X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną stymulacja Mensinorm
Odpowiedz

stymulacja Mensinorm

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko "mama dha" i kropelki Vigantol na uzupelnienie vit. D

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 24 maja 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to biorę taki zestaw, że chyba żołądek sobie prędzej rozreguluje niż mi to wszystko pomoże. Ale lekarz kazał, to biorę...

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 24 maja 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy receptę na mensinorm miałaś wystawioną z refundacją czy na 100%?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz bez ogrodek nam powiedzial, ze moze nam wystawić recepte z refundacją, ale jesli nasze IUI nie przyniosa efektu, to przygotowanie do in vitro bedzie wymagało zdecydowanie wiecej zastrzykow i co za tym idzie wiecej pieniedzy... w zwiazku z tym zdecydowalismy poki co placic pelna kwote za mensinorm, a gdyby iui nie przynioslo efektow, bedziemy miec refundacje przy receptach do in vitro

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 25 maja 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz wystawił go na 100% i nie wiem, czy mi się nie należy z refundacją, czy o co chodzi. Muszę doczytać szczegółowe warunki refundacji. Przy in vitro menopur był refundowany od AMH>0,7. Możliwe, że w tym przypadku jest tak samo i dlatego mi się nie należy zniżka.

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem szczerze, że nie mam pojęcia o warunkach refundacji... dopytaj lekarza... a u ciebie AMH jest niższe niż 0.7?

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam 0,62. Także zostało mi już mało czasu. Jak się nie uda do końca roku, to zdecydujemy się ponownie na in vitro.

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • Hoff Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 31 maja 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lejarz powiedział, ze Menisorm jest refundowany tylko przez 2 cykle. Przed in vitro konieczne jest zastosowanie wiekszej ilosci zastrzykow, i wtedy lepiej skorzystać z dofinansowania.

    Zastrzyki szykowalam i robiłam sama. Igła jest tak malutka, że prawie nic nie czuć .

    Dzis miałam inseminacje mimo, że lekarz stwierdził, ze pęcherzyk sie wchłania. Bardzo mnie to niepokoi.

    Starania od 2014
    Od sierpnia 2016 monitorowane cykle
    1 UIU 31.05.17
    2 UIU 26.07.17 - UDANA :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoff wrote:
    Moj lejarz powiedział, ze Menisorm jest refundowany tylko przez 2 cykle. Przed in vitro konieczne jest zastosowanie wiekszej ilosci zastrzykow, i wtedy lepiej skorzystać z dofinansowania.

    Zastrzyki szykowalam i robiłam sama. Igła jest tak malutka, że prawie nic nie czuć .

    Dzis miałam inseminacje mimo, że lekarz stwierdził, ze pęcherzyk sie wchłania. Bardzo mnie to niepokoi.

    Dokładnie tak samo powiedział mój lekarz, dlatego zdecydowaliśmy się poczekać z refundacją do ewentualnego in vitro.
    A co do wchłaniającego się pęcherzyka... miałabym wątpliwości co do IUI w takim przypadku... powiedział ci, dlaczego zdecydował się na zrobienie IUI?

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czekam na okres i od 3 dnia zaczynam zastrzyki. Ciekawe jak na mnie zadziała ten lek.

    Hoff, a może lekarz miał coś innego na myśli. Może chodziło mu, że pękł ten pęcherzyk... Bo po co by robił inseminacje...

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • Hoff Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz nic nie powiedział, generalnie bardzo mało mówi. Zapytałam co to znaczy, ze sie wchlania, odpiwiedzial tylko ze jest wczesnie i moze potrzebuje wiecej czasu by pęknąć.zastanawiam sie nad zmiana lekarza chociaz tego wszyscy polecali.
    A moze za 2 tygodnie wszydko sue wyjasni i nie bede musiala sie nad tym zastanawiac.
    Powodzenia Majka1981!

    Starania od 2014
    Od sierpnia 2016 monitorowane cykle
    1 UIU 31.05.17
    2 UIU 26.07.17 - UDANA :)
  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoff, rzeczywiście jakiś małokonkretny ten lekarz. Miejmy nadzieję, że wie co robi. A jak długo brałaś mensinorm, ile dni?. To Twój 1-szy cykl z tym lekiem?
    Olcia, a u Ciebie jest już jakiś plan na następny cykl?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Byłam dziś na wizycie. Torbiel jest mniejsza, wchłania się. Na kolejny cykl dostałam receptę na tabletki Letrozol. Zaczęłam się zastanawiać, czy powinnam to brać od razu od drugiego dnia cyklu, czy poczekać do kolejnego... (obawiam się, czy ta torbiel w tym cyklu wchłonie się całkowicie...). Lekarz niby nic nie powiedział, żeby czekać, a baba mądra po czasie... na wizycie nie przyszło mi do głowy aby o to zapytać...

  • Hoff Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam zastrzyki od 2 do 9 dnia.
    Teraz po IUI mam luteinę 200 dopochwowo.

    Starania od 2014
    Od sierpnia 2016 monitorowane cykle
    1 UIU 31.05.17
    2 UIU 26.07.17 - UDANA :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoff wrote:
    Brałam zastrzyki od 2 do 9 dnia.
    Teraz po IUI mam luteinę 200 dopochwowo.

    Hoff, trzymam kciuki! powodzenia :-)

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, ja mam ten sam problem. Dziś dostałam okres, od poniedziałku powinnam zacząć mensinorm. Podejrzewam, że w ostatnim cyklu pęcherzyk nie pękł i zrobiła się torbiel. Mam nadzieję, że po luteinie się wchłoneło...
    To już od 2 dnia masz brać letrozol? A przez ile?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od drugiego do szóstego dc 2xdziennie.

    Nie miałaś monitoringu żeby sprawdzić czy faktycznie ta torbiel jest i jakiej wielkości?

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoff, a miałaś jeden pęcherzyk czy więcej? Bo może jest szansa na bliźniaki...;)

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mojej dr chodzę zawsze przed owulacją i ewentualnie w dniu kiedy powinna nastąpić - jeśli podchodzę do IUI. Nie mam wizyt na sprawdzenie czy pęcherzyki pękają. Dostaję zastrzyk na pęknięcie i oczywiście luteine. Chyba zakładają, ze nawet jeśli powstanie torbiel, to sama się wchłonie. Poza tym, ciężko jest się dostać do mojego lekarza. Na usg owulacyjne zawsze zapisują, a na taką zwykłą wizytę nie ma szans się dostać. Także tak to wygląda...

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • Hoff Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka1981 wrote:
    Hoff, a miałaś jeden pęcherzyk czy więcej? Bo może jest szansa na bliźniaki...;)
    Miałam 2 pecherzyki wiodacy 23 mm i drugi 18 mm. Jeszcze tydzien i sie wyjaśni, z bliźniaków tez sie bardzo ucieszę

    Starania od 2014
    Od sierpnia 2016 monitorowane cykle
    1 UIU 31.05.17
    2 UIU 26.07.17 - UDANA :)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ