X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • anadinka Koleżanka
    Postów: 59 17

    Wysłany: 27 listopada 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    hejka widzę, że walczycie dalej.

    anadinka dużo wymagań do spełnienia obecnie żeby starać się o dzieciątko w OA ? swojego czasu jak czytałam i tego było mnóstwo i do tego długi czas szkoleń itp. jak to teraz jest?

    My dziś kończymy pierwszy tydzień <3

    Józefka jest tych wymagań troszkę ale jakoś Nas to nie przeraża. W zasadzie na wszytskie te pierwswze pytania odpowiedzieliśmy "prawidłowo" czyli zgodnie z oczekiwaniamia OA. Staż małżeński mamy powyżej 3 lat, dzieci biologicznie mieć nie możemy, pracujemy, mamy odpowiednio 33 i 35 lat, mamy własne mieszkanie i wydaje mi się, że odpowiednią motywację do adopcji. Teraz kompletujemy dokumenty: - odpis aktu małżeństwa, - odpis aktu urodzenia dziecka, - zaświadczenie o niezaleganiu ze skłądkami ZUS i podatkami, - życiorysy, - żaswiadczenie od lekarza pierwszego kontaktu o stanie zdrowia, - zaświadczenie od lekarza specjalisty (u mnie endykrynologa), - zaświadczenie o braku uzależnień.

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 27 listopada 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaświadczenie o braku uzależnień?? a kto wystawia takowe, tak z ciekawości. Rozumiem uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, a co z papierosami? jak palisz Ty czy Twój mąż to już zostajecie skreśleni z listy?

    w każdym bądź razie trzymam kciuki, za szybki proces i komplet prawidłowych dokumentów :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, strasznie Was przepraszam,że się nie odzywałam ale miałam taki weekend, że szkoda gadać...

    Kochane, byłam w sobotę u dr. Kokoszko , bardzo rzeczowa kobieta, zadawała mi pytanie za pytaniem, byłam chyba ogólnie zestresowana, bo sama czułam jak wielkie oczy miałam patrząc na nią, z tego wszystkiego zapomniałam ile mam lat i kiedy miałam ostatnią miesiączkę ;) Strasznie kiepsko czułam się tego dnia, od rana mega ból głowy, jakaś taka otępiała i szczerze mówiąc nie chciało mi się z domu wychodzić no ale wracam do sedna...

    HSG - jak najbardziej, mam mieć zrobione, jeśli się uda to w przyszłym tygodniu, tylko że p. Kokoszko robi na przemian z innym lekarzem to badanie tak wiec mogę akurat na nią nie trafić ale już mi wszystko jedno w sumie. Powiedziała, że przy badaniu raczej będę przytomna i świadoma tylko senna i że jeśli nic nie będzie stało na przeszkodzie to bólu czuć nie będę a jeśli coś tam będzie to raczej poczuje....tylko ze to jest jeśli już jak mocny ból miesiączkowy....i stwierdziła, że pewnie w internecie się naczytałam....

    Przejrzała wszystkie moje dokumenty, z wyjątkiem usg ale może dlatego, ze mówiłam, że zawsze owulacja była na nich potwierdzana. Stwierdziła, że badania hormonów w szpitalu były zrobione nie w tym dniu cyklu....tylko niemalże w owulacje i chciała żeby wszystkie zrobić jeszcze raz...powiedziała, że nie muszę robić tych badań u nich, tylko gdzie będę chciała byleby zrobić. Nie mam teraz przy sobie tych karteczek ale na pewno miedzy 3-5 dc mam do zrobienia :
    LH, FSH, Estriadol, testostreon i prolaktynę.
    A pozy tym powiedziała, że koniecznie AMH- którego do tej pory jeszcze nie miałam, chyba ATA, ACA i helicobacter pyolri, no i vit D. To chyba z grubsza wszystko Wam wymieniłam.
    Mąż również ma zrobić vit D i badanie nasienia ogólne z jakimiś 3 dodatkowymi badaniami.
    Pani doktor kazał dokończyć opakowania foliku a potem przyjmowac Femibion Natal 1 i vit d.

    To chyba wszystko kochane, czego dowiedziałam się u Pani doktor. Póki co więc pełno badań do zrobienia i pieniędzy do wydania. Choć muszę pomyślec bo może uda mi sie zrobić coś w ramach nfz.
    AMH i vit d z tego co wiem nie jest na nfz a z resztą muszę sie zorientować.

    Tak więc jak będę badania to będzie wiadomo co dalej.

    A wracając do weekendu, to jak wyszłam od dr Kokoszko mąż zadzwonił, że znajomi z Wrocławia zrobili nam niespodziankę i wpadli niezapowiedzianie na weekend ...a ja w ogóle myśli gdzie indziej...zawsze byli szaleni, niby fajnie ale...kompletnie nie byliśmy przygotowani na gości...więc rozumiecie , nie muszę chyba tłumaczyć.

    Wyjechali wczoraj pod wieczór i w sumie dopiero wtedy pogadaliśmy o wizycie mojej u lekarza a później zwyczajnie padliśmy....

    Strasznie Was przepraszam ale w week nie miałam zupełnie czasu się odezwać.
    Mam nadzieję, że się nie gniewacie :)








    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 09:39

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 listopada 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, ze wszystko ok.
    Jak moge cos doradzic to zrob AMH w Gamecie, maja dobra cene i wynik tego samego/nastepnego dnia.
    Fajnie, ze sie cos ruszylo :)

    agatkaa lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, trzymam dziś kciuki za Ciebie !!!! :)

    A ja przed chwilą dostałam @....a wczoraj ostatni dupek był i ostatnia irygacja , idealnie się wyrobiłam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 09:58

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 listopada 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziekuje :)
    Sprawdzilam tak dla porownania: gameta 110zl a diag 180zl i 14dni

    agatkaa lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Ci dziękuję kochana za info odnośnie ceny tego badania :) Teraz muszę jeszcze poszukać gdzie może taniej jest VIT D.

    To w tym tygodniu powinnam zrobić te hormony miedzy 3 a 5 dc. Mialabym juz z glowy i jeszcze te do HSG....To wygląda na to ze HSG będę miała 7 grudnia. Muszę zadzwonić dzis i się umowic. To bedzie moj 10 dc.

    Może to głupie pytanie ale czy np mogę w labo poprosic zeby na osobnych drukach były wyniki hormonów i na osobnych te do HSG czyli HBS HCV i HIV?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 10:07

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 listopada 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli bedziesz robic np w diag to u nich to raczej standard, ze sa "tematycznie" drukowane.
    Amh w salve 120zl ale nie wiem ile sie czeka i maja dobra cene wit d bo 90zl

    agatkaa lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 28 listopada 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 kciukam dziś za Ciebie ile sił !!!

    Bella93 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to, że HSG będzie mi robił dr. Sobkiewicz....czytałam trochę o nim i widzę ze ma średnie opinie....ehhh ;/

    Bella, kochana podesłałabys mi linki do stron gdzie sprawdzasz ceny badań w labo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 11:07

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 28 listopada 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaa Sobkiewicz fachura, mało gadatliwy i sprawia wrażenie mało sympatycznego. Ale fachurą jest :) także nie będzie źle

    agatkaa lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 listopada 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://gameta.pl/gameta-lodz/cennik/

    http://salvemedica.pl/badania-laboratoryjne

    A diag mam w pdf. Jak napiszesz/zadzwonisz do konkretnego lab to powinni Ci wyslac. Jak nie to przez tel zapytaj o wszystko i sobie zapisz. Bedziesz mogla porownac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 11:25

    agatkaa lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 28 listopada 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatkaa najważniejsze że wszystko ok bo już zaczynałam się martwić, że się nie odzywasz!
    Dobrze, że znajomi Was odwiedzili, to przynajmniej mogliście trochę odpocząć od myślenia o badaniach itd... Mam nadzieje, że miło spędziłaś ten weekend :)

    Co do badań to ja tez robiłam prawie te wszystkie badania co Tobie dr zleciła, oprócz tego ATA i ACA - nie wiem nawet co to jest...?
    Jeśli chodzi o ceny to w diag płaciłam za AMH 170 zł. więc rzeczywiście lepiej zrobic gdzieś indziej gdzie jest taniej, ja niestety nie wiedziałam jak robiłam to badanie w ogóle jakie są koszta (spodziewałam się max 50 zł) więc zrobiłam za jednym razem z innymi no i tyle zapłaciłam. Na wynik oficjalnie czeka się do 14 dni, ja miałam na stronie wyniki po jakichś 5-7 dniach, nie pamiętam dokładnie. Wit. D w diagnostyce niecałe 80 zł. i wynik tego samego dnia. A co do reszty badań to może podpytaj swojego lekarza rodzinnego czy by Ci nie dał skierowania na NFZ? Ja co prawda robiłam wszystko prywatnie, ale słyszałam, że dziewczyny robią niektóre rzeczy na NFZ, czasami udaje się dostać skierowanie no i zawsze coś tam się zaoszczędzi.

    Mi jeszcze zostały 2 dni brania dupka (bez dzisiaj) więc spodziewam się @ koło pt lub sob... czyli nie za dobrze, bo skoro HSG są w środy to przyszła środa czyli 6 dc to będzie jeszcze zdecydowanie za wcześnie (zawsze mam jeszcze wtedy plamienia) a następna środa to byłby już 13 dc to trochę późno... :/ chyba, że przedłużę sobie dupka o jakieś 2 dni... no sama nie wiem, jestem teraz w kropce, co z tym zrobić.
    Kurde, też jeszcze mi zostały do zrobienia te badania do HSG, oczywiście w zeszłym tyg. nie miałam kiedy iść ich zrobić!

    agatkaa lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 listopada 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ATA to chyba aTPO i aTG czyli przeciwciala przeciwtarczycowe a ACA to przeciwciala kardiolipiodowe - badanie dot krzepliwosci krwi.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jozefka i Bella dziekuję za info :)

    Calineczka, no ja Ci powiem ze właśnie bałam się,że mi może się tak @ poprzestawiać że może nie pasować na terminy HSG....Dziś mam 1 dzień więc za tydzień w srodę bedzie akurat 10dc, załapę się jeszcze.
    Na Twoim miejscu wzięłabym o dwa dni dłużej dupka albo ewentualnie krócej....aczkolwiek ja mam wrażenie że ten cały dupek nic mi nie dał, brałam go przez 15 dni i ostatnia tabl wzięłam wczoraj w południe a dziś już z rana @....cykl wyglądał jak mój zupełnie naturalny, może za mała dawka była bo brałam tylko 1 tabl dziennie. Teoretycznie nie było żadnej przerwy i dziś nawet jakbym chciała wziąć kolejnego dupka w południe to nic by to nie dalo bo okres przyszedl ;) Tak więc nie wiem czy działał u mnie.
    Ja też jeszcze nie zrobiłam badań do tego HSG, pod koniec tyg zrobie jakoś.

    Dziewczyny w ogóle bardzo Wam dziękuję, że jesteście i zawsze coś dopowiecie, pomożecie, bardzo to doceniam, zawsze można na Was liczyc :*

    Dziś idę jeszcze na konsulatcję do mojego poprzedniego gina, w sumie umowilam się do niego już dawno ale zapomnialam....no ale już pojdę , najwyżej tylko z nim pogadam i skonsultuję co nieco bo badanie i tak odpada ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 14:43

    calineczka88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te badania to dokładnie Wam napiszę bo może coś pomylilam ale może też być to dokładnie to o czym napisała Bella :)

  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaa wrote:
    Wygląda na to, że HSG będzie mi robił dr. Sobkiewicz....czytałam trochę o nim i widzę ze ma średnie opinie....ehhh ;/

    Bella, kochana podesłałabyś mi linki do stron gdzie sprawdzasz ceny badań w labo?
    Agatka ja miałam robione HSG przez Sobkiewicza i tak szczerze uważam, że najlepiej trafiłam. On jest specem w swoim fachu. Jest faktycznie mało rozmowny i niezbyt czuły . Mnie jak leczyłam się w Salve to wcale nie przeszkadzało ja chciałam fachowca a nie dr który będzie mnie pocieszał i klepał po plackach. Wracając do HSG trwa to dosłownie 3 minuty. Ze mną tego dnia badanie miało jeszcze 7 dziewczyn. Wchodziłyśmy jedna za drugą. Badanie mnie nic nie bolało bo miałam drożne jajowody. Dziewczyny które miały niedrożne odczuwały ból jakby miesiączkowy ( generalnie nic strasznego) . Po badaniu leży się w łóżku 2 h aby dojść do siebie i do domu.

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    Agatka ja miałam robione HSG przez Sobkiewicza i tak szczerze uważam, że najlepiej trafiłam. On jest specem w swoim fachu. Jest faktycznie mało rozmowny i niezbyt czuły . Mnie jak leczyłam się w Salve to wcale nie przeszkadzało ja chciałam fachowca a nie dr który będzie mnie pocieszał i klepał po plackach. Wracając do HSG trwa to dosłownie 3 minuty. Ze mną tego dnia badanie miało jeszcze 7 dziewczyn. Wchodziłyśmy jedna za drugą. Badanie mnie nic nie bolało bo miałam drożne jajowody. Dziewczyny które miały niedrożne odczuwały ból jakby miesiączkowy ( generalnie nic strasznego) . Po badaniu leży się w łóżku 2 h aby dojść do siebie i do domu.

    Dziękuję kochana za informacje :) Nie powiem, bo naprawdę bardzo mnie pocieszyłaś, bo już strasznie się denerwowałam....zwłaszcza że póki co nie znam tego lekarza ale jeśli jest tak jak mówisz to faktycznie nie powinnam się bać :)

  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 28 listopada 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaa wrote:
    Dziękuję kochana za informacje :) Nie powiem, bo naprawdę bardzo mnie pocieszyłaś, bo już strasznie się denerwowałam....zwłaszcza że póki co nie znam tego lekarza ale jeśli jest tak jak mówisz to faktycznie nie powinnam się bać :)
    Naprawdę nie ma czego się bać. Dostaje się dożylnie ketonal i jakiegoś głupiego Jasia czy coś takiego, bo po badaniu pomagają zejść z fotela i się ubrać . Ja po badaniu byłam senna więc się zdrzemłam chwilkę ;)

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 28 listopada 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaa wrote:
    Na Twoim miejscu wzięłabym o dwa dni dłużej dupka albo ewentualnie krócej....aczkolwiek ja mam wrażenie że ten cały dupek nic mi nie dał, brałam go przez 15 dni i ostatnia tabl wzięłam wczoraj w południe a dziś już z rana @....cykl wyglądał jak mój zupełnie naturalny, może za mała dawka była bo brałam tylko 1 tabl dziennie. Teoretycznie nie było żadnej przerwy i dziś nawet jakbym chciała wziąć kolejnego dupka w południe to nic by to nie dalo bo okres przyszedl ;) Tak więc nie wiem czy działał u mnie.

    No właśnie chyba wezmę te dwa dni dłużej dupka to wtedy powinien okres tak wypaść że miałabym HSG gdzieś w 10 dc czyli akurat!
    U mnie w zeszłym miesiącu okres przyszedł 1,5 dnia po odstawieniu czyli jednak wydaje się że organizm poczuł, że go nie ma. Tylko ze ja biorę 2 tabl dziennie rano i wieczorem - tak przepisała mi dr Kokoszko.

    Jeśli ATA to jak pisze Bella antyTPO i antyTG to też to robiłam - na szczęście wynik w normie. A tego ACA to nie miałam.

    Bella Ty dzisiaj wizytujesz??

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ