X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog podważył np. Mutacje mthfr i pai. Podobno wg najnowszych wytycznych jest to nie istotne.

    Nie mam pojęcia też co dalej robić. Został mi ostatni i najsłabszy zarodek...

    Chyba zdecyduje się jeszcze na histeroskopie bo ostatnia miałam w 2017 roku a później było kilka stymulacji itd więc coś mogło się zmienić....

    A co dalej nie mam pojęcia.... Czy jeszcze coś zbadać czy co...

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:

    Czas oczekiwania jest długi a my już mamy następną wizytę zarezerwowaną na 30 kwietnia żeby nie tracić czasu bo dr. Paśnik radził nam żeby poczekać z transferem do wyników.
    Sama już nie wiem co zrobić czy czekać czy jednak próbować?

    Dzięki Nisuja kuruje się ale mi ręce opadają bo już nie wiem co robić i się martwie. Dzięki wam jeszcze nie zwariowałam bo już nikt nie chce mnie słuchać znów badania znów wydatki a rezultaty żadne no może oprócz tego że lepiej ogólnie się czuje fizycznie oczywiście nie psychicznie.
    Niusja a jak tobie wyszły te wyniki i jakie masz zalecenia?
    Czy może być tak że nie da się nic poradzić?

    Test IMK (18 - 22 dc) - czekam na wyniki, mają być dziś lub jutro
    Cross-Match - poniżej 30 czyli ujemne czyli mąż może być dawcą w przypadku podania szczepionek
    P/c p. jądrowe (ANA) - ujemne
    Na trombofilię czekam, robiłam dopiero we wtorek a czas oczekiwania 14 dni roboczych.

    My byliśmy dopiero na pierwszej wizycie 31 stycznia, a kolejna wizyta 2 kwietnia! Mam podobne przemyślenia do Ciebie. Nie wiem, co nas czeka, nie wiem czy to wszystko ma sens, ale postanowiliśmy mu zaufać i spróbować. Nawet Kłosiński po 2 poronieniu powiedział, żeby sprawdzić immunologię. Po prostu chcę sprawdzić wszystko, co się da. Ja nie podejdę do transferu dopóki nie będę miała wyników. Musicie się porządnie zastanowić i podjąć decyzję, bo faktycznie jeśli nie masz zaufania, to szkoda czasu i kasy.

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusja wrote:
    Test IMK (18 - 22 dc) - czekam na wyniki, mają być dziś lub jutro
    Cross-Match - poniżej 30 czyli ujemne czyli mąż może być dawcą w przypadku podania szczepionek
    P/c p. jądrowe (ANA) - ujemne
    Na trombofilię czekam, robiłam dopiero we wtorek a czas oczekiwania 14 dni roboczych.

    My byliśmy dopiero na pierwszej wizycie 31 stycznia, a kolejna wizyta 2 kwietnia! Mam podobne przemyślenia do Ciebie. Nie wiem, co nas czeka, nie wiem czy to wszystko ma sens, ale postanowiliśmy mu zaufać i spróbować. Nawet Kłosiński po 2 poronieniu powiedział, żeby sprawdzić immunologię. Po prostu chcę sprawdzić wszystko, co się da. Ja nie podejdę do transferu dopóki nie będę miała wyników. Musicie się porządnie zastanowić i podjąć decyzję, bo faktycznie jeśli nie masz zaufania, to szkoda czasu i kasy.

    My zrobimy badania i spróbujemy jeśli będzie możliwość leczenia - ja mam takie przemyślenia ze swojego doświadczenia i innych że lekarze sami czasami też do końca nie wiedzą i próbują co zadziała. Wiem że to obciążające dla organizmu i kosztowne ale ja wierzę w to że wreszcie może coś pomoże. Ja też chce sprawdzić wszystko co się da.

    Niusja lubi tę wiadomość

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Miss doc Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja włożę kij w mrowisko. Jestem lekarzem pediatra immunologiem. O ciąże starałam się od ponad 3 lat. Jestem pod opieką dr Kłosińskiego i dopiero w listopadzie po Jego transferze zaszłam w ciaZe. Nie wykonywałam po drodze żadnych dodatkowych badań z zakresu immunologii i genetyki dlatego, ze nie pojawiła się na świecie ani jedna wiarygodna informacja, ze to ma jakieś znaczenie. Są za to badania pokazujące, że powtórne transfery zarodków są skuteczniejsze niż dodatkowa diagnostyka - oczywiście poza tą, która zlecają lekarze. I Oni w Salve się z tym zgadzają, ale chyba kierując nas na te badania spełniają bardziej nasze oczekiwania pogłębienia diagnostyki. Nie przejmujecie się zatem tymi wszystkimi kirami komórkami nk etc. Wiem
    Co mówię. Siedzę w tym. Po prostu nie ustajcie w próbach. Musi się w końcu udać. Większości Wam
    Się uda.

    zuzelka, Abi2017, Esperanza Mia, neila83, _Pina lubią tę wiadomość

  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss doc wrote:
    To i ja włożę kij w mrowisko. Jestem lekarzem pediatra immunologiem. O ciąże starałam się od ponad 3 lat. Jestem pod opieką dr Kłosińskiego i dopiero w listopadzie po Jego transferze zaszłam w ciaZe. Nie wykonywałam po drodze żadnych dodatkowych badań z zakresu immunologii i genetyki dlatego, ze nie pojawiła się na świecie ani jedna wiarygodna informacja, ze to ma jakieś znaczenie. Są za to badania pokazujące, że powtórne transfery zarodków są skuteczniejsze niż dodatkowa diagnostyka - oczywiście poza tą, która zlecają lekarze. I Oni w Salve się z tym zgadzają, ale chyba kierując nas na te badania spełniają bardziej nasze oczekiwania pogłębienia diagnostyki. Nie przejmujecie się zatem tymi wszystkimi kirami komórkami nk etc. Wiem
    Co mówię. Siedzę w tym. Po prostu nie ustajcie w próbach. Musi się w końcu udać. Większości Wam
    Się uda.
    A czy sama brała Pani jakieś leki typu encorton, intralipid, accofil?

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzelka wrote:
    Mój ginekolog podważył np. Mutacje mthfr i pai. Podobno wg najnowszych wytycznych jest to nie istotne.

    Nie mam pojęcia też co dalej robić. Został mi ostatni i najsłabszy zarodek...

    Chyba zdecyduje się jeszcze na histeroskopie bo ostatnia miałam w 2017 roku a później było kilka stymulacji itd więc coś mogło się zmienić....

    A co dalej nie mam pojęcia.... Czy jeszcze coś zbadać czy co...

    Możesz zrobić histeroskopie poradź się lekarza pewnie to nie zaszkodzi.
    Czy miałaś coś podawane dodatkowo przy tym transferze jeśli chodzi o immunologie?
    Ja sądzę, że powinnaś próbować dalej i wreszcie się uda - tak było u mojej koleżanki wreszcie się udało a nawet nie zrobiła immunologi ( nie miała już pieniędzy) podali jej przy tym 6-stym udanym transferze lek przeciw skurczą macicy ponieważ dr. Stefanowicz zauważyła że jej macica za bardzo się kurczy. Poza tym miała kłopoty z tarczycą i wreszcie moze po lekach organizm zaczął lepiej działać - to są jej przemyślenia.
    To, że zarodek jest słabszy nie oznacza, że się nie przyjmie jak wiesz wysoka jakość zarodka nie jest gwarancją.
    Zuzelka ja wiem jest trudno ale nie możemy się poddać. Musimy wierzyć w to że się uda.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli co, robią na nas tylko biznes? Po co w takim razie nas wysyłają do genetyków i immunologów? Większość z nas nie śpi na kasie i często bierze pożyczki/kredyty, tylko po to by doczekać się upragnionego dziecka. Podirytowałam się :)

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss doc wrote:
    To i ja włożę kij w mrowisko. Jestem lekarzem pediatra immunologiem. O ciąże starałam się od ponad 3 lat. Jestem pod opieką dr Kłosińskiego i dopiero w listopadzie po Jego transferze zaszłam w ciaZe. Nie wykonywałam po drodze żadnych dodatkowych badań z zakresu immunologii i genetyki dlatego, ze nie pojawiła się na świecie ani jedna wiarygodna informacja, ze to ma jakieś znaczenie. Są za to badania pokazujące, że powtórne transfery zarodków są skuteczniejsze niż dodatkowa diagnostyka - oczywiście poza tą, która zlecają lekarze. I Oni w Salve się z tym zgadzają, ale chyba kierując nas na te badania spełniają bardziej nasze oczekiwania pogłębienia diagnostyki. Nie przejmujecie się zatem tymi wszystkimi kirami komórkami nk etc. Wiem
    Co mówię. Siedzę w tym. Po prostu nie ustajcie w próbach. Musi się w końcu udać. Większości Wam
    Się uda.

    To bardzo pocieszające szcególnie jeśli chodzi o opinie lekarza immunologa.
    Czyli np. mnie poradziłaby Pani robić kolejny transfer i nie czekać na wyniki immunologi? Oczywiście nie ma gwarancji ale lepiej próbować niż czekać.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Miss doc Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tzw bazie prac pub med nie ma wiarygodnych badań wskazujących na wpływ badań immunologicznych i ewentualnego leczeni na skuteczniejsze zajście w ciąże...
    Niestety wg medycyny tracicie u immunologa czas i nadzieje.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss doc wrote:
    W tzw bazie prac pub med nie ma wiarygodnych badań wskazujących na wpływ badań immunologicznych i ewentualnego leczeni na skuteczniejsze zajście w ciąże...
    Niestety wg medycyny tracicie u immunologa czas i nadzieje.
    Ładna reklama dla kolegów po fachu :D

    Abi2017, Niusja, sylwia80 lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusja wrote:
    Czyli co, robią na nas tylko biznes? Po co w takim razie nas wysyłają do genetyków i immunologów? Większość z nas nie śpi na kasie i często bierze pożyczki/kredyty, tylko po to by doczekać się upragnionego dziecka. Podirytowałam się :)
    Genetyka jest akurat ważna. Z nieprawidłowym kariotypem czy mutacją u męża macie marne szane na posiadanie zdrowego potomstwa, o ile w ogóle udałoby się donosić ciążę.
    Nie ma się czym irytować, wystarczy samemu trochę poczytać zanim podejmie się decyzję o leczeniu.

    Miss, niestety mankamentem takiego forum jest to że każdy może napisać, że jest lekarzem i nie mamy możliwości zweryfikowania tej informacji...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusja wrote:
    Czyli co, robią na nas tylko biznes? Po co w takim razie nas wysyłają do genetyków i immunologów? Większość z nas nie śpi na kasie i często bierze pożyczki/kredyty, tylko po to by doczekać się upragnionego dziecka. Podirytowałam się :)

    No właśnie dlaczego lekarze którzy są dobrzy i mądrzy w swojej dziedzinie wysyłają nas do imunnologa jeśli to nie ma sensu?
    Może to jest jakieś drogi rodzaj placebo :(

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss doc wrote:
    W tzw bazie prac pub med nie ma wiarygodnych badań wskazujących na wpływ badań immunologicznych i ewentualnego leczeni na skuteczniejsze zajście w ciąże...
    Niestety wg medycyny tracicie u immunologa czas i nadzieje.
    Zapraszam na wątek o immunologii :)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie umiem tego zweryfikować. Ufam pani dr. Kokoszko i będę się trzymała jej zaleceń.
    Ja z jednym się zgadzam należy próbować jeśli starczy nam zdrowia, sił psychicznych i pieniędzy.
    Z tego co czytam i z doświadczenia moich znajomych wreszcie się udaje.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss mogę poprosić o jakąś publikację tych badań dotyczących większej skuteczności ponowych transferów niż diagnostyki?

    "Dodatkowa diagnostyka - oczywiście poza tą, która zlecają lekarze." - czyli jeśli lekarz zleci diagnostykę genetyczną/immunologiczną to wtedy ma sens? ;)

    Niusja lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 21 lutego 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Genetyka jest akurat ważna. Z nieprawidłowym kariotypem czy mutacją u męża macie marne szane na posiadanie zdrowego potomstwa, o ile w ogóle udałoby się donosić ciążę.
    Nie ma się czym irytować, wystarczy samemu trochę poczytać zanim podejmie się decyzję o leczeniu.

    Miss, niestety mankamentem takiego forum jest to że każdy może napisać, że jest lekarzem i nie mamy możliwości zweryfikowania tej informacji...

    Ostatnio nic innego nie robię tylko czytam, czytam, czytam czy to artykuły, forum i mam mega mętlik. Wyszłam z założenia, że skoro mój lekarz mi to zaleca, to chyba wie, co jest dla mnie dobre :/ Ale faktycznie ostatnio miewam myśli, że jak sama czegoś nie sprawdzę czy nie dopilnuje, to nikt za mnie tego nie zrobi. Zgadzam się z Abi, że próbować trzeba do skutku...

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 lutego 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusja wrote:
    Ostatnio nic innego nie robię tylko czytam, czytam, czytam czy to artykuły, forum i mam mega mętlik. Wyszłam z założenia, że skoro mój lekarz mi to zaleca, to chyba wie, co jest dla mnie dobre :/ Ale faktycznie ostatnio miewam myśli, że jak sama czegoś nie sprawdzę czy nie dopilnuje, to nikt za mnie tego nie zrobi. Zgadzam się z Abi, że próbować trzeba do skutku...
    Moj dr powiedzial, ze z doświadczenia wie, ze te pary ktore do niego przychodza po leczeniu immuno wcale nie zachodzą szybciej i latwiej. Ja sie uparlam i po czasie sama zrezygnowalam.

    Ba, nawet immunolog mi powiedzial ze kobiety ktore maja immuno ogarnięta lekami/szczepieniami i maja piekne wyniki wcale nie zachodza szybciej i nie ma większego odsetka donoszonych ciaz.

    Niusja lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6077 4460

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Moj dr powiedzial, ze z doświadczenia wie, ze te pary ktore do niego przychodza po leczeniu immuno wcale nie zachodzą szybciej i latwiej. Ja sie uparlam i po czasie sama zrezygnowalam.

    Ba, nawet immunolog mi powiedzial ze kobiety ktore maja immuno ogarnięta lekami/szczepieniami i maja piekne wyniki wcale nie zachodza szybciej i nie ma większego odsetka donoszonych ciaz.
    Myślę że twój lekarz na rację. Sama uparłam się na leczenie immuno i co ono mi dało.nic. jedynie wszystko pogorszyło. Cały organizm mi rozwaliło. Od roku przestałam się leczyć w tym kierunku i nam gdzieś NK czy kir. Bo przecież mnóstwo dziewczyn na źle kiry czy wysokie NK i zachodzą w ciążę nawet czasem nie wiedząc że mają problemy.
    A my ładujemy w siebie te leki które czasem nawet nie pomagają. Jak ma się udać to się udać. Jestem przekonana że na wszystko jest czas i przeznaczenie

    Niusja lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już też nie wiem czy chce jakiekolwiek leczenie immuno .... Przy pierwszym transferze brałam tylko encorton i euthyrox , teraz encorton, letrox w wiekszej dawce , intralipid i 5mg kwasu foliowego i beta nawet nie drgnęła ...

    Mam nadzieję że histeroskopie uda mi się zrobić w ramach nfz - w końcu po coś płacę te pieprzone składki - bo nie mam w tej chwili 1200zł na to badanie ...

    A może macie jakiegoś fizjoterapeute w Łodzi który rozmasuje stres z ciała ? bo to na pewno też ma wpływ a ja mam wszystkie mięśnie jak kamień ....

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzelka wrote:
    To ja już też nie wiem czy chce jakiekolwiek leczenie immuno .... Przy pierwszym transferze brałam tylko encorton i euthyrox , teraz encorton, letrox w wiekszej dawce , intralipid i 5mg kwasu foliowego i beta nawet nie drgnęła ...

    Mam nadzieję że histeroskopie uda mi się zrobić w ramach nfz - w końcu po coś płacę te pieprzone składki - bo nie mam w tej chwili 1200zł na to badanie ...

    A może macie jakiegoś fizjoterapeute w Łodzi który rozmasuje stres z ciała ? bo to na pewno też ma wpływ a ja mam wszystkie mięśnie jak kamień ....

    Też się właśnie nad tym zastanawiam...

    Co do histerioskopii, to Twój gin na NFZ da Ci takie skierowanie?

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
‹‹ 313 314 315 316 317 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ