Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Mari33 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 23 lipca, 03:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    Jakie dalsze kroki?
    Zobaczymy czy pękną same. Dr negatywnie nastawiony do ovitrelle :(

    Lora89 lubi tę wiadomość

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 23 lipca, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy masz monitoring?

  • Izka568 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 23 lipca, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari33 wrote:
    Może skontaktuj się z lekarzem? Z tego co wiem to drugi cykl stymulowany jest bardziej taki hmm… owocny więc może to kwestia tego ze hormony ruszyły?


    Myślisz to to kwestia hormonów? O tym nie pomyślałam, bo pierwszy raz biorę lamette (od dwóch cykli), dlatego nie mam z tymi tabletkami większego doświadczenia.
    W pierwszym cyklu praktycznie był pęcherzyk, później Ovitrelle, ale niestety nic z tego cyklu nie było. A teraz w drugim cyklu trochę mnie rozłożyło przez te tabletki, ale jak ładnie będzie rósł pęcherzyk, to może rzeczywiście coś tam ruszyło :)

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 23 lipca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka568 wrote:
    Myślisz to to kwestia hormonów? O tym nie pomyślałam, bo pierwszy raz biorę lamette (od dwóch cykli), dlatego nie mam z tymi tabletkami większego doświadczenia.
    W pierwszym cyklu praktycznie był pęcherzyk, później Ovitrelle, ale niestety nic z tego cyklu nie było. A teraz w drugim cyklu trochę mnie rozłożyło przez te tabletki, ale jak ładnie będzie rósł pęcherzyk, to może rzeczywiście coś tam ruszyło :)
    A jakie jeszcze masz obecnie objawy? I który to jest Twój dzień po owulacji??

  • Izka568 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 23 lipca, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    A jakie jeszcze masz obecnie objawy? I który to jest Twój dzień po owulacji??


    To znaczy, wczoraj było o wiele gorzej, bo miałam gorączkę, ból głowy, mięśni, brak apetytu. Dzisiaj ogólne zmęczenie, ale jest już lepiej. Ja dopiero biorę tabletki (od 5 do 9 dnia cyklu), owulacja dopiero będzie w tym cyklu :) Dziwie się, bo w pierwszym cyklu jak brałam tabletki, to nie miałam takich objawów, więc może w tym dopadły mnie skutki uboczne.
    Za tydzień mam monitoring, zobaczymy czy pęcherzyk się pojawi

    Pcos-ka lubi tę wiadomość

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 23 lipca, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czekam na jakieś wieści. Ja czekam na jakieś objawy! Chociaż jest jeszcze za wcześnie żeby wystąpiły

    Izka568 lubi tę wiadomość

  • Wisienka95 Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 23 lipca, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałabym się was poradzić 😉 a więc brałam 3 tab aromka od 5 do 9dc. Miałam monitoring 13dc i lekarz powiedział że są dwa! pecherzyki dominujace po 19mm w lewym jajniku. Dał ovitrelle na pęknięcie I życzył bliźniaków 😨 Nie chce ciazy blizniaczej. Jaka jest szansa na to że będą bliźniaki?

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 24 lipca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często pęka tylko jeden pęcherzyk. Więc szansa na bliźniaki jest ale nie na 100% one będą

    Wisienka95 lubi tę wiadomość

  • Wisienka95 Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 24 lipca, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest tu dziewczyna która miała podobny przypadek? Mi pecherzyki pękają ale owulacja występuje późno więc lekarz zaproponował aromka na przyspieszenie. Jednak nie spodziewałam się 2 pęcherzyków. Stresuje się tym 😶 ale nie chce odpuszczać tego cyklu bo 2 następne muszę odpuścić

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 24 lipca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po Aromku za każdym razem rósł 1

  • DUSIAA Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 24 lipca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa. Drugi cykl z letrozolem i na monitoringu okazało się, że w pierwszym owulacja przyszła późno i ją przegapiłam. Lekarka powiedziała, że ewidentnie pęcherzyk nie pękł, a drugim cyklem letrozolu tylko go powiekszyłam i zrobiła się torbielka.

    W pierwszym cyklu monit 11 i 15 DC i nic się nie ruszało więc (będąc z konieczności u innego lekarza) spisaliśmy tamten cykl na straty. Nie potrzebnie.

    Teraz lekarka kazała wziąć duphaston żeby ta torbiel się "zapadła/wchłonęła" i dopiero po miesiączce i po USG, które potwierdzi że jej nie widać, następna stymulacja.

    Bardzo się cieszę, że mój organizm zareagował. Na tamtym USG równo miesiąc temu endometrium 4,5 cm teraz 9,2 🥰 Piszę, abyście nie poddawały się jeśli startujecie i nie do końca znacie swój organizm, bo może jednak owulacja przyjść z opóźnieniem. W moim przypadku mogło to być w okolicy 20 DC.

    Ponieważ to pierwszy cykl to zignorowałam kłucie jajników (po monitoringu byłam pewna że to nie może być owulacja) i śluz, który teraz mi się wydaje mógł wskazywać na owulację 🙈

    Życzę nam wszystkim powodzenia i sił!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 21:31

  • Wisienka95 Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 24 lipca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    Mi po Aromku za każdym razem rósł 1

    Najwyraźniej dostałam za duża dawkę 😐

  • Nitka96 Ekspertka
    Postów: 174 134

    Wysłany: 25 lipca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Mam pytanie od czterech cykli jestem na stymulacji Aromkiem 4-9 dc., pierwsze 2 cykle owulacja koło 14 dc niestety nie udało się w trzecim cyklu bez owulacji. Lekarz przepisał w tym cyklu 2x1 tabletka 4-9 dc. Dzisiaj 7 dzień cyklu i zrobiłam testy owulacyjne - clearblue stała buźka czyli owulacja w ciągu 48 h, pink minimalnie jaśniejsza kreska od testowej. Czy to możliwe że w 9 dc będzie owulacja? 🫣😔

    👩🏻 28 lat - celiakia, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 👦🏻 27lat 🦊 4 lata
    25.05.23 👩🏻‍❤️‍👨🏻
    21.10.23 💍
    01.01.24 początek starań
    22.02.24 ciąża biochemiczna
    24.04.24 👰🏻‍♀️🤵🏻‍♂️💒
  • Mujer Autorytet
    Postów: 323 339

    Wysłany: 25 lipca, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wisienka95 wrote:
    A czy jest tu dziewczyna która miała podobny przypadek? Mi pecherzyki pękają ale owulacja występuje późno więc lekarz zaproponował aromka na przyspieszenie. Jednak nie spodziewałam się 2 pęcherzyków. Stresuje się tym 😶 ale nie chce odpuszczać tego cyklu bo 2 następne muszę odpuścić

    Ja miałam podobnie, z tym, że po 1 pęcherzyku na każdym jajniku. Jeden pękł i z niego mam córkę 😁 ale pęcherzyki w lewym jajniku nigdy nie pękały mimo ovitrelle, natomiast w prawym wtedy pojawił się po raz pierwszy. Ryzyko jest zawsze, nawet z pojedynczego pęcherzyka mogą być bliźniaki. Musisz się zastanowić czy lepiej bliźniaki czy brak ciąży 🤷‍♀️

    Wisienka95 lubi tę wiadomość

  • Mari33 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 27 lipca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, u mnie dzisiaj pik na teście, 14dc, od którego dc duphaston? Zgubiłam kartkę od gina i jak zwykle budzę się w weekend 😂

  • Wisienka95 Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 27 lipca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari33 wrote:
    Hej kochane, u mnie dzisiaj pik na teście, 14dc, od którego dc duphaston? Zgubiłam kartkę od gina i jak zwykle budzę się w weekend 😂

    Nie znam się na tym ale w poprzedniej ciąży lekarz kazał brać duphaston 2 dni po czyli u ciebie wypada 29.07 🙂 test LH robiłaś rano czy wieczorem?

    Mari33 lubi tę wiadomość

  • Mari33 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 27 lipca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wisienka95 wrote:
    Nie znam się na tym ale w poprzedniej ciąży lekarz kazał brać duphaston 2 dni po czyli u ciebie wypada 29.07 🙂 test LH robiłaś rano czy wieczorem?
    Po 16 pierwszy, koło 20 drugi ❤️

  • Lora89 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 1 sierpnia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Przyłączam się do wątku. Starałam się od roku naturalnie, od dwóch miesięcy jestem pod stałą opieką lekarza. W tym miesiącu miałam monitoring i wyszło co mi jest. Pomimo że wszystkie znaki na niebie wskazywały na owulację ( pozytywne testy owu, podwyższona tempka, kłucie w podbrzuszu, wysyp krost) tej owulacji nie było. W 12cd, 16dc, 19dc pechrzyk miał 12 mm, nie pękł. Endometrium kolejno 9, 11, 12 mm. Teraz zaczęłam brać duphaston 20-28dc, a później aromek od 5dc do 11dc 2x1tab. Ciekawa jestem co z tego wyjdzie, jestem dobrej myśli, przynajmniej wiem co mi jest. Ogólnie mam stwierdzone IO, biorę Glucophrage SR 750. 1x2 Tab, wyniki pod kontrolą w normie. Poza tym suplementuje Fertisim i Prenatal uno. Będę śledzić co u Was!

  • Frajda Ekspertka
    Postów: 138 256

    Wysłany: 1 sierpnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem w cyklu stymulowanym Aromkiem 3-7 po 2 tabletki. Mam dłuższe cykle około 30-33 dni. Byłam na monitoringu w 13 dniu cyklu, urosły 2 pęcherzyki 13 i 14 mm, endometrium 5,7mm, 18 dnia cyklu endometrium 11,7 mm, ale jeden pęcherzyk 19-20mm, tego drugiego gin nie widział. Czy Wam też się tak zdarzyło, że jeden pęcherzyk w trakcie się wchłonął? Co prawda drugi monit był w Luxmedzie, więc to może być kwestia sprzętu 🤣 czy podczas stymulowanych cykli korzystacie z testów owulacyjnych? Mnie nie wyszedł pozytyw, a na ostatnim monicie gin powiedział, że owulka za 2 dni. Czy możliwe, żeby test owulacyjny nie wyszedł chociaż owulka z dużą pewnością była? Robiłam tylko 1 test dziennie, ale zwykle udawało się wyłapać pik 🙂
    Btw myślałam, że stymulacja przyspieszy mi owulację, sprawi, że pęcherzyk szybciej urośnie, a jest tak samo jak na cyklu naturalnym :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 10:41

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • OlcikMiO Znajoma
    Postów: 20 12

    Wysłany: 1 sierpnia, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem w cyklu stymulowanym Aromkiem 3-7 po 2 tabletki. Mam dłuższe cykle około 30-33 dni. Byłam na monitoringu w 13 dniu cyklu, urosły 2 pęcherzyki 13 i 14 mm, endometrium 5,7mm, 18 dnia cyklu endometrium 11,7 mm, ale jeden pęcherzyk 19-20mm, tego drugiego gin nie widział. Czy Wam też się tak zdarzyło, że jeden pęcherzyk w trakcie się wchłonął? Co prawda drugi monit był w Luxmedzie, więc to może być kwestia sprzętu 🤣 czy podczas stymulowanych cykli korzystacie z testów owulacyjnych? Mnie nie wyszedł pozytyw, a na ostatnim monicie gin powiedział, że owulka za 2 dni. Czy możliwe, żeby test owulacyjny nie wyszedł chociaż owulka z dużą pewnością była? Robiłam tylko 1 test dziennie, ale zwykle udawało się wyłapać pik 🙂
    Btw myślałam, że stymulacja przyspieszy mi owulację, sprawi, że pęcherzyk szybciej urośnie, a jest tak samo jak na cyklu naturalnym :/

    hej, tak to normalne, że jeden pęcherzyk mógł się wchłonąć lub przestać rosnąć i jeden jest dominujący :) co do testu owu to nie wiem bo nie robię gdy mam monitoring bo ufam bardziej usg :D tymbardziej, że po spodziewanej owu idę na kolejny monitoring aby potwierdzić czy ta owu była :)

    Frajda lubi tę wiadomość

‹‹ 1303 1304 1305 1306 1307
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jakie wartości i parametry rozwijającego się płodu wyglądają prawidłowo, a co warto skonsultować z lekarzem? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w Kalendarzu Ciąży BellyBestFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ