X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    Rocheera a ile dni po zastrzyku jesteś?

    Dzisiaj 13dzien po ovitrelle (dość wcześnie miałam bo w 11dc)

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 lipca 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Dzisiaj 13dzien po ovitrelle (dość wcześnie miałam bo w 11dc)

    dziś może jeszcze nie ale ja jutro bym juz poszła, no dobra poleciała ;)

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    dziś może jeszcze nie ale ja jutro bym juz poszła, no dobra poleciała ;)

    Z jednej strony mnie kusi jak nie wiem, z drugiej może rzeczywiście warto poczekać.

    Bo sikaniec chyba nie bardzo ma sens?

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 lipca 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sikaniec 10 dni po owu o czułość 10 , no niby już też coś powinien pokazać....

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    sikaniec 10 dni po owu o czułość 10 , no niby już też coś powinien pokazać....

    I bądź tu babo mądra ;-) ale ovitrella już mi chyba nie powinien wykazać

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, już nie chyba że brałaś jakąś dużą dawkę. ja biore 2 ampułki i 14 dni po zastrzykach nie ma po nich śladu.
    pamiętaj że sikaniec najlepiej wychodzi z rannego moczu. wiec najszybciej i tak jutro byś go robiła,
    idz jutro na bete.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie wróciłam ze szpitala. byłam wypytać o HSG. Umówiłam się na najbliższy czwartek o ile badanie czystość pochwy pokaże, że wszystko ok. mam duże wątpliwości co do wyniku posiewu, bo położna pobrała mi wymaz, a ja jeszcze plamie i na próbce było sporo krwi.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Cześć Kobiety ;-)
    Melduję się w poniedziałek, weekend zwariowany miałam, coś tam podczytywalam

    Dzisiaj mam 24dc, 8d z luteiną (swoje normalne cykle 24-26d). Robić już betę czy wstrzymać się do np czwartku, to byłby 27dc? Co myślicie?
    Kiedy owulacja ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    nie, już nie chyba że brałaś jakąś dużą dawkę. ja biore 2 ampułki i 14 dni po zastrzykach nie ma po nich śladu.
    pamiętaj że sikaniec najlepiej wychodzi z rannego moczu. wiec najszybciej i tak jutro byś go robiła,
    idz jutro na bete.

    Na mnie działa jedna ampułka, pęcherzyki pękają, patrzę na moje zapiski z tamtego miesiąca (apka na telefonie) i betę robiłam 11dni po zastrzyku i już nie było śladu, wynik 2, to teraz 13 dni po chyba bez obaw. Może nawet dziś podjade

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    Kiedy owulacja ?

    Dokładnie który dzień nie wiem, u gina byłam w 10dc, w 11dc ovitrell, a kolejny raz u gina gdzie mu potwierdził że ovu była, byłam w 16dc (z tego co mnie się wydaje to była w 13dc)

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    a ja właśnie wróciłam ze szpitala. byłam wypytać o HSG. Umówiłam się na najbliższy czwartek o ile badanie czystość pochwy pokaże, że wszystko ok. mam duże wątpliwości co do wyniku posiewu, bo położna pobrała mi wymaz, a ja jeszcze plamie i na próbce było sporo krwi.

    A kiedy masz mieć wynik?

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    to nie tak....
    to nie ty powinnaś decydować, który dzień bedzie najlepszy.
    robiąc stymulację nie wiesz dokładnie kiedy pęcherzyk urośnie do odpowiedniej wielkości. Około 9-12 dnia cyklu idziesz na usg do lekarza, jeżeli masz pęcherzyk w odpowiedniej wielkości do pęknięcia czyli około 20mm podajesz zastrzyk. i to lekarz powinien zdecydować kiedy to zrobić.
    Nie wierze, że lakarz nie kazał ci przyjść na określenie wielkości pęcherzyków.
    Może być tak, że nie urośnie ci żaden do opowiedniej wielkości a ty podasz sobie zastrzyk nadaremno...

    Zgadzam się. Do 6 dc brałam lamettę a potem monitoring i to lekarz określlił dokładnie kiedy mam zrobić zastrzyk nawet że mam to zrobić wieczorem. U mnie to był bodajże 11 lub 12 dc.

    l54t4dr.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    ucielo mi słowa w poprzednim poscie, miało być "sama nie wiem w którym bedzie najlepiej zrobić usg"
    lekarz napisał mi tak: 9-12dc usg z ovitrelle i z tego co zrozumiałam to on poda mi zastrzyk bo kazał go przynieść. Mam nadzieję że jednak urośnie i zastrzyk zadziała tak jak powinien;)

    Aa to ok :) spokojnie jak lekarz Ci nie poda to sama sobie zrobisz. Prosta sprawa serio. Mi zrobił mąż nawet nie poczułam.

    l54t4dr.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 lipca 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    A kiedy masz mieć wynik?

    za 5 dni.... a HSG za 3 haha
    taka mała anomalia.
    HSG się robi do 10 dnia cyklu. u mnie w szpitalu we wtorki i czwartki... czyli w moim przypadku albo 5 albo 7 dnia cyklu. (kolejny wtorek to już 12 dc) na wynik posiewu czeka się 5 dni, a nie można go pobrać w miesiączkę. HSG też nie można robić w miesiaczkę. Ktoś widzi w tym sens? ja teraz po lekach to palmie nawet do 6 dc.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    za 5 dni.... a HSG za 3 haha
    taka mała anomalia.
    HSG się robi do 10 dnia cyklu. u mnie w szpitalu we wtorki i czwartki... czyli w moim przypadku albo 5 albo 7 dnia cyklu. (kolejny wtorek to już 12 dc) na wynik posiewu czeka się 5 dni, a nie można go pobrać w miesiączkę. HSG też nie można robić w miesiaczkę. Ktoś widzi w tym sens? ja teraz po lekach to palmie nawet do 6 dc.

    To rzeczywiście anomalia, ciężko to fizycznie w jednym cyklu ogarnąć. U siebie po lekach też widzę że po @ jeszcze min 2 dni plamienia

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 lipca 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    To rzeczywiście anomalia, ciężko to fizycznie w jednym cyklu ogarnąć. U siebie po lekach też widzę że po @ jeszcze min 2 dni plamienia

    no dlatego jakoś się nie nastawiam, że się uda to badanie w tym cyklu.
    Pojde pewnie jeszcze raz na czystość pochwy pod koniec tego cyklu - tuż przed miesiączką i HSG zrobimy w nowym cyklu tuż po miesiączce.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 lipca 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobiłam wpis do pamiętnika jak którejś z was się chce poczytać o moich dzisiejszych przygodach z nfz to zapraszam do krótkiej lektury.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Auris88 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 11 lipca 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera jeżeli dobrze przeliczyłam to sikańca (cień cienia) zrobiłam 14 dni po owulacji a betę 15 albo 16 dni po Owu. Ja bym się wstrzymała jeszcze ze 2 dni żeby mieć pewność i od razu na betę :*

    Witam nowe koleżanki;) My z dziewuszka86 jesteśmy przykładem na forum, że się da. Niestety jedna osoba czeka dłużej a inna ma więcej szczęścia.. tak czy inaczej warto;) Fakt faktem lekarz zajmujący się niepłodnością do którego ma się zaufanie to podstawa.

    Chyba Onia pisałaś o brobergonie. Ja też go miałam brać tak zapobiegawczo po pół tabletki rano i wieczorem, ale przygodę z tym lekiem miałam rozpocząć od ćwiartki rano i wieczorem żeby zobaczyć jak się będę czuła. Jestem w szoku że lekarz dał Ci tak wysoką dawkę na dzieńdobry...wiedząc jakie mogą być skutki uboczne.

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 11 lipca 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta mam przez Ciebie kobieto świeczki w oczach! Przeczytałam Twój wpis w pamiętniku z 10 lipca.
    Cudowne musi być bycie mamą :-*

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 11 lipca 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta też przeczytałam, przygody z nfz już mnie nie dziwią - tylko psują człowiekowi dużo krwi.

    Ale ten wczorajszy wpis... gęsia skórka i krokodyle łzy... My dziś idziemy świętować naszą pierwszą rocznicę ślubu, a zarazem rok (i kilka dni) starań o bobaska... Wiem, że to nie długo w porównaniu do Ciebie czy innych kobiet ale mimo wszystko jakoś smutno. Chyba jakaś depresja się przyplątała, czytam Was na bieżąco i wpieram myślami z całych sił (nie myślcie, że Was opuściłam) tylko jakoś energii mi brakuje.

    Mmmarita przykro mi, że ten głupi @ przyszedł... oby przyszły cykl był lepszy.

    Rocheera kciuki trzymam z całych sił może Ty w końcu przełamiesz złą passę :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ