X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster przyznam szczerze, że ja też jestem z tych mało cierpliwych ;) nie przyglądałam się nigdy i nawet nie wiedziałam, że w rossmannie są testy ciążowe! Lepsze mają paskowe czy słupkowe? Myślałam bardziej żeby zrobić badanie krwi ono chyba powinno być pewniejsze i szybsze

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, ja mam tak samo!:p teraz tak sie ucieszylam ze prcherzyk wreszcie pekl ze zrobilam test...4 dni po owu:p niby wiem ze nie ma szans wyjsc a robie:p
    W Rossmanie maja testy ciazowe i testy owu, moim zdaniem najlepsze sa wlasnie facelle!

    cookiemonster lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w następnym cyklu kupię te z rossmanna (swoją drogą są teraz w promocji) i będę robić na równi z tymi z allegro- po prostu będę wiedziała czy są skuteczne!
    9.03 mam do ginekologa z tą moją wysoką prolaktyną ale ciągle mam nadzieję, że ten wysoki progesteron może (choć wiem, że nie musi) świadczy o ciąży...

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 24 lutego 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w jednym z cykli porownalam 3 testy, ten z allegro,facelle i domowe laboratorium. Na kazdym cos wyszlo-facelle porzadny wynik pozytywny, domowe laboratorium troche slabszy ale tez mozna bylo uznac za pozytyw a na tym z allegro tylko slad drugiej kreski. Pewnie tez zalezy od czulosci testow ale jakos ufam tylko facelle.
    Baranosia zycze Ci zeby to byla ciaza:)

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 lutego 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki LittleGirlBlue :* pocieszam się że jak nie ciąża to wiem co mi dolega (wysoka prolaktyna) i że można to leczyć tak więc się nie poddam!

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 24 lutego 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak trzymac:)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 10 marca 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, troche Was podczytywałam, chciałam dać Wam nadzieję i siłe do walki. hiperprolaktynemia, dostinex i w drugim cyklu dwie kreski :) Trzymam za Was mocno kciuki i zarażam jak mogę.

    cookiemonster, baranosia lubią tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 10 marca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Asia:) gratuluje serdecznie i życzę spokojnej ciąży :)
    a jaką dawkę dostinexu miałaś?

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 10 marca 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, pół tabletki raz w tygodniu

    AgaL lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 10 marca 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu dajesz nadzieję! Gratuluję! :*

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 marca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wina prolaktyny, że drugi miesiąc pod rząd testy owulacyjne nie wykazują mi owulacji? (pojawia się kreska testowa ale nie jest tak mocna jak kontrolna)

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 20 marca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Dziewczyny czy wina prolaktyny, że drugi miesiąc pod rząd testy owulacyjne nie wykazują mi owulacji? (pojawia się kreska testowa ale nie jest tak mocna jak kontrolna)
    Wysoka prl powoduje czasami zanik owulacji

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z wysoką prolaktyną nie poddawajcie się! Udało mi się zajść w ciążę bez leków przy prl 820 :)

    AgaL lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia gratuluje Ci serdecznie :) :)
    a mogę zapytać czy długo się staraliście?

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od października a wysoką prolaktynę odkryłam w lutym

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy któraś z Was ma prolaktyne poniżej normy tzn za niska ? Ja mam polowe poniżej normy. Nie biorę leków. Naturalnie tak mam

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Dziewczyny czy wina prolaktyny, że drugi miesiąc pod rząd testy owulacyjne nie wykazują mi owulacji? (pojawia się kreska testowa ale nie jest tak mocna jak kontrolna)

    Tak to może byc prolaktyna bo ona hamuje owulację

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, gin zlecił mi sprawdzenie poziomu progesteronu ze względu na plamienia w drugiej połowie cyklu i małe wzrosty temperatury. Co do prolaktyny powiedział, że skoro mam owulację (a widać ją na usg) to nie ma sensu robić, ale jak chcę to mogę. Zrobiłam i ku mojemu zdziwieniu wyniki są takie:

    (20 dzień cyklu)

    Progesteron 25,13 norma 1,5 - 20,0 ng/ml
    Prolaktyna 39,65 norma 5 - 35 ng/ml

    Czy któraś z was się kiedyś spotkała z plamieniami przy ZA WYSOKIM progesteronie? No i jak się ma do tego ta podniesiona prolaktyna? Czy może te przekroczenia normy są tak małe, że nie powinnam się tym zupełnie przejmować?

    :-( nie wiem co o tym wszystkim myśleć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, udzielałam się w tym wątku jakies 3 lata temu. miałam problem z prolaktyną. brałam bromergon i wynik wrócił do normy. potem robiłam badanie kontrolnie i wszystko bylo ok bez brania tabletek. niestety teraz znowu prolaktyna podskoczyla. wizyta u endokrynologa 12 maja

    mialam ostatnio cykle 25-34 dniowe. i to pewnie wina prolaktyny.

    Czytałam w necie: ''Prolaktyna ma wpływ na produkcję progesteronu przez ciałko żółte''
    A ja miewam niskie temp w 2 fazie cyklu.

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 5 maja 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja mialam prolaktyne lekko powyzej normy ( norma do 25 u mnie 25) ale za fo z obciazeniem wzrost ponad 10-krotny, bralam bromergon 1tab na dzien i po kontroli po 3 mc wynik byl juz ok, co dziwne przy takiej podwyzszonej prolaktynie mialam owu (potwierdzone na usg) progesteron w drugiej fazie tez ok, temp tez ok takze chyba nie zawsze blokuje owulacje..... Ja staralam sie lacznie 11 cykli, ale u nad problemem jest czynnik męski choc moze i prolaktuna dodatkowo sprawe utrudniala
    A nie wiem jak Wasi lekarze ale mi zalecono kontynuoowie bromka jakos do 8 tyg - stopniwow schodzilam z dawki
    Teraz walczymy o drugi Cud ale poki co nie sprawdzam prolaktyny bo nadal karmie
    Powodzenie zycze

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ