X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia - dzięki za odpowiedź. U mnie z IUI to tak na dwoje babka wróżyła. Bo jak się starałam o pierwszą dzidzię to 2 lekarzy orzekło , że u nas IUI nie ma sensu, bo mąż ma super sperme a ja w tescie po stosunku też miałam rewelacyjny wynik, a wiec sprzyjające wrunki dla plemników są. w takich sytuacjach IUI się nie wykonuje. Teraz jest u mnie gorzej z płodnym śluzem i gin chce powtórzyć "test po stosunku" i jak bedzie kiepski rezultat to sugeruje podejscie do inseminacji.

    Jagna - dzieki za odpowiedź. ja pojde na betę tak jak każe mi zawsze gin z kliniki. 16 dni to zdecydowanie za poźno. zbyt wydłużyłabym sobie 2 fazę cyklu. Wezmę luteinę przez 10 dni i pojde na bete żeby sprawdzić czy mogę odstawic leki.

    mmmarita - myślę, że ten ból mógł być objawem pęknięcia. Koniecznie napisz po wizycie jak poszło. trzymam kciuki!

    Miśkowa - ja przez te wszystkie lata gdy nie mogłam zajsc w ciażę, w końcu wypracowałam idealną odpowiedź na pytanie czemu jeszcze nie mamy dzieci. I mówiłam:
    NIE ZAWSZE MA SIE W ZYCIU TO CO BY SIE CHCIAŁO MIEĆ.
    Inteligentni ludzie nie pytali o wiecej szczegółów , mniej obdarzeni rozumem zresztą raczej też nie. Jest to tak dosadne, że ludzie są najczęsciej zmieszani , że zapytali.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Efta może Ci naturalnie pękł? Ja bralam zastrzyk w piatek o tej samej porze. Seks sobota 14. A czulam jakby owu chyba dopiero wczoraj kolo poludnia a kochalismy sie dopiero o 22.
    A cialka żółtego nie wypatrzyl? Ja pokladam nadzieję w przeplukanych na hsg jajowodach.

    Może być, że sam pękł - choć niekoniecznie bo biorę pabi dexamethason, który obniża poziom LH i kiepsko u mnie z naturalnym peknieciem.
    Ciałka żótego jeszcze nie było.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zrobiłam zastrzyk o 15:00w piatek.
    sex był rano i wieczorem w sobotę i powtórka niedziela rano. Też liczę na przepłukane jajowody po HSG. Jeśli pękł w piątek , to mogliśmy się spóźnić. Aj tam co ma być to bedzie.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helo, a ja sobie stoję w cudownej kolejce do mojego gina... Po urlopie dziewczyn jak mrówek. Zobaczymy czy chociaż jedno jajo będzie przez to zamieszanie z tabletkami. Oby.

    Mam ochotę pobić jedną dziewczynę! Brzuch pod nos 7-8mc i co i FAJA W GĘBIE!!!!

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta dobrze, że go nie ma:) podziałaliście to i rezultat musi być:) Kurczę chyba następnym razem wykorzystam Twój tekst i może w końcu też będziemy mieli spokój... A inna sprawa to próbowaliście może używać ten żel conceive? Ma dobre opinie wśród kobitek które mają właśnie problemy ze śluzem, warto rozejrzeć się za nim w aptekach internetowych bo jest tańszy.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera no to nic tylko cierpliwości Ci życzyć:) a przez te tabletki to może być tak że coś później troszkę urośnie, ale chyba powinien się już któryś wybijać wśród pozostałych:)

    A co do sytuacji to no koment... sama nie raz widywałam takie babki i żałuję że mi odwagi za brakło żeby nagadać im tak żeby w pięty poszło!

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia czy ja dobrzee pamiętam, że Twój luby też ma trochę problemów z armią? Bo chciałam się zapytać czy lekarz dał Wam jakieś wytyczne co do częstości współżycia. Śluz u mnie piękny się pojawił i ja bym chętnie już działa, z drugiej strony nie wiem czy to nie nadwyręży i tak już małej ilości plemników. Choć dziś po zgłębieniu neta wyczytałam, że to niby nie ma wpływu u warto działać właśnie jak już jest śluz nawet codziennie... Ciekawa jestem opinii lekarza (oczywiście zapytam swojego ale chętnie dziś bym już podziałała żeby nie przegapić owu w razie czego).

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Onia czy ja dobrzee pamiętam, że Twój luby też ma trochę problemów z armią? Bo chciałam się zapytać czy lekarz dał Wam jakieś wytyczne co do częstości współżycia. Śluz u mnie piękny się pojawił i ja bym chętnie już działa, z drugiej strony nie wiem czy to nie nadwyręży i tak już małej ilości plemników. Choć dziś po zgłębieniu neta wyczytałam, że to niby nie ma wpływu u warto działać właśnie jak już jest śluz nawet codziennie... Ciekawa jestem opinii lekarza (oczywiście zapytam swojego ale chętnie dziś bym już podziałała żeby nie przegapić owu w razie czego).
    Tak, dobrze kojarzysz. Nie dość tego dzisiaj dowiedzieliśmy się, że po 3 miesięcznej kuracji, tabletkami za 170 zł na m-c, nic się nie polepszyło - wyniki nasienia bez zmian :( u na nas teratozoospermia - reszta wyników ok.
    Z tego co gin. mówiła to najlepiej jest tak co 3 dni współżyć/2-3 razy w tygodniu. No i inne wskazania: nie pić alkoholu, nie palić, dużo sportu. Przed staraniami podczas kontrolowanego cyklu wypić kawkę lub coca-cole żeby pobudzić maksymalnie plemniki- nie wiem czy działa, ale na pewno nie zaszkodzi :)

    c5c9c0e3f3.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia dzięki Kochana <3 mnie już zaczynają te ceny przerastać, nie dość że na moje leczenie wydajemy tyle pieniążków to teraz jeszcze dojdzie kuracja męża. Właśnie czytałam że niestety najgorzej jest poprawić morfologię. A znacie przyczynę tego stanu rzeczy? Jakie badania robiliście oprócz nasienia?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Onia dzięki Kochana <3 mnie już zaczynają te ceny przerastać, nie dość że na moje leczenie wydajemy tyle pieniążków to teraz jeszcze dojdzie kuracja męża. Właśnie czytałam że niestety najgorzej jest poprawić morfologię. A znacie przyczynę tego stanu rzeczy? Jakie badania robiliście oprócz nasienia?
    nie mam pojęcia skąd takie wyniki, pewnie styl życia, choć z drugiej strony mamy znajomych którzy prowadzą podobny, albo jeszcze "gorszy" i mają już po dwójce dzieciaków, bez żadnego wysiłku.
    Próbuje się właśnie umówić na wizytę i mam w planach dużo pytać... właśnie o te wyniki męża , o to co może być przyczyną że IUI się nie udała, no i kwestia co dalej...

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tymi wydatkami to faktycznie łatwo nie jest, praktycznie każdy grosz na leczenie, inne wydatki schodzą na drugi plan.... oby było warto!

    c5c9c0e3f3.png
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie po ptokach beta 0,22.. :( dostałam skierowanie na laparoskopie, mam wykonać badanie wymaz na chlamydie,mycoplasme i gbs, dodatkowo z krwi: tarczycowe anty TPO i TO, choroby wieńcowej i serca: homocysteina, anemii: kwas foliowy, autoimmunologi: p/c p.kardiolipinie IgG i IgM, p/c p.plemnikom, p/c p.antygenom jajnika. Maz na usg jąder do Krakowa ma jechać sprawdzić czy nie ma żylaków, a z badania nasienia wynika że ma go bardzo dużo ale tylko 14% ruchliwych a przy takich ilościach minimum 32% powinno być.. Z moich wyników SHBG o połowę niższe niż minimum (endokrynolog stwierdził że to nic takiego) cos tam o białko chodzi i od razu pytanie czy jem mięso i nabiał?! Pierwszy raz gin mi badał tarczyce,piersi,nerki,woreczek itd przez usg na szczęście wszystko dobrze. Także czekam aż odezwą się do mnie kiedy mam przyjechać na zabieg. Pozdrawiam

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • sylka0102 Przyjaciółka
    Postów: 725 48

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Cześć, u mnie po ptokach beta 0,22.. :( dostałam skierowanie na laparoskopie, mam wykonać badanie wymaz na chlamydie,mycoplasme i gbs, dodatkowo z krwi: tarczycowe anty TPO i TO, choroby wieńcowej i serca: homocysteina, anemii: kwas foliowy, autoimmunologi: p/c p.kardiolipinie IgG i IgM, p/c p.plemnikom, p/c p.antygenom jajnika. Maz na usg jąder do Krakowa ma jechać sprawdzić czy nie ma żylaków, a z badania nasienia wynika że ma go bardzo dużo ale tylko 14% ruchliwych a przy takich ilościach minimum 32% powinno być.. Z moich wyników SHBG o połowę niższe niż minimum (endokrynolog stwierdził że to nic takiego) cos tam o białko chodzi i od razu pytanie czy jem mięso i nabiał?! Pierwszy raz gin mi badał tarczyce,piersi,nerki,woreczek itd przez usg na szczęście wszystko dobrze. Także czekam aż odezwą się do mnie kiedy mam przyjechać na zabieg. Pozdrawiam
    Tak mi przykro :( miałam te wszystkie badanie 1000zl mi wyszło około :/ ja miałam dzis jechac na USG ale mężowi się auto zepsuło i na jutro przełożyłam ale dziwne bo mnie juz jajniki nie bola. A powiedz mi jutro od której do której monitoring u Przybycienia bo napisal mi na kartce do 18:30 a od której to niewiem?

    Czekam wciąż na ten cud....

    j36rxzdvdx1kpbz0.png
  • Natuś Przyjaciółka
    Postów: 83 50

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe powitanie, Miśkowa, Jagna dziękuję za słowa pociechy. Leczę się, a właściwie dopiero rozpoczęłam leczenie w klinice Artemida w Olsztynie u Dr Domitrza.
    Mam bezowulacyjne cykle, niedawno miesiączka całkiem się zatrzymała ale na szczęście Duphaston ruszył sprawę. Mam nadzieję, że Letrozol pomoże pęcherzykom rosnąć.
    Dziękuję za wszystkie informacje, będę bardziej świadoma o co mam pytać.

    Jagna jesteś bardzo silna, trzeba ciągle wierzyć i nie poddawać się, na pewno się uda!
    Wszystkim życzę szczęśliwego poczęcia, pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2016, 08:57

    efta lubi tę wiadomość

    8328a7ae5e.png
    a4f4f6cb77.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Cześć, u mnie po ptokach beta 0,22.. :( dostałam skierowanie na laparoskopie, mam wykonać badanie wymaz na chlamydie,mycoplasme i gbs, dodatkowo z krwi: tarczycowe anty TPO i TO, choroby wieńcowej i serca: homocysteina, anemii: kwas foliowy, autoimmunologi: p/c p.kardiolipinie IgG i IgM, p/c p.plemnikom, p/c p.antygenom jajnika. Maz na usg jąder do Krakowa ma jechać sprawdzić czy nie ma żylaków, a z badania nasienia wynika że ma go bardzo dużo ale tylko 14% ruchliwych a przy takich ilościach minimum 32% powinno być.. Z moich wyników SHBG o połowę niższe niż minimum (endokrynolog stwierdził że to nic takiego) cos tam o białko chodzi i od razu pytanie czy jem mięso i nabiał?! Pierwszy raz gin mi badał tarczyce,piersi,nerki,woreczek itd przez usg na szczęście wszystko dobrze. Także czekam aż odezwą się do mnie kiedy mam przyjechać na zabieg. Pozdrawiam

    przykro mi, jaka szkoda że się nie udało :(
    dużo badań przed tobą. niestety potrącą po kieszeni.
    niektóre z nich mam zrobione , niektórych nie znam.
    Mam nadzieje , że coś wniosą w twoje leczenie.
    I co dowiedziałaś się gdzie bedziesz miała laparoskopię?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jesli mam wątpliwości czy była owulacja to w którym dniu powinnam sprawdzić progesteron? ( w tym cykl u mnie niby owu w 15 dc).

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera i jak tam? już chyba jesteś po. Bo ileż można czekać w kolejce... opowiadaj

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Efta dobrze, że go nie ma:) podziałaliście to i rezultat musi być:) Kurczę chyba następnym razem wykorzystam Twój tekst i może w końcu też będziemy mieli spokój... A inna sprawa to próbowaliście może używać ten żel conceive? Ma dobre opinie wśród kobitek które mają właśnie problemy ze śluzem, warto rozejrzeć się za nim w aptekach internetowych bo jest tańszy.

    tak. próbowaliśmy z tym zelem jak była kompletna sahara. nie przyniosło to efektów teraz śluz jest wodnisty (czasem jakies pojedyncze rozciągliwe nitki) wiec dałam sobie spokoj.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia przykro mi że beta ujemna...
    Ale widać że lekarz podszedł do Was naprawdę kompleksowo choć rzeczywiście pieniążków wydacie sporo... jednak może warto zainwestować jeśli macie takie możliwości bo szkoda tracić czasu. Trzymaj się ciepło i nie poddawaj!

    efta lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    tak. próbowaliśmy z tym zelem jak była kompletna sahara. nie przyniosło to efektów teraz śluz jest wodnisty (czasem jakies pojedyncze rozciągliwe nitki) wiec dałam sobie spokoj.
    Eee to szkoda, że nie pomógł :/ hmm a może jak będziesz w klinice to podpytaj babkę czy np większe dawki estrogenów by nie poprawiły jakoś śluzu albo połączyć stymulacje letrozolem i np gonadotropinami? Ja jeszcze nie wiem czy mi coś urosło ale jak na razie na pewno nie mogę narzekać na brak śluzu:)

    Żeby sprawdzić to progesteron trzeba zrobić w 6/7 dniu po owu, czyli u Ciebie ok 22 dc

    Właśnie Rocheera jak tam podglądanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2016, 20:17

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 156 157 158 159 160 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ