X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    No chyba ja... Szukałam bratniej duszy, ale nikt się nie dołączył ;-)
    Jeszcze dobry tydzień czekania.
    Żeby nie myśleć i się nie nakręcać dzisiaj zaliczyłam rower, padam, nóg nie czuję :-D Endorfinki górą ;-)
    Który dpo jesteś ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    Który dpo jesteś ?

    Dopiero 4 lub 5, gin mi dokładnie nie był w stanie określić, Ovitrelle miałam w 12dc, a monit w 16dc (wypadł weekend i nie miałam jak sprawdzić wcześniej)
    W 13dc bolał mnie/ ciągnął jajnik i dostałam plamień (pisałam Wam wtedy) więc myślę że to była ovu, jakby tak to jestem 5dpo

    Ale się nagadałam :-)

  • Sabinka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @efta wow, nie wiem co dokładnie masz za badania do zrobienia ale drogo ;o
    zobacz sobie może na medistore.pl, tam mają w fajnej cenie pakiety diagnostycznie, może akurat będzie ten sam zestaw za niższą cenę

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 17 dc a w tym jeden po pozytywnym teście owulacyjnych a skoku temperatury brak
    Jajnik boli ... Boje sie zeby cysta sie nie zrobiła :(((
    Ginka mówiła ze owu ok 15 dc i co ?!

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    U mnie 17 dc a w tym jeden po pozytywnym teście owulacyjnych a skoku temperatury brak
    Jajnik boli ... Boje sie zeby cysta sie nie zrobiła :(((
    Ginka mówiła ze owu ok 15 dc i co ?!

    Oby nie! Niepotrzebne Ci żadne cysty teraz...
    A nie masz możliwości jeszcze iść na monit, żeby gin zobaczyła co jest na rzeczy?

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Oby nie! Niepotrzebne Ci żadne cysty teraz...
    A nie masz możliwości jeszcze iść na monit, żeby gin zobaczyła co jest na rzeczy?
    Nie mam. Najwcześniej w sobotę ale moze to tego czasu cos sie wyklaruje. Moze to owulacja dopiero ;)

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    Nie mam. Najwcześniej w sobotę ale moze to tego czasu cos sie wyklaruje. Moze to owulacja dopiero ;)

    Dobrze że jajco boli ;-)

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Dobrze że jajco boli ;-)
    Mam nadzieje jednak ze złe nie jest bo mam powódź śluzu płodnego ;)
    Kurka dziś przytulanko by sie przydało wieczorem jeszcze ;)

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    Mam nadzieje jednak ze złe nie jest bo mam powódź śluzu płodnego ;)
    Kurka dziś przytulanko by sie przydało wieczorem jeszcze ;)

    Jak śluz jest to jesteśmy w domu ;-)
    Działaj :-))))

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera może jeszcze znajdzie się ktoś kto zatestuje z Tobą:)

    Ladybird ja to czasami mam wrażenie, że te tempki, śluzy skoki i tak dalej to w naszym przypadku takie "wróżenie z fusów jest" :) i czytałam też że niby cysty, torbiele nie bolą. No ale jak jest śluz jeszcze to trzeba działać (testom nie ufaj, bo one często nie wychodzą), z tego co czytałam to podobno płodność jest do zaniku ostatniego objawu, dziś jest śluz, wieczorem działanko a jutro skok :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2016, 10:08

    Ladybird:) lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Rocheera może jeszcze znajdzie się ktoś kto zatestuje z Tobą:)

    No właśnie dziewczyny nie zostawiajcie mnie ;-)

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabinka wrote:
    @efta wow, nie wiem co dokładnie masz za badania do zrobienia ale drogo ;o
    zobacz sobie może na medistore.pl, tam mają w fajnej cenie pakiety diagnostycznie, może akurat będzie ten sam zestaw za niższą cenę

    dzięki za podpowiedz ale nie bede szukać innych opcji. badania musze zrobic w czwartek i zalezy mi zeby były one zrobione tam gdzie mi je zlecono, szczególnie te genetyczne.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boli mnie tak jajnik jak cholera. Powiedzcie czy czuć by juz było ze to torbiel ? Wczoraj test owu pozytywny .. Dziś zaraz sikne..

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady a masz jakieś jeszcze inne objawy, czy tylko jajnik Cię boli? no nie wiem jak Ci to mocno dokucza to może da się załatwić jakąś wizytę?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Lady a masz jakieś jeszcze inne objawy, czy tylko jajnik Cię boli? no nie wiem jak Ci to mocno dokucza to może da się załatwić jakąś wizytę?
    Tylko ten jajnik. Normalnie wzięłabym to za owulacyjny ból ale z pomiarów ginki owulacja miałabym 2 dni tem a tu dopiero wczoraj pozytywny test. Moze świruje. Jutro jak temp skończy i zmieni sie śluz będę spokojniejsza

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahh lady przecież wiesz usg to tylko sprzęt, a Twoje ciało postanowiło żyć własnym życiem:) myślę, że rzeczywiście jutro lub pojutrze będzie skok i wszystko się wyjaśni.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ujemny test owulacyjny wiec modlę sie ze dziś owulacja ;) a moze ten dominujący przestał rosnąć i ten na złym jajniku owulowal?! No nic. W sobotę sie dowiem ...

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    Witaj Kika - na jakiej zasadzie działa ci nie powiem, lekarz mnie o tym nie informował ja nie dopytywałam. Stymuluje jajniki do pracy. Podobno duzo mniej upośledza endometrium niż CLO.
    Mam synka dzięki letrozolowi. Zaszłam w 3 cyklu. Moj synek niedługo skończy 2 lata a wiec lek nie jest nowością, Jest często stosowany choć niektórzy lekarze go nie znają.
    Życzę ci powdzenia abyś szybko zaszła i tym razem utrzymała ciążę. Zaglądaj do nas.
    Dziękuje za odpowiedz, a czy stosowałaś cos jeszcze np. Cos na pęknięcie, był to naturalny stumulowany cykl? Chyba się zdecyduje na to w wakacje, pytanie czy jaja same pękają :-)

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Kikaaa nie przerażaj się tą ulotką, nie ma tym nic o stymulacji bo w Polsce ten lek nie jest zarejestrowany jako lek do stymulacji ale w USA tak, również na stronach amerykańskich jest najwięcej informacji o tym, clo też jest lekiem na raka tylko, że w Pl już jest uważany także jako lek na stymulację. Działa to w ten sposób (z tego co czytałam), że blokuje biosyntezę estrogenów a przez to "pozwala działać" FSH który stymuluje wzrost jajeczek (u kobiet z pcos zaburzony jest stosunek LH:FSH). Natomiast jeśli masz kiepskie endo to sprawdź poziom estradiolu, jeśli wyjdzie niski to zastanów się z lekarzem nad jego "podhodowaniem". Mi clo chyba "rozwaliło" endo i nie chciało rosnąć choć estradiol był nieco powyżej normy więc muszę teraz łykać estrogeny żeby dojść do 9 mm, więcej nie udało mi się wyhodować ale to podobno wystarczy do zagnieżdżenia:)
    To chyba tak jak mi, endo dochodzi wprawdzie do 10 ale @ mam bardziej skąpe... Może warto stymulować się czymś innym, a czy lametta i femara są dostępne u nas w aptekach?

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikaaa wrote:
    To chyba tak jak mi, endo dochodzi wprawdzie do 10 ale @ mam bardziej skąpe... Może warto stymulować się czymś innym, a czy lametta i femara są dostępne u nas w aptekach?
    bez problemu dostaniesz te leki, ja zapytałam w aptece o najtańszy lek i dostałam aromek (na recepcie miałam co innego). Nie ma strachu:) przed tym cyklem stosowałam anastrazol w dawce 2 mg dziennie i czułam się źle na tym leku, a po letrozolu (5 mg) nic mi nie dolegało.

    Kikaaa lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ