależności od tego, która nie jest w porządku to występuje owulacja lub jest zahamowana.


    czyli tak jak napisała Jagoda.
    może się źle wyraziłam wcześniej :)

    01.2013-12.2014 starania na luzie bez badań i leków
    01.2015- diagnostyka- hiperprolaktynemia, podwyższone TSH, słaba morfologia nasienia,
    stymulacja CLO- :(
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 4 maja 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze powiedziałaś :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj byłam u lekarza, który jest polecany :)
    Przejrzał moje wyniki badań.
    Staramy się 2 lata i przez te 2 lata nikt nie przepisał mi ani 1 tabletki na poprawę sytuacji. Zła jestem na siebie, że nie poszłam od razu do dobrego lekarza, tylko odwiedzałam jakiś konowałów.
    Miałam w planach IUI, ale lekarz powiedział, że powinnom to traktować jako ostateczność i spróbować farmakologicznie przywrócić owulację (mam cykle bezowulacyjne).
    Prolaktyne mam w normie- około 10,5, ale po teśćie z obiążeniem wyszło powiększenie 50 razy! Żaden lekarz nie skupił się na tym.
    Ten wczorajszy przejrzał moje wszystkie papiery i powiedział, że skoro karmiłam piersią 10 miesięcy i później miałam wycieki z piersi jeszcze przez półtorej roku jak nie dłużej to może namnożyły mi się jakieś tam komórki odprolaktynowe (nie pamiętam nazwy) i one mogą blokować owulację.
    I że on radzi się skupić na wywołaniu owulacji farmakologicznie a badania inwazyjne zostawić na później.
    Przepisał bromergon na 2 cykle i luteine podjęzykową.
    Czy któraś z Was była w ten sposób leczona? Że prl po teście wyszła kosmiczna i bromek coś zdziałał?

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 5 maja 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara, ten problem był już wielokrotnie podnoszony w tym wątku. Hiperprolaktynemii po obciążeniu się NIE DIAGNOZUJE I NIE LECZY zgodnie ze światowymi wytycznymi.

    Lekarz ma rację co do wywoływania owulacji. Do IUI i tak by trzeba indukować farmakologicznie owulację skoro jej nie ma, więc czemu najpierw nie sprobować naturalnie począć wystymulowując owu.

    klara_bella lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 13 maja 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy wysokiej prolaktynie bolą piersi po zewnętrznej stronie ?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • anusiakt Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 13 maja 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam wysoką prolaktynę. nie mam żadnych objawów, które wymieniają tu koleżanki. Miesiączki w terminie, owulacja występuje - tylko niestety ciąży brak.:-(. Piersi nie są napięte, nie bolą, jedyne niepokojące co zauważyłam to to że wyraźnie się zmniejszyły. Oczekuję na wizytę o lekarza i wskazówki: co dalej...

    Sanderson lubi tę wiadomość

    [*] 20.11.2015
  • Releaseme Przyjaciółka
    Postów: 168 20

    Wysłany: 13 maja 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinka1992 wrote:
    Czy przy wysokiej prolaktynie bolą piersi po zewnętrznej stronie ?
    Karolinka nie wiadomo, czy piersi bolą Cię od prolaktyny :) ja teraz mam aż 48 i nie boli mnie zupełnie nic a owu bez leków nie było (na99%). wszystko sprawa indywidualna

    ANUSIAKT, a robiłaś inne badania?? THS, Ft3 Ft4 anty-tpo anty-tg??
    może coś z tarczycą? a inne hormony, LH estradiol, progesteron?
    nie można bazować na samej prolaktynie

    01.2013-12.2014 starania na luzie bez badań i leków
    01.2015- diagnostyka- hiperprolaktynemia, podwyższone TSH, słaba morfologia nasienia,
    stymulacja CLO- :(
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 13 maja 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Releaseme wrote:
    Karolinka nie wiadomo, czy piersi bolą Cię od prolaktyny :) ja teraz mam aż 48 i nie boli mnie zupełnie nic a owu bez leków nie było (na99%). wszystko sprawa indywidualna

    ANUSIAKT, a robiłaś inne badania?? THS, Ft3 Ft4 anty-tpo anty-tg??
    może coś z tarczycą? a inne hormony, LH estradiol, progesteron?
    nie można bazować na samej prolaktynie
    Moja siostrę tak bolały piersi jak zaszła w ciążę w jeszcze nie wiedziała o ciąży... Z tym że u mnie dziś jest 21 dc cykle mam 32 dniowe więc na objawy za wcześnie , dlatego kurcze boję się , żeby to nie było coś poważnego gdyby było coś nie tak z piersią to z jedną ale mnie bolą dwie z dnia na dzień coraz bardziej i to po zewnętrznej stronie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2015, 16:14

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 maja 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strona nie ma znaczenia. Jak myślisz, że to może być prl to sobie zbadaj, ale jeden raz jak bolą to o niczym nie świadczy, jakbyś miała ból cały czas, nagle by Ci piersi urosły i były duże przez cały cykl przez jakieś 3 miesiące lub więcej i miałabyś mlekotok to mogłabyś być pewna, że to prolaktyna. A ból sam ból piersi to jeszcze nic.

    M&M
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 13 maja 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie miałam tak nigdy , to pierwszy cykl

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 maja 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to co się przejmujesz już. Każdy organizm się zmienia wraz z wiekiem.

    M&M
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 28 maja 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny. Ja 1 raz zbadałam prolaktynę na własną rękę i wynik to 24,06 a normy 1,30-25 ng/ml myślicie że może to utrudniać zajście w ciążę??? 9 jedziemy do kliniki leczenia niepłodności ciekawe co na to pani dr

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy bromergon może obniżyć poranna temperature ciała? Jakiś dziwny mam ten cykl...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Releaseme Przyjaciółka
    Postów: 168 20

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Dziewczyny czy bromergon może obniżyć poranna temperature ciała? Jakiś dziwny mam ten cykl...
    teoretycznie może wszystko- osłabienie, niewyspanie itp
    duża różnica? jeżeli cały czas bierzesz bromek i mierzysz tempke to nie powinno byc widać różnic

    Agi83 lubi tę wiadomość

    01.2013-12.2014 starania na luzie bez badań i leków
    01.2015- diagnostyka- hiperprolaktynemia, podwyższone TSH, słaba morfologia nasienia,
    stymulacja CLO- :(
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ