X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 10 maja 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Nie wiem czy piszę w dobrym wątku ,ale chciałam zapytać w którym dniu cyklu najlepiej zrobić badanie prolaktyny? czy nie ma to znaczenia?

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Justi90 piszesz w dobrym wątku ;)

    Prolaktynę możesz zbadać w obojętnie którym dniu cyklu. tylko na czczo rano.

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 10 maja 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    hej Justi90 piszesz w dobrym wątku ;)

    Prolaktynę możesz zbadać w obojętnie którym dniu cyklu. tylko na czczo rano.

    Ok dziękuję Ci bardzo!

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Kolejna prolaktynianka sie klania ;)

    Czy znacie taki przypadek, ze po dwoch miesiacach z castangusem i jednym miesiacu z dostinexem (1/4)
    prolaktyna rosnie a nie spada? :(

    Badalam bedac wyspana, nie bylo stresow ani serduszek na kilka dni przed.
    Dodam, ze miesiac temu prolaktyna wynosila 30 przy normie do 23 a kilka dni temu 50..

    Dziekuje za odpowiedz :)

    PS. Lecze tarczyce i tsh mi spadlo, tylko ta prolaktyna rosnie...

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 11 maja 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna ma Taki minus że często skacze . Ale twoja dawka jest niska. A castagnus dużo nie obniża. Ja przy Prolaktynie 60 biorę 1 tabletkę bromergonu a po około roku leczenia mam wynik ok 36

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 12 maja 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prolaktyna 334,87 mlU/l
    prolaktyna po obciązeniu 3602,53 mlU/l
    nie wiem jakie sa normy na wyniku nie było
    wydaje mi sie ze po obciązeniu jest za wysoka co o tym sądzicie>?

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowyflaming wrote:
    Hej dziewczyny!
    Kolejna prolaktynianka sie klania ;)

    Czy znacie taki przypadek, ze po dwoch miesiacach z castangusem i jednym miesiacu z dostinexem (1/4)
    prolaktyna rosnie a nie spada? :(

    Badalam bedac wyspana, nie bylo stresow ani serduszek na kilka dni przed.
    Dodam, ze miesiac temu prolaktyna wynosila 30 przy normie do 23 a kilka dni temu 50..

    Dziekuje za odpowiedz :)

    PS. Lecze tarczyce i tsh mi spadlo, tylko ta prolaktyna rosnie...


    witaj,zgadzam sie z ana1122, najwidoczniej masz za niska dawke dostinexu. castangus niewiele pomaga.

    rozowyflaming lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kotek87 wrote:
    prolaktyna 334,87 mlU/l
    prolaktyna po obciązeniu 3602,53 mlU/l
    nie wiem jakie sa normy na wyniku nie było
    wydaje mi sie ze po obciązeniu jest za wysoka co o tym sądzicie>?


    ja mam wynik podany w ng/ml i norme mam 1,39-24,20 ale niewiem jak sie przelicza mIU/I więc nie potrafię Ci pomóc. może inne dziewczyny będą wiedzialy. a jak nie to zostaje Ci czekac na wizyte z ginekologiem lub endokrynologiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 !!! jestes super!!!
    ogromne dzieki!!

    czemu ja musze z forum dowiadywac sie o lekach, o dawkach :D

    faktycznie teraz mam przez ten miesiac brak wieksza dawke - zobacze :)

    gosia89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowyflaming wrote:
    gosia89 !!! jestes super!!!
    ogromne dzieki!!

    czemu ja musze z forum dowiadywac sie o lekach, o dawkach :D

    faktycznie teraz mam przez ten miesiac brak wieksza dawke - zobacze :)


    długo się staracie? jaki jest u Was problem, tylko ta prolaktyna?

  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 16 maja 2016, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co w przypadku gdy pierwsze badanie miesci się idealnie po środku ale już po obciążeniu jest 10 razy wyższa? Gdzieś czytałam że jak pierwsze badanie dobre to z obciążeniem nie ma sensu robić ale no właśnie mam zrobione i nie daje mi to spokoju a lekarz za 2 miesiące ;-)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • Angel28 Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 16 maja 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieczyny mam pytanie. Biore bromergon juz prawie 3 lata i endo stwierdzil ze za p roku trzeba juz bedzie odstawic. Boje sie ze wtedy to juz wogole szans nie bedziemy mieli. Jest ktos kto odstawil?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coffee wrote:
    Dziewczyny co w przypadku gdy pierwsze badanie miesci się idealnie po środku ale już po obciążeniu jest 10 razy wyższa? Gdzieś czytałam że jak pierwsze badanie dobre to z obciążeniem nie ma sensu robić ale no właśnie mam zrobione i nie daje mi to spokoju a lekarz za 2 miesiące ;-)


    nie mam pojęcia bo ja nigdy po obciazeniu nie robilam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel28 wrote:
    Dzieczyny mam pytanie. Biore bromergon juz prawie 3 lata i endo stwierdzil ze za p roku trzeba juz bedzie odstawic. Boje sie ze wtedy to juz wogole szans nie bedziemy mieli. Jest ktos kto odstawil?

    hej oczywiscie ze jak masz wynik dobry to mozesz odstawic z tym ze kontroluj to co 3 miesiace dla spokoju. ja 3 lata temu leczylam sie bromergonem przez 3 miesiace tylko, lekarz kazal odstawic bo wynik byl dobry. za pol roku sprawdzilam czy czasem nie podskoczyla i byla w normie. i zrobilam blad ze dalej nie kontrolowalam. Bo po dwoch latach ponownie zrobilam badanie i juz bylo zle. i znowu biore bromergon. kontrola za 3 miesiace.

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 17 maja 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dzisiaj wyniki, prolaktyna 51,90 ng/ml, a zakres normy mam 4,79-23,30.

    Jak myślicie czy lekarz przepisze mi coś na zbicie? wizytę mam za 2 tyg

    i czy taki wynik prolaktyny może mieć wpływ na brak śluzu płodnego(rozciągliwego) ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 16:30

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi ja mam wynik 53,49 a norma to (1,39-24,20) i zapisal pół tabletki bromergonu. Co do śluzu to ja zauwazam plodny przy takim wyniku.

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powinnam zrobić jeszcze jedno badanie czy czekać na wizytę i co lekarz powie?

    justi
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi, powinnaś zrobić jeszcze jeden raz, prl skacze, więc lepiej dwa razy zrobić. Pamiętaj: na czczo, po 7-8h snu, dzień wcześniej bez seksu, bez wysiłku fizycznego. A masz owulacje? Bo ja w styczniu miałam prl ponad 60, a owulacje były (dwie ciąże biochemiczne). Faktycznie po bromku widzę różnicę w śluzie i cykl trochę się skrócił, ale 2 tyg spr prl i znowu jest ponad normę - 39 (biorę 1 tabl dziennie).

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 18 maja 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy owulacje mam na 100% to nie wiem ,bo nie miałam jeszcze monitoringu. Sprawdzałam tylko w trzech cyklach paskami i w dwóch wyszły pozytywne. Wzeszłym cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę i OVU zaznaczył na wykresie.
    Cykle mam raczej regularne kiedyś miałam co 28-29 dni teraz od grudnia 30-31dni.
    Tylko coś nie mogę zaobserwować tego rozciągliwego śluzu, raczej mam taki wodnisty.
    I myślę,że to może przez prolaktynę , tak samo ból piersi przed okresem z 7 dni a czasem juz po owulacji się zaczyna.

    Ostatnio badania robiłam w 27dc i byłam zestresowana, bo boję się igieł.
    Teraz jestem 3dc to kiedy najlepiej zrobić?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 16:30

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi90 wrote:
    a powinnam zrobić jeszcze jedno badanie czy czekać na wizytę i co lekarz powie?

    ja tam zawsze robilam raz. Lekarz nic nie wspominal abym powtorzyla. biore pol tabletki i zle sie czuje po Bromergonie, oby te skutki uboczne ustapily... bo mam brac 3 miesiace.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 17:07

‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ