X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 20 listopada 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    cytologia ważna 2 lata- już mam, z marca :) to odpada.
    TSH- 180 dni
    AMH- 6 mcy.
    badanie nasienia
    wirusowa dla pary
    grupa krwi - mamy
    Chyba zrobimy to na koniec roku, żeby mieć z głowy i gotowe na wizytę :) bo jednak na badanie nasienia czeka się chwile na wyniki :)
    Nio żeby było wszystko na wizytę a nie stresować, cytologia 2lata?? A nie rok?

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Nio żeby było wszystko na wizytę a nie stresować, cytologia 2lata?? A nie rok?

    Też mi się wydaje, że 1 rok ważna. Choć jak się chce zrobić na NFZ to ponoć właśnie raz na dwa albo i trzy lata można zrobić - wrrr...

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Karola1987 Autorytet
    Postów: 335 109

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po mału zaczynam łapać stresa bo we wtorek mam tą histeroskopie :( mam nadzieję że wyjdzie ok i że nie będzie bolało

    Karola1987
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 20 listopada 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka jaina sorki ale dopiero teraz weszłam na forum i przeglądałam wpisy sprzed kilku dni 🙈
    Super kochana! Akcja i działanie 😀🍀
    Odnośnie dofinansowania....badania zwłaszcza AMH (nie może być niższe niż 0,7), zakaźne i nasienie, zamieszkanie (nie zameldowanie) na terenie Łodzi (chodzi chyba o PIT na tej podstawie to sprawdzają) resztę dr K powie 🙂
    Trochę papierków do wypełnienia daje na wizycie. Z nimi wypełnionymi i badaniami chyba idzie się do tej Pani na boku w okienku koordynator ds in vitro (ona daje cennik cały). Ja składałam jakoś na początku stycznia. Później czeka się na telefon od nich (do mnie zadzwonili jakoś po ok 3 tyg).
    Dofinansowanie wynosi max 5tyś złotych. Lekarz wystawia wtedy leki ze zniżkami. Za leki do 1 stymulacji zapłaciłam jakoś łącznie 1200-1500zł.
    W dniu punkcji płaci się jakoś 1100zl. Później przy transferze dopłaca się za te wszystkie tzw usługi premium czyli nacięcie otoczki, embryo itp coś ponad 300zl. Jeśli będą same komórki jajowe do mrożenia to płaci się 1300zl (nie jest to objęte refundacja), jeśli uda się je zapłodnić to wtedy mrożenie zarodków jest refundowane i kosztuje mniej. Transfer tez wychodzi około 1100zl. Zależy chyba tez ile z tych 5000tys było wykorzystane na leki itp bo oni nie mogą tej kwoty przekroczyć.
    Hmm to chyba tyle na szybko co mi przychodzi do głowy. My akurat mieliśmy wszystko rozłożone kosztowo bo transfer był dopiero po 2 punkcji, mrożenie po 1 tylko. Ale ogólnie jakby wszytko poszło według planu czyli stymulacja->punkcja->mrożenie->transfer to około 7 tyś trzeba dopłacić za pełna procedurę (z wizytami). Jest fajnie bo nie trzeba od razu wywalać dużej sumy, na pewno mniej to boli 😅
    Dr K. nie robi problemów z wynikami itp 😉 może przymknąć oko 😉

    Edit: dofinansowanie jest do 3 prób - pełnych procedur

    Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 22:32

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 21 listopada 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1987 wrote:
    Ja już po mału zaczynam łapać stresa bo we wtorek mam tą histeroskopie :( mam nadzieję że wyjdzie ok i że nie będzie bolało

    Myślę, że jeśli punkcja na głupim jasiu nie była dla Ciebie bolesna to i teraz zabieg będzie do przeżycia😉 Gorzej jeśli punkcję na głupim jasiu słabo wspominasz 🤔

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Karola1987 Autorytet
    Postów: 335 109

    Wysłany: 21 listopada 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Myślę, że jeśli punkcja na głupim jasiu nie była dla Ciebie bolesna to i teraz zabieg będzie do przeżycia😉 Gorzej jeśli punkcję na głupim jasiu słabo wspominasz 🤔
    Nie no na szczęście spałam nic nie czułam

    Karola1987
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 21 listopada 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1987 wrote:
    Nie no na szczęście spałam nic nie czułam

    To powinno być ok✊ Wiesz teraz mi się przypomniało, że po drugiej punkcji moja dr prowadząca czyli dr K i dr Stefanowicz na wizycie po punkcji, którą właśnie miałam wykonywaną z anestezjologiem w znieczuleniu ogólnym śmiały się, że na początku zabiegu: anestezjolog zastanawiał się czemu jeszcze nie śpię😂 A ja wytrzeszcz oczu i heja przytomna😂. No ale w końcu odpadłam😉

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 21 listopada 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trafiłam do Salve , napisałam do Pani koordynator. Zadzwoniła i kazała Pilnie przyjechać, okazało się że mam płyn za macicą i jajniki 77mm i 88 mm i Teraz uwaga uwaga dr sobkiewicz mówi jutro dziś leżeć i w poniedziałek powinno być lepiej damy zwolnienie do soboty

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 21 listopada 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Dziewczyny trafiłam do Salve , napisałam do Pani koordynator. Zadzwoniła i kazała Pilnie przyjechać, okazało się że mam płyn za macicą i jajniki 77mm i 88 mm i Teraz uwaga uwaga dr sobkiewicz mówi jutro dziś leżeć i w poniedziałek powinno być lepiej damy zwolnienie do soboty

    Ooo, zwolnienie od dr S - szacun😉 Zdrówka😊😊😊

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 21 listopada 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ooo, zwolnienie od dr S - szacun😉 Zdrówka😊😊😊
    No właśnie 😄 będę leżała tylko te cholerne mdłości i zawroty głowy:( a ja do punkcji moment zasnęłam;)

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Dziewczyny trafiłam do Salve , napisałam do Pani koordynator. Zadzwoniła i kazała Pilnie przyjechać, okazało się że mam płyn za macicą i jajniki 77mm i 88 mm i Teraz uwaga uwaga dr sobkiewicz mówi jutro dziś leżeć i w poniedziałek powinno być lepiej damy zwolnienie do soboty

    zdrowia kochana, odpoczywaj! <3

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Nio żeby było wszystko na wizytę a nie stresować, cytologia 2lata?? A nie rok?

    info od dr K plus strona Salve.
    Badania zrobię po świętach - żeby były na początku stycznia na wizytę gotowe, bo to jednak może być 2-3 dni czekania na wyniki badania nasienia :)

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Hejka jaina sorki ale dopiero teraz weszłam na forum i przeglądałam wpisy sprzed kilku dni 🙈
    Super kochana! Akcja i działanie 😀🍀
    Odnośnie dofinansowania....badania zwłaszcza AMH (nie może być niższe niż 0,7), zakaźne i nasienie, zamieszkanie (nie zameldowanie) na terenie Łodzi (chodzi chyba o PIT na tej podstawie to sprawdzają) resztę dr K powie 🙂
    Trochę papierków do wypełnienia daje na wizycie. Z nimi wypełnionymi i badaniami chyba idzie się do tej Pani na boku w okienku koordynator ds in vitro (ona daje cennik cały). Ja składałam jakoś na początku stycznia. Później czeka się na telefon od nich (do mnie zadzwonili jakoś po ok 3 tyg).
    Dofinansowanie wynosi max 5tyś złotych. Lekarz wystawia wtedy leki ze zniżkami. Za leki do 1 stymulacji zapłaciłam jakoś łącznie 1200-1500zł.
    W dniu punkcji płaci się jakoś 1100zl. Później przy transferze dopłaca się za te wszystkie tzw usługi premium czyli nacięcie otoczki, embryo itp coś ponad 300zl. Jeśli będą same komórki jajowe do mrożenia to płaci się 1300zl (nie jest to objęte refundacja), jeśli uda się je zapłodnić to wtedy mrożenie zarodków jest refundowane i kosztuje mniej. Transfer tez wychodzi około 1100zl. Zależy chyba tez ile z tych 5000tys było wykorzystane na leki itp bo oni nie mogą tej kwoty przekroczyć.
    Hmm to chyba tyle na szybko co mi przychodzi do głowy. My akurat mieliśmy wszystko rozłożone kosztowo bo transfer był dopiero po 2 punkcji, mrożenie po 1 tylko. Ale ogólnie jakby wszytko poszło według planu czyli stymulacja->punkcja->mrożenie->transfer to około 7 tyś trzeba dopłacić za pełna procedurę (z wizytami). Jest fajnie bo nie trzeba od razu wywalać dużej sumy, na pewno mniej to boli 😅
    Dr K. nie robi problemów z wynikami itp 😉 może przymknąć oko 😉

    Edit: dofinansowanie jest do 3 prób - pełnych procedur

    Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało 🙂

    serdecznie dziękuje za informacje <3
    ja mieszkam w Łodzi, ale rozliczam się poza, ciekawe czy to nie bd problemem :(
    ps.kaskę już mamy na 2 podejście :)

    I am waiting for a miracle, Maaaa lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znalazłam na stronie
    " mieszkają na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki od co najmniej 3 lat – spełnienie tego warunku weryfikowane na podstawie pisemnego oświadczenia potencjalnych uczestników programu lub przedłożonych przez nich kopii pierwszej strony zeznań podatkowych za okres ostatnich 3 lat."


    hmm, może się uda :(

    zDmVp2.png
  • Karola1987 Autorytet
    Postów: 335 109

    Wysłany: 21 listopada 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    znalazłam na stronie
    " mieszkają na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki od co najmniej 3 lat – spełnienie tego warunku weryfikowane na podstawie pisemnego oświadczenia potencjalnych uczestników programu lub przedłożonych przez nich kopii pierwszej strony zeznań podatkowych za okres ostatnich 3 lat."


    hmm, może się uda :(
    Tak Aleksandrów Łódzki ma już dofinansowanie ja tak dostalam

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Karola1987
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 22 listopada 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny :) Ktoś ma transfer lub punkcje w poniedziałek?:)

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 22 listopada 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Jak tam dziewczyny :) Ktoś ma transfer lub punkcje w poniedziałek?:)

    Ja dopiero w czwartek :D

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • martuska09 Autorytet
    Postów: 1015 289

    Wysłany: 22 listopada 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro transfer o ile prog mi podskoczył bo w sobotę był niski... A muszę jechać rano zrobić badanie i czekać...

    33lat
    niedoczynność tarczycy,hashimoto,hiperprolaktynemia, io, endometrioza do kompletu🥴
    01.2021-laparoskopia
    10.2021 laparotomia z wycięciem jajowodów
    10transferów za nami ..
    1 poronienie w 8tc
    1cp
    W końcu Zmiana kliniki!
    Cdn...
    „Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe.”
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 22 listopada 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    Ja dopiero w czwartek :D
    👏🤞

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 22 listopada 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuska09 wrote:
    Ja mam jutro transfer o ile prog mi podskoczył bo w sobotę był niski... A muszę jechać rano zrobić badanie i czekać...
    A daleko masz do łodzi? O której planowany transfer? Trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze i progesteron podskoczył 💕

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
‹‹ 741 742 743 744 745 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ