X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 9 marca 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Damy radę jakoś ja wracam we wtorek do pracy :) Odstawiałam leki i czekam na miesiączkę ile dni po nieudanym transferze i odstawieniu leków dostalyscie krwawień
    Ja tak jak zawsze wg planu... nie patrzyłam nigdy na dni, nie liczyłam...

    Krakowska lubi tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 9 marca 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    Ale ceny wizyt rosną.. pamietam jak koło 3 lat temu płaciłam 150 zł, powiem szczerze ze teraz już gdy nie chce starac się o malucha chyba muszę zmienić lekarza choć uwielbiam dr K to cena jak za zwykła wizytę naprawdę jest ogromna.
    Jak na zwykłą cytologię, to chyba watro iść na NFZ... ja też bym nie chodziła, gdyby nie starania... a tak jesteśmy niewolnicami :( Bez tego nie mamy szans...

    Starajacasie91 lubi tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 9 marca 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Tosiek u mnie dziś 46dc.
    W 30dc miałam skurcze plus ból głowy, zero plamień, bo notuje w aplikacji.
    A dziś pęcherzyk 20 mm. :O
    Wg mnie to wina dużego stresu, którego doświadczam. od zawsze tak mi działał na okres, plus dodatkowo może jedzenie z niskim IG, sama nie wiem.

    Ja zaczynałam od wizyt za 200 zł .miałam do czynienia z gin na NFZ. jeden na śmiesznym starym monitorku mi wmawiał, że mam PCOS haha ;)

    zDmVp2.png
  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    @Tosiek u mnie dziś 46dc.
    W 30dc miałam skurcze plus ból głowy, zero plamień, bo notuje w aplikacji.
    A dziś pęcherzyk 20 mm. :O
    Wg mnie to wina dużego stresu, którego doświadczam. od zawsze tak mi działał na okres, plus dodatkowo może jedzenie z niskim IG, sama nie wiem.

    Ja zaczynałam od wizyt za 200 zł .miałam do czynienia z gin na NFZ. jeden na śmiesznym starym monitorku mi wmawiał, że mam PCOS haha ;)

    A nie dał Ci leków na wywołanie @??
    Mi kiedyś zrobiło się podobnie, pecherzyki się zatrzymały, potem ruszyły, koniec końców z stymulacji nic nie wyszło, a okresu jak nie było to prawie 50 dni. Poszłam na wizytę do K i dał mi leki na wywołanie, ale w efekcie przyszła sama za dwa dni.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, zdurniałam doszczętnie.
    na papierze teraz krew :O
    dodatkowo brzuch zaczyna pobolewać jak na okres. wtf.
    dr mówił, że endometrium jak w 1 fazie cyklu. 1 pęcherzyk 20 mm był widoczny.
    nie kumam już nic. poczekam na rozwój sytuacji do wieczora i napiszę maila.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2021, 17:27

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    A nie dał Ci leków na wywołanie @??
    Mi kiedyś zrobiło się podobnie, pecherzyki się zatrzymały, potem ruszyły, koniec końców z stymulacji nic nie wyszło, a okresu jak nie było to prawie 50 dni. Poszłam na wizytę do K i dał mi leki na wywołanie, ale w efekcie przyszła sama za dwa dni.

    @Śnieżka dostałam ovitrelle z racji na podgląd na USG.
    ale go nie wezmę, stówka wydana, zostanie do punkcji.
    wszystko wskazuje na to, że okres nadjechał, ale jakim cudem? zdurniałam jak baran :D
    jak któraś zacna koleżanka może pomóc mi to wyjaśnić, to podziękuje :D

    zDmVp2.png
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    dziewczyny, zdurniałam doszczętnie.
    na papierze teraz krew :O
    dodatkowo brzuch zaczyna pobolewać jak na okres. wtf.
    dr mówił, że endometrium jak w 1 fazie cyklu. nie kumam już nic. poczekam na rozwój sytuacji do wieczora i napiszę maila.

    Może przez USG, coś tam ruszył... sama nie wiem...
    ale dziwne, że jest pęcherzyk 20mm czyli połowa cyklu, a wg endometrium 1 faza?
    A już zrobiłaś zastrzyk? Czy dopiero wieczorem zrobisz?

    Ps... to będziemy marudzić razem... bo ja też mam huśtawki emocjonalne...

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    Może przez USG, coś tam ruszył... sama nie wiem...
    ale dziwne, że jest pęcherzyk 20mm czyli połowa cyklu, a wg endometrium 1 faza?
    A już zrobiłaś zastrzyk? Czy dopiero wieczorem zrobisz?

    Ps... to będziemy marudzić razem... bo ja też mam huśtawki emocjonalne...

    napisze maila wieczorem, poczekam na rozwój akcji. dam wam znać. poproszę o objaśnienie, bo nie kumam bazy.btw, od rana jestem zakręcona ( jak przed okresem ), a wczoraj mogłam robić za płaczkę :P
    nie robiłam zastrzyku.
    już obliczyłam wizytę bo pan Scratching oczekuję, ale widzę, że będę przesuwać znowu. oszaleć idzie.

    zDmVp2.png
  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 9 marca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    Jak na zwykłą cytologię, to chyba watro iść na NFZ... ja też bym nie chodziła, gdyby nie starania... a tak jesteśmy niewolnicami :( Bez tego nie mamy szans...

    To straszne ze nie dość ze leki, punkcją, transfer wszystko tyle kosztuje i wizyty zamiast kosztować 150/170 jak kiedyś to teraz 230 skad te ceny mało który lekarz za zwykła wizytę ginekologiczna bierze 230 zł, dobrze ze chociaż kolejne usg w cyklu będziecie mailu pewnie tańsze jak to kiedyś było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2021, 19:00

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 10 marca 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    To straszne ze nie dość ze leki, punkcją, transfer wszystko tyle kosztuje i wizyty zamiast kosztować 150/170 jak kiedyś to teraz 230 skad te ceny mało który lekarz za zwykła wizytę ginekologiczna bierze 230 zł, dobrze ze chociaż kolejne usg w cyklu będziecie mailu pewnie tańsze jak to kiedyś było.

    ale to chyba wszystko podrożało, zerknę potem.
    wcześniej wizyta była za 200 zł, a usg w monitoringu cyklu chyba 150-170zł?

    ps. u mnie okres się rozkręcił. :) w sumie lepiej, że sam z siebie. za ok 20 dni na scratching idę. w ubiegłym roku, po tym scratchingu, dostałam okres wcześniej. ;) także jeszcze muszę chwilę cierpliwie poczekać :P


    ps2. dr odpisał, mam zaburzenie cyklu, cykl bez owulacji, niski prog, stąd endo jak w 1 fazie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 10:31

    zDmVp2.png
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 10 marca 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś o 5 dostałam@ boli strasznie ale jakoś przeżyje:) teraz miesiąc odpoczynku od leków wizyt☺️

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja też dziś o 5 dostałam@ boli strasznie ale jakoś przeżyje:) teraz miesiąc odpoczynku od leków wizyt☺️

    czyli za miesiąc kolejna próba? :)

    zDmVp2.png
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 10 marca 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    czyli za miesiąc kolejna próba? :)
    Nie mam kasy na kolejne próby... Za miesiąc naturalnie próbujemy z accofilem i intralipid

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 10 marca 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Nie mam kasy na kolejne próby... Za miesiąc naturalnie próbujemy z accofilem i intralipid

    przepraszam :(
    z accofilem to trzeba uważać i badać morfologię.
    czy Intralipid można brać dłużej niż do 1 cyklu?

    zDmVp2.png
  • Moniiak Przyjaciółka
    Postów: 103 63

    Wysłany: 10 marca 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂 widzę że sporo Was tu jest z Salve. Niestety nie dam rady przeczytać waszych wcześniejszych opowieści, ale może są tu jakieś , którym się udało zajść w ciążę po leczeniu w tej klinice. U mnie za niedługo będzie około rok czasu jak jestem tam pacjentką..
    Może powiecie po krotce jak to jest u Was ?

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    n59y9jcgmc6pw58e.png
  • Babeczka Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od dzisiaj stymulacja ! Covid negatywny ufff. :D

    Powiedzcie mi proszę jak to wygląda jeśli chodzi o czas po transferze. Czy lekarz daje zwolnienie ?
    Jeżeli tak to na jaki okres czasu ? Zastanawiam się czy lepiej się oszczędzać i zostać kilka dni w domu, czy jednak lepiej zająć głowę i od razu wracać do pracy ? Jak Wy to robicie ? :)

    A ile razy robiłyście wymaz na covid ? Przed rozpoczęciem stymulacji miałam robić test kasetkowy z krwi. Zastanawiam się czy przed punkcją i przed transferem też mnie to czeka ? i czy to też będzie ten kasetkowy czy jednak ten za 300 zł :(

    A co do cen to nie znałam wcześniejszych kwot ale jesteśmy załamani ile w Salve wszystko kosztuje !
    Dużo badań robiliśmy za darmo w Matce Polce w Poradni Niepłodności, więc sporo udało nam się jak widzę zaoszczędzić !

    jaina_proudmoore, Tosiek, I am waiting for a miracle lubią tę wiadomość

  • Babeczka Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    Heeej 😉Nie zakładaj że się nie uda za pierwszym razem. Jeśli uzyskasz zarodki to musisz wierzyć w każdego z nich. Oczywiście dla niektórych posiadanie planu B z tylu głowy daje komfort psychiczny i siłę do działania, szybkiego podniesienia się po nieudanej próbie. Ale już dostrzegam że wybiegłaś dla bezpieczeństwa w przyszłość co... gdyby.. 🙂
    Nie panikuj, pytaj o wszystko lekarza, nie wstydź się... pamiętaj o lekach, o godzinach zażywania to dość istotne przy punkcji. Ja stymulację wspominam najlepiej, szybko, bez problemu, wiele nie czytałam i może dobrze. Okres szybko przyszedł bez komplikacji. Szczerze to wolałam być na stymulacji niż na lekach do transferu. Jakaś taka rozkoszna byłam 🤗
    A covid 🤔 jak się mniej więcej pilnujesz to się nie ma czym przejmować.
    Więc trzymam kciuki za owocną i bezproblemową punkcję 🙂 a potem za udany transfer 💚💚

    Edit: Po punkcji zapytaj ile pobrali komórek, ile jest dojrzałych, choć z reguły p M mówi co i jak.
    Dziękuję Ci bardzo za dużo informacji ! Ja to niestety trochę panikara jestem... więc z góry zakładam, że może się nie udać :( może faktycznie jest mi łatwiej się pogodzić z sytuacją, gdy coś nie wyjdzie... w końcu tyle razy człowiek już się zawiódł :( Ale staram się z tym walczyć i podchodzić pozytywnie !

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiak wrote:
    Hej dziewczyny 🙂 widzę że sporo Was tu jest z Salve. Niestety nie dam rady przeczytać waszych wcześniejszych opowieści, ale może są tu jakieś , którym się udało zajść w ciążę po leczeniu w tej klinice. U mnie za niedługo będzie około rok czasu jak jestem tam pacjentką..
    Może powiecie po krotce jak to jest u Was ?

    ja jestem pacjentką od lipca 2019 roku, po drodze badania, leczenie niedoczynności- normowanie TSH, potem Covid- pandemia , potem torbiel, a 1 IVF w czerwcu 2020.
    W wakacje badania immunilogiczne, teraz czekam na 2 IVF z dofinansowaniem.

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babeczka wrote:
    Dziewczyny, od dzisiaj stymulacja ! Covid negatywny ufff. :D

    Powiedzcie mi proszę jak to wygląda jeśli chodzi o czas po transferze. Czy lekarz daje zwolnienie ?
    Jeżeli tak to na jaki okres czasu ? Zastanawiam się czy lepiej się oszczędzać i zostać kilka dni w domu, czy jednak lepiej zająć głowę i od razu wracać do pracy ? Jak Wy to robicie ? :)

    A ile razy robiłyście wymaz na covid ? Przed rozpoczęciem stymulacji miałam robić test kasetkowy z krwi. Zastanawiam się czy przed punkcją i przed transferem też mnie to czeka ? i czy to też będzie ten kasetkowy czy jednak ten za 300 zł :(

    A co do cen to nie znałam wcześniejszych kwot ale jesteśmy załamani ile w Salve wszystko kosztuje !
    Dużo badań robiliśmy za darmo w Matce Polce w Poradni Niepłodności, więc sporo udało nam się jak widzę zaoszczędzić !

    w Salve chyba niechętnie dają zwolnienia po transferze, ale poprawcie mnie. po punkcji nie chcą dawać, jedynie na jeden dzionek ;) w przypadku pozytywnej bety chyba można liczyć na L4, zależnie od wykonywanej pracy.
    Z wymazem na Covid przed .. to już lekko zgłupiałam, ale chyba jest wymaz przed punkcją.
    Ten test kasetkowy z krwi to ile kosztował, 80 zł?

    zDmVp2.png
  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 660 613

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 19:58

‹‹ 848 849 850 851 852 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ