X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss doc wrote:
    Bella wejdź na pubmed i poczytaj. Ostatnia rzecz jaka będę udowadniać na forum to moja profesja. Pisze to co wiem. Nikt nie musi się ze mną zgadzać, słuchać mnie ani mi wierzyć. Jako lekarz kieruje się zasadami EBM ( o tym tez sobie poczytaj-zyskasz jako ekspert jakąś wiedzę i będziesz bardziej wiarygodna). Uważam, ze uczciwe jest przekazanie watpluwosci i podanie statystyki. Jeżeli ja znasz to masz przewagę, ale ponieważ jej nie znasz musisz poczytać. Trzymam za Was wszystkie kciuki i w temacie zajścia w ciąże oprócz sprawdzonych metod i dobrych lekarzy cała reszta to trochę wiary i szczęścia.
    Nie musze nic czytac. Myslalam, ze podasz zrodlo do ktorego sie odnosisz, a nie wrzucisz tekstem zebym szukala sobie sama.
    Jak na razie to Ty zabierasz dziewczynom nadzieje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 20:39

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Miss doc Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz moja droga kłopot ze sobą. Patrzę na Twoje różne komentarze i reakcje na słowa krytyki, twoje opinie itd. Myśle ze tobie akurat świetnie zrobiłby psycholog. Miłego wieczoru

    podczytuje lubi tę wiadomość

  • Miss doc Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Po co?
    Kiedys na ovu byla dziewczyna, ktora prowadzila taki miesieczny watek z testowaniem.
    Zaszla w ciaze i zalozyla watek na fioletowej stronie. Spodziewala sie blizniat.
    Przez całą ciaze i kolejny rok trzymała sie z tymi samymi dziewczynami, radzila ile powinny jesc dzieci, jakie mialy szczepienia i przez przypadek okazalo sie, ze ma jakies 16lat i kradla zdjecia i czesc zycia jakies holenderce z IG.
    Po co?

  • Miss doc Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez komentarza...

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss doc wrote:
    Masz moja droga kłopot ze sobą. Patrzę na Twoje różne komentarze i reakcje na słowa krytyki, twoje opinie itd. Myśle ze tobie akurat świetnie zrobiłby psycholog. Miłego wieczoru
    Nie jestem Twoja to pierwsze. Po drugie nie mam żadnego kłopotu. Po trzecie psychologia to nie Twoja dziedzina :)
    Po czwarte, to że Ci nie odpowiadają moje posty to nie znaczy, że możesz się do mnie zwracać z małej litery.

    Nie odczułam żadnych słów krytyki z Twojej strony...a wręcz zgadzam się z Twoim zdaniem, więc nie wiem dlaczego mnie atakujesz.
    Mój wieczór będzie miły, zgodnie z planem :)
    Bez względu na osobę, która tu weszła i od razu zasiała ferment.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • roz.al.ka Koleżanka
    Postów: 47 4

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi,Zuzelka tak zrobię.Wezmę wszystkie nasze badania i pojadę sama.Na szczęście nie mam daleko.Mam nadzieje że zrozumie i nie będzie robił problemu.Nic nie poradzę że zaszła taka sytuacja a wizyty nie uśmiecha mi się przekładać.

    Abi2017 lubi tę wiadomość

    roz.al.ka
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Nie musze nic czytac. Myslalam, ze podasz zrodlo do ktorego sie odnosisz, a nie wrzucisz tekstem zebym szukala sobie sama.
    Jak na razie to Ty zabierasz dziewczynom nadzieje ;)
    Nie chce ale muszę się wtracic. Ostatnio Bella to ja Ciebie prosilam żebyś mi podała źródło badań dotyczących embroglue to dostałam od Ciebie odpowiedz żebym poszukała sobie sama.
    ;)

    podczytuje, Miss doc lubią tę wiadomość

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Tylko gdzie się przenieść - ja do Gamety nie chce tam chcieli zignorować moje podniesione anty TPO i nadal bym miała problemy z tarczycą a teraz czuje się o niebo lepiej.
    Dojeżdżać do Warszawy ale to dodatkowy wydatek i stres przejazdów i nawet nie znam dobrego lekarza i dobrej kliniki.
    Już sama nie wiem


    Ja też mam mętlik w głowie jak czytam forum to mi się odechciewa salve i nabijanie im kasy bez powodzenia.

    Abi Ty sama zdecydowałaś o Paśniku czy ktoś Wam kazał bo ja nie wiem co robić po dwóch nie udanych próbach ... Mam dość ;(

  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny no jeszcze brakowało tutaj awanturki jak byśmy miały mało problemów ...
    Ogarnijcie się :)

    Myślę że jednak źle ... nie no może nie źle ... może "lepiej" zająć się bardziej genetyką niż immunologią skoro są takie przypuszczenia że immuno może nic nie wnosić , ewentualnie działa tylko na naszą psychikę.

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jednej strony to myślę że się same trochę tutaj wzajemnie nakręcamy i mamy w głowie mętliki ale z drugiej gdyby nie to forum to ja wielu rzeczy bym nie była świadoma i nawet nie wiedziała jak rozmawiać z lekarzem . Plusy i minusy grzebania w necie.
    No i wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma ... Więc inna klinika może wydawać się lepszym wyborem ale z drugiej strony też nie wiemy co nas czeka gdy ją zmienimy ...

    Esperanza Mia, Abi2017, _Pina lubią tę wiadomość

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna_83 wrote:
    Ja też mam mętlik w głowie jak czytam forum to mi się odechciewa salve i nabijanie im kasy bez powodzenia.

    Abi Ty sama zdecydowałaś o Paśniku czy ktoś Wam kazał bo ja nie wiem co robić po dwóch nie udanych próbach ... Mam dość ;(

    Ja rozmawiałam z dr. Kokoszko po pierwszym nieudanym transferze przed drugim i ona powiedziała mi że mogę zrobić badania immunologiczne żeby sprawdzić dodatkowe rzeczy jeśli drugi transfer się nie uda - zrobiłam wcześniej w 2018 roku po poronieniu część badań i na szczeście nic nie wyszło.
    Teraz też mam wielką nadzieję, że nic nie wyjdzie. Rozmawiałam z moim mężem na ten temat po dzisiejszych "gorących" debatach na forum i zdecydowaliśmy, że poświęcimy pieniądze i zrobimy te badania ale co do kwestii leczenia zobaczymy co nam zaproponują. Jeśli propozycja będzie zbyt inwazyjna skonsultujemy się również za granicą.
    Nie wiem też sama co myśleć widze, że leczenie immunolgiczne nie pomogło dziewczyną na forum więc jestem sceptyczna.
    Weszłam dziś na stronę znany lekarz dr. Paśnika i opinie są naprawdę dobre co jest pocieszające ale czas pokaże.
    Justyna sama nie wiem co do Salve ja mam zaufanie do dr. Kokoszko ponieważ po poronieniu czułam się strasznie ponieważ moja tarczyca dała mi w kość a teraz znów jestem pełna energii i szczęśliwa.
    Nie poddawaj się porozmawiaj jeszcze z lekarzem prowadzącym jeśli trzeba zmień klinike ale się nie poddawaj - tak mi mówią osoby które przechodziły przez to co my i wreszcie im się udało.

    Justyna_83 lubi tę wiadomość

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Nie chce ale muszę się wtracic. Ostatnio Bella to ja Ciebie prosilam żebyś mi podała źródło badań dotyczących embroglue to dostałam od Ciebie odpowiedz żebym poszukała sobie sama.
    ;)
    Wiem :D przepraszam
    Dotarło to do mnie i później jej szukałam:
    Screensho_qwssaxs.png
    Ale to nie to i szukam dalej.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna_83 wrote:
    Ja też mam mętlik w głowie jak czytam forum to mi się odechciewa salve i nabijanie im kasy bez powodzenia.

    Abi Ty sama zdecydowałaś o Paśniku czy ktoś Wam kazał bo ja nie wiem co robić po dwóch nie udanych próbach ... Mam dość ;(

    Justyna a ty masz jeszcze ile mrozaków i czy masz może jeszcze jakieś komórki zamrożone?

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 22 lutego 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Justyna a ty masz jeszcze ile mrozaków i czy masz może jeszcze jakieś komórki zamrożone?

    Nie mam nic miałam dwie stymulacje i dwa transfery po dwa zarodki więc wszystko muszę zaczynać od nowa a każda stymulacja to wiemy że to koszty.

  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna_83 wrote:
    Nie mam nic miałam dwie stymulacje i dwa transfery po dwa zarodki więc wszystko muszę zaczynać od nowa a każda stymulacja to wiemy że to koszty.

    Rozumiem dlaczego zastanawiasz się nad zmianą kliniki. Nie znam niestety jeszcze żadnego innego miejsca, kótre mogłabym polecić - zapytam się jeszcze wśród znajomych z Warszawy może ktoś z ich rodziny/znajomych ma jakieś dobre doświadczenia.
    Moja koleżanka której za 6-stym razem się udało najpierw była w Gamecie i mi ją bardzo odradzała własnie ze względu na to, że nie zajeli się jej tarczycą ( ja poszłam na konsultacje do Gamety i miałam podobne odczucie) a później przeszła do Salve i poradziła mi dr. Kokoszko i dr. Stefanowicz własnie one przyczyniły się do jej cudu.
    Inne moje koleżanki mieszkają za granicą i tam robiły in vitro więc nie mogą w tej kwestii pomóc.
    Nie wiem czy wina niepowodzeń leży w tym, że lekarz już nie ma pomysłu jak pomóc czy jest to wina kliniki że nie mają dużego doświadczenia albo może nam się po prostu jeszcze nie udało.
    Nie wiem u kogo się leczysz ale może powinnaś iść w Salve do innego lekarza może będzie miał nowe spojrzenie.
    Ja zostaje u dr. Kokoszko ale chce się przejść na badanie i rozmowę jako do ginekologa do dr. Stefanowicz zobacze może ona będzie miała nowe spojrzenie.
    To ciężka walka mam nadzieję, że się uda.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • babyhope Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Nie odzywałam się kilka dni. Musiałam wrócić do normy. To ciągłe myślenie....gdzie się udać, co zbadać, co jest ze mną nie tak....sprawia, że jestem po prostu nieszczęśliwym człowiekiem. Czasem mam dość.
    Bardzo mi przykro dziewczyny, że żadnej z nas się nie udało. Bardzo trzymałam za was kciuki!!!
    W kwestii immunologii - ja też mam mieszane uczucia i zastanawiam się czy warto iść na wizytę. Ja wydałam ponad 2 000 tys. na badania. Leiden czynnika V (heterozygota) i MTHFR (polimorfizm). Namieszane w cytokinach (interleukina 2 ponad 80 - norma do 45 chyba), NK 21 (norma do 24). Dwa/trzy tygodnie po pobraniu krwi zaszłam w ciążę. I teraz zastanawiam się, czy leczyć coś, co niby w wynikach nie wygląda najlepiej (biorąc po d uwagę normy) jeśli i tak zaszło się w ciążę, która się ładnie rozwijała???
    Co wy sądzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 19:54

    Leiden czynnika V, MTHFR
    ICSI w Salve:
    13.11.2018 4AA :(
    08.02.2019 4AA :(
  • babyhope Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 24 lutego 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie proszę, dlaczego tak długo czeka się na kolejną wizytę u doc. Paśnika? Czy to kwestia badań, które tak długo trwają?

    Przemyślałam wszystko i chyba jednak do niego pojadę z tymi moimi starymi wynikami. Zobaczę przynajmniej, co powie... Jeśli leczenie nie będzie zwalające z nóg finansowo, to chyba się zdecyduję. Może to będzie moja ostatnia szansa na zostanie mamą. Gdyby tylko ta adopcja komórek nie była tak droga.... Szkoda, że nie możemy tak ja wy ubiegać się o darmowe in vitro. O takich osobach jak ja niestety nikt nie pomyślał.

    Leiden czynnika V, MTHFR
    ICSI w Salve:
    13.11.2018 4AA :(
    08.02.2019 4AA :(
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 24 lutego 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu do Paśnika jest tyle chętnych osób dlatego terminy wizyt są długie. Wyniki większości badań ma się w przeciągu 14 dni.

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6077 4460

    Wysłany: 24 lutego 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUZELKA
    Jak u Ciebie? Kiedy idziesz na betę?

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 24 lutego 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=babyhope

    ... Szkoda, że nie możemy tak ja wy ubiegać się o darmowe in vitro. O takich osobach jak ja niestety nikt nie pomyślał.[/QUOTE]



    Dziewczyno NIE MA darmowego in vitro a nawet nie ma już dofinansowania a jak było to tylko 5000 jednorazowo a procedura to koszt od 12000 (jak masz leki do stymulacji na ryczałt) w górę! A nie każda para się kwalifikowała nie wszyscy którzy składali wniosek się dostali do programu.
    Ja korzystałam raz z tych 5 tysięcy a drugi pełnopłatny jak wiele tu z nas same musimy zarobić na leczenie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 13:11

‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ