X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 15 listopada 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGUSIA a powiedz mi w szczesliwym cyklu z tym cialkiem zoltym to bylas przed terminem miesiaczki? Prawda? A u ciebie raczej regularnie? Czy w drugą stronę? Jak narazie u mnie cisza :) pobolewa mnie brzuch albo sobie wkręcam 🤣no ale tez na boleści nie ma co patrzec bo różnie to bywa, poprzedniej ciąży tez bolał więc po objawach nie ma co 🙆‍♀️😃

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka Magda wrote:
    Monitoring w piątek rano, zastrzyk wieczorem zalecone przez lekarza. Ale mam ciągle plamienia, niedawno poroniłam a lekarz w Polsce rok temu stwierdził, że mam niski progesteron. Zostało mi 2 opakowania luteiny i się zastanawiam czy brać na własną rękę czy odpuścić. To było rok temu więc mogło się coś zmienić. Rutejszy lekarz zalecił brać luteinę dopiero jeśli test wyjdzie pozytywny. Nie chcę stracić tej szansy ale mam obawy przed leczeniem na własną rękę

    Rozumiem. Współczuję poronienia. Mysle, że luteina nie zaszkodzi. Ale może jakaś teleporada z lekarzem?
    No w każdym razie myślę że 4 dni po zastrzyku spokojnie można brać luteine. Ja miałam tak zalecane i przez 10 dni brałam luteine, przed odstawieniem test, jak negatywny to przestawałam brać i za jakieś 1-2 dni byk okres.

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela2 wrote:
    AGUSIA a powiedz mi w szczesliwym cyklu z tym cialkiem zoltym to bylas przed terminem miesiaczki? Prawda? A u ciebie raczej regularnie? Czy w drugą stronę? Jak narazie u mnie cisza :) pobolewa mnie brzuch albo sobie wkręcam 🤣no ale tez na boleści nie ma co patrzec bo różnie to bywa, poprzedniej ciąży tez bolał więc po objawach nie ma co 🙆‍♀️😃




    Ogólnie to moje miesiączki były albo nie były. Jedyny raz regularne miesiączki przez 3 cykle miałam zaraz po poronieniu. A tak to całe życie raz na 3 miesiące raz na pół roku. I pare lat wstecz byłam stymulowana ale w ogóle nie zareagowałam. Odpuściłam. Zaczęłam kolejną stymulacje rok po poronieniu. Więc ten szczęśliwy cykl był moim pierwszym i ostatnim cyklem na letrozolu. No ale tak te ciałko żółte było jeszcze przed miesiączką. Gdy wyszedł pozytywny test w piątek odrazu na poniedziałek umówiłam się na wizytę I oprócz powiększonego endometrium nic nie było widać ale to normalne na tak wczesnym etapie. Beta hcg potwierdziła ciążę. I za kolejny tydzień był pęcherzyk ciążowy a za kolejny już bijące serduszko 🙂

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Zmykam z polski Przyjaciółka
    Postów: 132 25

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , proszę Was o pomoc. Jestem pierwszy cykl na lamecie, bralam 1x1 od 2 do 6 dc. Dzis 12 dc i brak pęcherzyka dominującego. Lekarka kazala przyjsc na monitoring za 5 dni, ale nie wierze ze cos się pojawi.
    Czy powinnam wykonac jakies badania hormonalne w trakcie tego cyklu?
    W poprzednim cyklu mialam swoją naturalna owulacje w 18dc ale z uwagi na slabe endometrium lekarka przepisała mi lamette.
    Endometrium w tym cyklu tez jest slabe bo dziś w 12dc miało jakies 3mm.
    Nikt nie ma pomyslu na moje endometrium, mam też mala macice, ale wcześniej nikt nie przywiązywał do tego zbytniej uwagi.

    Dwie nieudane procedury w Polsce
    Transfer swiezy ❌
    Transfer na cyklu sztucznym ❌

    Trzecia procedura( w trakcie ) w Czechach
    ja 34 lata , maz 35 lat
    2021:
    3 zarodki przebadane genetycznie
    Problem cienkiego endometrium
    Mutacje pai i czynnik V
    Problem w cytokinach
    Allo mlr ponad 40%
    KIR Bx brak dwóch DS-ow


    FET 09.2021 ❌ 😪7dpt 7.1 8dpt 6.5 10dpt 0.2

    10.2021 Test Endometrio cykl naturalny
    Test Emma prawidlowy
    Test Alice prawidlowy
    Test Era prawidlowy

    FET 01.2022 ❌😪😪😪😪
    FET 02.2022 ❌😰

    Wybór kliniki do ostatniej procedury🤷‍♀️
  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja!!! To tak jak u mnie mój okres jest kiedy chce... I mam podobnie bo tenn cykl jest na calkowitym odpuszczeniu zadnych leków zadnego duphastonu nawet nie mialam monitoringu bo doszlam fo wniosku ze nie bede szla do lekarza swojego gdy mam umowiona wizyte w klinice... Wiec jakie to bylo zdziwienie gdy powiedzial ze owu byla. Choc tak jak pisze.... Pierwszy raz w zyciu ja czulam! Bolal mnie lewy jajnik z ktorego byla owu a sluz... Nigdy tak go nie miałam... Poszczescilo ci sie z tym 1 cyklem naprawdę!! Takie szczęście!! No mi mówił, zeby testowac tak w tygodniu i pozniej jeszcze znowu za tydzien gdyby teraz nic nie wyszlo... No zobaczymy co z tego będzie... Mam nadzieję naprawdę ze ta owu byla wtedy kiedy mysle i jestem juz po terminie miesiaczki :) choc przy takich nieregularnych cyklach to ciezko stwierdzic, ale nie sądzę zebym owu miala pozniej bo od 16dc susza totalna 🤣czekam do środy i robię! :) ale dajesz mi nadzieję serio!!!!

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 15 listopada 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmykam z polski wrote:
    Dziewczyny , proszę Was o pomoc. Jestem pierwszy cykl na lamecie, bralam 1x1 od 2 do 6 dc. Dzis 12 dc i brak pęcherzyka dominującego. Lekarka kazala przyjsc na monitoring za 5 dni, ale nie wierze ze cos się pojawi.
    Czy powinnam wykonac jakies badania hormonalne w trakcie tego cyklu?
    W poprzednim cyklu mialam swoją naturalna owulacje w 18dc ale z uwagi na slabe endometrium lekarka przepisała mi lamette.
    Endometrium w tym cyklu tez jest slabe bo dziś w 12dc miało jakies 3mm.
    Nikt nie ma pomyslu na moje endometrium, mam też mala macice, ale wcześniej nikt nie przywiązywał do tego zbytniej uwagi.

    Być może w kolejnym cyklu zwiększy dawkę letrozolu, żeby bardziej pobudzić jajniki.
    A co brałaś do tej pory na endometrium?

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 15 listopada 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela2 wrote:
    O ja!!! To tak jak u mnie mój okres jest kiedy chce... I mam podobnie bo tenn cykl jest na calkowitym odpuszczeniu zadnych leków zadnego duphastonu nawet nie mialam monitoringu bo doszlam fo wniosku ze nie bede szla do lekarza swojego gdy mam umowiona wizyte w klinice... Wiec jakie to bylo zdziwienie gdy powiedzial ze owu byla. Choc tak jak pisze.... Pierwszy raz w zyciu ja czulam! Bolal mnie lewy jajnik z ktorego byla owu a sluz... Nigdy tak go nie miałam... Poszczescilo ci sie z tym 1 cyklem naprawdę!! Takie szczęście!! No mi mówił, zeby testowac tak w tygodniu i pozniej jeszcze znowu za tydzien gdyby teraz nic nie wyszlo... No zobaczymy co z tego będzie... Mam nadzieję naprawdę ze ta owu byla wtedy kiedy mysle i jestem juz po terminie miesiaczki :) choc przy takich nieregularnych cyklach to ciezko stwierdzic, ale nie sądzę zebym owu miala pozniej bo od 16dc susza totalna 🤣czekam do środy i robię! :) ale dajesz mi nadzieję serio!!!!







    Kochana w sumie z tym testem to nie ma na co czekać. Zrob test dla pewności beta hcg i progesteron ja od początku gdy zrobiłam te testy brałam duphaston 3×1 bo miałam bardzo niski poziom tego hormonu i brałam aż do 20 tygodnia.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 15 listopada 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aga...zaczynam świrować bo jakoś latwiej mi żyć z tym, ze się nie udalo pewnie niz miec nadzieję, ah to chyba moj system obronny :) ale chce isc za twoim przykładem!! 🤣🙆‍♀️

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 15 listopada 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    No u mnie też to samo. Pytalaś o to dr? Coś zalecil/a?
    Na kiedy masz termin? 🙂

    Termin mam na 14 kwietnia, nic na ten temat nie powiedziała więc najwidoczniej nie ma się czym martwić ☺️

    Malinka2021, Loko, Helcia lubią tę wiadomość

  • Zmykam z polski Przyjaciółka
    Postów: 132 25

    Wysłany: 15 listopada 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Być może w kolejnym cyklu zwiększy dawkę letrozolu, żeby bardziej pobudzić jajniki.
    A co brałaś do tej pory na endometrium?

    Mialam cykle sztuczne bo podchodzę do in vitro. Bralam estrofem w różnych formach. A teraz w tym cyklu bralam tez viagre.
    Nic nie dziala

    Dwie nieudane procedury w Polsce
    Transfer swiezy ❌
    Transfer na cyklu sztucznym ❌

    Trzecia procedura( w trakcie ) w Czechach
    ja 34 lata , maz 35 lat
    2021:
    3 zarodki przebadane genetycznie
    Problem cienkiego endometrium
    Mutacje pai i czynnik V
    Problem w cytokinach
    Allo mlr ponad 40%
    KIR Bx brak dwóch DS-ow


    FET 09.2021 ❌ 😪7dpt 7.1 8dpt 6.5 10dpt 0.2

    10.2021 Test Endometrio cykl naturalny
    Test Emma prawidlowy
    Test Alice prawidlowy
    Test Era prawidlowy

    FET 01.2022 ❌😪😪😪😪
    FET 02.2022 ❌😰

    Wybór kliniki do ostatniej procedury🤷‍♀️
  • Emaa12 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 15 listopada 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzcina wrote:
    Cześć! A masz jeszcze jakieś leki oprócz letrazole czy rekovelle? Coś na drugą fazę cyklu? Trzymam kciuki, żeby to był szczęśliwy cykl! :)
    Tak, progesterone besins 🙂

  • Emaa12 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 16 listopada 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺️ jestem po wizycie, endometrium 13,1. W prawym jajniku dwa pęcherzyki (około 17, drugi około 18). W czwartek ovitrelle 🙂

    Anika89, Domma, Loko lubią tę wiadomość

  • OlaOla90 Przyjaciółka
    Postów: 112 119

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy potwierdzenie 🥰
    Biją u mnie w brzuszku 2 serduszka, jedno 126 drugie 140 uderzeń ;) dzieciątka mają 10 i 9 mm :D wszystkie wynik z krwi bardzo dobre, mamy 6t+6 ❤ ❤ kolejna wizyta za 3 tygodnie

    Loko, Domma, Blossom, Gosiar1988, Mujer, Anika89, Emaa12, Malinka2021, Szpacza223, Ves, Malowana lala, Bunia96, Helcia lubią tę wiadomość

    31l, IO, PCOS, nieregularne cykle, brak owulacji, LUF. Zero ciąż. Laparoskopia 02.2021 udrożnione oba jajowody.
    Starania od 07.2019r. Aktualnie:pregna plus 1x1, pregna dha, glucophage 2x850, progesterone besins 3x1, utrogestan 2x1, actifolin 1x1.
    06,07.21r. Letrozole 1x1, estrofem 1x1, ovitrelle, distreptaza
    08.21r. Letrozole 2x1, estrofem 1x1, distreptaza
    09.21r. powtórka + ovitrelle
    10.21r. powtórka, owu bez ovitrelle

    29.10. (31dc) Beta 1890
    16.11. Biją !! Ciąża mnoga potwierdzona 6t+6 ❤❤
    30.11. Cudowne 2x2,5cm szczęścia na usg 8t+6 💖💖
    21.12. I prenatalne 11t+6 piękne 6 i 6,2 cm na usg 😍
    18.01. USG dwóch chłopczyków 165g i 156g :)
  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 16 listopada 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla90 wrote:
    Mamy potwierdzenie 🥰
    Biją u mnie w brzuszku 2 serduszka, jedno 126 drugie 140 uderzeń ;) dzieciątka mają 10 i 9 mm :D wszystkie wynik z krwi bardzo dobre, mamy 6t+6 ❤ ❤ kolejna wizyta za 3 tygodnie

    Wielkie gratulacje rosnijcie zdrowo i spokojnych 9 miesiecy zycze 🍀🍀🍀

    Loko
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 16 listopada 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla90 wrote:
    Mamy potwierdzenie 🥰
    Biją u mnie w brzuszku 2 serduszka, jedno 126 drugie 140 uderzeń ;) dzieciątka mają 10 i 9 mm :D wszystkie wynik z krwi bardzo dobre, mamy 6t+6 ❤ ❤ kolejna wizyta za 3 tygodnie

    Podwójne szczęście 😍😍 widzisz, los wynagradza czekanie. Uważajcie na siebie!

  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 16 listopada 2021, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OLAOLA gratuluje cóz za szczęście!!!! Na kazdza przyjdzie czas zobaczycie!!!! Ja narazie czekam dzis caly dzien ogarniania chaty i nawet po trst nie poszłam 🤣więc za testuje jakos tam do konca tygodnia, jutro mija tydzien od wizyt narazie nic sie nie dzieję :) choc ja głupia wkrecam sobie, ze pewnie na wizycie nie bylam tych 12 dni po owu 🤣i te cialko piekne i wszytsko piękne to pewnie sie owu przesunela i zamiast byc po terminie miesiaczki jestem jeszcze przed 🤣🤣ah dziwna jestem, testy mnie przerażają serio!! A na prawde jestem prawie pewna tej owu Bo w zyciu nie mialan takiego sluzu... No ale jak to ja.. Wole nie wierzyc niz wierzyc 🙆‍♀️

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 17 listopada 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla90 wrote:
    Mamy potwierdzenie 🥰
    Biją u mnie w brzuszku 2 serduszka, jedno 126 drugie 140 uderzeń ;) dzieciątka mają 10 i 9 mm :D wszystkie wynik z krwi bardzo dobre, mamy 6t+6 ❤ ❤ kolejna wizyta za 3 tygodnie

    Wspaniała wiadomość 😍🤞 na kiedy masz termin porodu? 🙂

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • OlaOla90 Przyjaciółka
    Postów: 112 119

    Wysłany: 17 listopada 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję ;* ja w to jeszcze nie wierzę, nikomu nie mówimy ale gdzies za 2 tyg planuje powiedzieć w pracy że muszę iść na L4.. chcę najpóźniej do świąt pracować, jednak mam ciążę wysokiego ryzyka a zasłużyłam na odpoczynek i muszę psychicznie ogarnąc to ze beda miala w domu 2 niemowlaki ;) dziadkom tez planujemy kolo Mikolaja powiedziec ;) wolalbym poczekac i upewnic sie w tej ciazy ale chce myslec pozytywnie ze bedzie dobrze :)
    Termin mam na 6.07. ale lekarz mówi że w 20tyg bede wygladac jak w 30stym ;) a w 30stym bede wygladac jakbym szla do porodu;p uwaza sie ze ciaza mnoga dotrzymana do 37tyg jest ciazą dokonczoną. Pan doktor sam lata temu (nie wiem ile) spodziewal sie blizniakow wiec wie co mowi ;)

    Malinka2021, Emaa12 lubią tę wiadomość

    31l, IO, PCOS, nieregularne cykle, brak owulacji, LUF. Zero ciąż. Laparoskopia 02.2021 udrożnione oba jajowody.
    Starania od 07.2019r. Aktualnie:pregna plus 1x1, pregna dha, glucophage 2x850, progesterone besins 3x1, utrogestan 2x1, actifolin 1x1.
    06,07.21r. Letrozole 1x1, estrofem 1x1, ovitrelle, distreptaza
    08.21r. Letrozole 2x1, estrofem 1x1, distreptaza
    09.21r. powtórka + ovitrelle
    10.21r. powtórka, owu bez ovitrelle

    29.10. (31dc) Beta 1890
    16.11. Biją !! Ciąża mnoga potwierdzona 6t+6 ❤❤
    30.11. Cudowne 2x2,5cm szczęścia na usg 8t+6 💖💖
    21.12. I prenatalne 11t+6 piękne 6 i 6,2 cm na usg 😍
    18.01. USG dwóch chłopczyków 165g i 156g :)
  • OlaOla90 Przyjaciółka
    Postów: 112 119

    Wysłany: 17 listopada 2021, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka miałaś już prenatalne? Co się na nich robi i ile to kosztuje? Lekarz na razie wspomniał że widzimy się za 3 tygodnie ma usg a później po świętach już na prenatalnych. Jeśli dobrze liczę te wszystkie tygidnie to dzisiaj mam 7t+0 czyli zaczelam 8 tydzień?

    31l, IO, PCOS, nieregularne cykle, brak owulacji, LUF. Zero ciąż. Laparoskopia 02.2021 udrożnione oba jajowody.
    Starania od 07.2019r. Aktualnie:pregna plus 1x1, pregna dha, glucophage 2x850, progesterone besins 3x1, utrogestan 2x1, actifolin 1x1.
    06,07.21r. Letrozole 1x1, estrofem 1x1, ovitrelle, distreptaza
    08.21r. Letrozole 2x1, estrofem 1x1, distreptaza
    09.21r. powtórka + ovitrelle
    10.21r. powtórka, owu bez ovitrelle

    29.10. (31dc) Beta 1890
    16.11. Biją !! Ciąża mnoga potwierdzona 6t+6 ❤❤
    30.11. Cudowne 2x2,5cm szczęścia na usg 8t+6 💖💖
    21.12. I prenatalne 11t+6 piękne 6 i 6,2 cm na usg 😍
    18.01. USG dwóch chłopczyków 165g i 156g :)
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 17 listopada 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla90 wrote:
    Malinka miałaś już prenatalne? Co się na nich robi i ile to kosztuje? Lekarz na razie wspomniał że widzimy się za 3 tygodnie ma usg a później po świętach już na prenatalnych. Jeśli dobrze liczę te wszystkie tygidnie to dzisiaj mam 7t+0 czyli zaczelam 8 tydzień?





    Ola badania prenatalne to nic innego jak ocena usg. Lekarz ocenia narządy położenie maluszka/szkow przeziernosc karkowa. Wykonuje się także test pappa nie jest to obowiązkowe ale raczej warto zrobić. To test z krwi. Statystyka i ryzyko trisomii.
    I lekarze liczą skończone tygodnie. Także jak u Ciebie jest 7+0 to jest to skończony 7 tydzień i bieżący 8 ale lekarze raczej biorą pod uwagę skończony tydzień.


    Myślę że w każdym mieście ceny za takie badania są różne. U mnie za usg prenatalne dodatkowo 150 zł do wizyty i test pappa 400 jeśli prywatnie się robi..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 09:33

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
‹‹ 1059 1060 1061 1062 1063 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ