X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 12 lipca 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moje Kochane efta mmmarita głowy proszę do góry, porobić badania i srrrru na HSG. Będzie dobrze a o ciążę pewnie i łatwiej "po" i będziecie mieć głowy spokojniejsze, że jesteście drożne ;-)
    Efta myślę, poród mialas w skali bolu milion razy gorszy niż HSG.

    Ja się dziś czuję jak kupa... Klima w pracy i samochodzie, chodze i pociągam nosem.

    Ciekawe czy mój @małpiszon przyjdzie jeszcze w trakcie brania luteiny. Chciałam sobie dzisiaj zbadać szyjkę, ciężko ją sięgnąć i miałam tam bardzo ciasno, wyczuwalam jakby takie ścianki z boku, macie tak?

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 lipca 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Dziewczyny moje Kochane efta mmmarita głowy proszę do góry, porobić badania i srrrru na HSG. Będzie dobrze a o ciążę pewnie i łatwiej "po" i będziecie mieć głowy spokojniejsze, że jesteście drożne ;-)
    Efta myślę, poród mialas w skali bolu milion razy gorszy niż HSG.

    Ja się dziś czuję jak kupa... Klima w pracy i samochodzie, chodze i pociągam nosem.

    Ciekawe czy mój @małpiszon przyjdzie jeszcze w trakcie brania luteiny. Chciałam sobie dzisiaj zbadać szyjkę, ciężko ją sięgnąć i miałam tam bardzo ciasno, wyczuwalam jakby takie ścianki z boku, macie tak?

    Rocheera wyciągnęłaś mi słowa z ust :) Efta urodziłaś dziecko to HSG dla Ciebie pikuś! Dziewczyny dacie radę! Dajcie nam dobry przykład:)
    A co do odczuć... to ja chyba nie zwróciłam na to uwagi, zazwyczaj czuję czy jest sucho albo wilgotno ale że ciasno to nie bardzo.

    Rocheera lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 lipca 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak poza tym zamówiłam sobie zestaw leków na przyszły cykl i będę się atakowała witaminą D, ovarinem i kwasami omega 3 (olej lniany). Poza tym poważnie rozważam pójście do dietetyka może tak uda mi się coś zdziałać... wiedziałyście że nabiał może podwyższać poziom testosteronu?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 12 lipca 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Dziewczyny moje Kochane efta mmmarita głowy proszę do góry, porobić badania i srrrru na HSG. Będzie dobrze a o ciążę pewnie i łatwiej "po" i będziecie mieć głowy spokojniejsze, że jesteście drożne ;-)
    Efta myślę, poród mialas w skali bolu milion razy gorszy niż HSG.

    Ja się dziś czuję jak kupa... Klima w pracy i samochodzie, chodze i pociągam nosem.

    Ciekawe czy mój @małpiszon przyjdzie jeszcze w trakcie brania luteiny. Chciałam sobie dzisiaj zbadać szyjkę, ciężko ją sięgnąć i miałam tam bardzo ciasno, wyczuwalam jakby takie ścianki z boku, macie tak?
    Dziękuję <3 Ja na pewno idę. Chcę mieć to już za sobą. A Eftunia mam nadzieję do mnie dołączy <3

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 12 lipca 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    dzieki mmmarita. potrzebne mi były takie słowa. tak czy siak czekam na posiew. jeszcze nie wiem jaką podejmę decyzję. rozmawiałam z gin z mojej kliniki, powiedziała, że mam powiedzieć w szpitalu, że jestem na stymulacji i w 12 dzien cyklu spokojnie mogą mi zrobic HSG bo na pewno jeszcze nie bede miała owulacji. (bo w najblizszy czwartek bede w 7 dc a u mnie w szpitalu robia 2 razy w tygodniu wt i czw. no i nastepny termin jesli nie zrobie w czwartek jest w 12 dc. a normalnie się robi do 10 dc. )
    aaa i sprostowała, że nie ma to być wynik czystości pochwy tylko "wymaz z kanału szyjki". to ponoć 2 różne badania.
    Moja gin powiedziała, że badanie jest ważne przed Sono HSG, choćby po to żeby nie poprzenosić ewentualnych zarazków podczas badania.
    Ja miała jakieś bakterie, więc przepisałam mi jednorazowy lek dopochwowy i wtedy po kilku dniach miałam HSG

    c5c9c0e3f3.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 lipca 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    zadzwoniłam do laboratorium, są moje wyniki...
    jestem bardzo ciekawa, one zdecydują o moim jutrzejszym badaniu.
    jade je odebrać :/

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 13 lipca 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta daj koniecznie znac co i jak :)

    Dziewczyny mam do Was pytanie czy biorąc ten letrazol bolał was jajnik? Biorę ta Lamette od 3dc i już następnego dnia zaczęłam odczuwać ból w prawym jajniku, nie cały Czas ale kilka razy w ciągu dnia go czuje, zwłaszcza rano. Czy to nie za szybko się tam coś dzieje?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 lipca 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    hej dziewczyny.
    zadzwoniłam do laboratorium, są moje wyniki...
    jestem bardzo ciekawa, one zdecydują o moim jutrzejszym badaniu.
    jade je odebrać :/

    Napisz później cobi jak

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 lipca 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Efta daj koniecznie znac co i jak :)

    Dziewczyny mam do Was pytanie czy biorąc ten letrazol bolał was jajnik? Biorę ta Lamette od 3dc i już następnego dnia zaczęłam odczuwać ból w prawym jajniku, nie cały Czas ale kilka razy w ciągu dnia go czuje, zwłaszcza rano. Czy to nie za szybko się tam coś dzieje?

    Ja biorę 2cykl lamette, wcześnie 2 cykle CLO i praktycznie każdego dnia któreś jajco da o sobie znać, ale najbardziej aktywne są po pierwszych 2-3 tabletkach vw danym cyklu.
    Nie masz się na pewno czym martwić, a raczej powinnaś się cieszyć, że jajca pracują ;-)

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 lipca 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już wszystko wiem.
    HSG jutro nie bedzie.
    wynik wymazu do poprawki - wiedziałam, że tak bedzie, próbka bardzo ubogokomórkowa.

    Kolejne przygody z nfz. Ordynator kazał powtórzyć badanie. Poprosiłam o pobranie wymazu w szpitalu , bo ostatnio panie w poradni miały kłopoty ze sprzętem. Odmówił. Kazał iść do poradni. Poszłam do poradni, a tam wiedziałam co usłyszę. "Proszę jechać do szpitala" w innym mieście.
    stanowczo odmówiłam!
    delikatnie wbiłam szpilkę i zażądałam pobrania próbki.
    Próbka została pobrana. Bez problemu za 3 minuty szłam już do punktu pobrań oddać materiał do analizy. To się w głowie nie mieści!!!
    Następny termin HSG - wtorek 19 lipca.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 lipca 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta, podsumowując jest szansa, że będziesz mieć to za sobą, badanie powtórzone, oby tylko wynik był ok i we wtorek zdasz nam tu relacje ;-)

    efta lubi tę wiadomość

  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 13 lipca 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta, szkoda.... Wkurzylam sie, jak przeczytalam Twoje załatwienia!
    Ale mam nadzieje ja przetre szlaki.
    Kuzwa mi nie zlecili zadnego badania przed zabiegiem, mysle o czystosci pochwy czy czyms takim ale ja bede plamic do konca tygodnia...ehh

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 lipca 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Efta, szkoda.... Wkurzylam sie, jak przeczytalam Twoje załatwienia!
    Ale mam nadzieje ja przetre szlaki.
    Kuzwa mi nie zlecili zadnego badania przed zabiegiem, mysle o czystosci pochwy czy czyms takim ale ja bede plamic do konca tygodnia...ehh

    to badanie na posiew nie jest obowiązkowe, jest wskazane ale niekonieczne. to podobno zależy od szpitala, lekarza.
    ja wole mieć je zrobione i choć dziś ordynator powiedział, że jak bardzo chce to moge mieć HSG jutro ale wole się wstrzymać i zrobic wymaz bo niedawno miałam infekcję i nie mam pewności czy jest wszystko ok.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 lipca 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    A tak poza tym zamówiłam sobie zestaw leków na przyszły cykl i będę się atakowała witaminą D, ovarinem i kwasami omega 3 (olej lniany). Poza tym poważnie rozważam pójście do dietetyka może tak uda mi się coś zdziałać... wiedziałyście że nabiał może podwyższać poziom testosteronu?

    pomysł dobry ale mam nadzieje , że to nie oznacza , że nie pojedziesz do kliniki??!!
    ps. a ovarin jest na co?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 lipca 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Rocheera wyciągnęłaś mi słowa z ust :) Efta urodziłaś dziecko to HSG dla Ciebie pikuś!

    przypominam, że miałam cesarkę...
    owszem cała noc w bólach ale samego porodu nie przechodziłam bóli partych itd.

    Z resztą już się troche mniej boje, jakoś to bedzie.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 lipca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Dziewczyny moje Kochane efta mmmarita głowy proszę do góry, porobić badania i srrrru na HSG. Będzie dobrze a o ciążę pewnie i łatwiej "po" i będziecie mieć głowy spokojniejsze, że jesteście drożne ;-)
    Efta myślę, poród mialas w skali bolu milion razy gorszy niż HSG.

    Ja się dziś czuję jak kupa... Klima w pracy i samochodzie, chodze i pociągam nosem.

    Ciekawe czy mój @małpiszon przyjdzie jeszcze w trakcie brania luteiny. Chciałam sobie dzisiaj zbadać szyjkę, ciężko ją sięgnąć i miałam tam bardzo ciasno, wyczuwalam jakby takie ścianki z boku, macie tak?

    jak sie dzis czujesz?
    a @ nie przyjdzie bo jutro bedzie piekny wynik bety :)
    ja szyjki nie umiem badać wiec nic nie podpowiem.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 lipca 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    jak sie dzis czujesz?
    a @ nie przyjdzie bo jutro bedzie piekny wynik bety :)
    ja szyjki nie umiem badać wiec nic nie podpowiem.

    Spoko, dalej pociągam nosem.
    odparłam myśl i o @ i o ciąży tym bardziej, bo w nią nie wierzę zwyczajnie. Piersi bolą jak np leżę na brzuchu albo dotykam, ale to raczej po lekach. Jak miałam c. biochemiczną to piersi miałam tak strasznie rozgrzane i sterczące ;-) a teraz zwyczajne.
    Jajca na zmianę ciągną, kłują nic specjalnego...
    Jutro rano śmigam na betę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2016, 14:38

  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    to badanie na posiew nie jest obowiązkowe, jest wskazane ale niekonieczne. to podobno zależy od szpitala, lekarza.
    ja wole mieć je zrobione i choć dziś ordynator powiedział, że jak bardzo chce to moge mieć HSG jutro ale wole się wstrzymać i zrobic wymaz bo niedawno miałam infekcję i nie mam pewności czy jest wszystko ok.
    Pewnie, lepiej miec wynik i pewnosc, ze jest czysto!
    U mnie nic nie wymagaja... nie wiem czy to rozsadne

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Pewnie, lepiej miec wynik i pewnosc, ze jest czysto!
    U mnie nic nie wymagaja... nie wiem czy to rozsadne

    jak masz taką możliwość to zrób. dla własnego spokoju. ja nawet nie miałam skierowania tylko u położnych powiedziałam, że jestem przed HSG i chce zrobić wymaz.
    Moja gin z kliniki mówi , że małe plamienie nie przeszkadza, ja miałam jeszcze sporo krwi pewnie dlatego wynik nie wyszedł.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    to badanie na posiew nie jest obowiązkowe, jest wskazane ale niekonieczne. to podobno zależy od szpitala, lekarza.
    ja wole mieć je zrobione i choć dziś ordynator powiedział, że jak bardzo chce to moge mieć HSG jutro ale wole się wstrzymać i zrobic wymaz bo niedawno miałam infekcję i nie mam pewności czy jest wszystko ok.
    Pewnie, lepiej miec wynik i pewnosc, ze jest czysto!
    U mnie nic nie wymagaja... nie wiem czy to rozsadne
    To zrobie w piątek, pod warumkiem ze wynik bedzie do poniedzialku rano. Poki co okress..

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ