X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 30 października 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    Pytałam gina to mi powiedział, że albo jedno albo drugie.
    A ty masz dużo przekroczoną prolaktynę?
    ja mam teraz na poziomie 44 przy normie do 23,3
    Ja startowałam z wynikiem 1699 norma do 496. Na początku października miałam już 541.
    Mi lekarz pozwolił brać oba leki i niezależnie od dnia cyklu mogłam rozpocząć leczenie. Jest to profesor ginekolog-endokrynolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 08:04

    Asana lubi tę wiadomość


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 30 października 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    Pytałam gina to mi powiedział, że albo jedno albo drugie.
    A ty masz dużo przekroczoną prolaktynę?
    ja mam teraz na poziomie 44 przy normie do 23,3
    Moze boi sie ze za duzo obnizysz tymi dwoma lekami. Bierz bromka. Ja biore 2 miesiac i dzisiaj chyba zobaczylam cien cienia na tescie ;)

    pigułka lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 30 października 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też drugi miesiąc i niestety jedna krecha jak malowana :P
    Gratki <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 08:42

    nowatorka lubi tę wiadomość


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 30 października 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opóźniona wrote:
    Ja startowałam z wynikiem 1699 norma do 496. Na początku października miałam już 541.
    Mi lekarz pozwolił brać oba leki i niezależnie od dnia cyklu mogłam rozpocząć leczenie. Jest to profesor ginekolog-endokrynolog.
    Moja też ginekolog-endokrynolog.
    To ładnie ci spadła. A w ciągu jakiego czasu udało ci się ją zbić do takiego poziomu?

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 30 października 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Moze boi sie ze za duzo obnizysz tymi dwoma lekami. Bierz bromka. Ja biore 2 miesiac i dzisiaj chyba zobaczylam cien cienia na tescie ;)
    Możliwe, że o to chodzi.
    Nowatorka cudowne wieści.
    Idź w poniedziałek na badanie krwi, o ile już tego nie zrobiłaś.

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 30 października 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    Moja też ginekolog-endokrynolog.
    To ładnie ci spadła. A w ciągu jakiego czasu udało ci się ją zbić do takiego poziomu?
    W 7 tygodni. Brałam i bromka i castagnus.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 20:39


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 30 października 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    Możliwe, że o to chodzi.
    Nowatorka cudowne wieści.
    Idź w poniedziałek na badanie krwi, o ile już tego nie zrobiłaś.
    Ja mieszkam we wloszech i nie wiem czy tu tak mozna samemu isc na bad krwi, chyba trzeba isc do rodzinnego albo gina najpierw. Musze sie doinformowac

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 31 października 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można brać bez względu na dzień cyklu. Castagnus bym odstawiła. Szkoda czasu czekać na nowy cykl. Mi dziś mija miesiąc od brania bromka i niestety też jedna krecha ,za ponad tydzień robię wyniki żeby zobaczyć czy i ile spadło:)
    Nowatorka serdeczne gratulacje. Co do bety wydaje mi się że zapanował jakiś głupi przymus jej robienia,bez tego wyniku nie będziesz mniej w ciąży,a i po co się stresować doszukiwać.

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 1 listopada 2015, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagodaP wrote:
    Nie robi się prolaktyny po obciążeniu, przestańcie gadać głupoty. To jest nieistotne.

    A ja jestem szczesciara ze trafilam do lekarza ktory mi to badanie zlecil. Po 2 miesiacach leczenia prolaktyny po obciazeniu doczekalam sie 2 kresek. Wczesniej brak owulki i cykle 40,50 dni. :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    A ja jestem szczesciara ze trafilam do lekarza ktory mi to badanie zlecil. Po 2 miesiacach leczenia prolaktyny po obciazeniu doczekalam sie 2 kresek. Wczesniej brak owulki i cykle 40,50 dni. :)

    No to pięknie :) Ja takich spektakularnych rzeczy u siebie nie zauważyłam ;P
    Mi jeszcze pęcherzyk nie pękł ale już widzę po wykresie, że temperatura sie unormowała - tez biorę drugi cykl. Może niektóre potrzebują więcej czasu a może coś jeszcze blokuje moją owulację :(

  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 1 listopada 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę,a ja powinnam dziś dostać @. Od wczoraj chodzę z podpaską bo od 3 dni plamię,a @ ani widu,ani słychu:/ Nigdy nie miałam plamień przed @,brzuch nie boli jak zwykle,temperatura co prawda dziś spadła,ale zaczynam się martwić że bromek coś rozregulował,a przecież powinno być odwrotnie...A no i test w 13 dpo negatywny...Czy bromek,którejś z Was powodował podobne rzeczy?
    Może jak się Wam pożalę to @ zaraz przyjdzie:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katastrofa wrote:
    Kurczę,a ja powinnam dziś dostać @. Od wczoraj chodzę z podpaską bo od 3 dni plamię,a @ ani widu,ani słychu:/ Nigdy nie miałam plamień przed @,brzuch nie boli jak zwykle,temperatura co prawda dziś spadła,ale zaczynam się martwić że bromek coś rozregulował,a przecież powinno być odwrotnie...A no i test w 13 dpo negatywny...Czy bromek,którejś z Was powodował podobne rzeczy?
    Może jak się Wam pożalę to @ zaraz przyjdzie:)
    Tak - pierwszy @ po Bromku był dziwny i tez plamiłam trochę i był dłuuuugi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2015, 12:29

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 1 listopada 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam tez duphaston razem z bromkiem

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 1 listopada 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to dobrze,mam nadzieję że w ostateczności przyjdzie normalna @ .
    Od nowego cyklu też mam brać duphaston, ginekolog przepisał ostatnio dwie tabletki dziennie po owulce,także niech już przychodzi nowy cykl bo w następnym planuję być w ciąży :D

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 1 listopada 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katastrofa ja tez bralam i biore dalej 2 x dziennie dupka. Kaz jeszcze swojemu jesc wit c codziennie w duzych ilosciach, to pomaga ;) zycze owocnego nastepnego cyklu :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 2 listopada 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatecznie zdecydowałam się odstawić castagnus, a zaczęłam brać bromergon. Za 2 miesiące sprawdzę jego poziom.

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najświeższe wieści o Bromergonie :)

    1. Jeśli planujesz pić alko - nie łykaj w tym dniu tabletki a następnego dnia połowę dawki , kolejnego już całość ( żeby organizm nie dostał szoku)

    2. Jeśli zaszłaś w ciążę to nie odstawiaj od razu Bromka - powoli zmniejszaj jego dawkę.

    Tyle po dzisiejszej wizycie u End. No i okazało się że za małą dawkę mi gin przepisał . Mam wrócić do 1 na noc. Podobno prolaktyna moim wrogiem i przez to nie było pęknięcia pęcherzyka w tym cyklu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja też wcinam bromka 1 tabletkę na noc mam 6cio krotnie powiększoną prolaktyne od normy- bez obciążenia. Tzn miałam dziś byłam na poborze krwii. W pt do endo :) Zobaczymy ile tej cholery spadło :) Mam nadzieję że dużo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2015, 17:02

    Shafuli, nowatorka lubią tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 4 listopada 2015, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    Najświeższe wieści o Bromergonie :)

    1. Jeśli planujesz pić alko - nie łykaj w tym dniu tabletki a następnego dnia połowę dawki , kolejnego już całość ( żeby organizm nie dostał szoku)

    2. Jeśli zaszłaś w ciążę to nie odstawiaj od razu Bromka - powoli zmniejszaj jego dawkę.

    Tyle po dzisiejszej wizycie u End. No i okazało się że za małą dawkę mi gin przepisał . Mam wrócić do 1 na noc. Podobno prolaktyna moim wrogiem i przez to nie było pęknięcia pęcherzyka w tym cyklu.

    Z tym odstawieniem to sa wlasnie 2 szkoly. Jedni mowia zeby odstawiac drudzy zeby jeszcze troche brac. Moj mi kazal odstawic i odstawilam od razu. Mozliwe ze to tez zalezy od dawki, ja bralam tylko polowke. Powiem wamze odstawilam juz kilka dni temu a dalej mi sie czasem nos zatyka :\ a przeziebiona nie jestem.
    Co do alko to ja tam pilam wino jak go bralam. Zdarzalo sie nawet pol butelki i nic mi nie bylo, no moze bylam bardziej senna na 2 dzien. Potem bralam bromka poznym wieczorem zeby po winie minelo kilka godzin.

    Shafuli powodzenia w nastepnym cyklu. Na pewno po zwiekszeniu dawki prolka sie ladnie obnizy :)

    Shafuli lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 4 listopada 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, są dwie szkoły. Mój gin mówił, że można odstawić od razu, ale żeby nie było szoku dla organizmu i żeby wszystko się dobrze zagnieździło to poleca odstawiać stopniowo.

    opóźniona lubi tę wiadomość

    3i49io4pwtvv3zn2.png
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ