X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Czyli tak jak ja niestety hetero jest gorsza od homo.

    Witaminy z grupy B - metylowane, inne przy tej mutacji niestety źle się przyswajają
    Acard 75 mg na noc
    No i dziennie zastrzyk z heparyny ( clexan)

    Dziękuję. Czuję się dość dobrze, chociaż brzuch po tych zastrzykach mam już jak po przysłowiowej wojnie... Muszę się dowiedzieć czy mogę gdzieś indziej wykonywać ukucia, w piątek miałam wizytę było serduszko i na tą chwilę wszystko dobrze za 2 tygodnie wizyta a za 3,5 tygodnia pierwsze prenatalne, 🙈 oby wszystko szło w dobra stronę.
    Homo jest gorsza :)

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Homo jest gorsza :)

    Przy przyjmowaniu tabletek jest gorsza. Bo przy homo nie trzeba heparyny :)

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Czy któraś z Was miała stymulacje owu, letrozolem razem z pabi-dexametazonem?

    Mam szczupły typ PCOS, i moje endo nie chce rosnąć.
    Lekarz przypuszcza, że nadmiar androgenow tak na moje endo działa.
    Od dziś biorę letrozol, a od 5 dni biorę już właśnie pabi-dexamethason.
    Teraz mam je brać razem.

    Czy któraś z Was miała taką sytuację?

    Dodam, że inne sposoby naturalne i medyczne na moje endo nie działają.
    Przy hiperstymulacja, estradiolu 7 tys. Endo mialo tylko 6,5 mm.

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Ja już po wizycie. Jestem trochę zawiedziona. Nie było mojego lekarza na zastępstwo była jakaś pani doktor. Nic się nie dowiedziałam :-( kompletnie nic. Usg prenatalne mam na 9 lipca. Podniosło mi się troszeczkę tsh z 1.5 na 2.2 więc wizytę prywatna u mojego ginekologa endokrynologa mam na 24 czerwca także wtedy też wcześniejsze usg dla spokojności. Może on mi wytłumaczy o co chodzi z tą torbiela i pęcherzykiem 19mm na prawym jajniku. Czy ten pęcherzyk to też torbiel? Szkoda że nie umiem tu zdjęć wstawiać bo pokazałabym wam ten opis usg.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Przy przyjmowaniu tabletek jest gorsza. Bo przy homo nie trzeba heparyny :)
    Na pai to bardziej jest heparyna i tobarfziej w homo przy mthfr to metylowane witaminy bo przy tej mutacji się nie wchlania

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Hejka. Ja już po wizycie. Jestem trochę zawiedziona. Nie było mojego lekarza na zastępstwo była jakaś pani doktor. Nic się nie dowiedziałam :-( kompletnie nic. Usg prenatalne mam na 9 lipca. Podniosło mi się troszeczkę tsh z 1.5 na 2.2 więc wizytę prywatna u mojego ginekologa endokrynologa mam na 24 czerwca także wtedy też wcześniejsze usg dla spokojności. Może on mi wytłumaczy o co chodzi z tą torbiela i pęcherzykiem 19mm na prawym jajniku. Czy ten pęcherzyk to też torbiel? Szkoda że nie umiem tu zdjęć wstawiać bo pokazałabym wam ten opis usg.
    Na zapodaj dodajesz zdj iwklejasz tu link

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/bc4a07892a377.jpg.html

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze muszę dodać że strasznie brzuch mi wypchalo ale ja mam tendecje do tycia i odkąd jestem na l4 to wiadomo mam mniej ruchu . Spodnie mnie cisną i musiałam sobie kupić większe. Byłam święcie przekonana że przytyłam z kilka kg a tu niespodzianka bo waga taka sama jak 3 tygodnie temu.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    MTHFR samo nie jest złe to tylko foliany zamiast Kw foliowego. Też od dr dostałam info, że homo jest gorsze.
    Ja stosuje Pregna start z polecenia, poza metylowanym foliowm ma też wit D i jod które są ważne, aha i Wit B12 która odgrywa jakąś rolę z folianami ale nie pamiętam jaką 😅

    Dobre podejście, chociaż wszystkie wiemy jak jest i nie da się tak totalnie odciąć 😉😋

    Ves a polecasz jakaś konkretna wit B12? Bo tez wlansie czytałam, ze warto dorzucić. Ja mam dodatkowo oporcz ovarinu brać jeszcze Femibion 0, pewnie podobne skladowo jak pregna;)

    Ja po ostatnim razie, zrobiłam sobie przerwę i trochę odpuściłam w głowie. Mówiąc wprost wierze, że zobaczę kiedyś II na teście, ale został nam ten cykl i nastepny z letrozolem a później lekarz mój chce nas zobaczyć u siebie w szpitalu i raczej będziemy się skłaniać ku IVF i chyba ja już o tym myśle 😅 chociaż jak na monitoringu wczoraj usłyszałam, ze dwa piekne pecherzyki w dwóch jajnikach (co w lewym u mnie rzadziej się zdarza, że rosną) to od razu w głowie kliknęło „ a może się uda”, ale żeby się nie nakręcać szybko się sprowadziłam na ziemie 😂 tak mi lepiej po prostu, nie mam żadnego testu w domu i kupię dopiero za 2 tyg, by mnie nie kusiło 🤦🏼‍♀️

    Agusia94, Ves lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Jeszcze muszę dodać że strasznie brzuch mi wypchalo ale ja mam tendecje do tycia i odkąd jestem na l4 to wiadomo mam mniej ruchu . Spodnie mnie cisną i musiałam sobie kupić większe. Byłam święcie przekonana że przytyłam z kilka kg a tu niespodzianka bo waga taka sama jak 3 tygodnie temu.


    Agusia ja za dużo nie pomogę w interpretacji, bo sama nie wiem. Ale co do wypychania brzucha to niektórym szybko się „wypycha”, bo rośnie tam wszystko. Moja przyjaciółka schudła kilka kg w ciąży na początku a tez jej brzuszek zaczęło wypychać. Najważniejsze moim zdaniem, ze jest pęcherzyk i bije serduszko. Czekaj na wizytę spokojnie 🥰

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Ves a polecasz jakaś konkretna wit B12? Bo tez wlansie czytałam, ze warto dorzucić. Ja mam dodatkowo oporcz ovarinu brać jeszcze Femibion 0, pewnie podobne skladowo jak pregna;)

    Ja po ostatnim razie, zrobiłam sobie przerwę i trochę odpuściłam w głowie. Mówiąc wprost wierze, że zobaczę kiedyś II na teście, ale został nam ten cykl i nastepny z letrozolem a później lekarz mój chce nas zobaczyć u siebie w szpitalu i raczej będziemy się skłaniać ku IVF i chyba ja już o tym myśle 😅 chociaż jak na monitoringu wczoraj usłyszałam, ze dwa piekne pecherzyki w dwóch jajnikach (co w lewym u mnie rzadziej się zdarza, że rosną) to od razu w głowie kliknęło „ a może się uda”, ale żeby się nie nakręcać szybko się sprowadziłam na ziemie 😂 tak mi lepiej po prostu, nie mam żadnego testu w domu i kupię dopiero za 2 tyg, by mnie nie kusiło 🤦🏼‍♀️






    Zuz na pewno zobaczysz dwie kreseczki. A później będziesz się zastanawiała po kim ten Twój mały szkrab jest taki pyskaty 🥰🥰 trzymam oczywiście kciuki i wierzę że uda się przed IVF . ✊✊✊

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Ves a polecasz jakaś konkretna wit B12? Bo tez wlansie czytałam, ze warto dorzucić. Ja mam dodatkowo oporcz ovarinu brać jeszcze Femibion 0, pewnie podobne skladowo jak pregna;)

    Ja po ostatnim razie, zrobiłam sobie przerwę i trochę odpuściłam w głowie. Mówiąc wprost wierze, że zobaczę kiedyś II na teście, ale został nam ten cykl i nastepny z letrozolem a później lekarz mój chce nas zobaczyć u siebie w szpitalu i raczej będziemy się skłaniać ku IVF i chyba ja już o tym myśle 😅 chociaż jak na monitoringu wczoraj usłyszałam, ze dwa piekne pecherzyki w dwóch jajnikach (co w lewym u mnie rzadziej się zdarza, że rosną) to od razu w głowie kliknęło „ a może się uda”, ale żeby się nie nakręcać szybko się sprowadziłam na ziemie 😂 tak mi lepiej po prostu, nie mam żadnego testu w domu i kupię dopiero za 2 tyg, by mnie nie kusiło 🤦🏼‍♀️
    Zuuuz nie polecę Ci niestety żadnej osobnej B12, bo to jest w Pregnie i ma dla mnie idealny skład 😉
    Ovarin i Femibion nie zawierają tych samych składników? Ostatnio czytałam że z witaminami też lepiej nie przecholowywać 😜
    Wierzę że zobaczysz wymarzony widok 🙏 - myślę że każdy ma swój własny czas😊
    Hehe.. Nie jest powiedziane, że za parę dni nie kupisz😁
    Teraz czytam że ovarin i ten femibion 0 mają bardzo podobny skład i w tym też jest B12.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 16:40

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Paulik_30 Autorytet
    Postów: 401 263

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Robiłam wyniki na przeciwciała plemnikowe, właśnie odebrałam i wynik ujemny. I szczerze to nie wiem czy dobrze czy źle :( tzn wiadomo że dobrze, ale tak przynajmniej byłaby znana jakaś przyczyna .
    Jutro monitoring, ciekawe ile podrosło, a może w nocy już pęknie? Tak całkiem nieźle zaczyna dawać czadu z tej strony co jest pęcherzyk

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny nadal to samo rano temp 37.2 około wieczorami nawet 37.8 (teraz) ale już nawet tego nie odczuwam trwa to od piątku wiec już chyba się przyzwyczaiłam. Do tego zaparcia (przy parciu czuję dosłownie kule w jajniku z którego była owulacja), mega ochota na kwaśne rzeczy, plus wiadomo piję mnóstwo ale też to pewnie z goraczki. Czuję często jakieś ukłucia w jajnikach i ból jak na @ ale delikatny był ostatnie 3 dni plus ból pleców, szczególnie jak leżę czuję takie ciągnięcia dziwne sama nie wiem jak to okreslic, utrzymuje się to cały czas ale nieco mniej i już na środku a nie w jajnikach. miałam też dwukrotnie biegunkę i w ogóle jakieś bóle brzucha a jem mega lekko i zdrowo, o osłabieniu i spaniu to szkoda gadać dzisiaj do 13 chwilę podchodziłam i spałam dalej do 16. W nocy znów sufitowanie totalna bezsenność i znów realistyczne chore sny. Do tego dzisiaj pojawiło się mnóstwo śluzu. Nie nastawiałam się na nic ale z każdym dniem już chce wiedzieć o co chodzi bo trochę tego za duzo... Jeszcze dwa dni to będzie w czw 10 dzień po zastrzyku nie wiem czy sikaniec czy jechać na betę w czw i piątek i wtedy będzie pewnie bardziej jasna sytuacja. A i straszne przelewanie w brzuchu od paru dni cały dom słyszy mój brzuch . Piersi na razie nic, miałam parę takich dziwnych ukłuć ale raczej nic się nie zmienia. Zaczynam niestety co raz bardziej się nastawiać ale to nie moja wina :D aczkolwiek rozczarowanie będzie dużo większe w przypadku niepowodzenia niż zakładałam na początku :( nie miałam nigdy do czynienia z zastrzykiem ani nawet owulacją wiec trudno to porównać do innych cykli ..

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Hejka. Ja już po wizycie. Jestem trochę zawiedziona. Nie było mojego lekarza na zastępstwo była jakaś pani doktor. Nic się nie dowiedziałam :-( kompletnie nic. Usg prenatalne mam na 9 lipca. Podniosło mi się troszeczkę tsh z 1.5 na 2.2 więc wizytę prywatna u mojego ginekologa endokrynologa mam na 24 czerwca także wtedy też wcześniejsze usg dla spokojności. Może on mi wytłumaczy o co chodzi z tą torbiela i pęcherzykiem 19mm na prawym jajniku. Czy ten pęcherzyk to też torbiel? Szkoda że nie umiem tu zdjęć wstawiać bo pokazałabym wam ten opis usg.
    Może podwójna owu? Znam przypadki oczywiście z programów medycznych jako że jestem fanem ale takich faktycznie na faktach profesjonalnych że były bliźniaki nawet o miesiąc w różnicy wieku. Nic innego nie przychodzi mi do głowy

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Yuki Autorytet
    Postów: 1296 1058

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam do sprzedania lamette 2,5mg, 10 tabletek za 20 zł
    provera 10mg, 35 tabletek, 20 zł
    Info priv. [email protected]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 09:29

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja znów potrzebuje Waszej porady 😅

    Na koniec lipca mam mieć ta laparoskopie, na której muszę być miedzy miesiączka a owulacja. Ostatni cykl mi się skrócił i jeśli ten, który dziś się zaczął tez będzie taki krótki to może mi wypaść zabieg po owulacji... w zeszłym cyklu owulacja nastąpiła sama, bez ovitrelle w 14 dc i jeśli to się powtórzy to w lipcu zabieg wypadnie mi w 15 dc..
    Myślicie, że jeśli zmniejszę sobie na własna rękę dawkę letrozolu to może pęcherzyk już w tym cyklu nie urośnie tak szybko ? Mogłabym napisać maila do mojego lekarza ale już kilka razy pisałam do niego przy jakimś problemie to odpowiada bardzo zdawkowo i mam wrażenie ze niezbyt dokładnie. Pewnie kazałby mi brać jak dotychczas.

    Strasznie nie chce zmiany terminu zabiegu, co pewnie każda z Was rozumie- im szybciej zabieg tym szybciej większe szanse na ciąże.
    Nie wiem co mam teraz robić 😕

    Co prawda taki krótki cykl to był jednorazowy wybryk organizmu, ale strasznie się boje ze się powtórzy... chcoiaz jest tez szansa ze nawet jeśli w tym cyklu się powtórzy to może w kolejnym już nie i owulacja wypadnie np 16 dc jakoś się zmieszczę przed tym zabiegiem. Jeny, życie na krawędzi 😅

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 trzymam kciuki, że może to jednak ciąża 🍀🍀
    Ciężko stwierdzić, jeśli nie masz porównania do innych owulacyjnych cykli, ale z drugiej strony może skoro w końcu była owulacja to szczęśliwa, czemu nie ? 😄
    Dawaj znać po testowaniu ☺️

  • OlaOla90 Przyjaciółka
    Postów: 112 119

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 nie odpowiem w kwestii leków ale ja miałam laparoskopię w niestandardowym dniu cyklu ;) też coś się wydłużyło i będąc w 15dc na kontroli wiedziałam że następny cykl o dni pod laparoskopię czyli pomiędzy 8-12dc wypadną bardzo kiepsko nie mogłabym mieć L4 to lekarz mi zrobił laparo jeszcze w 27dc :D dzien pózniej dostałam okres więc szczęście mieliśmy, miałam oba jajowody niedrożne i zeośnięty jajnik z jelitem... jestem już w 4cyklu po laparo i jak na razie bez ciąży ale się nie poddaję chociaż mijają 2 lata starań takie z pomocą lekarzy :( na następny cykl mam letrozol i estrofem więc czekam na okres.. dzisiaj mam 31dc nie wiem czemu okres się tyle spóźnia bo owulacji miałam nie mieć w tym cyklu więc się nawet nie nastawiam na ciążę no bo skąd :D w 15dc miałam największy 12mm pęcherzyk a od 19dc już brałam duphaston. Jestem 6ty dzien po skonczeniu dupka a spodziewalam sie wczoraj/przedwczoraj zaczac nowy cykl... jedynie piersi mnie bardzo bolą przy dotyku ale prawie zawsze tak mam po dupku. Nie chcę testować, zbyt się boję I kreski i pozostaje mi czekać na małpę :( szkoda bo 29.06 mialam miec monitoring a potem lekarz jedzie na urlop...

    31l, IO, PCOS, nieregularne cykle, brak owulacji, LUF. Zero ciąż. Laparoskopia 02.2021 udrożnione oba jajowody.
    Starania od 07.2019r. Aktualnie:pregna plus 1x1, pregna dha, glucophage 2x850, progesterone besins 3x1, utrogestan 2x1, actifolin 1x1.
    06,07.21r. Letrozole 1x1, estrofem 1x1, ovitrelle, distreptaza
    08.21r. Letrozole 2x1, estrofem 1x1, distreptaza
    09.21r. powtórka + ovitrelle
    10.21r. powtórka, owu bez ovitrelle

    29.10. (31dc) Beta 1890
    16.11. Biją !! Ciąża mnoga potwierdzona 6t+6 ❤❤
    30.11. Cudowne 2x2,5cm szczęścia na usg 8t+6 💖💖
    21.12. I prenatalne 11t+6 piękne 6 i 6,2 cm na usg 😍
    18.01. USG dwóch chłopczyków 165g i 156g :)
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla90 to podobnie jak u mnie, tez około 2 lata z pomocą lekarzy, a ogólnie to 3 lata starań. Trzymam kciuki żeby jednak u Ciebie zaskoczyło, po takiej laparoskopii gdzie wiesz, że był problem i go usunęli to pewnie nadzieje wzrastają na maxa, że teraz już się uda.. sama bardzo czekam aż będzie „po”.
    🍀🍀

    I dziękuje za odpowiedz, że mimo innego dnia cyklu zrobili laparo, może u mnie tez obejdzie się w razie co bez zmiany terminu 🙂

‹‹ 967 968 969 970 971 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ