X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 21 czerwca, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Svensonka, ja Ci niestety nie odpowiem, jedyne co to mogę polecić wrzucenie w google i poszukanie jakiegoś info, bo spotkałam się z podobnymi postami, gdy przeglądałam właśnie od samego początku ten temat tutaj i były dziewczyny co miały podobne doświadczenia.


    Ja właśnie wróciłam z echo z 20dc, bo lekarz wcześniej chciał zobaczyć czy coś się jeszcze podzieje. Endometrium bardzo ładne, jak na owulacje, ponad 9mm, ale żadnego pęcherzyka dominującego. Jeden podrósł do 9,3mm. Z tego względu, że endo dość grube to od jutra zaczynam brać Primolut, 3 tabletki dziennie przez 7 dni. Później w 3 dniu okresu letrozol, 2 tabletki czyli 5mg na raz mam łyknąć.

    Pcos-ka, Svensonka lubią tę wiadomość

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 21 czerwca, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też brałam 5mg (2 tabletki na raz). Myślałam że urośnie więcej niż jeden pęcherzyk a urósł tylko jeden.

  • Wronka Koleżanka
    Postów: 148 19

    Wysłany: 22 czerwca, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    Też brałam 5mg (2 tabletki na raz). Myślałam że urośnie więcej niż jeden pęcherzyk a urósł tylko jeden.

    Mi urosło 5 sle po dawce 4x1

  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 22 czerwca, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    Też brałam 5mg (2 tabletki na raz). Myślałam że urośnie więcej niż jeden pęcherzyk a urósł tylko jeden.

    Na letrozolu właśnie mniej rośnie, aby uniknąć ryzyka ciąży bliźniaczej. A czujesz coś, dzieje się u Ciebie coś w jajnikach teraz? Bo już jesteś sporo po owulacji

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 22 czerwca, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem czułam kłucie jajników ale dziś i wczoraj już nie. Czasem kłuje mnie podbrzusze i bolą piersi ale tak delikatnie.

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 24 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj idę na badanie progesteronu. Jestem 7 dni po domniemanej owulacji. Mam nadzieję, że faktycznie była.

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 24 czerwca, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Moze któraś z Was miała podobną sytuację. W 20dc pecherzyk 21x17, widoczny wzgórek jajonośny, tego samego dnia wieczorem mega skok lh (testy owulacyjne), myślałam, że 21 dc będzie owulacja.
    22 dc pecherzyk 21x13, wydłużony w stronę tego wzgórka. Tego samego dnia zalecenie ovitrelle, bo wg lekarki pecherzyk niepekniety, stwierdziła, że taki sam jak ostatnio, dopiero w domu na wydruku zerknęłam, że jednak wymiary inne.
    Zastanawiam się czy to możliwe, że owulacja była 21dc, a nie było to widoczne na usg? Wiecie jak powinien wyglądać pecherzyk po owulacji? Czy poprostu pecherzyk był nieprawidłowy i się zapadł bez pękania?

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 24 czerwca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że powinnaś zrobić progesteron 7 dni po domniemanej owulacji. Innego sposobu potwierdzającego czy owulacja była czy nie niestety nie widzę.

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 24 czerwca, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    Myślę że powinnaś zrobić progesteron 7 dni po domniemanej owulacji. Innego sposobu potwierdzającego czy owulacja była czy nie niestety nie widzę.

    Mam w środę monitoring, więc się okaże. Ale próbuje jak najwięcej wniosków wyciągnąć z tego cyklu, żeby w kolejnych być już trochę mądrzejszą. Ufam lekarce na 99%, ale jednak lubię też szukać wiedzy w innych źródłach

    Pcos-ka lubi tę wiadomość

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 28 czerwca, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assssia88 wrote:
    Mam w środę monitoring, więc się okaże. Ale próbuje jak najwięcej wniosków wyciągnąć z tego cyklu, żeby w kolejnych być już trochę mądrzejszą. Ufam lekarce na 99%, ale jednak lubię też szukać wiedzy w innych źródłach
    I jak monitoring? Ja jestem właśnie w 11 dpo. Czekam na przyjście @ i zaczynamy od nowa stymulację letrozolem 2x1.

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 28 czerwca, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    I jak monitoring? Ja jestem właśnie w 11 dpo. Czekam na przyjście @ i zaczynamy od nowa stymulację letrozolem 2x1.

    Była owulacja 😊 jest ciałko żółte, plyn w zatoce douglasa, endometrium właściwe dla tej fazy cyklu. Biorę duphaston do czasu aż zrobię betę, mam zalecenie poczekać do 5 lipca, żeby wynik nie był zafałszowany przez ovitrelle. Będę akurat na urlopie, więc będę musiała poszukać laboratorium tam na miejscu ;)
    Od 4 dpo czuję intensywną pracę głównie lewego jajnika, z którego była owulacja, ale prawgo tez, całe podbrzusze ciągnie i kłuje praktycznie bez przerwy. Zgłaszałam lekarce, ale uspakaja, żeby się nie niepokoić, widocznie dużo się tam dzieje, a jaki będzie tego wynik dowiem się za tydzień.
    A jak u Ciebie badanie progesteronu?

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 5 lipca, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój progesteron wynosił 7,78 więc tak średnio.
    Miałam takie same objawy jak Ty, ale niestety w tym cyklu nic nie wyszło :( niedawno zaczęłam kolejny. aktualnie jestem w 5 dc I dzisiaj zaczęłam brać letrozol

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 6 lipca, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakich dniach i dawce przyjmujesz letrozol? U mnie owulacja przychodzi późno, w tym cyklu dopiero 22 dc, dlatego biorę już od 2 dnia przez 5 dni.
    Od tego cyklu po 2 tabletki. Niestety beta w 12 dpo 0,1 więc zaczynam niedługo nowy cykl starań. Dziś już bóle jak na okres, więc mam nadzieję, że szybko przyjdzie i zaczynamy od nowa.

    Pcos-ka lubi tę wiadomość

  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 7 lipca, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro biorę ostatnie tabletki letrozolu 5mg (to będzie 7 dzień cyklu). Już drugi cykl, ale powiem szczerze, że przy pojedynczej dawce w pierwszym cyklu stymulowanym czułam jak jajkniki pracowały. Teraz, z wyższą dawką kompletnie nic.

    Pcos-ka lubi tę wiadomość

  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 12 lipca, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi miesiąc cyklu z letrozolem, tym razem była dawka 5mg od 3-7dc. Dzisiaj jest 12dc, było echo. Endo rośnie, dopiero niecałe 5mm. Tak jak w tamtym miesiącu na lewym jajniku była cisza tak teraz tylko jeden pęcherzyk, dopiero 11mm. W prawym jajniku nic.Mam przyjść we wtorek na kolejne echo, bo na razie wszystko za małe.
    Jakoś wewnętrznie się cieszę, bo poprzedni miesiąc zakończył się grubym endo i pęcherzykami do max 8mm, także kto wie.

    Czytałam tez jedno forum na amerykańskiej stronie, gdzie kobiety opisywały w jakiej dawce stosowały letrozol i po ilu cyklach udało im się zajsc w ciążę. Na ponad 400 przypadków kobeity stosujące 5mg zachodziły najczęściej, bo aż 59%. Z czego 75% zachodziło w ciążę do max 3 cykli. Bardzo dużo kobiet mialo szczęście i zachodziło w 1 cyklu już ale to trzeba mieć szczęście.

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 12 lipca, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 5 dc, w tym cyklu po raz pierwszy dawka 5 mg, tyle że 2-6 dc. Bardzo czuję pracę znów lewego jajnika, okres daje mocno w kość, dawno nie miałam tak długiego i intensywnego, ale to pewnie przez endometrium, które miałam bardzo ładne w poprzednim cyklu. Nie ukrywam, że mam spore nadzieję na ten cykl, w poprzednim miałam potwierdzoną owulację, liczę, że i w tym będzie, może nawet bez ovitrelle przy tej dawce letrozolu.
    W poniedziałek 8dc będę miała monitoring, później moja Pani dr urlopuje, więc będę musiała się monitorować u kogoś innego. Będę tez znow robić testy owu w aplikacji, ostatnio super wyznaczyły dzień owulacji, tyle, że pecherzyk potrzebował jeszcze pomocy ovitrelle, żeby pęknąć.

  • HappyMum Koleżanka
    Postów: 47 1

    Wysłany: 14 lipca, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiadam:
    Cyclogest 400 mg całe opakowanie (zamknięte)(10/2026);
    Cyclogest 400 mg 12 szt. (10/2026);
    Latrozole Bluefish 2,5 mg, 20 szt. (05/2025);
    Progesteron Besins 100 mg, 22 szt. (03/2025);
    Duphaston 18 szt. (07/2026);
    Clexane 4000 j.m. 7 szt.(08/2026)
    Luteina 50 mg pod język 19 szt. (08/2026);
    Ovarin 19 szt. (12/2024);
    Bromocorn 2,5 mg całe opakowanie (02/2025);
    Acard 150 mg, 53 szt.(08.2025)
    Acard 75 mg całe opakowanie (01.2026).
    Zapraszam
    [email protected]

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 14 lipca, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozina wrote:
    Drugi miesiąc cyklu z letrozolem, tym razem była dawka 5mg od 3-7dc. Dzisiaj jest 12dc, było echo. Endo rośnie, dopiero niecałe 5mm. Tak jak w tamtym miesiącu na lewym jajniku była cisza tak teraz tylko jeden pęcherzyk, dopiero 11mm. W prawym jajniku nic.Mam przyjść we wtorek na kolejne echo, bo na razie wszystko za małe.
    Jakoś wewnętrznie się cieszę, bo poprzedni miesiąc zakończył się grubym endo i pęcherzykami do max 8mm, także kto wie.

    Czytałam tez jedno forum na amerykańskiej stronie, gdzie kobiety opisywały w jakiej dawce stosowały letrozol i po ilu cyklach udało im się zajsc w ciążę. Na ponad 400 przypadków kobeity stosujące 5mg zachodziły najczęściej, bo aż 59%. Z czego 75% zachodziło w ciążę do max 3 cykli. Bardzo dużo kobiet mialo szczęście i zachodziło w 1 cyklu już ale to trzeba mieć szczęście.
    Hejka, ja stosowałam 5mg i urósł tylko jeden pęcherzyk, cykl niestety nieudany. Jestem w trakcie drugiego cyklu i również przyjmowałam 5mg ale nie czułam w tym miesiącu kompletnie pracy jajników… więc myślę że nic nie urosło. Jutro mam monit w 15dc. Jestem trochę załamana bo też czytałam na stronach że przy dawkach 5mg owulację ma większość dziewczyn i dużej części przy pierwszym cyklu udaje się zajść. U mnie to drugi cykl i mam wrażenie że nic z niego nie będzie. Bardzo się martwię..

  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 14 lipca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    Hejka, ja stosowałam 5mg i urósł tylko jeden pęcherzyk, cykl niestety nieudany. Jestem w trakcie drugiego cyklu i również przyjmowałam 5mg ale nie czułam w tym miesiącu kompletnie pracy jajników… więc myślę że nic nie urosło. Jutro mam monit w 15dc. Jestem trochę załamana bo też czytałam na stronach że przy dawkach 5mg owulację ma większość dziewczyn i dużej części przy pierwszym cyklu udaje się zajść. U mnie to drugi cykl i mam wrażenie że nic z niego nie będzie. Bardzo się martwię..

    Rozumiem Cię doskonale.Mnie pociesza fakt, że nawet zdrowe pary mają szansę na zajście w ciążę tylko 15% z samego początku. Większość par zachodzi od 6 miesięcy wzwyż, ale czytałam tyle fajnych historii, że trzeba mieć nadzieję i iść po prostu z pocesem. Daj sobie czas, a kto wie, może cię ten miesiąc zaskoczy

    Pcos-ka lubi tę wiadomość

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 15 lipca, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 15 dc, pęcherzyk 17mm.
    W czwartek wziąć ovitrelle. W końcu czuję pracę tego jajnika w którym jest pęcherzyk, mam nadzieję że pęknie ✊🏻

    Kozina lubi tę wiadomość

‹‹ 1301 1302 1303 1304 1305 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ