X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 17 września 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jednak ktoś brał taką samą metodą co ja:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jestem mile zaskoczona wynikami bo już prolaktyna zawyżona ale w normie - z 56 spadła do 23 ;) Jakoś mi lżej na sercu. TSH trochę za wysokie (2,69 w normie 0,27 -4,20) idealne byłoby 1 ...chyba ;)
    Dzisiaj pół Bromka ....a jutro relaks w Bieszczadach :)

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 23 września 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam takie pytanie może lekko z czapy. Zrobiłam ostatnio badanie prl bez obciążenia jest OK, ale z obciążeniem 13-krotnie wyższa, czyli hiperprolaktynemia czynnościowa. Tylko czy to może być przyczyną niepowodzeń skoro wykresy zawsze mam dwufazowe, progesteron też w porządku, monitoring też wskazuje na owulację? Jak rozumiem podwyższona prolaktyna wpływa na płodność w ten sposób, że owulki brak. Macie może jakieś doświadczenia, opinie lekarskie na ten temat? Wiem że to pytanie do lekarza, ale do wizyty daleeeeko a ja jestem niecierpliwym człowiekiem.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 23 września 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck jezeli masz owulke i progesteron dobryto chyba nie w tym problem chociaz zrelaksowane babki (=nizsza prl) zachodza szybciej wiec moze cos w tym jest ;)
    Masz regularne @?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 17:36

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 23 września 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie cykle regularne niemal jak w zegarku, miesiączki prawidłowe (chociaż odkąd się staramy mam wrażenie że są bardziej skąpe). Prawdę mówiąc wolałabym żeby to było to bo dwa lata i brak jakiejkolwiek diagnozy mnie dobija :/

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No odkąd prolaktyna mi spadła - jakaś taka dziwna się czuję ;) Piersi mniejsze - lol. U nas jeszcze doszła rewelacja z mężem - czyli nieruchliwe plemniki - super :(

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 23 września 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli słyszałam że są żele dla starających się o ciążę, które wspomagają ruchliwość plemników. Może spróbujcie?

    Shafuli lubi tę wiadomość

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 23 września 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam ciekawy artykuł o prolaktynie, jeśli ma ktoś ochotę zapoznać się to wklejam link:
    http://www.aptekamodrzewiowa.pl/artykul_zdrowie_61.html

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 23 września 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck jezeli wszystkie inne wyniki ok to moze to to. A badalas meza? Nie martw sie, znam osoby ktore sie staraly 2 lata i teraz maja po 2 dzieci ;) . moze pobierz sobie te ziolowe na prolaktyne chyba castagnus sie nazywa

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 23 września 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    Znalazłam ciekawy artykuł o prolaktynie, jeśli ma ktoś ochotę zapoznać się to wklejam link:
    http://www.aptekamodrzewiowa.pl/artykul_zdrowie_61.html
    ciekawy artykul. No Justeck ja bym na twoim miejscu sprobowala ta prolaktyne obnizyc. zlego tym nie zrobisz ;) . Ja np tez mam podwyzszona tylko po obciazeniu ale ja mialam brak owulki i cykle nieregularne. Ale moze u ciebie jest probem z zagniezdzeniem przez to.

    Justeck lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 24 września 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za artykuł.

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 24 września 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny walczące z prolaktyną, czy byłyście u endokrynologa? czy leczycie się tylko u ginekologa?

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 września 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaL wrote:
    Dziewczyny walczące z prolaktyną, czy byłyście u endokrynologa? czy leczycie się tylko u ginekologa?
    Jabylam u gina ale takiego co siedzi w nieplodnosciach i prowadzi ciaze.

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 24 września 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie: czy bromergon może przepisać endokrynolog?

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 24 września 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    No właśnie: czy bromergon może przepisać endokrynolog?

    Myślę, że może.

    Przy okazji mam pytanko.
    Czy zauważyłyście może po stosowaniu leków lub ziół na zbijanie prolaktyny skrócenie i zmniejszenie krwawienia w czasie okresu?
    Ja tak mam odkąd biorę niepokalanka i próbuję dojść do tego, czy to on jest "winny", czy jakaś inna przyczyna.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 24 września 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od momentu brania bromergonu i duphastonu mój okres trwa 1 dzień.

    M&M
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 24 września 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, czyli jednak.
    Tylko teraz czy to dobry, czy zły objaw?
    ;)

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 24 września 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia.
    Ogólnie na mnie bromergon nie działał na spadek prolaktyny, tylko objawy po nim ustąpiły. Dlatego teraz biorę dostinex i wydaje mi się, że wreszcie coś ruszyły i myślę, że za jakieś 2-3 miesiące mój okres będzie trwał 2-3 dni.

    M&M
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 września 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Od momentu brania bromergonu i duphastonu mój okres trwa 1 dzień.
    No co ty ! Ja 1 miesiac go biore wiec jeszcze sie nie wypowiem a wogole to mam nadzieje ze to bedzie tez ostatni miesiac jego brania bo nie bardzo go lubie ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 24 września 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy prl po MTC to jest prolaktyna po obciążeniu?
    dziś dostałam skierowanie na takie badanie.

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ