X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Miałam dzisiaj inseminację, no to teraz 2 tygodnie czekania :)
    Mąż obiecał , że odda dzisiaj cały kubeczek i na pewno się uda, hehehe, jak ja bym chciała umieć tak myśleć ;)
    Trzymam kciuki kochana,oby sie udało.Mialas na pęknietym pęcherzyku czy jeszcze nie?

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla92 wrote:
    Witam. Staramy się o dziecko już kilka miesięcy wiem że to mało w porównaniu do niektórych par ale bardzo nam zależy. 2 cykle byłam na CLO ale nic to nie dało. niby pecherzyki sa i rosna ale chyba cos nie moga peknac. Kolejne 3 cykle biorę Letrozol ale jak na razie brak skutków. Jutro znów zaczynam brać 3 razy dziennie ale wątpię by coś to dało. Po woli tracą nadzieję że się uda :( Już nie wiemy co robić.
    No witaj :-) to ze co,jajka są sle nie pèkają?To powinnas dostac zastrzyk na pèknięcie.Do jakiej wielkosci rosnà jajka?Napusz wiecej jak wyglądaly monitoringi w których dniach i jak jajka rosly

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Natuś Przyjaciółka
    Postów: 83 50

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylka bardzo mi przykro, najważniejsze że obecny lekarz jest specjalistą, na pewno dobierze odpowiednie leczenie i wszystko się uda!

    Onia trzymam kciuki bardzo bardzo mocno! :)

    Witaj Paulla :) Niestety nie pomogę bo jestem dopiero na pierwszym stymulowanym cyklu, ale tak jak Jagna sądzę że powinnaś dostać zastrzyk na pęknięcie.

    U mnie monitoring pokazał endo 7,5 mm i jeden pęcherzyk 25 mm czyli do działania domowego :) Lekarz cieszył się z jednego pęcherzyka po przy PCOS bał się hiperstymulacji więc wszyscy zadowoleni :) Nie dostałam zastrzyku na pęknięcie, lekarz powiedział że woli żeby organizm sam podjął decyzję kiedy będzie na to odpowiedni moment, chciał żeby endo troszkę jeszcze podrosło. Teraz 5 dni starań i za 2 tygodnie zobaczymy... :)

    Pierwszy raz od 2 lat starań widziałam dojrzały pęcherzyk, lekarz razem ze mną nie mógł przestać się uśmiechać :D I kazał myśleć pozytywnie bo wszystko siedzi w głowie. Dodam też, że dzięki wszystkim informacjom zebranym na forum rozmawiałam z lekarzem na równej stopie, widać że pasowało mu że jestem zorientowana w temacie, dziękuję dziewczyny :)

    efta lubi tę wiadomość

    8328a7ae5e.png
    a4f4f6cb77.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuś wrote:

    U mnie monitoring pokazał endo 7,5 mm i jeden pęcherzyk 25 mm czyli do działania domowego :) Lekarz cieszył się z jednego pęcherzyka po przy PCOS bał się hiperstymulacji więc wszyscy zadowoleni :) Nie dostałam zastrzyku na pęknięcie, lekarz powiedział że woli żeby organizm sam podjął decyzję kiedy będzie na to odpowiedni moment, chciał żeby endo troszkę jeszcze podrosło. Teraz 5 dni starań i za 2 tygodnie zobaczymy... :)

    Pierwszy raz od 2 lat starań widziałam dojrzały pęcherzyk, lekarz razem ze mną nie mógł przestać się uśmiechać :D I kazał myśleć pozytywnie bo wszystko siedzi w głowie. Dodam też, że dzięki wszystkim informacjom zebranym na forum rozmawiałam z lekarzem na równej stopie, widać że pasowało mu że jestem zorientowana w temacie, dziękuję dziewczyny :)
    Natuś piękne wieści! Pęcherzyk piękny więc teraz mocno przytulajcie się z mężem żeby za 2 tygodnie były różowe kreseczki i zielone kropki:) No i cieszymy się, że obecność na forum trochę Ci pomogła:) Cieszę się, że udało Ci się w końcu wyhodować jajco... może i mnie się w końcu uda:) Trzymam kciuki:)

    Natuś lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla92 wrote:
    Witam. Staramy się o dziecko już kilka miesięcy wiem że to mało w porównaniu do niektórych par ale bardzo nam zależy. 2 cykle byłam na CLO ale nic to nie dało. niby pecherzyki sa i rosna ale chyba cos nie moga peknac. Kolejne 3 cykle biorę Letrozol ale jak na razie brak skutków. Jutro znów zaczynam brać 3 razy dziennie ale wątpię by coś to dało. Po woli tracą nadzieję że się uda :( Już nie wiemy co robić.


    Witamy u nas ;) skoro jajeczka są a nie pękają dlaczego nie dostaniesz zastrzyku na pęknięcie? Chodzisz do zwykłego Gin czy to od niepłodności? Jak duże masz jajeczka jak wygląda monitoring? Napisz coś więcej

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • bunia89 Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Wróciłam :) Witam wszystkie nowe forumowiczki. Od wczoraj jestem w nowej pracy i nie miałam nawet chwili, żeby tutaj usiąść i napisać. @ w końcu przyszła w niedzielę i od wczoraj biorę latrozol. Zazwyczaj mam bardzo bolesne @, a teraz mam wrażenie, że tabletki pomagają na te bóle :D.

    Efta cieszę się, że mogłam kogoś rozśmieszyć naszymi perypetiami.

    Natuś, cieszę się z Tobą, masz piękny pęcherzyk. Oby tak dalej i żeby endo troszkę jeszcze podrosło, a na pewno będą dobre wieści!

    Onia, trzymam kciuki :) Myśl jak Twój mąż a na pewno wszystko się uda.

    Natuś lubi tę wiadomość

    kasia89
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati bardzo sie ciesze ze widac efekty i nic nie szkodzi ze jedno jajco,ja wlasnie z jednym zaszlam w ciąze.Jajec spory wiec ovu juz prawie,mozesz pomóc mu pęknąc robiąc przysiady :-)
    powodzenia kochana

    Natuś lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia owocnego cyklu :-) &&

    bunia89 lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Paulla92 Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Witamy u nas ;) skoro jajeczka są a nie pękają dlaczego nie dostaniesz zastrzyku na pęknięcie? Chodzisz do zwykłego Gin czy to od niepłodności? Jak duże masz jajeczka jak wygląda monitoring? Napisz coś więcej


    Chodzę do prywatnie do Ordynatora Szpitala. Obserwacje mam od 10 dc. W 15 dc mialam 1.84cm ENDO idealne wg lekarza. O zastrzykach nic nie wspominał. Dostałam tylko skierowanie do szpitala na sprawdzenie drożności jajowodow.

    Paulla92
  • Paulla92 Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuś wrote:
    Sylka bardzo mi przykro, najważniejsze że obecny lekarz jest specjalistą, na pewno dobierze odpowiednie leczenie i wszystko się uda!

    Onia trzymam kciuki bardzo bardzo mocno! :)

    Witaj Paulla :) Niestety nie pomogę bo jestem dopiero na pierwszym stymulowanym cyklu, ale tak jak Jagna sądzę że powinnaś dostać zastrzyk na pęknięcie.

    U mnie monitoring pokazał endo 7,5 mm i jeden pęcherzyk 25 mm czyli do działania domowego :) Lekarz cieszył się z jednego pęcherzyka po przy PCOS bał się hiperstymulacji więc wszyscy zadowoleni :) Nie dostałam zastrzyku na pęknięcie, lekarz powiedział że woli żeby organizm sam podjął decyzję kiedy będzie na to odpowiedni moment, chciał żeby endo troszkę jeszcze podrosło. Teraz 5 dni starań i za 2 tygodnie zobaczymy... :)

    Pierwszy raz od 2 lat starań widziałam dojrzały pęcherzyk, lekarz razem ze mną nie mógł przestać się uśmiechać :D I kazał myśleć pozytywnie bo wszystko siedzi w głowie. Dodam też, że dzięki wszystkim informacjom zebranym na forum rozmawiałam z lekarzem na równej stopie, widać że pasowało mu że jestem zorientowana w temacie, dziękuję dziewczyny :)





    U mnie bez leków nie ma owulacji. To samo z okresem. Dopóki nie wezmę leków okresu nie dostaje. Jestem trochę już tym zmęczona. Od 3dc biorę Letrozol przez 5 dni. Potem od 15dc Duphaston przez kolejne 12 dni. Do tego kwas foliowy. Nic tylko leki i leki. A efektów jak nie było tak nie ma :(

    Paulla92
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ja jak zwykle do specjalistek od letrozolu...otóż to mój drugi cykl z Armokiem i dziś wzięłam ostatnią tabletkę oraz rano miałam badania estradiolu, i co pierwszy raz mam poniżej normy.... zaczyna się od 26.7 norma a ja mam 17!!! Estradiol badam raz na trzy miesiące w 3 lub 4 dc i zawsze było ok, a tu taki szkopół wyszedł. Pomyślałam, że może to przez Aromek, wiecie coś na ten temat??? Będę wdzięczna, na obserwacje owu ide dopiero za tydzień i będę rozmyślać....

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • falka Ekspertka
    Postów: 248 268

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem nowa na tym forum ale szukajaca informacji/pocieszenia :) Troche juz przeszlam... Pomysł mojego lekarza to letrozol-lametta stad tu mnie przywialo. Jak oceniacie skutecznosc letrozolu? Ilu z Was udalo sie po nik zajsc w ciaze? Mam PCOs i clo na mnie dzialalo ale przez 6msc nic z tego... Moze teraz?

    0d1y43r877gkl2tf.png
    PCOs Starania od 2013
    2 ivf Novum 11 2016 transfer 17.12 i... ❤ :)))
  • Paulla92 Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    falka wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem nowa na tym forum ale szukajaca informacji/pocieszenia :) Troche juz przeszlam... Pomysł mojego lekarza to letrozol-lametta stad tu mnie przywialo. Jak oceniacie skutecznosc letrozolu? Ilu z Was udalo sie po nik zajsc w ciaze? Mam PCOs i clo na mnie dzialalo ale przez 6msc nic z tego... Moze teraz?



    Witaj. Ja bym na CLO przez 3 cykle i nic. Od 3 miesięcy jestem na Letrozolu i dalej nic. Wyniki mam w normie. Ale pęcherzyki nie pękają nawet przy 22-24mm. Także na mnie jak na razie nie działa ani CLO ani LETROZOL

    Paulla92
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka 87 wrote:
    Hejka, ja jak zwykle do specjalistek od letrozolu...otóż to mój drugi cykl z Armokiem i dziś wzięłam ostatnią tabletkę oraz rano miałam badania estradiolu, i co pierwszy raz mam poniżej normy.... zaczyna się od 26.7 norma a ja mam 17!!! Estradiol badam raz na trzy miesiące w 3 lub 4 dc i zawsze było ok, a tu taki szkopół wyszedł. Pomyślałam, że może to przez Aromek, wiecie coś na ten temat??? Będę wdzięczna, na obserwacje owu ide dopiero za tydzień i będę rozmyślać....
    Iwonka powszechnie uważa się, że to clo niszczy endometrium jednak spotkałam się już z wieloma przypadkami że po letrozolu dziewczyny też mają z nim problem. Może zawczasu pomyśleć o dołożeniu estrogenów, żeby śluzówka zdążyła urosnąć. Porozmawiaj o tym wyniku ze swoim lekarzem, bo co z tego jak będzie pęcherzyk a endo słabe.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla92 wrote:
    Witaj. Ja bym na CLO przez 3 cykle i nic. Od 3 miesięcy jestem na Letrozolu i dalej nic. Wyniki mam w normie. Ale pęcherzyki nie pękają nawet przy 22-24mm. Także na mnie jak na razie nie działa ani CLO ani LETROZOL
    Paula trochę źle interpretujesz... i clo i letrozol działają na Ciebie bo masz piękne pęcherzyki (na mnie nie działają, bo mnie nic nie rośnie), po to są te leki żeby wystymulować wzrost a za pękanie odpowiada inny hormon. Dlatego potrzebujesz lek na pęknięcie pęcherzyka (HCG występuje pod różnymi nazwami: pregnyl, ovitrelle), musisz zmusić lekarza żeby Ci go przepisał. Pytanie czy ordynator szpitala to lekarz od niepłodności. Ja chodziłam pół roku do profesora gin-endo i sobie ze mną nie poradził, zdarł kasę i wpędził w doła.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    falka wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem nowa na tym forum ale szukajaca informacji/pocieszenia :) Troche juz przeszlam... Pomysł mojego lekarza to letrozol-lametta stad tu mnie przywialo. Jak oceniacie skutecznosc letrozolu? Ilu z Was udalo sie po nik zajsc w ciaze? Mam PCOs i clo na mnie dzialalo ale przez 6msc nic z tego... Moze teraz?
    WItaj Falka! letrozol to kolejny lek w przypadku gdy clo nie działa. Mamy tu kilka ciąż nawet z pierwszego cyklu po letrozolu :) A napisz proszę coś więcej o swoim pco (jakie masz AMH, LH, FSH), czy towarzyszą temu inne przypadłości i jak długo się staracie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2016, 18:23

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Trzymam kciuki kochana,oby sie udało.Mialas na pęknietym pęcherzyku czy jeszcze nie?
    Gin, powiedziała radośnie , oooo musimy działać bo zaczyna się zapadać... nie wiem co znaczy zapadać???

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuś wrote:
    Sylka bardzo mi przykro, najważniejsze że obecny lekarz jest specjalistą, na pewno dobierze odpowiednie leczenie i wszystko się uda!

    Onia trzymam kciuki bardzo bardzo mocno! :)

    Witaj Paulla :) Niestety nie pomogę bo jestem dopiero na pierwszym stymulowanym cyklu, ale tak jak Jagna sądzę że powinnaś dostać zastrzyk na pęknięcie.

    U mnie monitoring pokazał endo 7,5 mm i jeden pęcherzyk 25 mm czyli do działania domowego :) Lekarz cieszył się z jednego pęcherzyka po przy PCOS bał się hiperstymulacji więc wszyscy zadowoleni :) Nie dostałam zastrzyku na pęknięcie, lekarz powiedział że woli żeby organizm sam podjął decyzję kiedy będzie na to odpowiedni moment, chciał żeby endo troszkę jeszcze podrosło. Teraz 5 dni starań i za 2 tygodnie zobaczymy... :)

    Pierwszy raz od 2 lat starań widziałam dojrzały pęcherzyk, lekarz razem ze mną nie mógł przestać się uśmiechać :D I kazał myśleć pozytywnie bo wszystko siedzi w głowie. Dodam też, że dzięki wszystkim informacjom zebranym na forum rozmawiałam z lekarzem na równej stopie, widać że pasowało mu że jestem zorientowana w temacie, dziękuję dziewczyny :)
    Super :):):) trzymam kciuki i czuje, że się uda!!!

    Natuś lubi tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • Paulla92 Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Paula trochę źle interpretujesz... i clo i letrozol działają na Ciebie bo masz piękne pęcherzyki (na mnie nie działają, bo mnie nic nie rośnie), po to są te leki żeby wystymulować wzrost a za pękanie odpowiada inny hormon. Dlatego potrzebujesz lek na pęknięcie pęcherzyka (HCG występuje pod różnymi nazwami: pregnyl, ovitrelle), musisz zmusić lekarza żeby Ci go przepisał. Pytanie czy ordynator szpitala to lekarz od niepłodności. Ja chodziłam pół roku do profesora gin-endo i sobie ze mną nie poradził, zdarł kasę i wpędził w doła.




    Powiem szczerze nie wiem co robić. Ufam mojemu lekarzowi bo wiele znajomych osób się u niego leczylo i się udało. Wiem że dopiero po roku mozna zacząć się martwić ale ja z mc na mc coraz bardziej wątpię żeby się udało. Mam znajomą która leczyla się chyba wszystkim a na samym końcu okazało się że miała zbyt gest śluz który nie przypuszczał plemników.

    Paulla92
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla92 wrote:
    Powiem szczerze nie wiem co robić. Ufam mojemu lekarzowi bo wiele znajomych osób się u niego leczylo i się udało. Wiem że dopiero po roku mozna zacząć się martwić ale ja z mc na mc coraz bardziej wątpię żeby się udało. Mam znajomą która leczyla się chyba wszystkim a na samym końcu okazało się że miała zbyt gest śluz który nie przypuszczał plemników.
    No właśnie, ważne jakie badania macie porobione. Badałaś męża? Paulla jeśli masz wątpliwości idź na konsultację do innego lekarza, nie musisz zostać u niego się leczyć. Tylko się upewnisz czy wszystko jest ok np. przez jeden cykl. Natomiast szkoda gdyby się okazało, ze udaje Ci się wyhodować ładne pęcherzyki ale cykle są stracone, bo nie pękają a wystarczy jeden zastrzyk. Czasem lekarze przepisują te zastrzyki nawet dziewczynom którym pękają pęchęrzyki tylko po to żeby mieć pewność, że pęknie (nie namieszałam zbytnio?). Zastanów się nad lekarzem od leczenia niepłodności oni zwykle mają duże doświadczenie w tych sprawach:)

    efta lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ