X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 30 maja 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki prolaktyny wyszło 38 -robiona w 8dc, pierwsza była 51,9 z 27dc.
    W czwartek idę do gin pewnie mi coś przepisze:) Mam nadzieję ,że nie zniosę leków źle.

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana1122 no właściwie to ja bym chciala zeby ta prolaktyna to byl powod. okaze sie niedlugo. jutro testuje ale bez wiekszych nadziei bo temp dzis spadla

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi90 wrote:
    Odebrałam wyniki prolaktyny wyszło 38 -robiona w 8dc, pierwsza była 51,9 z 27dc.
    W czwartek idę do gin pewnie mi coś przepisze:) Mam nadzieję ,że nie zniosę leków źle.

    czyli jest duza roznica a ja sie dziwie ze lekarz mi nie kazal powtorzyc tylko od razu zapisal tabletki. moze nie potrzebnie sie nimi truje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że lekarz dobrze zrobił przepisując Ci leki na zbicie prolaktyny. Przed miesiączką prolaktyna zawsze wzrasta ale podwyższony tak jak u Ciebie wynik na początku cyklu może z pewnością hamować owulację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Wydaje mi się że lekarz dobrze zrobił przepisując Ci leki na zbicie prolaktyny. Przed miesiączką prolaktyna zawsze wzrasta ale podwyższony tak jak u Ciebie wynik na początku cyklu może z pewnością hamować owulację.


    to było do justi90? to sie zgadzam. ja pisalam o sobie że sie dziwie lekarzowi ze mi nie kazal powtorzyc.

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po wizycie u ginekolog .Jak pokazałam jej wyniki prolaktyny to nie zdziwiła się i mówi,ze czasem może sobie wzrosnąć z rożnych przyczyn...i tak z niechęci dała mi 1/2 tabletki bromocorn.
    Na usg dopochwowym też za dużo mi nie powiedziała,czy owulacja była czy nie...powiedziała tylko ,ze pecherzyk na prawym ma 0,5cm a na lewym jest kilka malutkich i ,ze nie jest to jeszcze PCO ale radziłaby by mi wziąć tabletki antykoncepcyjne na dwa miesiące. Ehh teraz to ja już nic nie wiem.

    Od kiedy mogę zacząć brać bromocorn? Już teraz czy od nowego cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 11:46

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi 0,5 cm? to 5mm to bardzo malutki jak na twoj dzien cyklu. Tylko dlaczeko tabletki anty? zapisała Ci je czy nie? a bromocorn to od dzis zacznij brac.

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, powiedziała,ze może za jakiś czas jak skończę bromocorn
    Na tabletki anty raczej się nie zgodzę i najlepiej to zmienię lekarza.A czy możliwe jest żeby prolaktyna blokowała wzrost pecherzykow?

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo mozliwe. u kazdej to wyglada inaczej. ja np owulacje mam i pecherzyki duze rosna i pekaja.

    justi90 lubi tę wiadomość

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia dzięki za odpowiedź, muszę iść na monitoring wtedy będę wiedziała co i jak z moją owu.

    Jestem już po pierwszej dawce bromocorn, wzięłam wieczorem 1/2 tabletki i w sumie to nie miałam jakiś skutków ubocznych. Rano przez chwilę byłam lekko spokojna i taka trochę spowolniona ,ale w dzień to ok.

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawe czym się różni bromergon od bromocorn musze poczytac ;)

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ciekawe, jak wyczytasz coś to daj znać:)

    justi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już znalazłam. Różnica prawie żadna i tu i tu ''bromocriptine mesylate'', tyle że w
    bromergonie jest 2,5mg, a w bromocornie 2,87mg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 19:30

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha czyli dawka trochę większa.Zobaczę co mi da ten bromocorn po miesiącu:-)

    justi
  • Zajączek Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, badałam prolaktynę i mam 31,4 (norma 4.79-23,3) a godzinę po tabletce 433,8. Z tego co się zorientowałam to nie za dobrze. Miała któraś podobnie i co to właściwie znaczy?

    dqprh371sk5fqglu.png
    Niepłodność idiopatyczna
    1 IUI nieudana
    2 IUI nieudana
    Naprotechnologia-kwiecień 2016
    Endometrioza
    Hiperprolaktynemia
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem jak z wynikiem po obciążeniu ,bo takiego nie robiłam ale zwykłe badanie prolaktyny (31,4) do zbicia. O badaniu po obciążeniu może powiedzą Ci coś inne dziewczyny.

    Ja mam podobny wynik ,bo 33 i lekarz kazał mi brać 1/2 tabletki bromocorn. Tobie też pewnie coś przepisze:)

    Zajączek lubi tę wiadomość

    justi
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dziś na badaniu prolaktyny i teraz sprawdzam wynik w internecie a tam wynik

    Prolaktyna 25,75

    W poniedziałek mam wizytę u endokrynologa - czy ona mi pomoże czy powinnam pójść do gin?

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marie_marie22 jakie masz normy podane na wyniku? endokrynolog lepszy od gina. Ale sprawdz normy bo wynik chyba masz dobry

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2016, 19:50

  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wlasnie zrobilam po raz kolajny badania prolaktyny. I wyszlo gorzej, niz bylo :( :( :(
    3 miesiace temu mialam wynik w gornej granicy normy (21,5 przy normie 3-23), a przedwczoraj juz 52, przy takiej samej normie! Oba badania byly w 5 dc. Nie mialam wiekszego stresu niz zwykle, skad taki wynik? Tarczyca jest ok, inne hormony tez w normie.
    Od 1,5 mca biore na wlasna reke Castagnus, a w drugiej polowie poprzedniego cyklu bralam tez Duphaston. Ale o ile wiem, dupek nie podnioslby poziomu prolaktyny?
    Skad taki wynik??? :(

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyczka, każdy wynik ponad normę trzeba powtórzyć. Prolaktyna jest skaczącym hormonem, więc mogło sie przytrafić:) zrób jeszcze raz i jak będzie znowu wysoka, pójdź do endokrynologa. Masz potwierdzone owulacje?

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ