X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Releaseme wrote:
    teoretycznie może wszystko- osłabienie, niewyspanie itp
    duża różnica? jeżeli cały czas bierzesz bromek i mierzysz tempke to nie powinno byc widać różnic

    Biore od połowy ostatniego cyklu, w tym ovu zaznaczyło mi owulacje a temperatury sa takie płaskie, ciagle niskie?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Releaseme Przyjaciółka
    Postów: 168 20

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Biore od połowy ostatniego cyklu, w tym ovu zaznaczyło mi owulacje a temperatury sa takie płaskie, ciagle niskie?
    ovu to tylko program, więc może się mylić.
    odpuść ten cykl i może kup nowy termometr?? szkoda się niepotrzebnie denerwować ;-)

    01.2013-12.2014 starania na luzie bez badań i leków
    01.2015- diagnostyka- hiperprolaktynemia, podwyższone TSH, słaba morfologia nasienia,
    stymulacja CLO- :(
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Zaczęliśmy z mężem myśleć o dziecku, ja zgodnie z zasadą "przezorny zawsze ubezpieczony" zrobiłam sobie badania i bum. Prolaktyna 50 (norma do 25), a TSH 3,5 (norma 4,2). Ft3, Ft4, anty-tpo, anty-tg ok. Endokrynolog przepisał mi Euthyrox 25 przez 5 dni po 1 tbl rano i przez 2 dni po pół tabletki, natomiast na noc biorę po pół tabletki Bromergonu. Leki łykam od tygodnia i odpukać skutków ubocznych nie odczuwał. Martwi mnie natomiast sam fakt konieczności ich brania. Nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem i nie sądziłam, że spotkają mnie one właśnie przy staraniach się o dziecko :(. Czy któraś z Was też "jadła" jednocześnie Bromka i Euthyrox? Ile czasu zajęło wam uregulowanie hormonów i zajście w ciążę?

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim głupio zrobiłaś zaczynając od badań, teraz się stresujesz a gdyby nie to mogłabyś bez problemów zajść w ciążę. Nie wyniki czynią człowieka.

    Zajdziesz tu wiele dziewczyn które się starają latami biorąc te leki a na bellybestfriends znajdą się i takie, które bez problemu zaszły w ciążę przy TSH w okolicach 5.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • megimeg Autorytet
    Postów: 587 216

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny,

    ja tak tylko szybko z pytaniem odnośnie norprolacu. Czy wypadały Wam po nim włosy? mi zaczeły bardziej lecieć i nie wiem czy to norprolac czy euthyrox

    oar83e3k7nkpecth.png
  • Magcollect Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 13 lipca 2015, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy badacie prolaktynę? 5 dc mam w normię, ale już 7dpo znacznie przekracza normę dla fazy lutealnej. Endo powiedział mi, że najważniejsze jest to, że na początku cyklu jest dobra... no, ale mam strasznie niski progesteron nawet mimo brania luteiny. A prolaktyna przecież obniża

    Mag

    czekam na malutkie serducho, ale wygląda na to, że
    1685adeb1e57f1afc582bed15d6267c3.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    :) :) :)
  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 13 lipca 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki może któraś potrzebuje dostinex ...

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 lipca 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bardzo chętnie przygarnę, już Ci zaproszenie weysyłam

    M&M
  • patrycja87 Autorytet
    Postów: 364 107

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już przyjęłam :)

    Trzymam kciuki żeby u każdej z nas zabiło maleńkie serduszko :)
    oar8skjoxel36ri5.png
    [ur
    km5sdf9hq6q185b9.png

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 13 lipca 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magcollect wrote:
    Dziewczyny, kiedy badacie prolaktynę? 5 dc mam w normię, ale już 7dpo znacznie przekracza normę dla fazy lutealnej. Endo powiedział mi, że najważniejsze jest to, że na początku cyklu jest dobra... no, ale mam strasznie niski progesteron nawet mimo brania luteiny. A prolaktyna przecież obniża

    Jesteś pewna, że to jest kwestia dnia cylu a nie po prostu warunków badania? Prolaktyna nie jest zależna od dnia cyklu. Pierwsze słysze też by jej prawidłowy poziom na pocztku cyklu był wystarczający...

    Wika! lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Magcollect Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 14 lipca 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warunki takie same. Tyle, że pomiar w 5 dc odbył się czterokrotnie, z 30 minutowym odstępem między kolejnymi pomiarami, dla pewności czy stres, czy godzina nie ma na to wpływu. I nie wiem, czy tak jak sugerowała endokrynolog mam się nie martwić, skoro w pierwszej fazie jest poprawna. Czy jednak myśleć o leczeniu farmakologicznym?

    Mag

    czekam na malutkie serducho, ale wygląda na to, że
    1685adeb1e57f1afc582bed15d6267c3.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    :) :) :)
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 15 lipca 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widzęna Twoim wykresie, to owulki są. Nie mma więc powodu do leczenia prolaktyny, któa nie przeszkadza.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników
    - prolaktyna 25,4 ng/ml norma 4.79-23,3
    - prolaktyna po obciążeniu 372,7

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    Cześć dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników
    - prolaktyna 25,4 ng/ml norma 4.79-23,3
    - prolaktyna po obciążeniu 372,7

    masz za wysoka prl na czczo - juz wynik po 20 znaczy o lagodnej hiperprolaktynemi, a ty masz 25 ng/ml (moga byc owulki przy tym wyniku, ale tez juz moga byc blokowane przez prl)

    po obciazeniu masz za wysoka - co rowniez swiadczy o prolaktynemi czynnosciowej - na Twoim miejscu bralabym 1 tabletke bromergonu - mam bardzo podobne wyniki. Na czczo bez lekow mialam kiedys 24 (po lekach juz ok 10) no a po obciazeniu mialam ok 16 krotny wzrost, a u ciebie jest ok 14 krotny wzrost prl po obciazeniu... prawidlowy wzrost po obciazeniu wynosi mniej wiecej 4-6 razy...

    372,7 : 25,4 = 14,67 - Twoj wzrost prl po obciazeniu <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2015, 13:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anna tak mi się wydawało że za dużo jest. Heh zawsze cos... jak nie torbiel (2 tyg temu dowiedziałam się ze mam 5 cm torbiel na jajniku) to prolaktyna...:(


    miałam kiedyś 22 krotny wzrost i brałam dostinex 5 mies. myślałam że to nie wróci?
    Od czego to zależy że to wróciło mam pms x10 po tych lekach.... co mam robić żeby teraz wyregulować i mieć spokój...

  • agusia1991 Koleżanka
    Postów: 45 2

    Wysłany: 28 lipca 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja ostatnio zrobiłam badanie prolaktyny i mój wynik to 40,51 ng/ml przy normie 0,2-20 :(

    4a5c6a0775295e3f855486a4d8d23caa.png
    i81xegz2mv1sp77g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to też sporo. a po obciążeniu ile masz?

  • agusia1991 Koleżanka
    Postów: 45 2

    Wysłany: 28 lipca 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po obciązeniu nie robiłam .... ale z takim wynikiem to pewnie leczenie prawda? bo wizyte mam dopiero w poniedziałek

    4a5c6a0775295e3f855486a4d8d23caa.png
    i81xegz2mv1sp77g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aż tak się nie znam ale wydaje mi się że tak ale powinnaś też wg mnie po obciążeniu zrobić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co, jedni lekarze kaza badac z obciazeniem, inni nie. Ja jak bralam 1/2 tabl bronka mialam juz prl 14, myslalam, ze ok, ale jak zapisalam sie do kliniki nieplodnosci, to tam znow zrobili z obciazeniem i nagle zwiekszyli dawke bromka z tego powodu, ze wlasnie po obciazeniu za wysoka... takze co lekarz to opinia <3

    dziewczyny - pamietajcie, ze prolaktyna to hormon stresu - ciezko w tych czasach obyc sie bez niego :/ nie jestem pewna, ale czasem przy bardzo wysokich wynikach prl, robi sie badanie mikrogruczolaka przysadki - czy tam wszystko ok, czasem sie taki guzek usuwa i wszystko wraca do normy <3

    prl 40 - juz raczej na pewno powoduje problem z owulacja, tu mysle jak najszybciej trzeba unormowac jej poziom, z hormonami jest tak, ze zaburzenie jednego, wplywa na inny hormon - taki jakby lancuszek, ktory sie laczy <3 agusia - u ciebie to chyba i nawet 1,5 tabl bromka na dzien by sie przydalo - skonsultuj sie z lekarzem, nie ma co zwlekac.

‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ