X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    A jeszcze dziewczyny z okolic Krosna, czy jakies tu sa? Bo tam robimy badanie nasienia.. co sadzicie o Sensimedzie? Z wynikami jest sens tam isc czy lepiej od razu do Parens? W Sensimedzie jest opcja in vitro czy tam tylko diagnostyka i leczenie nieplodnosci?


    Hej:) też robiliśmy badania w Sensimedzie jednak z wynikami udaliśmy się najpierw do urologa do Rzeszowa. Planujemy iść do Parens w najbliższych mscach ale najpierw umówiłam się prywatnie do Homy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 14:49

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 29 marca 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :* Niestety 2 iui nieudana:(

    Ferdek lubi tę wiadomość

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 29 marca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena1991 wrote:
    Witajcie dziewczyny :* Niestety 2 iui nieudana:(
    Marzena bardzo mi przykro :( Co teraz planujecie?

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 29 marca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po niedzieli ide na wizyte i zobaczymy co dr powie ale chyba juz nie będe podchodzić do iui szkoda kasy... chyba zaczniemy o in vitro myśleć?

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 29 marca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Może policzyli mu dodatkowo opłatę za wizytę? :D
    Dlaczego nie pytacie o takie rzeczy od razu przy płaceniu? Ja zawsze się "czepiam".
    Mnie tam nie bylo. Moj jak wrocil to tylko powiedzial 'mowilas ze 130zl kosztuje a nie 170'. Dlatego sie zdziwilam i sprawdzilam cennik na necie. Moze faktycznie za wizyte, czort w to :D waxne ze zrobil. Tylko tez oczywiscie nie podal maila zeby wyniki wczesniej dostac tylko dopiero na wizycie 11 kwietnia. Mialam dzwonic i poprosic by wyslali ale chyba bede sobie zyla spokojnie az do wizyty :)

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 29 marca 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    Hej:) też robiliśmy badania w Sensimedzie jednak z wynikami udaliśmy się najpierw do urologa do Rzeszowa. Planujemy iść do Parens w najbliższych mscach ale najpierw umówiłam się prywatnie do Homy.
    A jak wyszly wyniki i co zalecil urolog? Kiedy wizyta u Homy?

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    BezchmurneNiebo czyli wszystko ok w tej profamilii? :) Tego samego dnia się wychodzi?

    Niestety nie wychodzi się tego samego dnia. Ja moglam wyjść aczkolwiek było by to wyjście bardziej na własne zadanie wiec zostałam na noc. L4 miałam 3 tyg plus tydzień urlopu

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    Mnie tam nie bylo. Moj jak wrocil to tylko powiedzial 'mowilas ze 130zl kosztuje a nie 170'. Dlatego sie zdziwilam i sprawdzilam cennik na necie. Moze faktycznie za wizyte, czort w to :D waxne ze zrobil. Tylko tez oczywiscie nie podal maila zeby wyniki wczesniej dostac tylko dopiero na wizycie 11 kwietnia. Mialam dzwonic i poprosic by wyslali ale chyba bede sobie zyla spokojnie az do wizyty :)
    Kochana może zrobili mu dodatkowo posiew bo np ma wysokie leukocuty ? U mojego męża wyszedł wysoki poziom i dzwonili do nas czy robić dodatkowe badanie co kosztowało 40zl i czekało się około 5 dni na wynik. Ale robił na placu wolnosci

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Kochana może zrobili mu dodatkowo posiew bo np ma wysokie leukocuty ? U mojego męża wyszedł wysoki poziom i dzwonili do nas czy robić dodatkowe badanie co kosztowało 40zl i czekało się około 5 dni na wynik. Ale robił na placu wolnosci
    Byloby super gdyby posiew tez byl :-) im wiecej badan tym lepiej hehe :-)
    A wlasnie dziewczyny, zastanawia mnie czy jak np wyniki nasienia dalej wyjda zle to czy bedzie np konieczna kuracja profertilem czy czymkolwiek innym przez 3 miesiace czy od razu wystawi kawe na lawe ze in vitro czy iui, jak bylo u Was?

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 29 marca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    Byloby super gdyby posiew tez byl :-) im wiecej badan tym lepiej hehe :-)
    A wlasnie dziewczyny, zastanawia mnie czy jak np wyniki nasienia dalej wyjda zle to czy bedzie np konieczna kuracja profertilem czy czymkolwiek innym przez 3 miesiace czy od razu wystawi kawe na lawe ze in vitro czy iui, jak bylo u Was?

    U mnie mąż akurat miał bardzo dobre wyniki jedynie miał podwyższone leukocuty w tym posiewie i mieliśmy obydsoje antybiotyki

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena1991 wrote:
    po niedzieli ide na wizyte i zobaczymy co dr powie ale chyba juz nie będe podchodzić do iui szkoda kasy... chyba zaczniemy o in vitro myśleć?

    Marzena przykro mi :( kurcze jednak rzadko się zdarza usłyszeć że IUI się powiodło. A u Was jest problem męski?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 30 marca 2017, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Niestety nie wychodzi się tego samego dnia. Ja moglam wyjść aczkolwiek było by to wyjście bardziej na własne zadanie wiec zostałam na noc. L4 miałam 3 tyg plus tydzień urlopu


    Jestem już po i przeżyłam ;) Wypuścili mnie od razu do domu, ale ja miałam tylko diagnostyczną. Jutro idę po wypis i będę pytać lekarki co wyszło, bo była po zabiegu u mnie ale jeszcze otumaniona byłam i nic nie pamiętam.

  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Skąd pomysł na meila? Oni wyników semonogramu nie wydają meilowo tylko osobiście za okazaniem dowodu osobistego. Nawet jak osobno mąż Cię nie upoważnił do odebrania wyników to Ci nie wydadzą.

    Jeśli zrobili posiew to wyniki będą dostępne przez internet jak macie kartę Diagnostyki.
    Aaaa! Pomysł stąd, że w Sensimedzie w Krośnie wyniki seminogramu dostaliśmy na maila :-)

    annana88 lubi tę wiadomość

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Jestem już po i przeżyłam ;) Wypuścili mnie od razu do domu, ale ja miałam tylko diagnostyczną. Jutro idę po wypis i będę pytać lekarki co wyszło, bo była po zabiegu u mnie ale jeszcze otumaniona byłam i nic nie pamiętam.

    Miałaś laparoskopie diagnostyczna? I wyszłas w 5ym samym dniu ? Gdzie i kto Ci robił?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 31 marca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    Mnie tam nie bylo. Moj jak wrocil to tylko powiedzial 'mowilas ze 130zl kosztuje a nie 170'. Dlatego sie zdziwilam i sprawdzilam cennik na necie. Moze faktycznie za wizyte, czort w to :D waxne ze zrobil. Tylko tez oczywiscie nie podal maila zeby wyniki wczesniej dostac tylko dopiero na wizycie 11 kwietnia. Mialam dzwonic i poprosic by wyslali ale chyba bede sobie zyla spokojnie az do wizyty :)

    Byliśmy dziś z mężem w Parens. Mąż zapłacił za badanie 130zł. Wyniki do odbioru osobistego lub za upoważnieniem.

    Wyniki mają być za 5 dni roboczych. Wiecie może czy zdarza się że bywają szybciej?

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Liliaaanka Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Czytam Was od jakiegoś czasu tj od dnia mojej trzeciej IUI. Ponieważ był to już 3 raz w ogole nie wierzyłam w jej powodzenie i myslalm już o dalszych krokach a nawet o pogodzeniu się z tą ciężką myślą.
    A tu niespodzianka- ciąża. Szok niedowierzanie.
    Piszę wam o tym bo ja też myślałam ze nigdy mnie to nie spotka, nie porzucajcie nadzieji. Ja ciągle w to nie wierzę,nie pozwalam sobie się cieszyć bo się boję że coś się stanie. Jedynym moim innym objawem po tej IUi był jakiś dziwny lęk wewnętrzny.

    Tym razem był inny lek - aromek i więcej luteiny pozniej. W dZień iui Pani dr zaleciła odpoczynek a drugiego dnia jakąś aktywność fizyczną. Czytałam jakieś fora co jeść ale już nie piamuetam do czego się zastosowalam.

    Poza tym pierwszy raz się pomodliłam (i to tak na ostro )pisze o tym bo sobie obieclam ze jak zadziała to się przyznam a nie jestem zbyt religijna. Mam za to religijna znajoma która wrzucała cały czas jakieś wyznania dziewczyn które odmawialy konkretna modlitwę i się udało.
    Bardzo życzę powodzenia Wam wszystkim.

    Janess, annana88 lubią tę wiadomość

  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliaaanka wrote:
    Witam,
    Czytam Was od jakiegoś czasu tj od dnia mojej trzeciej IUI. Ponieważ był to już 3 raz w ogole nie wierzyłam w jej powodzenie i myslalm już o dalszych krokach a nawet o pogodzeniu się z tą ciężką myślą.
    A tu niespodzianka- ciąża. Szok niedowierzanie.
    Piszę wam o tym bo ja też myślałam ze nigdy mnie to nie spotka, nie porzucajcie nadzieji. Ja ciągle w to nie wierzę,nie pozwalam sobie się cieszyć bo się boję że coś się stanie. Jedynym moim innym objawem po tej IUi był jakiś dziwny lęk wewnętrzny.

    Tym razem był inny lek - aromek i więcej luteiny pozniej. W dZień iui Pani dr zaleciła odpoczynek a drugiego dnia jakąś aktywność fizyczną. Czytałam jakieś fora co jeść ale już nie piamuetam do czego się zastosowalam.

    Poza tym pierwszy raz się pomodliłam (i to tak na ostro )pisze o tym bo sobie obieclam ze jak zadziała to się przyznam a nie jestem zbyt religijna. Mam za to religijna znajoma która wrzucała cały czas jakieś wyznania dziewczyn które odmawialy konkretna modlitwę i się udało.
    Bardzo życzę powodzenia Wam wszystkim.

    Witaj, gratuluję wam bardzoooo :)
    ale mam też kilka pytań gdzie pochodziłas do IUI?
    Jaki lekarz cie prowadzi?
    I czy mieliście zdiagnozowane dlaczego nie udaje wam się zajść w ciążę? np czynnik męski czy kobiece coś może?

    daktylek lubi tę wiadomość

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • Liliaaanka Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas problemem był raczej tylko czynnik męski.
    IUI w parens rzeszów. Dr Homa.
    Natomiast jeśli chozi o konultacje męskie Pani dr wysłała nas aż do Warszawy do kliniki novum.byliśmy jeden raz. Dlatego ją w zasadzie cenie ze powiedziała wprost ze tutaj przydałby się dobry specjalista od spraw męskich.
    Oczywiście nie wysyłam wszystkich na konsultacje tak daleko. Myślę ze Pani dr wie kiedy da radę a kiedy potrzeba coś więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 08:54

  • Liliaaanka Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam wam napisać jeszcze być może o takich drobnych rzeczach które przeczytałam na amerykańskich stronach. Doszłam tam przez raport na stronie dobrzebozdrowo. blogspot.
    No więc amerykańscy naukowcy udowodnili... :) że bardzo ważne jest nawodnienia organizmu w okresie starań tak samo jak podwyższenie ilości białka oraz spożywanie zdrowych tłuszczów omega ale naturalnych nie suplementów tzn. Oleje awokado itp.
    Poza tym dzień po transferze trochę świeżego ananasa :)

  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliaaanka wrote:
    U nas problemem był raczej tylko czynnik męski.
    IUI w parens rzeszów. Dr Homa.
    Natomiast jeśli chozi o konultacje męskie Pani dr wysłała nas aż do Warszawy do kliniki novum.byliśmy jeden raz. Dlatego ją w zasadzie cenie ze powiedziała wprost ze tutaj przydałby się dobry specjalista od spraw męskich.
    Oczywiście nie wysyłam wszystkich na konsultacje tak daleko. Myślę ze Pani dr wie kiedy da radę a kiedy potrzeba coś więcej.
    A jakie wyniki mial Twoj maz?

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ