X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyczka wrote:
    Na szczescie rezerwa jajnikowa wyszla dobrze :) Zeby tylko nie uznali znowu, ze mam czas :P

    a chodzisz prywatnie? bo wiem ze na nfz wiekszosc lekarzy sie nie zna i olewa nas.

    Mój ostatni lekarz zajmuje się niepłodnościa. jak usłyszał ze 4 lata nie wychodzi to powiedział ze to za długo i nie ma co zwlekać, mimo że jestem młoda (27 lat) proponował inseminacje a potem in-vitro. bo mam diagnoze nieplodnosc idiopatyczna czyli niewiadomego pochodzenia. Mówił, też że mozna by zrobic szczegółowe badania ale to bedzie sporo kasy kosztowalo wiec lepiej je przeznaczyc na inseminacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2016, 10:22

  • infinity888 Ekspertka
    Postów: 213 166

    Wysłany: 22 maja 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia ja mialam brac przez 2 miesiace po 1/2 (ew. 1 po 7 dniach ale zle sie czulam i wrocilam do 1/2) bralam w sumie przez 16 dni bno gin kazał odstawic zrobie dla siebie ta prolaktyne tak jak mi pwoiedzial za miesiac w 21dc na czczo po 11 (wczesniej 3dni min bez seksu i wysilku fiz)

    34bwvfxmgk5zmjd1.png
    Beta HCG
    25.05-433
    27.05-1285
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    infinity888 wrote:
    Gosia ja mialam brac przez 2 miesiace po 1/2 (ew. 1 po 7 dniach ale zle sie czulam i wrocilam do 1/2) bralam w sumie przez 16 dni bno gin kazał odstawic zrobie dla siebie ta prolaktyne tak jak mi pwoiedzial za miesiac w 21dc na czczo po 11 (wczesniej 3dni min bez seksu i wysilku fiz)

    no to jestem ciekawa jaki wynik bedzie bez leku. daj znac.

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 23 maja 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    a chodzisz prywatnie? bo wiem ze na nfz wiekszosc lekarzy sie nie zna i olewa nas.

    Mój ostatni lekarz zajmuje się niepłodnościa. jak usłyszał ze 4 lata nie wychodzi to powiedział ze to za długo i nie ma co zwlekać, mimo że jestem młoda (27 lat) proponował inseminacje a potem in-vitro. bo mam diagnoze nieplodnosc idiopatyczna czyli niewiadomego pochodzenia. Mówił, też że mozna by zrobic szczegółowe badania ale to bedzie sporo kasy kosztowalo wiec lepiej je przeznaczyc na inseminacje.

    Gosia, to Ty masz jeszcze duzo czasu - 6 lat wiecej ode mnie :)

    Co do lekarzy, mieszkam za granica i tu nie ma podzialu na lekarzy prywatnych i panstwowych. Wszyscy maja takie same umowy z tutejszym odpowiednikiem NFZ-u, za wizyte pacjent placi sam, a pozniej dostaje zwrot pieniedzy z tutejszego NFZ (70%). Jesli sie ma prywatne ubzepieczenie, to zwraca ono pozostale 30%. Niby nie ma problemow z dostaniem skierowan i terminami wizyt, ale lekarz musi byc przekonany, ze badanie jest konieczne, a tutaj moje zdanie nie do konca pokrywa sie ze zdaniem lekarzy :P Ja ich genralnie lubie, ale zarzucam to, ze traktuja mnie stereotypowo i nie maja pojecia, co robic ze mna dalej (na zasadzie: owulacja ok, plemniki ok, wiec wszystko musi byc ok. A reszte olewamy. A ja czuje, ze cos jest nie tak).

    Kolejna wizyta na poczatku czerwca, mam nadzieje, ze cos sie ruszy:)

    A po jakim czasie stwierdzili u Ciebie nieplodnosc idiopatyczna?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie stwierdził to lekarz jak zobaczył że jajowody drożne, owulacje są, nasienie dobre, hormony w normie.

  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 24 maja 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)
    Niestety u mnie też wykryto podwyższoną prolaktynę. Dzisiaj byłam u ginekologa i wykrył mi 2 torbiele na lewym jajniku. Stwierdził, że przyczyną najpewniej jest ta prolaktyna, która blokuje owulacje. Dostałam receptę na bromka i dzisiaj wezmę pierwszą tabletkę. Trochę się boje efektów ubocznych, ale mam nadzieje, że pomoże mi to odblokować owulke.

    3500 g 54 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nats wrote:
    cześć dziewczyny :)
    Niestety u mnie też wykryto podwyższoną prolaktynę. Dzisiaj byłam u ginekologa i wykrył mi 2 torbiele na lewym jajniku. Stwierdził, że przyczyną najpewniej jest ta prolaktyna, która blokuje owulacje. Dostałam receptę na bromka i dzisiaj wezmę pierwszą tabletkę. Trochę się boje efektów ubocznych, ale mam nadzieje, że pomoże mi to odblokować owulke.


    bierzesz całą tabletke? jaki miałaś wynik? bierz na noc bo bedziesz sie zle czuła to lepiej to przespac.

  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 24 maja 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    bierzesz całą tabletke? jaki miałaś wynik? bierz na noc bo bedziesz sie zle czuła to lepiej to przespac.
    Mój wynik to 33. Mam brać pół tabletki wieczorem i pół rano. Po miesiącu mam zbadać znowu prl i zadzwonić do lekarza co dalej. Boję się trochę tych skutków ubocznych, ale jak to ma pomóc to się poswiece :(

    3500 g 54 cm <3
  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 25 maja 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jestem po pierwszej dawce. Czuję się trochę przymulona i czasem mnie zemdli, ale do przezycua :D przynajmniej później mdłości ciążowe nie będę mi straszne :)

    3500 g 54 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nats wrote:
    Już jestem po pierwszej dawce. Czuję się trochę przymulona i czasem mnie zemdli, ale do przezycua :D przynajmniej później mdłości ciążowe nie będę mi straszne :)


    to nie masz duzo przekroczonej prolaktyny, az sie dziwie ze dostalas taka dawke. jak widac co lekarz to inaczej kaze brac. chyba ze Ty masz inne normy w labo niz ja?
    Ja biore pol tabletki na noc a rano jak wstaje to jeszcze mnie glowa boli i mi niedobrze. Ale to zależy od dnia bo nieraz po obudzeniu bylo ok.

  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 25 maja 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    to nie masz duzo przekroczonej prolaktyny, az sie dziwie ze dostalas taka dawke. jak widac co lekarz to inaczej kaze brac. chyba ze Ty masz inne normy w labo niz ja?
    Ja biore pol tabletki na noc a rano jak wstaje to jeszcze mnie glowa boli i mi niedobrze. Ale to zależy od dnia bo nieraz po obudzeniu bylo ok.
    No nie wiem, lekarz jak zobaczył mój wynik to stwierdził, ze koniecznie trzeba zbić PRL. Podobno dla staraczek najlepsza to ok 15. W tych drugich jednostkach moja PRL to ok 670, a norma jest do 496 chyba. Może przez te torbiele dostalam większą dawkę. No i mam problem z piersiami. Przed okresem zawsze mam twarde guzy z boku piersi.
    Mam nadzieję, ze szybko się uda zbić ta cholerę!

    3500 g 54 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2016, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nats myślę, że szybko ją zbijesz. mi lekarz kazal za 3 miesiace przyjsc na kontrole ale mysle czy aby nie zrobic wczesniej sobie badania krwi. potem najwyzej przed wizyta kilka dni znowu.

    Nats lubi tę wiadomość

  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 26 maja 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Nats myślę, że szybko ją zbijesz. mi lekarz kazal za 3 miesiace przyjsc na kontrole ale mysle czy aby nie zrobic wczesniej sobie badania krwi. potem najwyzej przed wizyta kilka dni znowu.
    Moim zdaniem lepiej wczesniej tez zrobić. To nie jest drogie badanie, a będziesz wiedziała na czym stoisz i czy poziom prolaktyny spada :)
    3 miesiace to strasznie długo. Mi kazał za miesiąc powtórzyć badanie. A jaka nasz obecnie prl i jaka dawkę Bromka bierzesz?

    3500 g 54 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nats ja mam prolaktyne 53,49 a norma jest do 24. i biore pół tabletki dziennie na noc

  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 26 maja 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Nats ja mam prolaktyne 53,49 a norma jest do 24. i biore pół tabletki dziennie na noc
    To mała Masz ta dawkę trochę.
    Daj znać jak będziesz powtarzać badanie ile to dziadostwo spadło.
    Ja za 2 tygodnie chyba też pójdę znowu zbadać. Nie wytrzymam aż miesiąca :)
    Ja dodatkowo lykam jeszcze castangus. On też podobno dobrze działa na obniżenie prolaktyny.

    3500 g 54 cm <3
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 29 maja 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miała któraś przy wysokiej prl normalne miesiączki I owulacje? Prl mam ok 60

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 30 maja 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam normalne regularne miesiączki i owulację chyba też choć nie mogę powiedzieć na 100% ,bo monitoringu nie miałam,ale testy owulacyjne wychodzą pozytywne. Moja prolaktyna to 51,90. Dzisiaj idę po wyniki ,bo robiłam drugi raz.

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przy wysokiej prolaktynie 53,49 mam normalne miesiaczki i owulacje potwierdzone monitoringiem. tylko cykle mialam ostatnio 25-35 dniowe czyli duza roznica

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 30 maja 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia widzę że lata mamy te same. Stracie się rok dłużej od nas. Mogę wiedzieć jaki U was jest problem?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 30 maja 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już doczytałam że nie znacie przyczyny. Nasienie też ok? A może to wszystko ta prl

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ