X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Hej dziewczyny ! Powiedzcie czy przyjmowanie letrozolu, może wpłynąć na wynik testów owu ? I czy jest szansa, że przyspieszy owulacje kilkanaście dni ?
    Ja myślałam że w tym cyklu będę miała bardzo wcześnie bo w 8 DC test owu był pozytywny a 11 DC na monitoringu żadnej owulacji nie było tylko pęcherzyk 16 mm

    Katte jeśli masz dobry progesteron po owulacji to po co brać dodatkowo...w niczym to nie pomoze

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno się nie odzywałam, bo to był mój cykl chillu, wczoraj wróciliśmy z wakacji i faktycznie dało to totalny reset. Nie myślałam nic o staraniach. Owulację miałam kilka dni przed wyjazdem więc tym bardziej zupełny luz, bo ani nie męczył mnie okres ani nie martwiłam się owulacją/zastrzykiem/staraniami.

    Tak jak już pisałam wcześniej nie nastawiam się na nic, bo w lipcu czeka mnie laparo i wtedy pewnie wzrosną nadzieje, ale jutro będzie już 14 dzień po owulacji, więc pewnie będę testować, bo ciekawość nie pozwoli mi poczekać do @, która powinna być 2 dni poźniej. :D






    Bunia ✊✊✊✊✊✊✊✊

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    Dziewczyny często się spotykam że albo po clo, albo po letro dostajecie duphason... Czy jest jakiś wymóg tego ? Ja kilka cykli na stymulacji i ani razu tego bie miałam przepisanego



    Hej. Ja po stymulacji i po potwierdzonej owu też nie dostałam duphastonu choć byłam pewna że tak będzie. Natomiast lekarz mi go przepisał jak już się udało. I biorę go do tej pory.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    Dziewczyny często się spotykam że albo po clo, albo po letro dostajecie duphason... Czy jest jakiś wymóg tego ? Ja kilka cykli na stymulacji i ani razu tego bie miałam przepisanego
    Najczęściej jest przepisywany aby wywołać miesiączkę, jeśli są cykle nieregularne. Progesteron też podtrzymuje ciążę, dlatego wielu lekarzy podaje go na wszelki wypadek i z tego co pamiętam, chyba też pomaga w zagnieżdżeniu zarodka.

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak się spodziewałam- 1 kreska. Ale przyjmuje to w tym cyklu na spokojnie, nie nastawiałam się na nic i żyje dalej :D
    Trzymam kciuki za Wasze cykle :)

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Tak jak się spodziewałam- 1 kreska. Ale przyjmuje to w tym cyklu na spokojnie, nie nastawiałam się na nic i żyje dalej :D
    Trzymam kciuki za Wasze cykle :)

    A może to jeszcze za wcześnie? Poczekaj do daty spodziewanej miesiączki i jeśli nie dostaniesz to ponów test. Może jeszcze nie wszystko stracone 😊

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie może jeszcze za wcześnie. Ja już na nic się nie nastawiam północy nie mogłam spać tak mnie męczyło drapanie w gardle. Dzisiaj już chyba mnie rozłożyło na dobre . Dalej temp 37.5 bok gardła ucha , do tego sny miałam takie okropne , padam z nóg, jestem na l4

    Agusia94 lubi tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Dokładnie może jeszcze za wcześnie. Ja już na nic się nie nastawiam północy nie mogłam spać tak mnie męczyło drapanie w gardle. Dzisiaj już chyba mnie rozłożyło na dobre . Dalej temp 37.5 bok gardła ucha , do tego sny miałam takie okropne , padam z nóg, jestem na l4
    Jak dla mnie podejrzane to 37,5🙂 cały czas tyle samo 🙂. Pozostaje czekać do testu 🙂 i wszystko będzie jasne.

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w zasadzie nigdy w życiu nie wliczając oczywiście okresu dziecięcego nie miałam przez tyle dni podwyższonej temperatury nawet podczas najcięższych chorób. No nic w czwartek testuje to będzie 10 dni po zastrzyku. Póki co muszę się uczyć do egzaminu, a za 2 tygodnie obrona pracy....🙄 Wczoraj miałam też takie bole jak na okres w nocy i dzisiaj rano też do tego doszła wczoraj biegunka wiec mam pełne combo. Ale mój mąż niestety też ma problemu żołądkowe i dzisiaj mu skoczyła temperatura stąd myślę że coś złapaliśmy jakiegoś wirusowego

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    Dziewczyny często się spotykam że albo po clo, albo po letro dostajecie duphason... Czy jest jakiś wymóg tego ? Ja kilka cykli na stymulacji i ani razu tego bie miałam przepisanego
    Ja dostałam też od razu w pierwszej udanej (udanej mam na myśli że była owu) stymulacji. Lekarz określił to jako - żeby zwiększyć szanse. Ale ja nie mam praktycznie miesiączek wiec bez duphastonu faktycznie organizm mógłby sobie nie poradzić mimo że Endo rosło, lepiej było dmuchać na zimne.

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Trochę mnie nie było u Was, bo spisałam ten cykl na straty. Ale ostatnio byłam na monitoringu w 9dc i dwa pecherzyki po 13/14mm 😳 szok, bo takie były u mnie zawsze w 12dc. Także może jednak jest szansa i się zgramy, bo trochę wyajzodowo mamy teraz. Przyszły mi dziś wyniki na teombofilie i mam mutacje genu MTHFR i ciekawa jestem czy doktorek zaproponuje mi jakieś dodatkowe leki 🤔 dziś się okaże, ale powiem Wam ze trochę już podchodzę chłodniej do tego wszystkiego. Oby tak zostało do końca cyklu 😂

    A co wy bierzecie przy MTHFR?

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Hej dziewczyny,
    Trochę mnie nie było u Was, bo spisałam ten cykl na straty. Ale ostatnio byłam na monitoringu w 9dc i dwa pecherzyki po 13/14mm 😳 szok, bo takie były u mnie zawsze w 12dc. Także może jednak jest szansa i się zgramy, bo trochę wyajzodowo mamy teraz. Przyszły mi dziś wyniki na teombofilie i mam mutacje genu MTHFR i ciekawa jestem czy doktorek zaproponuje mi jakieś dodatkowe leki 🤔 dziś się okaże, ale powiem Wam ze trochę już podchodzę chłodniej do tego wszystkiego. Oby tak zostało do końca cyklu 😂

    A co wy bierzecie przy MTHFR?

    Hetero czy homo?
    3mam kciuki ✊

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Ja myślałam że w tym cyklu będę miała bardzo wcześnie bo w 8 DC test owu był pozytywny a 11 DC na monitoringu żadnej owulacji nie było tylko pęcherzyk 16 mm

    Katte jeśli masz dobry progesteron po owulacji to po co brać dodatkowo...w niczym to nie pomoze
    Dziękuję Ci za tą odpowiedz ! Może jeszcze nic straconego. Mam nadzieje, każdy zmarnowany cykl dla mnie to ostatnio tragedia.

    anka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Hej dziewczyny,
    Trochę mnie nie było u Was, bo spisałam ten cykl na straty. Ale ostatnio byłam na monitoringu w 9dc i dwa pecherzyki po 13/14mm 😳 szok, bo takie były u mnie zawsze w 12dc. Także może jednak jest szansa i się zgramy, bo trochę wyajzodowo mamy teraz. Przyszły mi dziś wyniki na teombofilie i mam mutacje genu MTHFR i ciekawa jestem czy doktorek zaproponuje mi jakieś dodatkowe leki 🤔 dziś się okaże, ale powiem Wam ze trochę już podchodzę chłodniej do tego wszystkiego. Oby tak zostało do końca cyklu 😂

    A co wy bierzecie przy MTHFR?
    Ja biorę folian z solgara

    Zuuuz lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Dziękuję Ci za tą odpowiedz ! Może jeszcze nic straconego. Mam nadzieje, każdy zmarnowany cykl dla mnie to ostatnio tragedia.
    Kiedy teraz masz monitoring? Trzymam kciuki ✊✊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Kiedy teraz masz monitoring? Trzymam kciuki ✊✊
    Jutro ! Dziekuje 😉

  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Hetero czy homo?
    3mam kciuki ✊

    Hetero, dzięki 😊
    A jak u Ciebie, jak samopoczucie?

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Hetero, dzięki 😊
    A jak u Ciebie, jak samopoczucie?
    Czyli tak jak ja niestety hetero jest gorsza od homo.

    Witaminy z grupy B - metylowane, inne przy tej mutacji niestety źle się przyswajają
    Acard 75 mg na noc
    No i dziennie zastrzyk z heparyny ( clexan)

    Dziękuję. Czuję się dość dobrze, chociaż brzuch po tych zastrzykach mam już jak po przysłowiowej wojnie... Muszę się dowiedzieć czy mogę gdzieś indziej wykonywać ukucia, w piątek miałam wizytę było serduszko i na tą chwilę wszystko dobrze za 2 tygodnie wizyta a za 3,5 tygodnia pierwsze prenatalne, 🙈 oby wszystko szło w dobra stronę.

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Czyli tak jak ja niestety hetero jest gorsza od homo.

    Witaminy z grupy B - metylowane, inne przy tej mutacji niestety źle się przyswajają
    Acard 75 mg na noc
    No i dziennie zastrzyk z heparyny ( clexan)

    Dziękuję. Czuję się dość dobrze, chociaż brzuch po tych zastrzykach mam już jak po przysłowiowej wojnie... Muszę się dowiedzieć czy mogę gdzieś indziej wykonywać ukucia, w piątek miałam wizytę było serduszko i na tą chwilę wszystko dobrze za 2 tygodnie wizyta a za 3,5 tygodnia pierwsze prenatalne, 🙈 oby wszystko szło w dobra stronę.

    Mi mój lekarz powiedział dziś, bym się tym nie przejmowała, że jakbym miala inne jeszcze nieprawidłowe to wtedy dodatkowe leczenie, ale przy tym metylofolina wystarczy. Czyli pewnie kupie Solgara jak Anka 😊

    Hm.. mój lekarz mówił ze ta homo jest gorsza.

    Najważniejsze, ze wszystko dobrze 🥰 trzymam kciuki mocno za Was! Ale ten czas leci, zaraz prenatalne i tak cała ciąża szybko zleci i zdrowo na pewno ☺️

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Mi mój lekarz powiedział dziś, bym się tym nie przejmowała, że jakbym miala inne jeszcze nieprawidłowe to wtedy dodatkowe leczenie, ale przy tym metylofolina wystarczy. Czyli pewnie kupie Solgara jak Anka 😊

    Hm.. mój lekarz mówił ze ta homo jest gorsza.

    Najważniejsze, ze wszystko dobrze 🥰 trzymam kciuki mocno za Was! Ale ten czas leci, zaraz prenatalne i tak cała ciąża szybko zleci i zdrowo na pewno ☺️

    MTHFR samo nie jest złe to tylko foliany zamiast Kw foliowego. Też od dr dostałam info, że homo jest gorsze.
    Ja stosuje Pregna start z polecenia, poza metylowanym foliowm ma też wit D i jod które są ważne, aha i Wit B12 która odgrywa jakąś rolę z folianami ale nie pamiętam jaką 😅

    Dobre podejście, chociaż wszystkie wiemy jak jest i nie da się tak totalnie odciąć 😉😋

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 01:10

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
‹‹ 966 967 968 969 970 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ