X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Frajda Ekspertka
    Postów: 141 258

    Wysłany: 1 sierpnia, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :) udało mi się umówić na jutro to też będę miała pewność na czym stoję.

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 2 sierpnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zgłaszam się z pozytywnym updatem :)
    Beta hcg z dziś 16.8 :) udało się w 4 cyklu starań z Aromekiem i 2 z ovitrelle.
    Z nowości, które włączyliśmy od tego cyklu- przypomniało mi się, że przy pierwszej ciąży brałam Inofolic, więc i tym razem zaczęłam brać, od jakiegoś 1,5 miesiąca. A dwa- moja Pani dr była na urlopie i trafiłam do innego na monitoring, zasugerował, żeby dać dłużej mężowi 'odpoczac', skoro wiemy kiedy owulacja, to nawet 5 dni postu, żeby plemniki byly lepszej jakości.
    I wyszło ;)

    Frajda, Mari33 lubią tę wiadomość

  • Frajda Ekspertka
    Postów: 141 258

    Wysłany: 2 sierpnia, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Asiu 😊
    Ja już po monicie, pęcherzyk pękł mimo że nie wyszedł mi test owulacyjny. Jestem teraz spokojna 🙃 endo ładne, 14 mm.

    Assssia88 lubi tę wiadomość

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • Izka568 Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 2 sierpnia, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    Dziś byłam na wizycie u ginekologa. To jest mój drugi cykl, jestem po Ovitrelle i miałam się zgłosić na monitoring, żeby sprawdzić czy pęcherzyk pękł.
    No i pękły dwa pęcherzyki...
    Wiem, że jest ryzyko ciążą bliźniaczą, ale moje pytanie do Was czy któraś z Was też miała 2 pęcherzyki i z tego coś było? Czy jednak ciąża pojedyncza?
    Czy przy dwóch pęcherzykach pękniętych jest bardzo duża szansa, że ciąża w ogóle będzie? Jak u Was było?

  • Cytrynka 🍋 Koleżanka
    Postów: 53 18

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem tutaj nowa. Chociaż często przeglądałam posty to nigdy się nie udzielałam 😊
    To mój pierwszy cykl z stymulacją:
    ⭕ Lametta, 3-7 dc, 1x1
    ⭕ Monitoring 12dc, dwa pęcherzyki na jednym jajniku, jeden 18mm drugi większy 🥰
    ⭕ Zastrzyk na pękniecie Zivafert 12dc

    Wczoraj wieczorem zastrzyk, w poniedziałek monitoring czy pęcherzyki pękły :)
    Potem przez 10 dni duphaston i cyclogest.
    W środę 21 sierpnia mam zrobić test. Czekam z niecierpliwością 🥰😊

    ✔️PCOS
    ✔️Niedoczynność tarczycy
    ✔️Hipoglikemia reaktywna
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰 Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymanie, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa piękne pęcherzyki, ale niestety nie udało się)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert
  • Cytrynka 🍋 Koleżanka
    Postów: 53 18

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka568 wrote:
    Hej dziewczyny:)
    Dziś byłam na wizycie u ginekologa. To jest mój drugi cykl, jestem po Ovitrelle i miałam się zgłosić na monitoring, żeby sprawdzić czy pęcherzyk pękł.
    No i pękły dwa pęcherzyki...
    Wiem, że jest ryzyko ciążą bliźniaczą, ale moje pytanie do Was czy któraś z Was też miała 2 pęcherzyki i z tego coś było? Czy jednak ciąża pojedyncza?
    Czy przy dwóch pęcherzykach pękniętych jest bardzo duża szansa, że ciąża w ogóle będzie? Jak u Was było?

    Mi lekarz przy dwóch pęcherzykach powiedział, że jest ryzyko ciąży bliźniaczej ;) ale to ryzyko. Może być dwa, może być jedno, a może nie być wcale. Nie ma chyba reguły 😊

    ✔️PCOS
    ✔️Niedoczynność tarczycy
    ✔️Hipoglikemia reaktywna
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰 Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymanie, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa piękne pęcherzyki, ale niestety nie udało się)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert
  • Izka568 Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 9 sierpnia, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Mi lekarz przy dwóch pęcherzykach powiedział, że jest ryzyko ciąży bliźniaczej ;) ale to ryzyko. Może być dwa, może być jedno, a może nie być wcale. Nie ma chyba reguły 😊


    A z Twojego cyklu z dwoma pęcherzykami coś było?
    To jest mój pierwszy cykl kiedy mam dwa pęcherzyki, dlatego trochę mam obawy, ale tak jak mówisz różnie to może być. W przyszłym tygodniu mam zrobić test, więc się okaże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia, 10:00

  • Cytrynka 🍋 Koleżanka
    Postów: 53 18

    Wysłany: 9 sierpnia, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie wiem. To właśnie ten cykl. Mój pierwszy stymulowany cykl i właśnie od razu z dwoma pęcherzykami. Co z tego wyjdzie, zobaczymy :) zastrzyk w środę, a owulacja wczoraj. Więc poczekam jeszcze na testowanie 😊

    ✔️PCOS
    ✔️Niedoczynność tarczycy
    ✔️Hipoglikemia reaktywna
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰 Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymanie, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa piękne pęcherzyki, ale niestety nie udało się)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert
  • Olpamag Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 sierpnia, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tutaj nowa, choć czytam o Waszych zmaganiach już od jakiegoś czasu.

    Staramy się z mężem o drugiego dzidziusia, mamy 4 letniego synka. Oboje mamy 31 lat.

    W październiku minie rok od początku starań, obecnie kończę drugi cykl starań ze stymulacją, Lametta + Ovitrelle w pierwszym stymulowanym cyklu, udało się zajść w ciążę, niestety ciąża biochemiczna. Ten cykl był z dodatkowym wsparciem - Lametta + Ovitrelle na pęknięcie, dodatkowo zastrzyk Mensinorm 75j rozbity na dwa razy, a później znów 2x Ovitrelle po połowie co dwa dni po trzech dniach od owulacji. Również po trzech dniach od owulacji Luteina 200 2x rano i 2x wieczorem, plus Progesterone Besins 3x1. Niestety taka kombinacja leków nic nie dała, a nawet było gorzej niż zwykle jeśli chodzi o moje wyniki - 7 dpo estradiol wynosił tylko 45! Nigdy nie miałam tak niskiego, nawet bez stymulacji.
    Ogólnie mam swoje owulacje co miesiąc, cykle ok. 32 dniowe, jednak przez 8 miesięcy nie udawało się, więc moja ginekolog stwierdziła, że spróbujemy podkręcić moje owulacje, ponieważ mam problem z fazą lutealną.
    Wyniki z mężem mamy w miarę dobre, ja mam niskie AMH - 0,58, badane w styczniu, aż boję się sprawdzić znów, chociaż stosunek LH do FSH mam niecałe 1,2.
    Wiem, że są tu dziewczyny, które mają za sobą o wiele wiele więcej miesięcy starań, stymulacji, ale trudno tak przechodzić z miesiąca na miesiąc... Pewnie wiecie o czym mówię...
    Może któraś ma podobny problem i wie, co innego się sprawdziło i się udało? Czy któraś z Was w ogóle była tak stymulowana, że przyjmowała Ovitrelle jeszcze później?

    Będę wdzięczna za każdą podpowiedz, pozdrawiam Was serdecznie ❤️

  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 12 sierpnia, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 3 miesiąc z letrozolem. Dzisiaj 12dc i byłam na echo. Dawka 2.5mg i 5mg nic nie zadziałały, ale to 7.5mg pięknie weszło.
    Endo lekko ponad 7mm, pęcherzyki 19mm w prawym jajniku, który mnie kłuje. Mamy serduszkować teraz przez kolejne 4 dni i zobaczymy co dalej.
    Czy sie uda czy nie cieszę się i bardzo zaskoczyłam, że to 7.5mg tak ładnie zadziałało i że przy tych policystycznych jajnikach w końcu coś się dzieje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 16:01

    Cytrynka 🍋, Pcos-ka lubią tę wiadomość

  • Cytrynka 🍋 Koleżanka
    Postów: 53 18

    Wysłany: 12 sierpnia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozina wrote:
    U mnie 3 miesiąc z letrozolem. Dzisiaj 12dc i byłam na echo. Dawka 2.5mg i 5mg nic nie zadziałały, ale to 7.5mg pięknie weszło.
    Endo lekko ponad 7mm, pęcherzyki 19mm w prawym jajniku, który mnie kłuje. Mamy serduszkować teraz przez kolejne 4 dni i zobaczymy co dalej.
    Czy sie uda czy nie cieszę się i bardzo zaskoczyłam, że to 7.5mg tak ładnie zadziałało i że przy tych policystycznych jajnikach w końcu coś się dzieje :)
    To super informacja! Trzeba się cieszyć z każdego postępu :)

    ✔️PCOS
    ✔️Niedoczynność tarczycy
    ✔️Hipoglikemia reaktywna
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰 Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymanie, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa piękne pęcherzyki, ale niestety nie udało się)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert
  • Paro1995 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 12 sierpnia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może jesteście w stanie mi coś powiedzieć,
    3 miesiąc mam stymulację cyklu i biorę Lamette (od 2dc do 6dc)
    Czy lametta ma wpływ na badania THS czy prolaktynę?
    TSH zawsze miałam na poziomie poniżej 2, a prolaktynę zawsze w normach laboratoryjnych.
    Zbadałam TSH oraz prolaktynę w 5dniu cyklu
    oto wyniki:
    TSH 4,310 (normy 0,270-4,200) / miesiąc przed braniem lametty TSH 1,810
    Prolaktyna 1025 (normy 102-496) / miesiąc przed braniem lametty 332
    Dodam że przygotowałam się do badania bardzo dobrze, według zaleceń lekarzy.

  • Lora89 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 24 sierpnia, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem po pierwszej stymulacji letrozolem - brałam aromek 1x2 od 5 do 10 Dc. W 12 DC miałam kontrolę owulacji - 2 pęcherzyki 16mm i 17 mm, endometrium 11mm. Następna kontrola w 15 DC. Gin powiedział że jak są dwa pęcherzyki to się nie podaje zastrzyku, też tak ktoś wam mówił ? Miałam stymulację ponieważ moje pęcherzyki rosły tylko do 12 -15 mm i już więcej nie chciały, pomimo że robiłam testy owu i były pozytywne to tej owulacji nie było :( jestem ciekawa czy coś to pomoże. Miał ktoś podobnie ? Jakie były efekty ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia, 08:41

  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 24 sierpnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Lora, akurat w tym temacie jest bardzo duzo postów na ten temat. Dww jajeczka o tej wielkości w 12dc to według mnie bardzo ładny wynik, one na pewno urosną. Być może lekarz chce uniknąć ryzyka ciąży bliźniaczej skoro obydwa jajeczka są tak duże i dać szansę pęknąć chociaż jednemu.

  • Pcos-ka Ekspertka
    Postów: 247 60

    Wysłany: 24 sierpnia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozina wrote:
    U mnie 3 miesiąc z letrozolem. Dzisiaj 12dc i byłam na echo. Dawka 2.5mg i 5mg nic nie zadziałały, ale to 7.5mg pięknie weszło.
    Endo lekko ponad 7mm, pęcherzyki 19mm w prawym jajniku, który mnie kłuje. Mamy serduszkować teraz przez kolejne 4 dni i zobaczymy co dalej.
    Czy sie uda czy nie cieszę się i bardzo zaskoczyłam, że to 7.5mg tak ładnie zadziałało i że przy tych policystycznych jajnikach w końcu coś się dzieje :)
    Super wiadomość!
    U mnie leci już 3 i ostatni cykl z Aromkiem + Ovitrelle. Dziś jestem w 6dpo. Jeżeli tym razem też nie wyjdzie to przechodzę na poważniejszy schemat stymulacji. Trzymajcie kciuki 💖✊🏻

  • DUSIAA Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 24 sierpnia, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lora89 wrote:
    Hej, jestem po pierwszej stymulacji letrozolem - brałam aromek 1x2 od 5 do 10 Dc. W 12 DC miałam kontrolę owulacji - 2 pęcherzyki 16mm i 17 mm, endometrium 11mm. Następna kontrola w 15 DC. Gin powiedział że jak są dwa pęcherzyki to się nie podaje zastrzyku, też tak ktoś wam mówił ? Miałam stymulację ponieważ moje pęcherzyki rosły tylko do 12 -15 mm i już więcej nie chciały, pomimo że robiłam testy owu i były pozytywne to tej owulacji nie było :( jestem ciekawa czy coś to pomoże. Miał ktoś podobnie ? Jakie były efekty ?

    Hej, ja w tym cyklu miałam dwa pęcherzyki i robiłam zastrzyk. Owulacja była krótko po podaniu, może nawet zbyt szybko by była to zasługa zastrzyku, niemniej za instrukcją lekarki zastrzyk zrobiłam.

  • GabaB Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 25 sierpnia, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy sprxy symulacji lamettą, owualcja występuje szybciej? Bolą mnie piersi, mega jak na owu.
    Pierwszy raz biorę ten lek, więc się zastanawiam
    Wczoraj brałam ostatni raz bo wg zaleceń od 3dc do 5dc po 1 tab.
    Trzymajcie kciuki żeby się udało ✊🏻
    P.s w poniedziałek czyli w 8 dc ide na monitoring ale poprostu się tak zastanawiam czy ta owu może być szybciej
    Aaa i możliwe że lekarz zaleci mi zastrzyk, tylko nie będę miała, jak skontrolować czy pękły pęcherzyki bo mam mega napięty grafik w pracy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia, 06:59

  • Malina352 Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 25 sierpnia, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabaB wrote:
    Hej, czy sprxy symulacji lamettą, owualcja występuje szybciej? Bolą mnie piersi, mega jak na owu.
    Pierwszy raz biorę ten lek, więc się zastanawiam
    Wczoraj brałam ostatni raz bo wg zaleceń od 3dc do 5dc po 1 tab.
    Trzymajcie kciuki żeby się udało ✊🏻
    P.s w poniedziałek czyli w 8 dc ide na monitoring ale poprostu się tak zastanawiam czy ta owu może być szybciej
    Aaa i możliwe że lekarz zaleci mi zastrzyk, tylko nie będę miała, jak skontrolować czy pękły pęcherzyki bo mam mega napięty grafik w pracy
    Witam. Powiem ci na moim przykładzie że mi przyspieszyła i to bardzo. Owulację miałam w 28 dc (chociaż najczęściej jej w ogóle nie było)a w cyklu z Lametta miałam w 14dc . Dodam że brałam jeden cykl Lamette zakończony szczęśliwa ciążą. Teraz również czekam na @ i zaczynam cykl z Lametta:)

    Malina352
  • GabaB Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 25 sierpnia, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina352 wrote:
    Witam. Powiem ci na moim przykładzie że mi przyspieszyła i to bardzo. Owulację miałam w 28 dc (chociaż najczęściej jej w ogóle nie było)a w cyklu z Lametta miałam w 14dc . Dodam że brałam jeden cykl Lamette zakończony szczęśliwa ciążą. Teraz również czekam na @ i zaczynam cykl z Lametta:)
    Dzięki za odpowiedź! 😊 I gratulacje 😊 myślisz że tak szybko by były płodne skoro to dopiero 7dc🤭

  • Kozina Koleżanka
    Postów: 33 14

    Wysłany: 25 sierpnia, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos-ka wrote:
    Super wiadomość!
    U mnie leci już 3 i ostatni cykl z Aromkiem + Ovitrelle. Dziś jestem w 6dpo. Jeżeli tym razem też nie wyjdzie to przechodzę na poważniejszy schemat stymulacji. Trzymajcie kciuki 💖✊🏻
    Hej a czemu tak szybko konczysz stymulacjem w sensie ze od razu na powazniej? Zazwyczaj tak z pół roku dają

‹‹ 1304 1305 1306 1307 1308
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ