X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Domma- wspaniale! Gratuluję i życze dużo zdrówka! :)


    Helciu bylas ma tym HSG??
    Ja bylam dziś....
    Nie chce na razie komentowac, nie straszyć, każda przechodzi to inaczej. Ale najgorsza minuta mojego zycia a moze to nawet bylo 30sekund .
    Są tu osoby które rodzily naturalnie i byly rowmez w swoim zyciu poddawane hsg? Pytam z ciekawości czy porod tak boli bo jesli tak jak to badanie to wiem ze bym nie zniosla tego i zemdlala z bolu. Choc czytalam na forum jedna Pani sie wypowiedziala ze woli rodzic drugi raz niz poddac sie temu 1minutowemu badaniu. Jak Wasze opinie?

    Helciu nie chce Cie straszyc , bo to nie o to chodzi.
    Ja poprostu bylam tak zaskoczona tym bólem, ze mam uraz na psychice. Dwie kolezanki mialy i mówiły ze to nie boli.
    A ponoc mialam drozne jajowody wiec nie wiem co czuja osoby ktorym trzeba jeszcze udrożnić.
    Bardziej myślę, ze chcialabym wiedziec to przed badaniem, ze to moze byc tak okropny bol nie do wytrrzymania paralizujacy.

    Laski napiszcie cos pokrzepiajacego;-)

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Oddam za cenę wysyłki (najlepiej jednej osobie)

    Ovarin 53 tabletki ( w całym opakowaniu jest 60 sztuk) ważne do 05/22 -
    Luteina dopochwowo 26 tabletek

    13 zł paczkomat

    Może komuś się tutaj przydadzą? A u mnie tylko leżą.



    Ja jestem chętna, napisz na email: [email protected]

    Ovarin z checia przygarne:-)

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucik wrote:
    Helciu bylas ma tym HSG??
    Ja bylam dziś....
    Nie chce na razie komentowac, nie straszyć, każda przechodzi to inaczej. Ale najgorsza minuta mojego zycia a moze to nawet bylo 30sekund .
    Są tu osoby które rodzily naturalnie i byly rowmez w swoim zyciu poddawane hsg? Pytam z ciekawości czy porod tak boli bo jesli tak jak to badanie to wiem ze bym nie zniosla tego i zemdlala z bolu. Choc czytalam na forum jedna Pani sie wypowiedziala ze woli rodzic drugi raz niz poddac sie temu 1minutowemu badaniu. Jak Wasze opinie?

    Helciu nie chce Cie straszyc , bo to nie o to chodzi.
    Ja poprostu bylam tak zaskoczona tym bólem, ze mam uraz na psychice. Dwie kolezanki mialy i mówiły ze to nie boli.
    A ponoc mialam drozne jajowody wiec nie wiem co czuja osoby ktorym trzeba jeszcze udrożnić.
    Bardziej myślę, ze chcialabym wiedziec to przed badaniem, ze to moze byc tak okropny bol nie do wytrrzymania paralizujacy.

    Laski napiszcie cos pokrzepiajacego;-)

    Miałam robione HSG, 6 Msc po nim zaciazylam z synkiem.
    Również przeszłam je niesamowicie boleśnie. Podobno było wszystko okej. Zwijalam się z takiego bólu że doktorka 3 razy pytała się mnie czy przerwać badanie. 😂
    Jednak nie wypowiem się czy bol z HSG był porównywalny do tego porodowego. Mam niby wpisany porod nieindukowany, naturalny, ale dzień przed próbowali u mnie go wywołać.
    Mysle że oksytocyna zadziałała u mnie z opóźnieniem bo mój porod nie wyglądał tak jak większość kobiet na forum opowiada. Nie było delikatnych skurczy, które co jakis czas zmniejszają czas odstępu między sobą i nasilenie. U mnie był hardcor od samego początku do samego końca. Dla mnie pierwsze skurcze były tak samo bolesne jak te ostatnie :). Za to najlepiej wspominam fazę parcia. Bolało ale to już był całkiem inny rodzaj bólu.
    Życzę powodzenia. Dasz radę. :) Jak ja z moim progiem bólu dałam. To i ty dasz :)

    Gucik lubi tę wiadomość

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucik wrote:
    Helciu bylas ma tym HSG??
    Ja bylam dziś....
    Nie chce na razie komentowac, nie straszyć, każda przechodzi to inaczej. Ale najgorsza minuta mojego zycia a moze to nawet bylo 30sekund .
    Są tu osoby które rodzily naturalnie i byly rowmez w swoim zyciu poddawane hsg? Pytam z ciekawości czy porod tak boli bo jesli tak jak to badanie to wiem ze bym nie zniosla tego i zemdlala z bolu. Choc czytalam na forum jedna Pani sie wypowiedziala ze woli rodzic drugi raz niz poddac sie temu 1minutowemu badaniu. Jak Wasze opinie?

    Helciu nie chce Cie straszyc , bo to nie o to chodzi.
    Ja poprostu bylam tak zaskoczona tym bólem, ze mam uraz na psychice. Dwie kolezanki mialy i mówiły ze to nie boli.
    A ponoc mialam drozne jajowody wiec nie wiem co czuja osoby ktorym trzeba jeszcze udrożnić.
    Bardziej myślę, ze chcialabym wiedziec to przed badaniem, ze to moze byc tak okropny bol nie do wytrrzymania paralizujacy.

    Laski napiszcie cos pokrzepiajacego;-)

    Hej

    Ja mialam podobnie przy SHSG i powiem ze wrecz jak wstalam z fotela a w glowie zawirowalo nie wiedzialam czy dobrym pomyslem jest wsiadanie za kolko.

    Co do porodu sie nie wypowiem bo nie rodzilam.

    Cieszmy sie ze to juz za nami oraz tym ze jajowody drozne i mozna dzialac dalej 😄

    Gucik lubi tę wiadomość

    Loko
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guzik ja miałam jakieś 5-6 lat temu. Bol nieporównywalny, jakby mnie miało rozerwać od środka. Wtedy było chyba ciut inaczej bo zgłosiłam się do szpitala dzien wcześniej, i po zabiegu na dobę tez zostałam. Były drożne a i tak zwijałam się z bólu. Czy tak jak przy porodach? Ciezko powiedzieć.. to całkiem inny rodzaj bólu choć nasilenie podobne

  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna dzięki za podzielenie sie przeżyciem 😄😊

    Loko- kurcze myslalam, ze SonoHSG jest mniej bolesne.. moze rzeczywiscie przeplukanie pomaga zajsc bo byc moze zrostow nie mamy a cos innego tam blokowalo. Hm.. dawno mialas robione? Dlugo sie staracie?

    Mikoshi - doszly mnie sluchy, ze oksytocyna to właśnie okropmy ból i że powinni tego zakazać. Nie znam sie wiec nie powinnam sie wypowiadać. Jedynie z doswiadczenia innych ... Kuzynka rodzila z oksytocyna w tamtym roku, podali jej w 41 tyg na wywolanie, to miala bolesci a nie miala rozwarcia, meczyla sie bardzo, przyszlo potem po 10h samo i urodzila w 1.5h , i niestety prawie umarl jej synek. Juz go ochrzcili w szpitalu bo mial bezdechy totalne. Zaksztusil sie wodami.
    A przyjaciołka rodzila w marcu i miala cesarke ale potem dostala na obkurczenie macicy oksytocyne. To tez mowila, ze okropne te skurcze (a juz byla po porodzie - cesarka). Wiec faktycznie silne ma działanie ale jednak czasem nie czas nie pora i niepotrzebnie moze nieraz to podawaja.
    Natomiast jesli chodzi o hsg to naprawde od wczoraj uwazam, ze kazda kobieta jest moją bohaterka! To co kobiety przechodza by moc zajść w ciążę, by powolac nowe zycie jest naprawde ogromnym poswieceniem. Natura jednak jest okrutna i swoje trzeba przejsc.
    Takze laseczki, ktore przeszly bóle zwiazane z chęcią posiadania potomstwa, jestescie wielkie! Poprostu:-)!

    Terenia lubi tę wiadomość

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma - a jak tam Twoj brzuszkowiec? Jak sie czujesz? Pcha sie na ten swiat, uprzyksza mamie codzienne sprawy?:-))

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucik wrote:
    Domma - a jak tam Twoj brzuszkowiec? Jak sie czujesz? Pcha sie na ten swiat, uprzyksza mamie codzienne sprawy?:-))
    Nic a nic, zero skurczy 🙈 już nie wiem co ze sobą robić, piłka, olej z wiesiołka, herbata z liści malin. A on w najlepsze sobie siedzie i siedzi i siedzi 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️
    Dzieki że pytasz ❤️

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emaa12 wrote:
    Aga gratuluję! I wracajcie do zdrowia i domu jak najszybciej 🥰
    U nas kolejny miesiąc zawód. W zeszłym miesiącu przestylizowane, w tym miesiącu nie wystymulowalo się nic. Jeden pęcherzyk 10mm. Zgodnie z radą Pani doktor odpuszczamy na pół roku lub dłużej i po tym czasie od razu im vitro bo innego sposobu nie ma. Przez 5 cykli tylko raz była owulacja.. jaka jest skuteczność in vitro i jakie są faktyczne koszta zabiegu?



    Trochę Was czytam laski teraz bo dawno tu nie zagladalam.
    Wczoraj w poczekalni na oddziale czekalysmy w kilka kobiet i jedna miala miec zabieg skracania pochwy o 5cm. Miala dlugi historie ale właśnie poddala się invitro udalo sie za pierwszym razem ale zrobil sue krwiak 7cm i przez to lezala calą ciążę. Miala amh ponizej 0.65 i mowila ze leki wtedy nie podlegają refundacji. Wiec razem wszystko 30 000zl ją kosztowalo . Mało tego krwiak powstal bo lekarz uszczypnal w srodku cos przy implantacji zarodka a potem po 8 miesiącach zupelnie lezacej ciazy kazal jej rodzic naturalnie... wiec smutne to bo wszystko jej sie uszkodzilo tam na dole poprzez brak ruchu. Miala podszywany pęcherz oraz narzady rozrodcze, oraz teraz na skrocenie pochwy przyjechala ze jej sie wydłużyła.
    Mysle, ze warto próbować jeszcze invitro to ostatecznosc

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2022, 18:58

    Gucik lubi tę wiadomość

  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Nic a nic, zero skurczy 🙈 już nie wiem co ze sobą robić, piłka, olej z wiesiołka, herbata z liści malin. A on w najlepsze sobie siedzie i siedzi i siedzi 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️
    Dzieki że pytasz ❤️

    Haha! Poprostu mistrz:) jeszcze ma czas, widocznie dobrze mu tam 🥰 oby wszystko poszlo gladko i szybko😊 a imię już pewnie macie?

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucik wrote:
    Ja jestem chętna, napisz na email: [email protected]

    Ovarin z checia przygarne:-)
    Wysłałam zaproszenie do przyjaciółek żeby dograć wysyłkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 11:34

    Gucik lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucik wrote:
    Haha! Poprostu mistrz:) jeszcze ma czas, widocznie dobrze mu tam 🥰 oby wszystko poszlo gladko i szybko😊 a imię już pewnie macie?
    Klasycznie myślę, Pawełek :)

    Malinka2021, Gucik, Mujer lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terenia wrote:
    Zrobiłam to badanie spontanicznie, byłam na pierwszej wizycie i akurat w idealnym cyklu. Lekarz zlecił mi to badanie a ja zapytałam, czy mogę od razu? Okazało się, że w klinice inny lekarz znalazł czas. ;) po wyjściu i w trakcie czekania na wynik biocenozy chciałam się naczytać jak to wygląda, czy boli itd. ale mój partner zabrał mi telefon i nie pozwolił mi bym się zestresowała. Mówił, że zapytam lekarza. Kiedy udało mi się odzyskać telefon (nie pytajcie jak :p) akurat na wizyte zawołała mnie Pani doktor. Na pytanie, czy boli odpowiedziała, że nie powinno. Zagadywała mnie i mówiła mi wszystko pokolei co robi - czysci, cewnik itd. Skupiałam się na tym co mówi i nie myślałam o tym czy bedzie boleć. Rozluźniłam się nawet mimo, że tego dnia dostałam dużo informacji i pojawiły się obawy... bo atmosfera była spoczko.
    Ja miałam robione w Bocianie i był malutki dyskomfort przy podawaniu kontrastu. Łapałam się za brzuszek ale tylko dlatego, że to czułam. Oczywiście na początku cewnik delikatnie czułam ale to nie ból.
    Były drożne.

    Wydaje mi się kobitki, że przez to, że my musimy naprzód wiedzieć, analizować i się nakręcać to przez stres i spinanie mięśni odczuwamy poniekąd ból. :p
    Aczkolwiek to tylko moja teoria. ;)


    Właśnie się zastanawiam bo mnie bolalo podczas zdjecia. Nie wiem w ktorym momencie podawany byl kontrast czy podczas juz rentgenu czy przy zakladaniu cewnika itp. Samo wkladanie i majsterowanie bylo nieprzyjemne ale bol podczas zdjęcia był nie do opisania. Jakby mnie palilo cos rozpychalo z cala siłą od środka , nog nie moglam wyprostowac. Więc teraz nie wiem kiedy ten kontrast byl podawany czy w trakcie czy przed zdjeciem.

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucik wrote:
    Właśnie się zastanawiam bo mnie bolalo podczas zdjecia. Nie wiem w ktorym momencie podawany byl kontrast czy podczas juz rentgenu czy przy zakladaniu cewnika itp. Samo wkladanie i majsterowanie bylo nieprzyjemne ale bol podczas zdjęcia był nie do opisania. Jakby mnie palilo cos rozpychalo z cala siłą od środka , nog nie moglam wyprostowac. Więc teraz nie wiem kiedy ten kontrast byl podawany czy w trakcie czy przed zdjeciem.


    Mi badali metodą HyCosy więc może to dlatego poprostu lepiej zniosłam. Nie miałam wykonywanych zdjęć, wszystko było na monitorku z USG.

    Gucik lubi tę wiadomość

  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy sie bardzo dlugo od 2 lat z lekarzami teraz 2 cykl po SonoHsg i zmianie lekarza. U mnie problemem jest brak owulacji. Jak juz uda sie wyhodowac pecherzyk to endometrium cienkie. Czekam na koniec cyklu jeszcze tydzien ale czy to ten szczesliwy to nie mam odczuc na chwile obecna.

    Co do staran to faktycznie duzo poswiecen i pieniedzy to kosztuje.

    Doma trzymam kciuki zeby Pawelek jednak wolal zobaczyc juz Mame od innej strony jak najszybciej. Szybkiego porodu🤞🤞🤞

    Aga jak tam pierwsze chwile w domu? Mam nadzieje ze juz Was wypisali?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 12:25

    Domma, Gucik lubią tę wiadomość

    Loko
  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualizacja po monitoringu

    Lewy jajnik 21mm I 16mm. Dość szybko zrobił to badanie więc nie wiem czy jakoś szczególnie dokładnie to zmierzył, ale grunt że wiem że jeszcze owu nie było.

    Gucik, Domma lubią tę wiadomość

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikoshi to trzymam kciukasy:-))

    Domma- przyjęte sorki nie mam apki i nie zauwazylam ze cos wyslalas. Slicznie:-) dostojne imię😊

    Loko- jedynie co moge podpowiedzieć jak masz opcje gdzies zamowic oryginalna viagre lub takie niebieskie tabletki - spróbuj. Mi pomoglo.
    Ewentualnie mensil ale nie u kazdej mensil sie sprawdza a to jest bez recepty:-) ale moze warto spróbować.
    Jak ma byc to zagniezdzi sie nawet przy 7 mm:-)

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko wrote:
    My staramy sie bardzo dlugo od 2 lat z lekarzami teraz 2 cykl po SonoHsg i zmianie lekarza. U mnie problemem jest brak owulacji. Jak juz uda sie wyhodowac pecherzyk to endometrium cienkie. Czekam na koniec cyklu jeszcze tydzien ale czy to ten szczesliwy to nie mam odczuc na chwile obecna.

    Co do staran to faktycznie duzo poswiecen i pieniedzy to kosztuje.

    Doma trzymam kciuki zeby Pawelek jednak wolal zobaczyc juz Mame od innej strony jak najszybciej. Szybkiego porodu🤞🤞🤞

    Aga jak tam pierwsze chwile w domu? Mam nadzieje ze juz Was wypisali?






    Hej. Tak my od poniedziałku już w domu 🙂 ja jestem bezobjawowa ale Nelci po porodzie też robili test ale na całe szczęście wyszedł negatywny. Na całe szczęście także córcia była cały czas ze mną. Miałam małe komplikacje po cc bo w ogóle nie krwawiłam. Okazało się że kanał rodny jest za ciasny i krew zbierała się w podbrzuszu. W poniedziałek Miałam mieć łyżeczkowanie pod narkozą ale trafili mi się fajni lekarze i poszerzyli mi to rozwarcie ręcznie. Nie należało to do najprzyjemniejszych rzeczy ale poczułam ogromną ulgę i stres ze mnie zszedł że zabiegu jednak nie będzie. Dzisiaj powinnam zdjąć szwy ale przez tą izolacje mogę to dopiero zrobić w poniedziałek mam nadzieję że się za bardzo nie zrosną.
    Kornelcia to bardzo grzeczne dziecko jedynie lubi czasami więcej w nocy pogadać ale ma to po mnie 🥰 No i Tatuś zwariowal jakby mógł to i piersią za mnie by karmił taki zakochany w córeczce 🥰






    Dziewczyny walczcie nie poddawajcie się mimo trudności. Każda z nas ma chwilę załamania i wszystko staje się już obojętne. Ale wierzę I chcę wierzyć że każdej z nas z was tutaj się uda. Czasami jest to szybciej czasami wolniej ale się udaje. Także głowa do góry bo naprawdę warto ❤

    Mujer, Gucik, Loko, Malinka2021, Domma lubią tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Powracając do tematu oksytocyny to mialam podana w trakcie porodu bo po 5 godzinach skurcze osłabły a ja też bylam wyczerpana. Czy większy bol? Tak,znacznie ale to niestety konieczne wiec co zrobić.. da się przeżyć. U mnie jak zwykle przejścia. Przez 3 tyg w koncu nie płaciłam a wczoraj o 2 w nocy wstałam do toalety a tam pelno świeżej krwi. Do rana krwawiłam mniej. Pojechalismy na izbę ale kazali mi wrocic ok 12.30 jak gabinet na USG będzie wolny bo przecież mnie nic nie boli.. myślałam że zwariuje.. w końcu ok 13 się dostałam do lekarza.. okazało się że z dzidzia wszystko ok(11 tydzien) a mi zrobil się kolejny krwiak z nienacka który pękł.. wczorajszy dzień to jakaś masakra.. obstawili mnie lekami i mam lezec. Bylam wieczorem u swojego prywatnego gin i sprawdził wszystko dokładnie,napatrzylam się na dzidzie która szalała jak małpka w cyrku.. Machala rączkami nóżkami kręciła piruety.. najgorsze że nie wiedzą skad się te krwiaki biorą wiec przed nami ciężkie mc.. w 1 ciąży mialam cos takiego jak domowy detektor tetna płodu. Jak go nie odnajdę to chyba kupię nowy bo nie wyobrażam sobie znowu czekać 13 godzin zeby dowiedzieć się czy dziecko żyje

‹‹ 1083 1084 1085 1086 1087 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ