X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 27 lipca 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    A czemu wzięłaś jeden? Miałaś zalecone 2 ?
    Wizytę miałam o 23 i jeździłam po aptekach całodobowych gdzie dostałam tylko 1 :(

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1468 802

    Wysłany: 27 lipca 2021, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że mogłaś wziąć na drugi dzień, a ginekolog sam powinien Ci to powiedzieć, co w takim wypadku zrobić...

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 27 lipca 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Wydaje mi się, że mogłaś wziąć na drugi dzień, a ginekolog sam powinien Ci to powiedzieć, co w takim wypadku zrobić...
    Pisałam sms do niego ale nic nie odpisał.. dla mnie dziwne jest to że miałam pęcherze w zeszła środę 21 i 19mm a wczoraj 15 i 40mn. Ten jeden mam wrażenie że peknal. Przecież sam się nie skurczył..

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    facebook wrote:
    Pisałam sms do niego ale nic nie odpisał.. dla mnie dziwne jest to że miałam pęcherze w zeszła środę 21 i 19mm a wczoraj 15 i 40mn. Ten jeden mam wrażenie że peknal. Przecież sam się nie skurczył..




    Czasami tak się zdarza że się kurczy starzejąc się.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Pola Jar Znajoma
    Postów: 30 20

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, powiedzcie mi proszę czy miałyście taka sytuację, że około 3 czy 4 dni po zastrzyku ovitrelle powiększył się Wam obwód brzucha?

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Dziewczyny 13dpo 23 dc zrobiłam test i niestety ale negatywny, nawet drugiego bladego cienia nie widać :-( czyli czekam na kolejny cykl...

    Może jeszcze nic straconego, dopóki nie ma @ to jest nadzieja :)

    Helcia, Pola Jar lubią tę wiadomość

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    facebook wrote:
    Pisałam sms do niego ale nic nie odpisał.. dla mnie dziwne jest to że miałam pęcherze w zeszła środę 21 i 19mm a wczoraj 15 i 40mn. Ten jeden mam wrażenie że peknal. Przecież sam się nie skurczył..

    Gdyby pękł to nie byłoby go już widać. Ja miałam owulację we czwartek rano, w tym samym dniu byłam na monitoringu i było tylko sporo płynu w zatoce douglasa a po pęcherzyku ani śladu. A ten który nie pękł dalej był widoczny

    Agusia94 lubi tę wiadomość

  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Gdyby pękł to nie byłoby go już widać. Ja miałam owulację we czwartek rano, w tym samym dniu byłam na monitoringu i było tylko sporo płynu w zatoce douglasa a po pęcherzyku ani śladu. A ten który nie pękł dalej był widoczny


    Pójdę jeszcze dziś do innego żeby potwierdzić to co tamten powiedział. U mnie po owu zazwyczaj widać pecherzyki ale nie są one bóg wie jak zniekształcone. Po prostu są okrągłe

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Dziewczyny 13dpo 23 dc zrobiłam test i niestety ale negatywny, nawet drugiego bladego cienia nie widać :-( czyli czekam na kolejny cykl...

    A swoją drogą Helcia jeśli się nie uda w tym cyklu to na Twoim miejscu zaciągnęłabym męża na badanie nasienia. Jeśli u Ciebie występują owulacje, to może u Niego jest problem? Wtedy wystarczą jakieś suplementy i już szansa będzie większa. Mój narzeczony miał 20% ruchliwości i w ciągu niecałych 2 miesięcy wzrosła do 40% przy suplementacji. Naprawdę bardzo się dziwię, że słysząc ile się staracie nie zlecił badania nasienia. Nam kazał zrobić po 1 nieudanej próbie

    Helcia lubi tę wiadomość

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1468 802

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A swoją drogą Helcia jeśli się nie uda w tym cyklu to na Twoim miejscu zaciągnęłabym męża na badanie nasienia. Jeśli u Ciebie występują owulacje, to może u Niego jest problem? Wtedy wystarczą jakieś suplementy i już szansa będzie większa. Mój narzeczony miał 20% ruchliwości i w ciągu niecałych 2 miesięcy wzrosła do 40% przy suplementacji. Naprawdę bardzo się dziwię, że słysząc ile się staracie nie zlecił badania nasienia. Nam kazał zrobić po 1 nieudanej próbie

    Spróbuję namówić męża w sierpniu, wtedy ma mieć urlop. W tamtym roku przy clo gin coś mówił, że jak się nie uda to badanie nasienia, ale później przestałam chodzić, a teraz na pierwszej wizycie nic nie mówił póki co. Zobaczymy co powie, mam iść do niego w 10dc.

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobitki 🥰
    Miałam dzisiaj wizytę u lekarza z usg I oczywiście sprawdziliśmy te wyniki papaa. Wszystko jest dobrze. Te niższe wyniki wolnej bety mogą takie być. Widziałam swoją dzidzię podskakiwała rośnie jak na drożdżach I w dalszym ciągu jest dziewczynką 🥰🥰 kończę 16 tydzień to nie wiem czy tam między nóżkami coś jeszcze urosnie 🥰 w każdym bądź razie powiem wam że kiedyś zanim zaszłam w ciążę ciągle myślałam i chciałam mieć synka bo stwierdziłam jak to dziewczynka takie łyse male w sukience 🤣🤣 jak zaszłam w ciążę nr 1 i okazało się że miała być dziewczynka całkiem zmieniłam nastawienie i teraz w tej ciąży bardzo ucieszyłam się jak lekarz powiedział że na 90% będzie córcia. Zmieniła termin narodzin ❣

    Mujer, Szpacza223, Pola Jar, Helcia, Ves, Domma lubią tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Witajcie kobitki 🥰
    Miałam dzisiaj wizytę u lekarza z usg I oczywiście sprawdziliśmy te wyniki papaa. Wszystko jest dobrze. Te niższe wyniki wolnej bety mogą takie być. Widziałam swoją dzidzię podskakiwała rośnie jak na drożdżach I w dalszym ciągu jest dziewczynką 🥰🥰 kończę 16 tydzień to nie wiem czy tam między nóżkami coś jeszcze urosnie 🥰 w każdym bądź razie powiem wam że kiedyś zanim zaszłam w ciążę ciągle myślałam i chciałam mieć synka bo stwierdziłam jak to dziewczynka takie łyse male w sukience 🤣🤣 jak zaszłam w ciążę nr 1 i okazało się że miała być dziewczynka całkiem zmieniłam nastawienie i teraz w tej ciąży bardzo ucieszyłam się jak lekarz powiedział że na 90% będzie córcia. Zmieniła termin narodzin ❣

    Super 😍 kamień z serca! Najważniejsze że zdrowa ☺️ teraz już oby bez stresu do porodu 😁

    Agusia94, Pola Jar lubią tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Super 😍 kamień z serca! Najważniejsze że zdrowa ☺️ teraz już oby bez stresu do porodu 😁




    Chyba już tak 🥰 już chyba nawet nie będę się bała komuś pochwalić 😁 bo w końcu prawie że nikt nie wie.

    Szpacza223 lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Spróbuję namówić męża w sierpniu, wtedy ma mieć urlop. W tamtym roku przy clo gin coś mówił, że jak się nie uda to badanie nasienia, ale później przestałam chodzić, a teraz na pierwszej wizycie nic nie mówił póki co. Zobaczymy co powie, mam iść do niego w 10dc.




    Mąż się opiera? Takie badanie można zrobić rano i trwa z 15 minut. Pewnie dla faceta nie jest to komfortowe ale przecież warto to zrobić. Szkoda że lekarz nic o tym nie wspomina. Nie zawsze problem leży po naszej stronie.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Spróbuję namówić męża w sierpniu, wtedy ma mieć urlop. W tamtym roku przy clo gin coś mówił, że jak się nie uda to badanie nasienia, ale później przestałam chodzić, a teraz na pierwszej wizycie nic nie mówił póki co. Zobaczymy co powie, mam iść do niego w 10dc.
    Helcia koniecznie ! U mnie lekarz bez sono hsg i badań nasienia w ogóle nie chciał zacząć stymulacji. Badania mówią że w 50 procentach wina leży po stronie mężczyzn i 50 procent u kobiet tylko tak się utarło że to kobiety mają problemy.
    Mujer a jakie to suple dla mężczyzn ? Mój niby wyniki ma bardzo dobre ale ja w nie też tak wierzę i nie bo się czasem boje ze jednego dnia są dobre innego mogą być złe a że chce zmaksymalizować szansę to może bym coś mu kupiła. Ja dzisiaj 1 dzień letrozol :) zdecydowaliśmy z mężem że próbujemy raz jeszcze i jak coś we wrześniu zrobimy przerwę bo to będzie już 4 stymulacja zostaną nam tylko dwie... Swoją drogą wiecie dlaczego tylko 6 razy można się stymulować ? Szczególnie że jak to nie pomoże to chyba następny krok to gonadotropiny co też jest stymulacja tylko w zasadzie jeszcze silniejsza hmm...

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Helcia koniecznie ! U mnie lekarz bez sono hsg i badań nasienia w ogóle nie chciał zacząć stymulacji. Badania mówią że w 50 procentach wina leży po stronie mężczyzn i 50 procent u kobiet tylko tak się utarło że to kobiety mają problemy.
    Mujer a jakie to suple dla mężczyzn ? Mój niby wyniki ma bardzo dobre ale ja w nie też tak wierzę i nie bo się czasem boje ze jednego dnia są dobre innego mogą być złe a że chce zmaksymalizować szansę to może bym coś mu kupiła. Ja dzisiaj 1 dzień letrozol :) zdecydowaliśmy z mężem że próbujemy raz jeszcze i jak coś we wrześniu zrobimy przerwę bo to będzie już 4 stymulacja zostaną nam tylko dwie... Swoją drogą wiecie dlaczego tylko 6 razy można się stymulować ? Szczególnie że jak to nie pomoże to chyba następny krok to gonadotropiny co też jest stymulacja tylko w zasadzie jeszcze silniejsza hmm...



    U mnie też lekarz nie chciał zacząć leczenia bez badań partnera. Powiedział że nie będzie mnie w ciemno truł.

    Kochana słyszałam że tylko 6 razy można się stymulować ale clostybegyt a letrazolem to można więcej tak lekarz mi powiedział. Ale też mi mówił że jak nie będzie po 3 razach
    rezultatu to będziemy musieli zmienić taktykę. Może organizm się uodparnia. kiedyś też słyszałam że stymulacje źle wpływają na komórki jajowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 12:52

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 27 lipca 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej coś na pewno w tym jest. Jedyny plus że moje amh to 16.5 (stan na marzec) wiec mam jeszcze tego trochę i przynajmniej tym się nie martwię. Ja clo w ogóle nie miałam bo mój lekarz stwierdził że to zbyt zaawansowane pcos i clo będzie za słabe plus ponoć upośledza Endo które u mnie też nie jest jakieś spektakularne zawsze.
    No nic zobaczę co mi powie następnym razem dzisiaj 3 DC wiec umowie się na następny tydzień wtorek-sroda i znów historia się powtorzy po zastrzyku wakacje wiec cieszę się bo znów głowa będzie zajęta i nie będę musiała codziennie o testowaniu.

    Helcia niestety mogło się nie udać chociaż różne dzieją się cuda. Ja wczoraj miałam trochę kiepski nastrój ale mój mąż mnie słusznie w zasadzie pocieszył bo od stycznia d kwietnia chodziłam na monitoringi na własną rękę i nigdy nie miałam nawet pęcherzyka dominującego mimo ziół ojca sroki inozytolu wtedy jeszcze brałam metformine bo myślałam że coś pomoże wiec trzeba się cieszyć że w ogóle przynajmniej mam te owulację w końcu a dopiero to było najważniejsze żeby w ogóle się udało. Jak to szybko się zmieniają priorytety i zapomina się o tym co było dopiero. Także trzeba szukać pozytywów żeby nie zwariować. Polecam też podcasty akademii płodności i nie chodzi mi tu o dietę a właśnie wypowiadali się tam też mężowie jak oni przechodzili starania może łatwiej będzie zrozumieć własnych mężów.
    Ja przy moim staram się nie załamywać bo prawda jest taka że on po każdym cyklu jest tak samo smutny jak ja wiec tez potrzebuje wsparcia a udaje że jest okej i pociesza tylko mnie a przecież to dotyczy nas obojga więc staram się też mówić że nam się uda a nie płakać że nigdy nie będę mamą bo tak samo jak ja chcę być mamą on chce być tatą.

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 27 lipca 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola Jar wrote:
    Hej dziewczyny, powiedzcie mi proszę czy miałyście taka sytuację, że około 3 czy 4 dni po zastrzyku ovitrelle powiększył się Wam obwód brzucha?
    Ja nie zauważyłam ale no nie mierzyłam też

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1468 802

    Wysłany: 27 lipca 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia, Szpaczka kiedyś mu wspomniałam, ale nie był zbyt entuzjastyczny. Może teraz jak zaczęliśmy się starać z pomocą medyczną to i on zrobi badania. Będę go namawiała.

    Agusia- gratuluję! :)

    Agusia94 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 27 lipca 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Agusia, Szpaczka kiedyś mu wspomniałam, ale nie był zbyt entuzjastyczny. Może teraz jak zaczęliśmy się starać z pomocą medyczną to i on zrobi badania. Będę go namawiała.

    Agusia- gratuluję! :)
    No mój też nie tryskał entuzjazmem ale powiedziałam mu że ja chodzę do gina ciągle co nie jest komfortowe plus nie wspomnę o drożności która bolała mnie tak cholernie że myślałam że oszaleje a on ma do zrobienia jedna jedyna rzecz i to raz. U nas była to ta kwestia że uważał wtedy że nie ma problemu bo zaczęliśmy dopiero starania a ja już wymyśliłam tysiące badań ale właśnie dzięki forum i wielu artykułom wiedziałam że mam problem bo jak bez owu w ogóle zajść w ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 13:36

    Agusia94, Helcia, Gosia24 lubią tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
‹‹ 998 999 1000 1001 1002 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ