Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Biała1987 Przyjaciółka

Wysłany: 7 lipca, 22:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy któraś z was przy symulacji stosuje również suplement Inofem?
    Czy jest możliwość przesymulowania?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca, 22:17

• Kasia 1987 Koleżanka

Wysłany: 8 lipca, 09:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała1987 wrote:
    Hej dziewczyny czy któraś z was przy symulacji stosuje również suplement Inofem?

Hej mi lekarz kazał odstawić, ale to dlatego że nie jest zwolennikiem stosowania tego typu suplementu. Twierdzi że jedyn pomoże innym może zaszkodzić i nie ma reguły.
    Ale nie sądzę aby była możliwość przestymulowania stosując Inofem.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 09:47

• Kasia 1987 Koleżanka

Wysłany: 8 lipca, 09:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyniaa wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Byłam dzisiaj na usg 17dc (tydzień po Pregnyl-u). Pęcherzyk ładnie pękł, ale niestety w drugim jajniku urosły dwa inne pęcherzyki i trzeba kontrolować co będzie się działo :(
    Endo ładne 10mm
    Teraz kolejny tydzień oczekiwania na USG i na wyniki bety
    Tyniaaa daj znać co się stało z pęcherzykami. Po peknieciu pęcherzyka dostała luteinę/duphaston?

• Tyniaa Koleżanka

Wysłany: 8 lipca, 12:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1987 wrote:
    Tyniaaa daj znać co się stało z pęcherzykami. Po peknieciu pęcherzyka dostała luteinę/duphaston?

Nie, nic nie dostałam. Moja gin kazała przyjść we wtorek na kontrolne usg, a przyjmować tylko witaminy .
    Była pełna nadziei, że te pęcherzyki się wchłoną a miesiączka nie przyjdzie. Zobaczymy jak sprawdzi się jej optymizm.

Nadzieja28, Kasia 1987 lubią tę wiadomość

• ewciamu Koleżanka

Wysłany: 8 lipca, 19:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała1987 wrote:

moja gin przepisała mi jeszcze dodatkowo witaminki collostrum immuno, po konsultacji z nią mogę brać Miovelie i fertilcare baby start jak się ją spytałam czy mogę dołączyć picie ziół ojca Sroki też powiedziała że może pomóc a z pewnością nie zaszkodzi, dodam tylko że mam PCOS i IO i 34 latka na karku :D
    Inofem to mio-izytol tak jak Miovelia.... może pomóc i nie zaszkodzi tylko zależy jak się będziesz przy tym czuła

• ewciamu Koleżanka

Wysłany: 8 lipca, 19:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam też pytanie do Was
    dzisiaj mój 21DC
    miałam monitoring w 16DC wyszło że nie mam dominującego jajeczka
    zbadałam dzisiaj Progesteron wyszedł 10,04
    i Beta-HCG 0,473

moje pytanie to zastanawia mnie to że z progesteronu wynika że owu była
    czy mam badać betę za tydzień czy wzrośnie czy dać sobie lepiej spokój i czekać na @
    Według kalendarzyka szczyt owu miałam 02-lipca
    czy za wcześnie wykonałam Betę?

• Kasia 1987 Koleżanka

Wysłany: 9 lipca, 19:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciamu wrote:
    Mam też pytanie do Was
    dzisiaj mój 21DC
    miałam monitoring w 16DC wyszło że nie mam dominującego jajeczka
    zbadałam dzisiaj Progesteron wyszedł 10,04
    i Beta-HCG 0,473

moje pytanie to zastanawia mnie to że z progesteronu wynika że owu była
    czy mam badać betę za tydzień czy wzrośnie czy dać sobie lepiej spokój i czekać na @
    Według kalendarzyka szczyt owu miałam 02-lipca
    czy za wcześnie wykonałam Betę?

Hej, betę powinno robić się co najmniej 10 dpo, ja bym jeszcze powtórzyła. Ewentualnie w dniu planowanej miesiączki możesz zrobić test.

• MałaMi92 Koleżanka

Wysłany: 9 lipca, 19:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała1987 wrote:
    Ja piję Inofem, 2 saszetki dziennie, mam PCOS. Przed staraniami miałam też problem z wysokim poziomem androstention i testosteron w górnej granocy normy, do tego uciążliwy trądzik. Kilka miesiecy piłam Spironol 50mg, poziom androgenow spadł i wreszcie trądzik zniknął. Do tej pory skóra jest w porządku, czasami wyjdzie jakaś niespodzianka ale to nie jest to co wcześniej:) moim zdaniem Inofem się do tego przyczynił, więc ja polecam.

Byłam dopiero 1 cykl stymulowana lametta i miałam 1 pęcherzyk, teraz trwa drugi cykl i w poniedziałek się okaże co urosło. Wcześniej przyjmowałam rano 2 tabletki przez 7 dni, teraz lekarz kazał pić 1 rano i 1 wieczorem, fajnie by było gdyby więcej jajek urosło;)

Biała1987 lubi tę wiadomość

• beata-si Debiutantka

Wysłany: 10 lipca, 18:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czytam Was od dawna, więc wiem że dużo wiecie ;) dziś byłam u gina, po Lametcie i ovitrelle pękł pęcherzyk, ale endometrium 7.5 mm wydaje mi się trochę za słabe, chociaż gin nic nie mówił o nim. Co myślicie o tej grubości?

• Luusia Ekspertka

Wysłany: 10 lipca, 19:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogloby być większe. Może spróbuj je naturalnie podhodowac - orzechy etc.

40 lat
    Klinika Vitrolive
    AMH 1,0, LH -10, FSH -12,40
    On - morfologia 2%
    08.2019 - I procedura IVF - protokół krótki,
    4 dojrzałe, 0 zapłodnionych

10.2019 - II procedura IVF - protokół krótki, Menopur 375-450j., 5 zapłodnionych, 2 blastocysty 5.1.2, 3.1.2
    I transfer 10.2019 - beta < 0,1
    II transfer 11.2019 - beta < 0,4

12.2019 - III procedura IVF - protokół krótki, Menopur 375-450j, 4 zapłodnione, 2 blastocysty
    III transfer 12.2019 - obie blastki - beta < 0,4

02.2020 - start stymulacji aromkiem
    03.2020-przerwa, torbiel
    04.2020- 2 cykl
    05.2020 - beta w 39dc 243mlU, 43 dc-762mlU, [*] 8tc
    06.2020 - 3 cykl
    07.2020 - 4 cykl
  • Kasia 1987 Koleżanka

Wysłany: 11 lipca, 08:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny Ovitrelle wzięłam w 9dc, jeśli betę zrobię w 21 będzie to miarodajny wynik?

• Agnieszka_s Ekspertka

Wysłany: 11 lipca, 18:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    beata-si wrote:
    Dziewczyny, czytam Was od dawna, więc wiem że dużo wiecie ;) dziś byłam u gina, po Lametcie i ovitrelle pękł pęcherzyk, ale endometrium 7.5 mm wydaje mi się trochę za słabe, chociaż gin nic nie mówił o nim. Co myślicie o tej grubości?
    Ja polecam wino i orzechy 🙂 mi pomogło, zawsze miałam około 7 a teraz 9 😉
    Biała możesz spróbować ja robiłam 14 dp zastrzyku i wyszło.

• OlaNova Autorytet

Wysłany: 11 lipca, 19:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Ja polecam wino i orzechy 🙂 mi pomogło, zawsze miałam około 7 a teraz 9 😉
    Biała możesz spróbować ja robiłam 14 dp zastrzyku i wyszło.

ten skok z 7 na 9 mm osiągnęłaś w cyklu stymulowanym właśnie letrozolem? :)

u mnie dziś 12 dc i endometrium 6 mm. a jem dużo orzechów i moreli - od ok 4 miesięcy, od kilku dni piję lampkę wina dziennie. Inseminację mamy w 14 dc, oby jeszcze podrosło troszkę!

Ja: 29 lat
    On: 30 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, puki co wszystkie wyniki książkowe (zarówno u mnie jak i u niego) - wielka armia wysportowanych żołnierzy, wszystkie hormony cód miód malina, owu jest, amh 4,5.
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - przystępujemy do stymulacji i działamy naturalnie ( 👎 )
    13.07.2020 - 1 IUI (nieudana)
  • Agnieszka_s Ekspertka

Wysłany: 11 lipca, 19:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam 4 miesiące syymulowana letrozolem i dopiero w tym ostatnim jak piłam codziennie wino to ładnie wskoczyło w górę. Dziewczyny pisały o leku ale nie pamiętam jak się nazywał i tez ładnie podnosiło.

• Zabaaa Znajoma

Wysłany: 11 lipca, 22:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Dziewczyny. Podczytuje Was biernie od dłuższego czasu, jednak dziś potrzebuje Waszej pomocy.

Mialam kolejny cykl z letrozolem. W 17 dc lekarz stwierdził torbiel czynnościowa, brak owulacji, cykl stracony. Dostałam luteine na wywołanie miesiączki i zalecenie przyjścia w kolejnym cyklu...

Dziś 8 dzien po odstawieniu luteiny. Szlam na imprezę. Oczekiwałam na okres. Wzięłam do torebki tampony (oczywiście...), ale coś mnie podkusiło, żeby się wrócić i zabrać test ciążowy. Przed toastem poszłam go zrobić, ale negatyw, wróciłam do stołu. Wypiłam toast, patrzę na test. Dwie krechy. Pobiegłam z mężem do apteki po kolejne dwa testy. Oba kolejne z dwoma krechami.

Beta w poniedziałek. Co do tego czasu? Brać metformine? Czy możliwe, że torbiel fałszuje test???

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 23:02

• Agnieszka_s Ekspertka

Wysłany: 11 lipca, 23:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zabronił brać metaformine, co do lekarzy wszystko zależy od ich sprzętu i wiedzy (czasami badają na opierdziel) nie słyszałam by torbiele mogły wpłynąć na testy. Trzymam kciuki za pozyyywna betę

Zabaaa lubi tę wiadomość

• ewciamu Koleżanka

Wysłany: 12 lipca, 06:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek umów sie jak najszybciej do twojego gina ale do tej pory nic nie bierz na własną rękę bo może iść w dwie strony albo polepszyć albo pogorszyć.
    Ja na twoim miejscu najpierw zrobiłabym monitoring, wiem że przy ovitrele zdarzają się sfałszowane sikacze
    i oczywiście gratuluje 2 kreseczek :D

Zabaaa lubi tę wiadomość

• Zabaaa Znajoma

Wysłany: 12 lipca, 10:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! ☺️
    ewciamu wrote:
    W poniedziałek umów sie jak najszybciej do twojego gina ale do tej pory nic nie bierz na własną rękę bo może iść w dwie strony albo polepszyć albo pogorszyć.
    Ja na twoim miejscu najpierw zrobiłabym monitoring, wiem że przy ovitrele zdarzają się sfałszowane sikacze
    i oczywiście gratuluje 2 kreseczek :D
    Na własną rękę nic nie biorę, tylko nie wiem, czy kontynuować to co brałam do tej pory. :( No i to już raczej nie ovitrelle, bo brałam go już prawie 3 tygodnie temu. Ale teraz się stresuje tym toastem i zabiegami na włosy robionymi w tym tygodniu... 🤦‍♀️ Ale przecież z tego cyklu na pewno miało nic nie byc... 😳

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 11:01

• OlaNova Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 13:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    Dzięki dziewczyny! ☺️

Na własną rękę nic nie biorę, tylko nie wiem, czy kontynuować to co brałam do tej pory. :( No i to już raczej nie ovitrelle, bo brałam go już prawie 3 tygodnie temu. Ale teraz się stresuje tym toastem i zabiegami na włosy robionymi w tym tygodniu... 🤦‍♀️ Ale przecież z tego cyklu na pewno miało nic nie byc... 😳

Ja już słyszałam tu na forum o takich przypadkach pt "z tego cyklu nic nie będzie" lub "nie było owulacji" a potem jednak ciąża :)
    Idź w poniedziałek na betę z krwi i zapisz się do swojego lekarza :) Powodzenia! Trzymam kciuki, żeby to była ciąża :) toastem i zabiegiem się nie przejmuj, nie powinny mieć za bardzo wpływu na rozwój dzidziutka ;)
    Daj znać jak to dalej się rozwinęło! ;)

Zabaaa lubi tę wiadomość

Ja: 29 lat
    On: 30 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, puki co wszystkie wyniki książkowe (zarówno u mnie jak i u niego) - wielka armia wysportowanych żołnierzy, wszystkie hormony cód miód malina, owu jest, amh 4,5.
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - przystępujemy do stymulacji i działamy naturalnie ( 👎 )
    13.07.2020 - 1 IUI (nieudana)
  • Czekamnacud Debiutantka

Wysłany: 13 lipca, 11:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem nowa.

Dziewczyny! Pierwsze co bym chciała przekazać to nie stresujcie się ani nie nakręcajcie, bo źle to wpływa na 'glowe' i blokuje wszystko....

Staramy się od 2 lat. W następnym cyklu mam brać letrozol, jak się nie uda to inseminacja. Podejrzenie PCOS (AMH POWYŻEJ 9), pozostałe badania są ok.
    Czy któraś zaszła w ciążę podczas stymulowania gdy badania nasienia nie wyszły zbyt idealne (ruchliwość 20%, 20 mln w całej probce)?

‹‹ 844 845 846 847 848 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.