X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 24 września 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, i ja do Was dołączę. Mój okres po Dostinexie też jest faktycznie mniej obfity, ale strasznie mnie przy nim głowa bolała i dostałam takiej deprechy, że masakra, nawet patrząc na reklamy chciało mi się płakać. Na szczęście poza okresem się to stabilizuje, a co do dziwnych rzeczy to mi właśnie po nim urosły piersi <szok>

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Katie87 Autorytet
    Postów: 391 220

    Wysłany: 24 września 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Hej czy prl po MTC to jest prolaktyna po obciążeniu?
    dziś dostałam skierowanie na takie badanie.
    Tak, MTC to metoclopramid, działa jak stres na organizm.

    Vesper, nowatorka lubią tę wiadomość

    "Wychodź z domu każdego dnia. Cuda tylko czekają, aż je odkryjesz" <3

    2011 - początek starań
    HASHIMOTO, NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY, ENDOMETRIOZA, dwie laparoskopie
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 24 września 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) Katie

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Katie87 Autorytet
    Postów: 391 220

    Wysłany: 24 września 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigułka wrote:
    Cześć dziewczyny, i ja do Was dołączę. Mój okres po Dostinexie też jest faktycznie mniej obfity, ale strasznie mnie przy nim głowa bolała i dostałam takiej deprechy, że masakra, nawet patrząc na reklamy chciało mi się płakać. Na szczęście poza okresem się to stabilizuje, a co do dziwnych rzeczy to mi właśnie po nim urosły piersi <szok>
    Mi też piersi urosły, baaaardzo :) i bolą przed okresem. Biorę Bromergon trzeci miesiąc. Niestety cykle się nie skróciły, ale ja mam problem z bardzo grubym endometrium.

    "Wychodź z domu każdego dnia. Cuda tylko czekają, aż je odkryjesz" <3

    2011 - początek starań
    HASHIMOTO, NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY, ENDOMETRIOZA, dwie laparoskopie
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 września 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha mi tez sie wydawalo ze mi piersiurosly ale myslalam ze mamprzewidzenia ale po tymcoczytam tomoze rzeczywiscie i do tegosie jakies bardziejjedrne zrobily hihihi.
    Vesper a z jakiego powodu masz zrobic prl po obciazeniu ? Wiesz ze wiele osob tego bad nie robi i mowia ze jest staromodne i najnowsze badania wskazuja ze nic ono nie znaczy ?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 24 września 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi zleciła dzisiaj ginka po zobaczeniu wyników mojej zwykłej prolaktyny. Dostałam też skierowanie na FSH, LH, testosteron wolny. Sama mam zrobić jeszcze estradiol, progesteron i krzywe (cukrową i insulinową).
    Wiem, toczyła się dyskusja o prl po obciążeniu. ale badanie jest na nfz i zrobią je z jednego kłucia ;), więc... zobaczymy, co ginka powie na wynik.

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 września 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No toczyla sie dyskusja ale jezeli wierzyc mojemu wykresowi to po bromku mialam pierwsza owu a prolaktyne normalna mam w normie wiec jak narazie wszystko wskazuje na to ze jednak powinno sie badac po obciazeniu ;)

    Shafuli lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 września 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper nie jedz inie pijnic przed bad. I wez cos do czytania bo bedzieszmusiala tam czekac godzine w szpitalu na drugiepobranie ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 24 września 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nowatorka :) tak, ginka mi powiedziała ;)
    w przyszłym tygodniu będę u niej na konsultacji, więc się okaże. Dam znać :))
    dzięki za odpowiedzi!

    nowatorka lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 24 września 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się leczę u gino-endo i dzisiaj mi smsowo zaleciła poczekać na resztę hormonów (czyli mniej więcej tysiąc więcej badań :p ). Kto tam wie z tymi hormonami...

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 25 września 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Haha mi tez sie wydawalo ze mi piersiurosly ale myslalam ze mamprzewidzenia ale po tymcoczytam tomoze rzeczywiscie i do tegosie jakies bardziejjedrne zrobily hihihi.
    Vesper a z jakiego powodu masz zrobic prl po obciazeniu ? Wiesz ze wiele osob tego bad nie robi i mowia ze jest staromodne i najnowsze badania wskazuja ze nic ono nie znaczy ?

    Dziewczyny idę w pon na prolaktynę. Wiem, ze stres zawsze wpływa na podwyższenie prolaktyny i ponoć badanie powinnno się wykonać na spokojnie itp. A ja przed pracą, w kolejne stres.... co radzicie??

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 25 września 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaL może jakieś ćwiczenia oddechowe, albo joga?
    Swoją drogą, ja miałam kilka lat temu robioną PRL w dosyć stresującym okresie mojego życia i była tak samo podniesiona jak teraz, choć niczym się nie denerwuje...

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 25 września 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pigułka spróbuje tych cwiczen oddechowych... zwłaszcza w kolejce;)

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 25 września 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego artykułu który wrzucałam wynika, że prolaktyna może podwyższyć się również z powodu zażywania leków przeciwalergicznych. Ja takie biorę, muszę powiedzieć o tym gin jak będę u niej...

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro jadę z rana badać hormony w 12 dniu cyklu - z prolaktyną włącznie. Ciekawe jak Bromek wpłynął po 12 dniach no i czy będzie owulacja - z usg wynika że lewy przygotowuje sie do wystrzału ;) Żele zakupione a mąż do androloga się wybiera. W poniedziałek powinnam chyba jajkować :P A i zaćmienie super księżyca jest hehe

    Vesper lubi tę wiadomość

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 25 września 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli trzymamy kciuki :)

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i prolaktyna z 56 do 7 spadła :D Szkoda że testy owulacyjne nic nie pokazują :/ Jutro kolejne usg monitorujące :)
    Dzięki za kciuki :D

    pigułka, nowatorka lubią tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 27 września 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    No i prolaktyna z 56 do 7 spadła :D Szkoda że testy owulacyjne nic nie pokazują :/ Jutro kolejne usg monitorujące :)
    Dzięki za kciuki :D
    Ile bierzesz bromka dziennie ?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednego na noc. Na razie od początku tego cyklu.

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i 0,5 na noc po dzisiejszej wizycie. Jednak brak owulacji ...ehhh.... W ogóle ręce mi opadają :( Dostałam też skierowanie na drożność ale nie wiadomo czy w tym roku się jeszcze uda do szpitala czy dopiero w styczniu. A i wspomaganie owulacji cos mówiła...eee... płakać mi się chce :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 11:33

‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ